Monitorleri takip ediyoruz...
4 4

Bu konuda 2.007 mesaj var

22 saat önce, lazsa said:

uygun bir fiyata şu ürünü aldım

http://www.lg.com/tr/monitor/lg-27M47VQ

şimdi arkadaşlar monitör ayarlarında "response time" diye bir seçenek var;

off - low-middle-high

sizce en iyisi hangisi? monitör normalde 2 ms neden seçenek koymuşlar? kim tepkime süresini uzatmak ister ki

Ben de LGnin benzer bir modelini aldım 27", aynı ayar var. Internet 'te genellikle "Off" önerilmiş. Şimdi linkini hatırlamadığım ama kolaylıkla Google 'dan bulunabilecek bir "ufolu ghosting testi sayfası" var epey popüler. Orada yaptığım testte Off dışındaki tüm ayarlar çılgın gibi ghosting yapıyordu, o sebepten Off öneriyorum ben de.

AranelSurion tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar,

Asus'un 24" , 1080p , 144hz, (whatever)sync,  olan monitörlerinden hangisini seçmek gerek?

Sonlarında Q var QE var QR var, başında da VG var MG var, vs. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

LG nin yukarıda bahsettiğim modelini aldığımı yazmıştım ama monitörde gariplik var, bana tepkime süresi fazla gibi geldi açık bir şekilde 2ms olduğu belirtilmiş ama sanki 7-8 ms gibi gri alanlarda mouse imleci bariz iz bırakarak gidiyor, oyunlarda ise kendimizi oyuna kaptırdığımızda bişey yok gibi ama incelediğimizde ghosting var daha önce 5ms kullandım böyle değildi. response time ayarlarında her seçeneği denedim yine en az ghosting veren ayar seçili. acaba bu durumun input lag ile bir ilgisi olmasın? ayrıca bir ayar daha var pc/av modu, ikisinde de durum aynı. aslında çokta rahatsız edecek tarzda değil hatta dediğim gibi oyuna odaklanınca farkedemiyorsunuz ama dikkat edince sanki 2msden fazla geldi bana, belki büyük ekran olduğundan böyle farkediliyordur. Şimdi ben bu monitörü geri götürüp değiştirsem haksız mıyım? 2ms gibi olmadığına kalıbımı basarım ancak menü ayarlarından hızlandırma tarzı bir efektle 2ms diye lanse edilen 7-8ms lik bir cihaz gibi geldi bana :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@lazsa

Off yapmayı denediniz mi? 

Bunun test edilebildiği UFOlu falan bi site vardı ghostingi oradan net şekilde görüp, ayarlarınızı ona göre yapabiliyorsunuz.

Bendeki LG de bazı ayarlarda bariz şekilde ghosting yapıyordu, ayarladıktan sonra şuan hiç yapmıyor mesela.

AranelSurion tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o ufotestte baya zamanımı geçirdim hatta teker teker fotograflarını çekip piksel saydım ama off kısmı en fazla ghosting yapan seçenek oldu, şu an middle sanki en stabili. ama bu monitör her ne kdar 2ms diye lanse edilse de kesinlikle 2 ms lik bir monitor değil. aslında 2-3 oyun oynuyorum kendimi oyuna verince farketmiyorum ama kafaya takınca ghosting varmış gibi oluyor belki de büyük ekran olduğu için küçük ekranlara nazaran daha belirgin oluyordur. filmlerde problem yok hatta 60 fpslik görüntülerde zerre kadar ghosting olmuyor. ama lg monitör modelleri arasında fark var bazıları off önerirken bazıları middle öneriyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abi bana siyah kalitesi kafayı yedirtmeyecek bir monitör önerin ya... mevcutta kullandığım asus 278he 144hz monitor siyah & karanlık sahnelerde cinnet geçirtiyor bana. o kadar kötü bir arka ışıklandırması var ki, resmen gri ekran izliyorum sahneyi görmek yerine.

hoş, arka ışıklandırmalı modellerin hepsi böyledir heralde, oled çıkana kadar ızdıraba devam...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 dakika önce, TiesTorN said:

abi bana siyah kalitesi kafayı yedirtmeyecek bir monitör önerin ya... mevcutta kullandığım asus 278he 144hz monitor siyah & karanlık sahnelerde cinnet geçirtiyor bana. o kadar kötü bir arka ışıklandırması var ki, resmen gri ekran izliyorum sahneyi görmek yerine.

hoş, arka ışıklandırmalı modellerin hepsi böyledir heralde, oled çıkana kadar ızdıraba devam...

siyah için VA bakacaksın. IPS veya TN ile olmaz o iş.
ama VA panelde istediğin gsync var mı bilmiyorum yok sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Samsung'un VA panel G-Sync'li modelini beklemeye devam o zaman. Asus'un bu keleğini uzun zaman önce farketmiştim ama ben yanlış hatırlıyor olabilirim diye yazmamıştım buraya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
54 minutes ago, jackjoker said:

siyah için VA bakacaksın. IPS veya TN ile olmaz o iş.
ama VA panelde istediğin gsync var mı bilmiyorum yok sanırım.

gsync çok da umrumda değil açıkçası... 120+ hz olması yeterli.

Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 minutes ago, Narcissus said:

Noldu daha geçen hafta ben monitörümden dünyadaki en memnun kişiyim.. hatta adımı Memnune olarak değiştiricem diyodun.. 

şımarma sırrı... para harcamamak için öyle :D ama sinir ediyo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

C32HG70 bayadır var piyasada, Gsync yok Freesync, 144Hz, HDR(evet HDR da var), 2560x1440 bir monitör. 

Benim de elim gidip gidip geliyor buna ancak VA olması sıkıntı bir miktar, klasik VA hastalıkları bu modelde de var. 

Ancak alınası bir model özellik ve fiyat olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, ssch said:

Selamlar.

pg35vq türkiye'ye girecek mi bilgisi olan var mı? 

Bugun hepsiburada da pg27vq gördüm de.

Selam, hoşgeldiniz.

Dolar olarak çıkış fiyatı astronomik bir fiyatı olmazsa girecektir bence. Başka bir marka olsa distribütörler en pahalı ürünleri getirmekte tereddüt edebilir fakat Asus iyi bilinen ve satan bir marka ülkemizde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, stardust said:

Selam, hoşgeldiniz.

Dolar olarak çıkış fiyatı astronomik bir fiyatı olmazsa girecektir bence. Başka bir marka olsa distribütörler en pahalı ürünleri getirmekte tereddüt edebilir fakat Asus iyi bilinen ve satan bir marka ülkemizde.

Umarım astronomik olmaz. Yoksa PG348q'a yöneleceğim 34" hayalim 21:9 hep istemiştim.ocak ayına kadar bekleyeceğim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok