Dyson V8 (şarjlı süpürge)
4 4

Bu konuda 181 mesaj var

1 hour ago, stardust said:

1 senelik kullanımdan sonra bataryanın şarj tutmadığına yönelik kullanıcı yorumları okudum.

@TiesTorN

sen de nasıl durumlar, baktın mı hiç kaç dakika gidiyor ?

benimki hala ilk günkü gibi hiç bir farkı yok. aynı yorumları ben de okudum ve bu konuya hemen bir açıklık getireyim;

öncelikle lityum pillerin çalışma şeklini bilmek gerekiyor. lityum pili teknik olarak iyi bilmeyenlerin ya da pil konusunda tamamen bilgisiz olanların sadece dyson'da değil tüm cihazlarda yaşadığı bir sorun bu.

lityum piller hiç bir zaman full şarjlı halde beklemeyi sevmezler, uzun süreli full şarjda oturan bataryalarda iç direnç artıp kullanılamaz hale gelir. eski tip ni-cd & ni-mh piller ile karıştırıyorlar bunları, onlarda sorun olmuyordu.

bu bilgiden yoksun olan dyson kullanıcıları, -ki bunda dyson'ın her daim "hazır" olması için verdiği duvara asılan dock aparatı da etkili - makineyi her daim elektriğe bağlı tutup sadece gerektiğinde alıp işini görüp, tekrar şarja takıyorlar ki bu lityum türevi herhangi bir pil için yapılabilecek en büyük hatalardan biridir. bu şekilde kullanılan bir lityum pilin 1 seneyi bile görmesi mucizedir.

aynı şey laptoplar için de geçerli. yeni laptop alan bir çok kişi "laptopı alalı 1 sene ancak oldu ama bataryası öldü, bu ne boktan bir markaymış böyle" tarzında söylemleri hepiniz duymuşsunuzdur, bu da aynı şekilde sürekli elektrikte çalışıp, bataryanın her daim full dolu olmasından kaynaklı, yani markayla falan bir ilgisi yok. benim laptoplarımın bataryası hiç ölmez bunu bildiğim için.

yapılması gereken şey çok basit; süpürgeyi hiç bir zaman full şarjlı tutmayacaksın. kullandıktan sonra kesinlikle şarja takmamak gerekiyor, olduğu gibi bırak. şarjı bittiğinde şarja tak, ama full şarj olduktan sonra al 5 dk falan süpür biraz enerjisini harca, o şekilde bırak. ben BÜTÜN lityum kullanan cihazlarımı bu şekilde kullandığım için bugüne kadar 1 tane bile lityum batarya bozmadım.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet mantıklı.

hatta şöyle bir yöntem bile düşündüm. Misal o gün evi süpüreceksin, sabah uyanınca şarja tak, sonra süpür makine ile tekrar şarja takma dursun öyle. bir daha süpüreceğin zaman yine takarsın önceden.

gerçi o zaman da acil bir durumda lazım olduğunda şarj seviyesi az gelip iş yarıda da kalabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet biz genelde öyle yapıyoruz, süpürge genelde şarjı tek çizgi kalmış halde durur, mesela yarın evi temizliceksek gece yatarken takarım şarja, ertesi gün kullanıp bitiririz yine. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN

evet yavrum son izlenim ve yorumlarını almak için temcit pilavı gibi yine çıktım ortaya.

aletin fiyatı bi ara 3000'lerin üstüne çıkmıştı.

şimdi V10 ve V11 çıkmasıyla -ki onlar gereksiz derecede pahalı- V8'in fiyatı tekrar 2500 lira seviyelerine geldi.

şu N11'in 11.11 indirimleri için kupon falan topluyorum, hani o indirimlerde bi 2400 liraya düşse, 200 lira falan da kupon kullansam sanırım 2200 lira civarına getirip alabilirim.

nerdeyse 1 sene daha geçti yine aynı sorular olacak ama...

1. pil ömrü ne alemde? azalma var mı ?
  2. sert zemin için olan fluffy başlık ile orta ayarda kullanıldığında pil kaç dakika dayanıyor?
  3. motorhead başlık halı dışında bir yerde kullanılmıyorsa, bizde sadece salonda tek bir halı olduğunu da hesaba katarak 2000 liraya V7 fluffy alınır mı zira şuan hepsiburada'da kapmanya var ?

https://www.hepsiburada.com/dyson-v7-fluffy-sarjli-kablosuz-supurge-dyson-turkiye-garantili-p-HBV00000B0FMK?magaza=Dyson Türkiye

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 13.01.2019 at 19:31, TiesTorN said:

aynı şey laptoplar için de geçerli. yeni laptop alan bir çok kişi "laptopı alalı 1 sene ancak oldu ama bataryası öldü, bu ne boktan bir markaymış böyle" tarzında söylemleri hepiniz duymuşsunuzdur, bu da aynı şekilde sürekli elektrikte çalışıp, bataryanın her daim full dolu olmasından kaynaklı, yani markayla falan bir ilgisi yok. benim laptoplarımın bataryası hiç ölmez bunu bildiğim için.

Notebookun fişi sürekli prize takılı , her gün kullanıyorum , ayda bir ya da 15 günde bir pil ile kullanıp bitirmeye çalışıyorum sonra tekrar fişi takıyorum.
2 sene doldu pil canavar gibi , eski bilgisayarımda da böyle kullandım pil sorunu yaşamadım. Eskisi hp elimdeki dell.
Bir yanlışlık olmasın?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Altan Yoklar

yanlışlık yok, dediğim şekilde. tabi ki arada bir full deşarj edip tekrar doldurmak hiç yapmamaktan çok daha iyidir ve faydalıdır ama yine de her ne kadar canavar gibi sansan da ömrü kısalmış durumdadır o bataryanın. lityum bataryanın en verimli olduğu durumlar ısınmadığı & tam şarj ve deşarj edilmediği durumlardır. öngörülen ömrün 3-4 katına çıkarsınız böyle kullanarak. yazdığım bilgilerin tamamını ve çok daha fazlasını aşağıdaki linkte bulabilirsin. her türlü pil üzerine inanılmaz detaylı bir sitedir.

https://batteryuniversity.com/learn/article/how_to_prolong_lithium_based_batteries

14 hours ago, stardust said:

@TiesTorN

evet yavrum son izlenim ve yorumlarını almak için temcit pilavı gibi yine çıktım ortaya.

nerdeyse 1 sene daha geçti yine aynı sorular olacak ama...

1. pil ömrü ne alemde? azalma var mı ?
  2. sert zemin için olan fluffy başlık ile orta ayarda kullanıldığında pil kaç dakika dayanıyor?
  3. motorhead başlık halı dışında bir yerde kullanılmıyorsa, bizde sadece salonda tek bir halı olduğunu da hesaba katarak 2000 liraya V7 fluffy alınır mı zira şuan hepsiburada'da kapmanya var ?
  1. daha önce de ve yukarıda da yazdığım sebeplerden ötürü pilinde bir azalma yok. o şekilde kullanmaya özen göster.
  2. tüm motorlu başlıklarda 23-25dk arası dayanıyor.
  3. v7'yi salla tek farkı başlık değil, pili de zayıf zaten. bizde de toplasan 2 tane ufacık halı var ama çok iyi temizliyor o başlık, almakta fayda var.
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

:lol:

Alet ben bugün Milan'dayken gelmiş, akşam eve gelince önce kullanma klavuzunu okudum sonra denemek için halının 0.25 metrekare (50x50cm) bir köşesini süpürdüm...

arkadaş...

bu evde 2 gün önce büyük temizlik yapıldı...

0.25 metrekare'den çıkan BOKU görmeniz lazımdı ama karım fotoğraf çekip koymama izin vermedi şuan. Aleti MAX mode'a almadım, normal güçte çalıştırdım.

yarın evdeyim, kahvaltıdan sonra temizlik var :zuh:

-

şuana kadar müthiş bir şüphe ile yaklaşmıştım bu kablosuz / şarjlı süpütge işine... james dyson abi yapmış yine, saygılar... harcadığım en iyi paralardan biri oldu sanıyorum.

bu arada alet o kadar şık, o kadar kaliteli ki, temizlikçinin eline vermezsin, vermeye kıyamazsın o derece. yani eve temizlikçi geliyorsa eski süpürgenizi saklayın, temizlik bittikten sonra bunla bi üstünden geçip çıkan bok püsüre şaşırırsınız :)

bende rowentanın en pahalı, en sessiz modeli var güya... sert zeminde sıkıntısı yok da, halı ve koltuklarda dyson kalitesini konuştuyor.

bugün indirimler bittikten sonra fiyatın da direkt 3000 üstüne çıktığını görmek de ayrı bir hoş oluyor. :mrgreen:

CandleGarden, Thustu and Mono beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust nereden aldın ? şu an istanbul bilişimde 2400 TL ye satılıyor senin model (https://www.istanbulbilisim.com/dyson-v8-absolute-21-6-v-dikey-sarjli-supurge-fiyati-235981.html?gclid=CjwKCAiAzanuBRAZEiwA5yf4uu4SAvRkwi2TYgFVbd-BhzBL47BpBdkbFjMR2uqN5RZ4utuH00WpxxoCvagQAvD_BwE) gerçi istanbul bilişim'e güven olur mu bilmiyorum 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin ben daha önceden alışveriş yaptım ordan bir kez, bir sorun yaşamadım, Fiyat da iyi, ben hepsiburada'dan 2380'e aldım. (9 taksit)

-

3 gün önce rowenta süpürge ile süpürülmüş, 2x3, 6 metrekare haldan çıkan pislik:

bok.jpeg

iri elli bir erkek yumruğundan büyük bu kitle... bunun üstünde yaşıyormuşuz...

ve bunu pilli bir süpürgenin, "max" ayara almadan, halının her yerinden 1 ileri 1 geri yapılarak tek seferde geçerek toplamış olması...

hiç düşünmeyin bile.

30 dakika kadar kullandım motorlu başlıklarla hep, koltukları falan da süpürdüm, bitti pil 30 dakikada.

aslında alet çok ağır da değil, biraz daha büyük pil yapılabilirmiş. ama yine de yeterli, tabi büyük temizlik yapılacağı gün 1 seferde bütün evi temizleyemeyeceğiniz de belli...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ithalatçı garantili olandan aldım ben. eskiden yetkili ithalatçı hakman'dı. hakman çıktı dyson'dan.

şuan https://www.dyson.com.tr/ dışında aldığın her yer, türkiye garantili bile yazsa ithalatçı garantili. dyson'ın sitesinde de 3200 TL.

o yüzden en ucuz bulduğun yerden al geç bana sorarsan.

2 sene boyunca saçma sapan bir iş yapmadığın sürece aleti kolay kolay bozamazsın, 2 sene sonra da nerden aldığının bir farkı kalmayacak zaten garanti bitince.

ya şu aletin pili ayrı şarj edilebiliyor olsaymış ne olurmuş sanki. 2. pili de alırdık mis gibi... neyse yine de iyi bence, parasını haketti ki vereceğim max rakamdı zaten.

V10, 3000 TL ve altına iner mi diye bekledim de inmedi malesef, N11 kuponu ile bile 3200 civarına geliyordu. V8 şuan fiyat/performans olarak tam alınabilir noktada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust valla hiç bilmiyorum. Üniversite zamanından bu istanbul bilişim ile ilgili bir haber bir olay okuduğumu ve o markadan uzak durmam gerektiğini hatırlıyorum sadece. 500 TL daha ucuza nasıl sattıklarını enteresan. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İstanbul Bilişim'in meşhur TV dolandırıcılığı olayı vardı; ülkeye kaçak yollarla soktukları bandrolsüz TV falan satmışlardı bir ara. Uzak durulmasında fayda var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

istanbul bilişimi bilmem de şimdi evi köşe bucak süpürdüm + toz aldım süpürge ile. temiz sandığımız evden yine bi hazne dolusu toz toprak atmak şaşırtıcı ve rahatlatıcı. sevdim ben aleti. arabayı da süpürecektim ama yoruldum artık onu başka bi zaman süpürürüm :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, stardust said:

istanbul bilişimi bilmem de şimdi evi köşe bucak süpürdüm + toz aldım süpürge ile. temiz sandığımız evden yine bi hazne dolusu toz toprak atmak şaşırtıcı ve rahatlatıcı. sevdim ben aleti. arabayı da süpürecektim ama yoruldum artık onu başka bi zaman süpürürüm :)

Adres gönderiyorum:lol:

Gülegüle kullan, güzel alet gerçekten de... Bizde çok eski bir modeli var ama o bile hala yeni çıkan diğer markalardan iyidir.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bizde de DC08 Animal modeli var, annemin evindeyken almıştım, o zaman bile etkileyiciydi ama işte gürültüsüne dayanamıyor, evden kaçıyordum. Ondan bu rowenta silence force'u almıştım.

Şimdi V8 hatta genel olarak tüm şarjlı dyson modelleri için yapacağım en geçerli eleştiri: pili sökülüp takılamıyor arkadaş... bu kalibrede bir makinenin yedek pili olmalıydı ve pil makineden bağımsız şarj edilmeliydi.

yedek parçada kendine bağımlı yapmak için uygulanan o. ç. apple taktiği tamamen, yani pili çıkarılabilir tasarlamamak için hiçbir neden yok, hatta çok çok daha iyi olurdu.

motorlu başlıkları kullanırsanız 30 dakika, kullanmazsanız 40 dakika çalışma süresi var, normal mod yetiyor da artıyor bile, MAX mode ile halıya girişeyim dedim yerinden oynatamıyorsun, sert zeminde ise hiç gerekmiyor zaten. Yani MAX kullanmayacağız tamam da,

diyelim ki detaylı temizlik yapıyorsun ve 30 dakika sonra temizliğin yarım kalarak pil bitti. bi kere kullanma klavuzuna göre pil soğumadan kesinlikle şarja takmaman lazım, hadi 1 saat soğusun diye bekledin, tam boştan, tam dolu şarj süresi de TAM 5 SAAT. süpürge ile temizliğe 6 saat ara vermek zorundasın.

yani sabah ilk bi süpürürsün bi de öğleden sonra artık.

o yüzden kablolu elektrik süpürgesine ihtiyacı tamamen ortadan kaldırır mı şüpheliyim. ve dediğim gibi alet sağlam, öyle hemen kılılacak bozulacak bir şeye benzemiyor fakat kibar alet, temizlikçinin eline de veremezsin. kendin kullanmadığın sürece hiç alma, hadi aldın ties'in pil kullanımı konusundaki uyarılarına da dikkat.

1.  Tam dolu şarj ile uzun süre saklamıyoruz, pil ömründen yiyor.
  2.  Tamamen boşalmışken pil soğumadan direkt şarja takmıyoruz.

yani en mantıklısı temizlik yapılacağı günden önceki gece yatmadan şarja takıp, temizlikten sonra dinlendirip, 2 saat şarj edip öyle saklamak. Ben öyle kullanacağım bakalım ne kadar dayanacak pil.

1 senede pil öldü diyenler de var, heralde bu bilinçte olmadıkları için. 2 senedir pil ömründe sıkıntı yok yazan da. Ama aletin şikayetvar'daki eleştrileri hep pil konusunda ve pil değişiminin fahiş ücreti (şuan 700 TL civarı)

sonuçta 1-2 ay sonra hiç ellemeyeceğim, hevesimi alıp kenara koyacağım bir oyuncak benim için, eşimin işini kolaylaştıracak umuyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pil öldü diyenlerin o bilinçte olmayan kişiler olduğuna %100 garanti veririm. tamamen yanlış kullanım.

elektrikli süpürge gereksinimi tamamen evin büyüklüğüne bağlı aslında, ben sana demiştim v11 alsan senin için daha iyi olabilir diye çünkü x2 pil ömrü var. mesela bizim evde (110m2) elektrikli süpürge ihtiyacı 2.5 senedir hiç hissetmedik. zaten yoktu, alma ihtiyacı da hissetmedik yani. tüm eve hayli hayli yetiyor ama tam sınırda gibi yani. biraz büyük evim olsaydı 150m2 gibi o zaman v11 düşünürdüm. evladiyelik alınıyor bunlar sonuçta.

not: pili değiştirilebiliyor zor değil. internetten yedek pil alıp değiştirebilirsin. sadece pratik bir işlem değil o kadar. anlık tak çıkar yapılamaz yani.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamam işte onu diyorum ben de, pratik bir şekilde değiştiremedikten sonra anlamı yok.

ya olm v11'de alınır da 4500 veremem şuan yani, bunun pili bi ölsün 2 sene sonra, yeni pil alır buna anneme veririm, kendime de yarı fiyata düşmüş V11 alırım misal.

2380'e alana kadar bile 40 defa düşündüm alsam mı almasam mı diye. 4500 absürd bir rakam yani. en yeni çıkanı almanın anlamı yok. alırız sonra. millet aç, gırgırla temizliyor evini.

sen zengin bebesisin gırgır ne bilmezsin arat google'dan "gırgır süpürge" yazıp. @TiesTorN

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

açtırtma şimdi ağzımı bana, çuvalla para götürüyosun. :lol:

milletin açlığı derdin olduysa alma hiç bişey sokakta falan yaşa hatta... herkesin kendi gücü kendi şartı, v11 mantıklıysa paran da varsa alır geçersin, sanane açtan toktan. madem öyle bi derdin var yardım et açlara :)

2 seneye pile bişey olmaz, benimki 2.5 sene oldu işte. dikkat edersen 5 sene sonra da benzer performansı görürsün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dyson Türkiye'nin sattığı kablolu süpürgeler 5 yıl garantiliymiş sanırım. Seyyar kullanım şart değilse bunlardan da alınabilir aslında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok