Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 1.985 mesaj var

Şunu da ifade edeyim, tesadüf müdür bilmem de RX 6900XT ile kullanırken olmadı bunlar, RTX 4080'e geçtikten sonra olmaya başladı bu. Şimdilik problewm yok bakalım, DAC sökülü vaziyette sadece kendi USB kablosu bağlı PC'ye. Alienware Command Center problemsiz görüyor monitörü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Z5500 vardı, onu bağlayayım dedim Center hoparlör çürümüş resmen, göbeği pul pul dökülüyor. Bu da rahat 12 yıllık falandır, belki daha eskiydi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu AW3423DWF menüsünde bir saçmalık var, Alienware Command Center yüzünden midir nedir ? Kafasına göre değerleri değiştiriyor falan bazı menüler için, baktım menü ile problemleri olan başkaları da var, tam bu şekilde olmasa da, uninstall ettim bakalım şimdi onu da.

Uygulama uninstall bile olmuyor ya doğru düzgün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Olay devam ederse son çare monitörün PC ile bağlantısını tümden keseceğim, o da olmazsa tek çare garanti kalıyor artık.

Tekrar Windows kurayım bir de, bu Alienware Command Center çünkü doğru düzgün uninstall bile olamıyor. Bunu da Windows 11 otomatik yüklemeye kalkıyor, baştan hiç yüklemeyeyim ben bunu.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya bu forumda daha öncelerde de yazmıştım.  okunmuyor galiba ya da kaale alınmıyorum  :) kurulması gereken uygulama bu.

Dell Display Manager 2.x

Alienware Command Center kurma. Bug'lı o. ayrıca monitör için değil dell'in klavye mouse vs ıvır zıvırları için bir uygulama. monitör ile sıkıntı çıkarıyor. 

kullanman gereken uygulama Dell Display Manager. bununla monitör menüsünde ki özellikleri kontrol edebiliyorsun. bende ilk command center kurmuştum sonra saçma windows hatalarına neden olmaya başlayınca kaldırdım. monitör ile bu uygulama bir ton acayip şeylere neden oldu. hatta kaldırması da bir ton uğraştırdı. sonradan öğrendim ki monitör için zaten dell'in asıl uygulaması varmış. Dell Display Manager

jackjoker tarafından düzenlendi
rammstein and T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.dell.com/support/home/en-us/product-support/product/aw3423dwf-monitor/drivers

05 Jun 2023

File Name

Alienware_AW3423DWF_FWUpdate_M3B104_Windows.exe      

Fixes & Enhancements

1. Improvements to Preset HDR 1000
2. Improvements to fan profile to reduce fan noise

@stardust @T800

ben henüz kurmadım. Reddit de okuyorum. gördüğüm kadarıyla HDR 1000 olayı tamamen düzelmiş yorumlardan gördüğüm bu. Hatta şuan millet kurup test ediyor. Bu monitör ile eleştirilen HDR 1000 modunun tam olarak çalışmıyor metası da tamamen tarihe karışmış diyebiliriz. 

merak eden şuradan okuyabilir

Aw3423dwf new update has been released ( REDDIT )

T800 and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet ben yükledim. ilk izlenimim DW modelinde olduğu gibi HDR 400 / 1000 geçişlerinde Ekranı geçici üzere 2sn kesiyor ve yeniden açıyor. Zaten olması gereken davranış buydu ( düzelmiş sonunda ) 

ikincisi daha önce yaptığınız HDR kalibrasyonlarını çöpe atın çünkü yeniden kalibrasyon yapmanız gerek. 

üçüncüsü HDR 1000 modunda windows HDR kalibrasyon uygulamasında bu sefer 1000 nit i gördüm. düzelmiş :)

HDR 1000 modunu yeniden ele alıp tasarlamışlar. adamlar resmen halletmiş :D

Kesinlikle yapın.

stardust and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet 1000 nits oldu kalibrasyon. Bakalım oyunlarda ne olacak ?

Benim diğer kalibrasyon DisplayHDR True Black modu için yani çöpe atmaya gerek yok.

O moda geçildiğinde onu kullanırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yükleyen herkes HDR 1000 olayının tamamen çözüldüğünü onaylamış durumda ( Reddit de ) . Bende demin HDR1000 Test'e soktum aleti. Bu sefer ekrana bakamadım. Hatta şuan bile gözüm kendine gelemedi o kadar parlak. Olması gerektiği duruma geldi HDR1000. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Resident Evil 3 Remake  parlaklık kontrastı açısından düzelme oldu HDR Peak 1000 modunda bir önceki firmware'e göre. Cyberpunk 2077 dışarı çıkıldığında parlak yerlerin bazıları baya bembeyaz birşey oluyordu, HDR Peak 1000 modunda düzgün. Afterlife yine baya iyi bu modda. DisplayHDR True Black modunu deneyemedim, ona da bir bakarım.

Bu düzelme derken kontrastta ve ayrıntı seçiminde bir önceki firmware'in DisplayHDR True Black moduna göre.

Yalnız bu bazı oyunlar için Console Mode On yapma mevzusu garip bir olay, Nvidia niye tone mapping yapmıyor acaba kendisi, neden böyle bir seçim yapıldı, bir nedeni vardır elbette, araştırayım bu konuyu.

jackjoker and rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, T800 said:

Yalnız bu bazı oyunlar için Console Mode On yapma mevzusu garip bir olay, Nvidia niye tone mapping yapmıyor acaba kendisi, neden böyle bir seçim yapıldı, bir nedeni vardır elbette, araştırayım bu konuyu.

Gsync modülü üzerinden yapılmasını istiyor Nvidia. Bu monitör de modül yok. Örneğin DW olan model de Gysnc modülü var ama onda da Console Mode yok. Dell yine bir olanak sunmuş Nvidia ya karşı. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung G8 OLED de ki hataları düzelten ama bunu yeni bir ürün olarak sunan ürününü tanıttı.

G8 OLED de ki mini hdmi ve mini dp portlarından vazgeçmişler ( g8 oled in kutusundan çıka mini dp kablosu çalışmıyordu bazı satın alanlarda ) 

yalnız smart tv özelliği devam ediyor.

ekran tazeleme artmış. boyut artmış. 

49" G95SC Odyssey OLED G9 240Hz Smart Gaming Monitor

fiyatı 2500 dolar. 

mevcut g8 oled 1500 dolar idi. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu yeni bir ürün, OLED G8 ile ilgisi yok, iki adet 27” 2560x1440 panel birleşimi, daha önceki Odyssey G9 ve Odyssey Neo G9 modelleri mini LED FALD Samsung VA LCD panelken bu model Samsung QD-OLED panel.

LG’nin de 2560x1440 LG OLED panelli 27” 2560x1440 240Hz monitörü var, Samsung tarafında benzer olarak 3440x1440 QD-OLED panel var, belki 2560x1440 240Hz 27” QD-OLED panel de gelir Samsung’dan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

artık geçmiş olsun. helal parayla alınacak son monitörü aldık Türkiye'de.

bundan sonra yeni gelecekleri almak için artık devletten, belediyeden falan bir ihale almak lazım :zuh:

şuan tek eksiğim 5800x3D, o da Tolga abimi bir gaza getirmeme bakar :mrgreen:

jackjoker and T800 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese sorayım, 32 '' 4K hem ofis hem PS5 için monitör olacak olsanız ne alırdınız?

Hızlı bir kontrolle şu iki ürünü buldum.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg320u-32-1ms-150hz-uhd-ips-freesync-gaming-monitor-p-HBCV00002BIL8Q?magaza=Kinzy

https://www.hepsiburada.com/dell-g3223q-32-144hz-1ms-2xhdmi-dp-hdr600-fast-ips-uhd-freesync-premium-pro-gaming-monitor-p-HBCV00003ARETS?magaza=BETA PLUS TEKNOLOJİ

Varsa öneriniz dinliyorum 1 Temmuzda alınacak,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@escape Dell G3223'ü kullanıyoruz şirkette. HDR ve renk doğruluğu konusunda pek başarılı diyemem fakat oyunlarda gayet iyi. Viewsonic VP2756-4K'yı yanına koyunca görüntü çok az bulanık kalıyor. Muhtemelen PPI değeriyle ilgili. Ama onun dışında fena değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, escape said:

Herkese sorayım, 32 '' 4K hem ofis hem PS5 için monitör olacak olsanız ne alırdınız?

Hızlı bir kontrolle şu iki ürünü buldum.

https://www.hepsiburada.com/viewsonic-xg320u-32-1ms-150hz-uhd-ips-freesync-gaming-monitor-p-HBCV00002BIL8Q?magaza=Kinzy

https://www.hepsiburada.com/dell-g3223q-32-144hz-1ms-2xhdmi-dp-hdr600-fast-ips-uhd-freesync-premium-pro-gaming-monitor-p-HBCV00003ARETS?magaza=BETA PLUS TEKNOLOJİ

Varsa öneriniz dinliyorum 1 Temmuzda alınacak,

Özellikleri birbirine yakın, ucuz olanı alırdım ben alsaydım.
https://www.bhphotovideo.com/c/compare/Dell_G3223Q_vs_ViewSonic_XG320U_vs_MSI_MPG321/BHitems/1716965-REG_1666905-REG_1665882-R

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, SEP said:

@escape Dell G3223'ü kullanıyoruz şirkette. HDR ve renk doğruluğu konusunda pek başarılı diyemem fakat oyunlarda gayet iyi. Viewsonic VP2756-4K'yı yanına koyunca görüntü çok az bulanık kalıyor. Muhtemelen PPI değeriyle ilgili. Ama onun dışında fena değil.

O zaman Viewsonic neden olmasın:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet Dell ucuz ancak Viewsonic renk kalitesi vs konusunda sanki daha başarılı genel olarak bu yorumları okudum, OLED e geçmem bu fiyatlarla pek olası değil artık sanki,

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   1 üye