Dyson V8 (şarjlı süpürge)
4 4

Bu konuda 181 mesaj var

1 hour ago, TiesTorN said:

ya full şarj etmeden fişten çeksem daha uzun giderdi de, o kadar külfete de gerek yok artık kim kafa yoracak onunla... 5 sene gitmiş işte neredeyse. şimdi ölü hücreleri bulup değiştiricem, 100-200 tl gibi bi rakama tamir edip yoluma devam edicem büyük ihtimalle, bakalım.

nası ya, kaç hücre var o pilde, tek tek onları mı test etcen... ne yapıyon, nasıl yapıyorsun detaylı yaz buraya yoksa benimki bozulunca bir de benle uğraşırsın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bugün bataryayı açtım, 6 tane 20700 hücre var içinde. bozuk olanı buldum ama internetten araştırdığım kadarıyla değişsem bile çalışmayacak kontrol kartı yüzünden. aliexpress'den sıfır kontrol kartı buldum 188 tl gibi bir fiyatı var. 200 tl pil + 188 tl kontrol kartı ile 388 tl ye pili çalışır hale getirebiliyorum gibi gözüküyor. tabi bu işlemlerin gerçekleşme süreci 1 ayı geçeceğinden o sürede ev işleri bakanından azar yememek için sıfır batarya siparişi verdim geçtim. ben kendim o işlemleri yine yapıp testlerimi sürdürücem. eğer çalışırsa onu geri takarım sıfır aldığımı rafa kaldırırım yedek olarak dursun.

Omfs, stardust and JardeL beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, stardust said:

yan sanayi taksak olmaz mı usta ? @TiesTorN

pil konusunda yan sanayiyle işim olmaz ya. evet daha uygun oluyor fiyatları ama orjinalinin 1/3 süresinde falan geberip gidiyorlar...

22 minutes ago, Altan Yoklar said:

Orjinali ile aynı kapasitede mi acaba pek bir bilgi verilmemiş?

aynıdır farklı olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

araştırmalarım sonucu aşağıdaki kartı aldım, geldi şu an yanımda duruyor;

https://www.aliexpress.com/item/1005002430046690.html

dyson pil devresi kartı, orjinal dyson kartının aksine bu kartta kısıtlama yok (500 döngüden sonra pili kullanılmaz hale getiren gibisinden kısıtlamalar)

batarya içinden ayırdığım pilin aslında kötü olmaması büyük ihtimal, testlerim sürüyor. muhtemelen dyson'ın yeni pil satma stratejisine kurban gittim.

çürük diye ayırdığım pili test edip, olmazsa yeni bir pil alıp, yeni kartı lehimleyip sonucu bildiririm.

Atrin, Thustu, Omfs and 4 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 06.03.2022 at 12:58, TiesTorN said:

araştırmalarım sonucu aşağıdaki kartı aldım, geldi şu an yanımda duruyor;

https://www.aliexpress.com/item/1005002430046690.html

dyson pil devresi kartı, orjinal dyson kartının aksine bu kartta kısıtlama yok (500 döngüden sonra pili kullanılmaz hale getiren gibisinden kısıtlamalar)

batarya içinden ayırdığım pilin aslında kötü olmaması büyük ihtimal, testlerim sürüyor. muhtemelen dyson'ın yeni pil satma stratejisine kurban gittim.

çürük diye ayırdığım pili test edip, olmazsa yeni bir pil alıp, yeni kartı lehimleyip sonucu bildiririm.

Nedir eski pilde durum? Bir sonuca varabildiniz mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Altan Yoklar said:

Nedir eski pilde durum? Bir sonuca varabildiniz mi?

valla o kadar üşendim ki yeni kartın lehim işleriyle falan uğraşmaya... yapınca yazacağım buraya.

Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir arkadaşım takmış illa Dyson alacakmış. İyi düşün, emin misin, robot süpürge daha iyi dedim ama vazgeçmiyor. Dyson V10 linki atmış, nasıl bu alayım mı diyor :facepalm:

Buradan okuduğum kadarıyla, bak o kadar para vereceksin 3-4 sene sonra pili ölecek falan dedim ama umursamadı :) Kedi çok tüy döküyormuş.

Ne yapsın alsın mı V10? 10k gibi bir fiyatı var. Bu meretin de modeli çok, v12, v15.. Hepsi aynı şey mi? 

Edit: Mediamarkt 9k'ya veriyormuş. Bu daha uygun fiyatlıların tümü dyson'ın kendisi değil, ithalatçı garantili herhalde?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_dyson-cyclone-v10-absolute-şarjlı-dikey-süpürge-nikel-1221771.html?rbtc=aka|ops|||p|standart|&v=1.57.9#

CandleGarden tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, CandleGarden said:

Ne yapsın alsın mı V10? 10k gibi bir fiyatı var. Bu meretin de modeli çok, v12, v15.. Hepsi aynı şey mi?

Arkadaşınız öğretmen mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Robot süpürge alsa da pili bir gün çalışmayacak.Ne istiyorsa onu alsın bence karışmayın, dyson da tırt marka değil bu işin en tepesinde bile diyebiliriz. Bende robot var memnunum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Najaz said:

Arkadaşınız öğretmen mi?

Değil

2 saat önce, Omfs said:

Dyson + Robot Süpürge diyerek eli yükselteyim :) İkisi birbirinin alternatifi kesinlikle değil. 

Dyson'ın iyi olduğu kesin, lafımız yok :)  Kablosuz, dik model istiyor sadece. Ne diyorsunuz şimdi, hangi modeli tavsiye ediyorsunuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim hatırladığım V8 ile V10 arasında çok fark yok o fiyatı hak edecek. V12 ve V15 yeni çıktı ve bence en güzel özelliği yeni kıl takılmasını (Anti Tangle) önleyen başlığı. V8 başlığını temizlerken anam ağlıyor benim. Kadın saçı çok fena. Her yere dolanıyor. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

v10 ara model, ben olsam tercih etmem. v11 tercih edilebilir.

batarya dikkatli kullanımda 4-5 sene gidiyor. dikkatsiz olursanız 1 senede de geberir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 05.07.2022 at 21:14, CandleGarden said:

Bir arkadaşım takmış illa Dyson alacakmış. İyi düşün, emin misin, robot süpürge daha iyi dedim ama vazgeçmiyor. Dyson V10 linki atmış, nasıl bu alayım mı diyor :facepalm:

Buradan okuduğum kadarıyla, bak o kadar para vereceksin 3-4 sene sonra pili ölecek falan dedim ama umursamadı :) Kedi çok tüy döküyormuş.

Edit: Mediamarkt 9k'ya veriyormuş. Bu daha uygun fiyatlıların tümü dyson'ın kendisi değil, ithalatçı garantili herhalde?

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_dyson-cyclone-v10-absolute-şarjlı-dikey-süpürge-nikel-1221771.html?rbtc=aka|ops|||p|standart|&v=1.57.9#

Üç günlüğüne benim robotu verdim. İkinci temizlikten sonra robot siparişini verdik :D 

Altan Yoklar and Omfs beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gençler dyson şarjlı süpürge modelleri arasında gidip geliyorum. anladığım kadarıyla v11'den önceki modeller yeni alınacaksa çok uygun fiyata olmazsa mantıkszı gibi. V8 halen piyasada bulunabiliyor ve fiyatı (absolute)7000 lira. V10 origin en baz versiyon 8000Tl, v10 absolute 9000Tl, V11 piyasada yok gibi birşey, olan da v12 Absolute fiyatına satıyor.  V12 Absolute 12000TL, Absolute plus 12800TL. Son olarak da V15 Absolute 14000 lira. Batarya çıkarılabilirliği ve daha uzun süreli performans için 11 ve yukarısı tercih edilmeli gibi görünüyor. 

Ancak aklıma takılan en büyük soru, yedek batarya bulunabilirliği. Mesela şuan baktığımda V11'den önceki hiçbir modelin orjinal bataryası yok dyson'ın kendi sitesinde. Bu açıkçası şimdi almayı düşündüğüm V12 ya da V15 için de belli süre sonra geçerli olacak muhtemelen. Siz ne düşünüyorsunuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, ZvAnA said:

Gençler dyson şarjlı süpürge modelleri arasında gidip geliyorum. anladığım kadarıyla v11'den önceki modeller yeni alınacaksa çok uygun fiyata olmazsa mantıkszı gibi. V8 halen piyasada bulunabiliyor ve fiyatı (absolute)7000 lira. V10 origin en baz versiyon 8000Tl, v10 absolute 9000Tl, V11 piyasada yok gibi birşey, olan da v12 Absolute fiyatına satıyor.  V12 Absolute 12000TL, Absolute plus 12800TL. Son olarak da V15 Absolute 14000 lira. Batarya çıkarılabilirliği ve daha uzun süreli performans için 11 ve yukarısı tercih edilmeli gibi görünüyor. 

Ancak aklıma takılan en büyük soru, yedek batarya bulunabilirliği. Mesela şuan baktığımda V11'den önceki hiçbir modelin orjinal bataryası yok dyson'ın kendi sitesinde. Bu açıkçası şimdi almayı düşündüğüm V12 ya da V15 için de belli süre sonra geçerli olacak muhtemelen. Siz ne düşünüyorsunuz?

Korhancım biz V11 aldık 1.5 sene önce. Dediğin gibi şimdi 3 katına yakın fiyatlar. Yedek bataryasını bulsan dert bulamasan ayrı dert. 6 ay önce kendi sitesine sordum nereden buluruz diye. Sitede görünmemesine rağmen "stokta var, gönderelim" dediler. Fiyat sordum, 1750 TL diyince teşekkür edip bir daha ziyaret etmemecesine ayrıldım siteden:lol:

Yani eğer çokca para vermeyi göze aldıysan mümkün olduğunca en güncel modeli almanı ve yanında bir de batarya temin etmeni öneririm. Model eskidikçe yedek parça bulmak da zorlaşıyor.

Bir ara Aliexpress'ten kendim bir boş batarya kabı alayım, pillerini de kendim alıp lehimlerim dedim ama piller anasının gözü olmuş. Astarı yüzünden pahalıya geliyordu o hesapla. Eğer gözümü karartırsam ve o tarihte bir tane bulabilirsem orijinal yedek batarya alıp bittiği yere kadar diyerek sineye çekeceğim. Üretici en az 5 yıl gideceğini söylüyor bataryanın. Ömrünü uzatmak için de ayda bir kere tamamen bitirip şarj edilmesini öneriyor.

Omfs and ZvAnA beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, snc-tr said:

dyson dyson dediniz, dyson'un aq. aldığımın 2.dk sı motorlu başlık bozuldu.

Geçmiş olsun hocam. Hangi modeli almıştınız? Baştan sorunlu bir ürün gelmiştir belki.

Ben de dyson süpürge alımını erteledim açıkçası. Süpürgede bu fiyatlara alışamadım henüz. Aciliyeti de yok zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selam hocam, 
V10 aldım. Aynı sorunu yaşayan başka kullanıcılarda mevcut. Motorlu başlık bozuluyor. Dyson ile iletişime geçiyorsunuz, size muadil bir ürün gönderiyorlar. Muadil üründe yeni saç dolanmasını engelleyen başlık değil, eski tip başlık. Yeni tip başlık stokta yokmuş, o yüzden mecbur bunu gönderiyorlarmış. Şikayet sitelerinde aynı durumdan muzdarip benim gibi kızgın kullanıcılar var. Meğersem şöyle oluyormuş, şayet motorlu başlığı ileri geri kullanırsanız bozulabiliyormuş, sadece ileri doğru süpüreceksiniz! Böyle saçmalık mı olur diyorsunuz, Dyson'dan İade talep ediyorsunuz, Dyson kendi sitesi değil de twknosadan aldığımız için de iade almıyor. Twknosa da kullanılmış ürün olduğu için iade almıyor. Olay dün oldu, yani çok yeni. bakalım nasıl çözeceğiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tüketici hakem heyeti ile muhtemelen.
İşe bak be , alıp  kullanırım haftasonu dediğiniz ürün için 2-3 ay bekliyorsunuz.
Rezilliq.
Bir şey almak tam bir dert.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok