Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 1.976 mesaj var

Hala uygun monitör bulamadım, en son dellenip 42'' LG C2 alacağım da çalışma odama çok büyük olacak.

Max 32-34'' , kaliteli görüntü alabileceğim, 120Hz, 4K, fiyatı max 14-15K seviyesinde monitör arıyorum, hep saçma sapan fiyat ve özellikler çıkıyor.

Hoş laptop'ın 4K görüntü işleyeceğinden de emin değilim, Laptop'ta oyun oynamadığım için PS5 ve laptop bağlı olacak.

Neden LG C2 nin 34 inch falan versiyonu yapılmaz anlamıyorum, Oled monitör de yok benim beklentimi karşılayan, mevcut olan da 40 bin falan.

Delirdim bay

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/18/2022 at 3:29 AM, escape said:

Hala uygun monitör bulamadım, en son dellenip 42'' LG C2 alacağım da çalışma odama çok büyük olacak.

Max 32-34'' , kaliteli görüntü alabileceğim, 120Hz, 4K, fiyatı max 14-15K seviyesinde monitör arıyorum, hep saçma sapan fiyat ve özellikler çıkıyor.

Hoş laptop'ın 4K görüntü işleyeceğinden de emin değilim, Laptop'ta oyun oynamadığım için PS5 ve laptop bağlı olacak.

Neden LG C2 nin 34 inch falan versiyonu yapılmaz anlamıyorum, Oled monitör de yok benim beklentimi karşılayan, mevcut olan da 40 bin falan.

Delirdim bay

32 inch benim gozumde ideal. Hem genis alan, hem oturdugun yerden goruntunun coguna hakimsin, kafayi cevirmen gerekmiyor.

Daha ufaginda alan az, daha buyugunde surekli kafayi oraya buraya cevirmen gerekiyor.

2 ofis dosyasini saga sola snap’leyip calistiginda da ikisi de uygun boyutta oluyor. Video tam ekran oldugunda karsinda sana ozel TV varmis gibi. Oyunlarda masada mouse/klavye kullandigin mesafede ekran boyutu asiri degil. Sagina soluna stand ile speaker koydugunda tam kulak yuksekliginde ayarlayabiliyorsun, olusturdugu 3D alanin ideal pozisyonunda oluyorsun.

Bu boyutta netlik icin ben de 4K istiyorum. Onu 120fps’nin ustunde sursem gozumun farki gorecegini dusunmuyorum, o yuzden 144 yerine 120hz hedefliyorum. Hem 24/30/60 karenin tam kati oldugu icin bu video standartlari da duzgun calismali. 25/50 icin de 100’e cekilir.

32 inch, 4K, 120hz, sikistirmasiz. Gozumde bu ideal.

Bunu QD-OLED, QD-LED, QD-miniLED vs ile duzgun (1) renk, (2) kontrast, (3) parlaklik, (4) hiz (dusuk gecikme, hizli pixel cevabi) ve (5) isik netligi (bir yeri parlak diye etrafinin parlamamasi) sunacak bir monitorun cikmasini, sonra da alinabilir fiyata gelmesini ben de uzun suredir bekliyorum.

Sadece competitive oyunlarda degil, grafikleri saglam oyunlarda da bunu surebilecek kartlar yeni yeni cikiyor. Nihayet oraya geliyoruz.

Iyice yaslanip gozler gitmeden gelirse guzel olur.

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 dakika önce, epi said:

Bunu QD-OLED, QD-LED, QD-miniLED vs ile duzgun (1) renk, (2) kontrast, (3) parlaklik, (4) hiz (dusuk gecikme, hizli pixel cevabi) ve (5) isik netligi (bir yeri parlak diye etrafinin parlamamasi) sunacak bir monitorun cikmasini, sonra da alinabilir fiyata gelmesini ben de uzun suredir bekliyorum.

Size zıbık hikayesini anlatmış mıydım?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/18/2022 at 10:29 AM, escape said:

Delirdim bay

https://www.itopya.com/dell-32-g3223q-144hz-1ms-2xhdmi-dp-hdr600-fast-ips-uhd-freesync-premium-pro-gaming-monitor_u19990

15.897,82 TL, ara sıra 13.999 a düştüğü de oluyor.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, Najaz said:

Size zıbık hikayesini anlatmış mıydım?

Var hocam bunlar bir arada. QD-OLED’ler mesela oldukca iyi. Ucuz olmasini beklemiyorum, hak ettigi fiyat olsun yeter.

Eksigini bildigim icin memnun kalmayacagim ara urunlere gereksiz asiri para verecegime ya iyisini beklerim, ya da elimdekiyle devam ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/18/2022 at 9:29 AM, escape said:

Delirdim bay

LG 32GQ950 diye bir monitör var. Nano IPS 32 inch ve 138 Hz. Tam beklentiniz karşılar mı bilmiyorum ama çok kötü değil.

rammstein tarafından düzenlendi
escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dell ve LG yi inceliyorum hemen artık sinirim bozuldu cidden alıp geçeceğim C2'yi dana gibi sağa sola döneceğim o olacak:)

Yalnız Dell şıkmış fiyatı da fena değil, LG yi bulamadım zaten TR'de..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben uzun uzun dusundukten sonra curved ultrawide aldim, pisman degilim.

Hem is hem oyun icin kullanabilecegim bisey olsun istiyordum. Asagi yukari oldu. Tek problem 2. monitor'e hala ihtiyacim oluyor is icin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@MonkeyBusiness hocam model nedir? Muhtemelen sizinki 4K değil diye düşünüyorum, ben özellikle masaüstü kullanımı ve PS5 için 4K ya heves ettim,

Curve olayı beni bozmaz yoksa, bir de curve olanlarda nedense paneli konusunda ön yargımı yıkamıyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, escape said:

Dell ve LG yi inceliyorum hemen artık sinirim bozuldu cidden alıp geçeceğim C2'yi dana gibi sağa sola döneceğim o olacak:)

Sürekli kullanınca insan göz hareketleriyle de büyük ekranı kullanmaya alışıyor. Kullandığım monitörün ilk haftasında bende zorlandım ama şimdi notebook ekranı yada standart 27" falan monitörler çok küçük geliyor. 

7 hours ago, MonkeyBusiness said:

Ben uzun uzun dusundukten sonra curved ultrawide aldim, pisman degilim.

Hem is hem oyun icin kullanabilecegim bisey olsun istiyordum. Asagi yukari oldu. Tek problem 2. monitor'e hala ihtiyacim oluyor is icin.

Ben 49" monitörü duvara monte ettim, göz hizasına göre montajı yapınca bile altında USB-C bağlantı destekleyen taşınabilir monitör sığdırabiliyorum. İhtiyacım çok olmadığı için almadım ancak arkadaşımdaki bir modeli 1 hafta kadar kullandım gayet güzel oldu altlı üstlü kullanımda. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam 42'' TV,  120*60 lık masada çok abartı olur sonuçta mesafe belli max 70 cm'den 42'' e bakmak yorucu olabilir.

Hayır bir de günlük iş için kullanacağımı da düşünün. Benim kullanım %80 iş için max %20 film PS5 için falan kullanırım. @Pablo 'Definitive' Vader

escape tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 minutes ago, escape said:

Hocam 42'' TV,  120*60 lık masada çok abartı olur sonuçta mesafe belli max 70 cm'den 42'' e bakmak yorucu olabilir.

Hayır bir de günlük iş için kullanacağımı da düşünün. Benim kullanım %80 iş için max %20 film PS5 için falan kullanırım. @Pablo 'Definitive' Vader

Büyük ekranda zaten uygulamalar tam ekran kullanılmıyor. Uygulamaları ekrana dağıtınca birden fazla ekran kullanmaktan çok farklı bir tecrübe yaşanmıyor. Sürekli kullanımda da insanın. alışkanlığı değişiyor ve zorlamıyor. O yüzden eğer masada yerleşim sorun olmayacaksa bence ön yargılı olmamak lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 minutes ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

Büyük ekranda zaten uygulamalar tam ekran kullanılmıyor. Uygulamaları ekrana dağıtınca birden fazla ekran kullanmaktan çok farklı bir tecrübe yaşanmıyor. Sürekli kullanımda da insanın. alışkanlığı değişiyor ve zorlamıyor. O yüzden eğer masada yerleşim sorun olmayacaksa bence ön yargılı olmamak lazım. 

Hocam evde L şeklinde masa düzenim var Ikea dan alıp bu tarz bir düzen kurdum, dediğim gibi ebat 120*60 dolayısıyla max göz TV arası 70 cm mesafe olur, OLED olacağı için piksel görmem ve rahatsız etmez diyorum ama yine de çok büyük olması kaygılandırmıyor değil.

Zaten monitör olayı içime sinmiyor resmen, yok içimden geçtiği gibi cillop monitör. Bir tane beğendim 23 K fiyatı var ki 23 olan verene kadar 18 K 42 '' OLED alırım.

Neden 32-34 '' OLED monitör olmadığını anlayan bilen var mı? Hayır varsa 60 K falan para istiyorlardır kesin :D

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/25/2022 at 0:53 AM, escape said:

@MonkeyBusiness hocam model nedir? Muhtemelen sizinki 4K değil diye düşünüyorum, ben özellikle masaüstü kullanımı ve PS5 için 4K ya heves ettim,

Curve olayı beni bozmaz yoksa, bir de curve olanlarda nedense paneli konusunda ön yargımı yıkamıyorum

Ben hem is oyun icin olsun hem de dikey cozunurlugu de 1440 dan yuksek olsun istedigim icin paraya kiyip pahali birsey aldim ama daha cok daha ucuza benzer modeller var. 34" olanlar mesela yari fiyatina bunun.

Benimki su 38" LG

https://www.amazon.com/LG-38GN950-B-Ultragear-Monitor-Compatibility/dp/B08BCRJYRC/ref=sr_1_1?crid=2VGS0F0V1IO4X&keywords=38GN950-B&qid=1666854865&qu=eyJxc2MiOiIyLjUxIiwicXNhIjoiMi4wNiIsInFzcCI6IjEuNTUifQ%3D%3D&sprefix=38gn950-b%2Caps%2C96&sr=8-1

Cozunurluk 4K degil ama yaklasiyor 4K'ya (3840x1600).

Diger bir kistas da Gysnc vs Freesync oldu. Benimki freesync modeli, gsync compatible diye geciyor. Direk Gsync modelleri fanli. Nvidia ekran karti kullanmama ragmen fanli oldugu icin o modelleri eledim.

MonkeyBusiness tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

34'' 4K modellerin de fiyatı sevimsiz, birde sabit 60 hz genelde.

Tamam ben ıyuncu değilim ama PS5 bağladığımda da 60hz sınırına takılmasam güzel olur, bir de düzgün renk istiyorum.

Benim ihtiyacım belli aslında 32'' LG C2:)))

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Magazada 4K QD-OLED ile 8K QD miniLED TV'i yan yana koymuslar, beraber gorme sansim oldu.

Ikisi de cillop. Karanlik ortamda gormeden tam karsilastirmam mumkun degil tabi.

QD-OLED'ler sadece renklerinin daha iyi olmasiyla degil, yuksek parlaklikla da daha canli goruntu sunuyor (edit: klasik OLED'e kiyasla). Monitorlerde durum biraz farkli olabilir, TV'deki kadar post-processing'i gercek zamanli yapamazlar. O yuzden teorideki ust sinirlarina bakarak QD-OLED daha ustun diyemem, monitordeki uygulamalarini da yan yana gormek lazim.

epi tarafından düzenlendi
wazzap and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

11.11 muhabbetine 42 LG C2 yi 17'ye satıyorlar. Beni delirtmek için deniyorlar sanırım.

ulan yok mu şunun 32'' yapacak babayiğit, hayır evde testere ile gireceğim en son:)

epi and allreadydead beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LP hoca da quantum dot mini-LED icin "siyah tam siyah, altyazinin etrafi gicik etmiyor" dedigine gore goruntu kalitesinde su seviyeye geldik anlasilan:

On 8/3/2019 at 9:08 AM, epi said:

Bunun gidecegi yer ya OLED/microLED gibi pixel seviyesi, ya da en azindan “su boyutta ekranda su sayida zone olunca, yani zone ebatlari X cm2 olunca ben aradaki farki gormuyorum” denilecek nokta. O zamana kadar “valla bu son aldigim monitor” dememek lazim.

Monitorlere yansimasi biraz yavas oluyor. Quantum dot mini-LED, 4K 120/144hz VRR

• 65 inch TV sanirim $1000 (8K'si $1400)
  • 32 inch monitor neredeyse $3000

Bunlar fiyati alinabilir seviyede 32 inch sunana kadar yas ilerleyip gozler de gittikce aradaki fark kapanacak, hatta en ucuzunu alip gecen amcalara donecegim herhalde.

Neyse, en buyuk derdimiz bu olsun diyelim

Bir de OLED'ler response time'da da buyuk bir ustunluge sahipti. Pasif icerik izlerken "QD OLED TV ile bu MiniLED + QD TV'lerde izledigim filmin farkini goremiyorum, bence goruntu kalitesi olmus" noktasina gelse bile aktif olarak oyun oynarken "bunun akiciligini daha cok seviyorum, CRT'ler gibi" dedirtmesi mumkun. PC icin monitorler gelince o acidan da incelenmesi lazim.

rammstein and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hala monitör alamadım, hayır aybaşı yapıştırayım geçeyim bir tane diyorum içime sinmiyor. 32 inch düzgün ürün bulamıyorum, LG 42'' C2' yi showroomda gördüm oyun için odamda çok iyi olabilir ancak monitör olarak verimli kullanabileceğimi sanmıyorum.

Sanırım OLED paranoyası sebebiyle benim ihtiyacım 32'' OLED'de değil. Yanacak iz kalacak tütecek kısımları beni paranoyaya sürükler:D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 10/24/2022 at 4:31 PM, escape said:

On 12/1/2022 at 9:59 AM, escape said:

Hala monitör alamadım, hayır aybaşı yapıştırayım geçeyim bir tane diyorum içime sinmiyor. 32 inch düzgün ürün bulamıyorum, LG 42'' C2' yi showroomda gördüm oyun için odamda çok iyi olabilir ancak monitör olarak verimli kullanabileceğimi sanmıyorum.

Sanırım OLED paranoyası sebebiyle benim ihtiyacım 32'' OLED'de değil. Yanacak iz kalacak tütecek kısımları beni paranoyaya sürükler:D

Şu arkadaşa benzettim yazdıklarınızı: https://www.youtube.com/watch?v=jdP4pw3Vaus

240 Hz 27" 1440p Oled Monitör geliyor: https://www.techspot.com/news/96714-lg-announces-first-1440p-240hz-oled-monitor-only.html

epi and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
53 dakika önce, rammstein said:

geldiği an alırım net. 
2k
240hz
OLED

27GR95QE-B
Pre-order starts December 12th. Estimated date for shipping is December 28th

sorgulamam. 1dk düşünmem. gıdım geri atmam. apple store da bekleyen dayılar gibi beklerim kapısında. 

edit: gelmiş zaten. buraya ne zaman ve kaça gelir bilinmez. @stardust acaba diyorum kargo olarak bavulun dibine koysak iki adet nasıl olur? seviyorum seni. halledersin sen bu işi. aslansın.

jackjoker tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 minutes ago, jackjoker said:

geldiği an alırım net. 
2k
240hz
OLED

27GR95QE-B
Pre-order starts December 12th. Estimated date for shipping is December 28th

sorgulamam. 1dk düşünmem. gıdım geri atmam. apple store da bekleyen dayılar gibi beklerim kapısında. 

edit: gelmiş zaten. buraya ne zaman ve kaça gelir bilinmez. @stardust acaba diyorum kargo olarak bavulun dibine koysak iki adet nasıl olur? seviyorum seni. halledersin sen bu işi. aslansın.

Bir sürü yeni OLED monitör gelecek diyorlar. Kalite kontrolü sorunlu olan bır modele denk gelmemek için biraz beklemek gerek bence: https://www.youtube.com/watch?v=UNwZdYQ0Bl0

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok