Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 1.985 mesaj var

Mutlaka buralarda defalarca yazılıp çizilmiştir ama 120 Hz+, IPS, 27-28", fiyatı mümkünse 5k yı geçmeyecek, hatta daha düşük bir monitör ihtiyacım var. 1440p olabilir, 4k olabiliyorsa ne ala. 

Aslında 32" 4k 120 Hz+ HDR almak istiyordum ama dolar uçtu gitti. E, benim maaş da dolar kadar falan artmayacak. Biraz hayal oldu gibi.

Üstüne üstlük evden çalıştığım bu 7 aylık dönemde hep kendi emektar monitörümü kullandım. Dün ilk defa açma kapama düğmesi sapıttı, düğmenin LED'i  falan gitti. Biraz parmakladım geri geldi ama sanki bir temasızlık/düz kontak var gibi tuşlarında. 10+ yaşında bir monitör için normal

sonuç olarak önceliğim 120 Hz ve/veya ötesi, panel olarak IPS olması. 24 şu andaki monitörüm, bir tık büyük olsun istiyorum. 27-28" e denk geliyor o da.. Hadi, göreyim sizi :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

21 hours ago, sCoRPion_tr said:

Viewsonic VX2758-2KP-MHD modeline bakabilirsiniz.

https://www.viewsonic.com/eu/products/lcd/VX2758-2KP-MHD.php

22 hours ago, sgi said:

https://forum.donanimhaber.com/lg-27gl83a-b-2k-ips-144hz-1ms-8bit-frc-displayport-1-4-fiyat-3327-tl--146002848

Şunun fiyatı artmış gerçi ama yakında yine aynı seviyelere düşer belki.

LG olan biraz daha iyi gibi sanki... hmm, beklediğimden daha uygun fiyatta hemde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim Samsung VA ısınana kadar ekranda garip garip şekiller yapmaya başladı. Şu ana kadar bir sıkıntı yok ancak her an elimde kalacakmış gibi hissediyorum. O yüzden bir monitör alıp bunu servise veresim var.(Değişim çıkması büyük olasılık)

Ancak bakıyorum da monitör fiyatları uçmuş. VA renklerinden dolayı da IPS'e dönesim yok. 1080p'den 1440'e geçsem mi diye düşünmedim değil ancak şu an ekran kartı değiştirmek de istemiyorum. Tam bir ikilemde kalmış durumdayım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung Odyssey G7 şu an alınabilecek en başarılı VA panel monitör.

Ancak bazı dezavantajlar olarak 1000R curved olması, Adaptive Sync açık olduğunda bazı ürünlerde flickering görülmesi, HDR için sadece 8 bölgeli aydınlatma kullanması (Bu çok da bir eksi değil ayrıca FALD monitör fiyatları ortada zaten) sayılabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında GtG için 4ms iyi bir değer. Şöyle düşünelim 144hz'de bir frame ekranda 6.9ms falan kalıyor. Yani GtG 4ms ise en büyük görüntü değişikliğinde bile ekrandaki resim en geç yarım frame süresinde sabitlenmiş oluyor demek bu. Başka bir deyişle 144hz'de frame değiştiğinde ilk 4ms'de görüntü ekranda sabitleniyor ve bir 2.9ms daha sabit bir şekilde yeni frame'in gelmesini bekliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu tepki süresine çok kafaya takmayın çünkü pratik kullanımda pek birşey ifade etmez. Testlere bakmanız gerekli fikir edinmek için, onu da her incelemede bulamazsınız, bu tarz testleri yapıp sonuçlarını paylaşan sayılı yer var. 

O 4ms değeri monitörün tüm geçişler için minimum 4ms sağladığını göstermez ayrıca ortalamada böyle bir değere sahip olduğunu da göstermez.

VA monitör almak istiyorsanız VA monitörlerin neredeyse hepsinde karanlık geçişlerinde İngilizce'de smearing diye bahsedilen olay ortaya çıkar, Türkçesi bulaşma yani. Böyle bir olay IPS ve TN paneller ile bu boyutta, dikkat çekici olarak karşınıza çıkmaz. VA paneller IPS ve TN teknolojilerine göre daha yavaştırlar. Bunların istisnaları da olabilir tabii, son zamanlardaki istisna Odyysey G7 modelleridir. Onların da başka problemleri var veya vardı en azından son zamanlardaki firmware upgrade ile giderildiği belirtilmiş en dikkat çekici flickering probleminin Gsync açıldığında. Ancak bu defa da bir jitter problemi ortaya çıktığından bahsedenler var, kimisi de problem kalmadığından bahsediyor.

VA panellerin en büyük avantajı kontrast oranı ki cidden görüntü kalitesine ciddi etki eden bir unsur, VA bu yüzden seviyorum. Ama bahsettiğim diğer dezavantajları da var, model bazında almak istediğiniz modelin incelemesini okumanız faydalı olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.12.2020 at 0:11 PM, KillerKenny said:

https://eu.aoc.com/tr/gaming-monitors/ag322qc4

Bunu alacam ama 4ms olması kafamı karıştırıyor. Daha çok World of Warcraft oynayan biriyim, arada nadir cs oynarım. Multimedya için de tv alternatifi. Sizce nasıl?

https://www.tftcentral.co.uk/reviews/aoc_agon_ag322qc4.htm

Burada response time, input lag ve diğer konulara değinilmiş, bir göz atın isterseniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanıtlar için teşekkürler. Aoc 4ms 32 inç aldım. Malzeme kalitesi özellikle ayak için çok iyi. O ağırlığa rağmen güven veriyor. Curved oranı rahatsız etmiyor. Ancak curved ekranlar daha dikkatli taşınması gereken ekranlar. Satıcıdan kasayı veya ekranı kıran, çatlatan çok kişi olduğunu öğrendim. 
Görüntüyü tam test edemedim sistemi yavaştan güncelleyecem. Ondan sonra ederim. Genel açından memnunum. Bi tek büyük olduğundan mıdır, yoksa son bi kaç gündür yorgunluktan mıdır bi göz ağrısı yaptı. Belki sebep bambaşkadır ona da emin değilim.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

lg 27gn880

https://www.hepsiburada.com/lg-ultragear-27gn880-b-27-144hz-1ms-hdmi-display-qhd-nano-ips-monitor-pm-HB0000111DN2

selam, bu cihaz ilgimi cekti

baktim da burda konusulmamis, sakin alma mi dersiniz? Yoksa olur mu gozden kacmis super hemen al mi?

bir de sanki bizim ulkeye ozel bir model mi? Tum inceleme kaynaklari Turkce

CaRaBeeN tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye