Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.007 mesaj var

12 minutes ago, RFID said:

GİGABYTE monitorler iyi lakin alırken dikkat edin Türkiyedekilerde ölü piksel çok çıkmakta.

3100'dü 5100 olmuş. bu fiyata zaten ölü piksel çıkmasa da alınmaz 1080p.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 5/24/2022 at 7:19 PM, stardust said:

yılların plazma kullanıcısıyım, 1 seneye yakın da OLED kullanıyorum. burn-in, image retention falan bunlar koca karı masalları. ekranı 24 saat sabit görüntü ile bırakacak kadar dikkatsizsen evet olur ve hakediyorsun.

77" OLED'i alır almaz PS5'e bağladım, sabit HUD olan oyunları saatlerce kapatmadan oynadım, akşam da bir bölüm 45 dk tam erkan dizi izledim... yani önlemim başka bir tam ekran görüntü kullanmak, bunun dışında hiçbir şey yapmıyorum. 

hiçbir sorun da yok, gözünüzü bunlarla korkutmayın hiç boşuna.

900 saat mı ne COD MW oynamışım benim TV'de. hiç bir hud elemanı ekranda kalmadı. Bu ara sürekli Diablo 2 oynuyorum yine sorun yok. Burn in falan yapmak için cidden uğraşmak gerekiyor. Benim de rutinim hep oyun sonrasında youtube veya netflix izlemek veya başka oyuna geçmek. 

TV 2017 Aralıktan beri aktif kullanılıyor ve maşallah hiç bir sorun yok. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MSI MEG 34C

• QD-OLED
  • 34-inch 
  • 3440x1440 resolution
  • 0.1ms response time
  • 175 Hz refresh rate
  • 1000 nits in HDR 
  • 1800R curvature
  • 99.3% coverage of DCI-P3

Dell Alienware'in ve Samsung'un aynisi iste. 
Samsung'un QD-OLED paneli sonucta.

QD-OLED:

• OLED'e Quantum Dot uygulanmis. 
  • Renkler daha da iyi,
  • Parlaklik yuksek,
  • Siyahlar yine tam siyah,
  • Bloom yine sifir,
  • Pixel gecis suresi yine cok hizli.

Burn-in olmazsa mukemmel yani.

Burn-in konusunda

• OLED kullanan arkadaslarimiz burn in olmuyor yazdi,
  • Bunlarda koruma teknolojileri daha da geliskin.
  • Zaten o yuzden 3 yil falan garanti veriyorlar, burn-in dahil.
  • 3 yil sonra 4K 240hz modeller ve onlari surecek GPU'lar olacaksa zaten "iyi monitor al, 10 yil kullan" modeli islemeyebilir.*

Ideal gibi gozukuyor

• Ebat olarak bundan buyukleri cok sevemedim,
  • 30-32'den kucukler de kucuk geliyor.
  • Hiz olarak bundan hizlisini gorebilir miyim bilmiyorum.
  • Cozunurluk olarak bu ebatta bundan azini cok sevmiyorum,
  • Bundan cogu da GPU'yu zorlayip hiz olarak yavas kalir.

* Boyle dusununce mantikli da dunya yanip gida/enerji fiyatlari katlanirken insan sadece haberine bakiyor tabi. Vergiden dusebilecek olan degerlendirsin.

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung Odyssey Neo G7 32 inç 4K 165Hz monitör çıkmış. 

Monitör curved, 1000R curve var. 165Hz, Quantum dot VA, 1196 bölgeli mini LED aydınlatma var. Fiyat BH Photo Video'da gördüğüm 1.099 USD.

Hardware Unboxed incelemesi de var, ilgilenenler bakabilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Curved olmasa Samsung burada güzel kampanyalar da yapıyor, 16.000 TL'ye bulunsa mesela kampanya ile iyi seçenek olurdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VA monitörler benim tercihim değil, IPS benim için geçerli tercih. Çok karanlık loş gösteriyor özelliğinden ötürü gözüm alışamadı sanırım benim gözle alakalıda olabilir.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 dakika önce, ZvAnA said:

Yani sırf büyük olsun diye masa başında bu kadar büyük ekranı aklım almıyor. İnanılmaz rahatsız edici benim için.

boku çıktı bu işin :baba:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
  • 32 inch iyi. 32 inch'ten daha fazla ekran alaninda calismak icin baska bir seyin oldugu, kafami cevirip bakacagim ek monitorler kullanmayi tercih ettim*
  • 32 inch alti "illa su mesafeden tum ekrani net gormem lazim" diyen icin iyi. Bana oyun icin de, calisma alani icin de 32 daha iyi geldi.
  • Eger sadece oyun icin kullaniliyorsa 34" curved ekran gibi cozumler daha ilginc olabilir, deneme sansim olmadi. Son cikan QD-OLED'lerde gozum kaldi.
  • 40'i oyun icin "kenarlari net gormesem de olur oyundaki kol kolum gibi olsun, kenarlar da gercek hayattaki peripheral vision gibi biraz bulanik olur, sorun degil, hatta gercekci" denebilir. Kenarlara dogru cozunurlugu dusuren variable rate shader modelleriyle beraber performans da arttirarak ortayi daha net cizmek de mumkun olur, alisinca daha ufagi ufak gelir. Ama masaustunde 4'e bolup o sekilde multi-monitor gibi kullanmak mumkun olsa bile 32 inch + ek monitor kadar pratik gelmedi.

* Farkli bir sey takip etmek istediginizde kendi penceresinde, kendi ekraninda, kafanizi cevirip bakmaniz yeterli, o anda yaptiginiz sey kesintiye ugramiyor, single task flow'unuz devam ediyor ama multiple task takip edebilmis oluyorsunuz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

9W0lAbi2zcpF7l8Y.jpgZYtPk4TqG3i5kjTM.jpg

Odyssey OLED G8 (Model Name: G85SB)
QHD resolution (3,440 x 1,440)
34-inch
21:9 aspect ratio
175 Hz refresh rate

https://www.techpowerup.com/298421/samsung-electronics-unveils-odyssey-oled-g8-gaming-monitor-at-ifa-2022

LG 'nin bükülebilir ekran modelleri:
https://www.techpowerup.com/298412/lg-takes-gaming-immersion-next-level-with-worlds-first-bendable-42-inch-oled-tv

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu linkteki arkadaş enteresan bir inceleme yapmış: https://www.youtube.com/watch?v=LcMfUZ_r5Ow (Top 10 BEST Gaming Monitors of 2022 - These are INSANE!)

4k 144hz glossy IPS panel olduğu bilmiyordum. Glossy panelde kontrasın daha belirgin olduğunu ve renklerin daha canlı olduğunu söylüyor.

Glossy panelin tam Türkçe karşılığını bulamadım o yüzden direkt İngilizce terimi kullandım

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
36 minutes ago, rammstein said:

Şu linkteki arkadaş enteresan bir inceleme yapmış: https://www.youtube.com/watch?v=LcMfUZ_r5Ow (Top 10 BEST Gaming Monitors of 2022 - These are INSANE!)

4k 144hz glossy IPS panel olduğu bilmiyordum. Glossy panelde kontrasın daha belirgin olduğunu ve renklerin daha canlı olduğunu söylüyor.

Glossy panelin tam Türkçe karşılığını bulamadım o yüzden direkt İngilizce terimi kullandım

Parlak yüzeyli demek hocam. Yani yansıma önleyici mat film katmanı ya da mat yüzeyi yok. Yani monitör kapalıyken ayna niyetine kullanılan tiplerden. Hayatta yanaşmam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok