Dyson V8 (şarjlı süpürge)
4 4

Bu konuda 181 mesaj var

Teşekkürler arkadaşlar;

3200 TL ne ki @stardust , dyson zannedersem bir süredir ürün ithal edemiyor, o yüzden elinde kalan diğer satıcılar dyson' nun 3200' e sattığı ürünü 3700 sıkalasından satıyorlardı, daha geçen sabah 4000 sıkalasına çektiler ellerindeki ürünleri. Allahtan bugün stoklara girdi teknosa ve sonrasında mediamarkt' da da dyson' un sitesinde önerilen fiyata alabildim artık.

Valla döviz konusunda acınacak haldeyiz ağlayanımız yok...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Durum fena ya memlekette. Bu tip cihazların yeni modellerine artık platonik olarak sevgi duyacağız gibi.

imkanı olan hazır nispeten alınabilir fiyatlarda iken alsın derim.

gün gelir v12 gibi bir model çıkarsa tahminim 10 bin lira üstü bir fiyattan gelir buralara.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

UPS ile Salı sabahı İzmir' e varan kargo, pazar sabahı teslim edildi. :lol:

Yoğunluktan dolayı gecikme diyorlardı da pazar günü de mesai yapıp ürünü getiren kargo elemanına acıdım resmen.

Valla biz de çok beğendik, sesi biraz fazla diye yorumlar görmüştüm ama bizim eski makinadan daha az ses çıkartıyor.

Bence bunun başarısının olayı tamamiyle başlıklarında, motor hikaye. :D Halıyı da parkeyi de son derece başarılı bir şekilde temizledi. Beni tek yoran halı ve parkenin başlıklarının ayrı olması, eski usül alışmışım tek başlık tek ev konseptine ama hiç sorun değil. Eski makinada halıları süpürürken kan ter içinde kalıyordum, bunu kullanınca inanamadım. :lol:

Önümüzdeki hafta duvara monte edeceğim, tam şarj ettik, kullandık bıraktık bir daha şarj etmeden. @Atrin in aldığı akıllı prizden de aldım, 2 / 2.5 saat timer koyar öyle şarj ederim cihazı.

Yapımda ve yayında emeği geçen herkese teşekkür eder saygılar dilerim efendim. Evliliğimizin 1. senesine girerken güzel bir jest oldu eşim ve bana. (Süpürme işini genelde ben yapıyordum artık daha istekli ve konforlu yapıyor olacağım :lol:)

Atrin, stardust and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır madem süpürge işlerini yapıyon, elin değmişken çamaşır, ütü işlerine de gir onur. Ütü yaparken ayrı bir huzur bulacağına ve keyif alacağına inanıyorum.:lol:

Onur beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 20.01.2020 at 13:03, Atrin said:

Dyson V8'i yaklaşık bir haftadır kullanıyoruz. İyi ki almışız. Benim öyle temizlikle çok aram yoktur fakat ben bile arada çıkartıp ortalığı süpürüyorum 2 dakikada. Pazar günü arabayı temizledim küçük başlıklarla. O tarz bir şey için kullanmakta güzel oldu. Şarjı acaba bütün eve yeter mi yetmez mi diye endişeleniyordum ama full şarj ile tüm evin bir temizlik gününü + 2 gün de normal anlık mutfak ve koridorların hızlıca yerini silmek için kullandık ve öyle bitti şarj. Şarj konusunda bir sıkıntımız yok hayli hayli yetiyor.

Ben dayanamayıp bu akıllı prizi aldım. https://www.tp-link.com/tr/home-networking/smart-plug/hs100/ - pilini öldürüp yeni pil almaktansa (ki şu an 735TL mi ne) 130TL verip pili koruyarak ve ana temizlik günü öncesi şarj ettik mi etmedik mi derdinden de kurtulmak aşırı mantıklı geldi.

İyi ki almışım. Timer ve schedule vs özelliği var. Temizlik günü öncesi gece yarısı çalışmaya başlayıp full şarj etmesine ayarladım. Günlük temizlik için pil bittiğinde de 2-2.5 saatlik timer'ı kurup yarım şarj ediyorum aleti. Pilin uzun gitmesi için elimden gelen her şeyi yapıyorum. Pil uzun gitmezse Ties'e dava açarım artık bu yazışmaları delil olarak sunarak.

Hanım ne zamandır bu modelleri kafama kakıp duruyordu. Ben de @TiesTorN 'un bu kadar aşırı tavsiyelerinin de etkisinde kalarak aldım bir tane. Bugün teslim aldık. Şu akıllı prizi de ilk fırsatta sipariş vereceğim. Pil konusunda bu kadar hassas bir durum ile uğraşamam yoksa. 

Başka kullanım vs. ipuçları varsa beklerim efendim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanada hayırlı olsun hocam :) Bu akıllı priz olayı cidden çok büyük rahatlık. İyiki almışsınız hem sen hem @Onur. Ties yazdı mı hatırlamıyorum ama kullanım sonrası alet sıcakken şarj etmeyin. Ben 30dk falan soğumasını bekleyip öyle akıllı prizi açıyorum.

Kibitzer beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, Atrin said:

Sanada hayırlı olsun hocam :) Bu akıllı priz olayı cidden çok büyük rahatlık. İyiki almışsınız hem sen hem @Onur. Ties yazdı mı hatırlamıyorum ama kullanım sonrası alet sıcakken şarj etmeyin. Ben 30dk falan soğumasını bekleyip öyle akıllı prizi açıyorum.

Bir ev aletini kullanmak için bu kadar eziyete katlanmak gerekmemeli ya... Yeni doğmuş nazlı bebek sanki, aman sıcakken şarj etme, aman tam sarj etme, aman öyle yapma, aman boyle etme.

Tak fişi çalıştır abi, işin bitince de çek fişten koy dolaba bitti gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

haksız bir eleştiri olmuş aslında Altuğ.

bir kere bunların hiçbirini yapmasan bile pil 3-4 sene gider, belki sonlara doğru ilk zamanlardaki performansı almayabilirsin.

akıllı priz pratik bir yöntem ama şart değil.

topu topu 2 tane dikkat edilecek şey var.

1- kesinlikle kullanır kullanmaz şarj etme. bu zaten kullanma klavuzunda açıkça belirtilmiş.

2- mümkünse kullanmadan önce şarj et, uzun süre tam şarj olmuş şekilde bırakma.

eziyetlik bir durum yok yani, baştan doğru şekilde kullanıp, o şekilde alışkanlık edinirsen kafa yormayı gerektirecek bir işlem yapmıyorsun nihayet.

Kibitzer, Onur and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bunların hiçbirini yapmasan pil 2 sene zor gidiyor, 1 senede ölen de var. 3-4 gitse iyi. ama küçük starın dediği gibi alışkanlık olduktan sonra kafa yoracak pek bir şey yok. ben aleti alalı 3 sene oldu, hala daha neredeyse full performansta kullanıyorum. bu cihazı alan kaç kullanıcı aynı yorumu yapabilir? internet "pilim öldü yeaah" tarzı yorumlarla dolup taşıyor.

bu arada sıcaklık konusunda aletin motor kısmını elleyip aldanmayın, önemli olan alttaki pil kısmı. motorun ne kadar sıcak olduğunun bir önemi yok, pil sıcak değilse sorun yok. pil genelde sadece kesintisiz ve uzun süpürmeler sonrasında biraz ısınıyor ama 5-10dk bırakınca soğuyor zaten. yarım saatlik bir durum yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cihaz güzeldir de, kendi fiziksel gücünle temizleme işi biraz oldschool değil mi sizce? Robotlar baya başarılı, ben kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, ObiWan said:

Cihaz güzeldir de, kendi fiziksel gücünle temizleme işi biraz oldschool değil mi sizce? Robotlar baya başarılı, ben kullanıyorum.

koltukların üstünü, dolapların içini, arabaların paspaslarını vs temizleyebilen robot daha icat edilmedi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

robot iyi güzel de bunun süpürdüğü gibi süpürmesine imkan yok.

sert zemini yine bir derece temizler belki ama halıdan dyson'ın çıkardığı kiri tozu çıkarabilecek bir robot yok henüz, uzun süre de olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, ObiWan said:

Biz de çok arada kaldık. Fakat ev küçücük ve tıklım tıkış. Robot muhtemelen geçecek yer bile bulamayacak bir çok eşya arasından. İlerde çok büyük ihtimalle o robotlardan alacağız, fakat şimdilik en efektif çözüm bu. O kadar yoğunuz ki kutuyu açıp baktık sadece, kurup çalıştıramadık bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

alalı 3.5 sene olmuş... pili biraz zayıfladı artık. tam 1 sene önce test etmiştim %92.5 pil kapasitesi çıkmıştı. şimdi test etmedim ama %85-90 civarına falan düşmüştür büyük ihtimalle. eskisine nazaran biraz daha hızlı bittiği hissediliyor ama kullanılamaz durumda değil hala çok iyi iş görüyor. 3.5 senede de bir zahmet zaten artık. kullanılmaz hale geldiğinde yeni orjinal bir pil alıp değiştirir geçerim...

stardust and quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

4.5 seneye yaklaştık... pili artık s2 tutmaya başladı. tam şarj ettikten sonra 2/3 kademeden başlıyor artık 3/3 neredeyse hiç göremez oldum. 2/3'den 1/3'e düşmesi de 2dk falan sürüyor zaten. kapasitesi tahmini olarak %60-70 civarı diyebilirim. pil göstergesi 1/3'e anında düşse bile çok kısa gitmiyor, baya götürüyor yine.

gerizekalı dyson 2 senedir pil stoğu getirmediği için orjinal pil alma şansım da yok... neredeyse her model için var ama v8 için inatla getirmiyorlar, amaçları nedir anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, TiesTorN said:

gerizekalı dyson 2 senedir pil stoğu getirmediği için orjinal pil alma şansım da yok... neredeyse her model için var ama v8 için inatla getirmiyorlar, amaçları nedir anlamadım.

Pil muhafazasını açabiliyorsan, içindeki Li-ion hücreleri yenileyebilirsin aslında. Basit bir-iki lehim işine bakar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 minutes ago, Najaz said:

Pil muhafazasını açabiliyorsan, içindeki Li-ion hücreleri yenileyebilirsin aslında. Basit bir-iki lehim işine bakar.

o kısım basit de, çip koruması varsa çalışmaz sıkıntı orda.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/11/2021 at 11:09 PM, Najaz said:

bugün bu işlemi dyson'a değil ama iş yerinde kullandığımız şarjlı matkaba uyguladım. bataryalardan biri bozulmuştu, içini açtım multimetre ile bozuk olan hücreyi buldum, hb'den en ucuz ve en iyi yorumlu olan bir 18650 aldım taktım geçtim mükemmel çalışıyor şu anda. 1000 liralık batarya 50 liraya tamir oldu.

dyson için de muhtemelen yakın zamanda aynı işlemi yapacağım. dyson alsın o stoğa girmeyen bataryalarını g.tüne soksun.

MilesTeg, ZvAnA, quad and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

şarjlı matkap, dyson vs bu tür cihazların bataryalarının içindeki lion pilleri değiştirmek çok zor değil. Abartı rakamlara batarya almayın zaten. Ama aldığınız lion pilleri iyi araştırın. Cihaza zarar verebilecek sahte piller dolu piyasa.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, ZvAnA said:

Ama aldığınız lion pilleri iyi araştırın. Cihaza zarar verebilecek sahte piller dolu piyasa.

tabi, bu detaylara hiç girmedim ama bu işlemi yapacak olup da bunu araştırmayan adam bu forumda zaten olmaz heralde.

serideki diğer piller ile aynı kapasitede ve aynı anlık akımı verebilecek bir pil ile değiştirmeniz gerekiyor ki uyumsuzluk yaratmasın. pil yanmadığı sürece cihaza zarar vermez, sadece gücünü azaltır ya da pilden kaynaklı geçici arıza verdirir o kadar.

benim şu son bir kaç günlük araştırmalarıma göre "Orion" marka 18650 piller f/p konusunda efsaneler. çok yorumu var ve herkes memnun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet... dyson'cığımın bataryası sonunda geberdi. direkt kırmızı ışık yakıyor, tamamen öldü. içini açma vakti gelmiş. operasyondan sonra sonucu bildiririm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, TiesTorN said:

evet... dyson'cığımın bataryası sonunda geberdi. direkt kırmızı ışık yakıyor, tamamen öldü. içini açma vakti gelmiş. operasyondan sonra sonucu bildiririm.

aslında o kadar dikkatli kullanmana rağmen biraz erken geberdi sanki. bizim de seneye geberir, nerden ne pili alacağız, hazırlıklı olalım...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ya full şarj etmeden fişten çeksem daha uzun giderdi de, o kadar külfete de gerek yok artık kim kafa yoracak onunla... 5 sene gitmiş işte neredeyse. şimdi ölü hücreleri bulup değiştiricem, 100-200 tl gibi bi rakama tamir edip yoluma devam edicem büyük ihtimalle, bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok