Dyson V8 (şarjlı süpürge)
4 4

Bu konuda 181 mesaj var

dyson v8.jpg

Hayatım boyunca en çok nefret ettiğim şeylerden birinin süpürge makinelerinin olması dolayısıyla kendi kendime çok öncesinde kesinlikle düzgün bir şey alacağım diye söz vermiştim. Peki niye nefret ediyordum? Çünkü cihazlar kocaman ve sürekli bir kablo derdi var + sesli. Evde bir odadan bir odaya geçerken sürekli priz değiştirme derdi, kabloların hortumların birbirine dolanma derdi vs bana çok büyük külfet gibi geliyordu.

Durum bu olunca ve teknolojinin de gelişmesiyle birlikte şarjlı süpürge makinesi bakar oldum. Yorumlara ve deneyimlere bakılırsa aralarında açık ara en iyi olarak görünenler Dyson'lar idi. Evlendikten sonra 1 ay boyunca herkesle çatıştım, genel olarak argümanları "bir süpürge makinesine bu kadar para verilir mi?" şeklinde oldu. Ben ise kesinlikle taviz vermeyerek, eve başka herhangi bir süpürge makinesi de almayarak bu cihazı amazonda takip ettim :) fiyat dip nokta yaptığı anda siparişi çaktım, 2 gün gecikti diye kargo parasını da iade ettirdim, bana 2400 TL'ye mal oldu. Şu anda 2800 gibi bir şey. (TR'de 3200 TL)

https://www.amazon.com/gp/product/B01IENFJ14/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Her neyse, gelelim cihazın kendisine. 2 haftadır kullanıyorum, ben hayatımda böyle bir rahatlık görmedim arkadaş. Çeşit çeşit başlıkları var, özellikle döner başlı motorlu başlıkları koltukları & yerleri efsane temizliyor. Şunu çok içtenlikle söyleyebilirim ki gördüğüm bir çok elektrikli süpürgeden daha iyi temizliyor bu alet. Sessiz de çalışıyor. Haznesine kısa sürede o kadar çok toz + pislik topluyor ki resmen oha diyorsunuz, bu kadar şey nereden nasıl geldi?

Tam şarjda motorlu başlık kullanılmazsa 40dk, kullanılırsa 25dk gidiyor. 25dk kesinlikle kısa bir süre değil, tüm evi baştan sona süpürüp + koltukları ve sehpaları vs. de süpürdükten sonra hala şarjı kalıyor (ev 110m²) Çalıştırma tuşu tetik gibi olduğu için açık bırakamıyorsunuz, sadece gerektiğinde basıldığı için boşa enerji harcamıyor, bu yüzden 25dk fazlasıyla yeterli geliyor. Oyuncak gibi bir şey, süpürmek o kadar basit ve eğlenceli ki 2 günde 1 alıp tüm evi dolaşıyorsunuz hızlıca. Uzun boru çıkarılıp el süpürgesi niyetine de kullanılabiliyor. Parçaları çıkarıp takmak aşırı basit, lego gibi 5sn lik iş. Kapıp gidiyorsunuz arabanın içini falan süpürüyorsunuz mesela. O kadar basit ki

Eşim başta olmak üzere şimdi gösterdiğim herkes cihazın hastası oluyor. İyi ki almışsın diyorlar. Şarjlı süpürgeler iyi çekmez, düzgün süpürmez diyorlardı, şu an görenlerin hepsi mest olmuş durumdalar :lol:

tl:dr cihazdan aşırı memnunum, imkanınız varsa kesinlikle alın, hele ki hiç elektrikli süpürgeniz yoksa direkt bunu alın, elektrikliye gerek kalmayacak. Parasının hakkını kesinlikle veriyor.

kHanTW and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benişm sarjli suppuergelere en kil oldugum konusu sarj suresi degil

kapisetelieri dusuk oluyo

kablolbuda kocaman torba falan varken bunlarda 1-2 yumruk oluyo

sonuc ev kirli yada ortada toz yumak tuy kill dolu ise

yoksa arcelik/beko sarjilarida sokaktan gecen herhangi marka sarjlilarda hayan gibi cekiyo genelde o cekmez denilen el tipi olan  cok ucuz olay koltugun yatagin zirt pirtin ustundeki bi kac seyi almak icin

sen onu de kapistesi ne kadar ne kadar yeri var

cunku siz yeni evli super genclersiniz

normal bi insan hele ki anne falan sdoz konusu olursa normal superhelerin 2 kati para verip 2 kati laf yeme durumu cikabilir

parasini umursamayacak bi vcok kisi bile her kullanimda illa sarj etten daha cok(sonucta goturup cogunu dockun koyuyorsun telefon gibi olup bitiyor surekli kullaniyorsa)

ama cekisi de ok ama zirt diye doluyorsa onu bosalt temizle deliritiyor usengec insanlari yada anneleri

baska sekil ozelitim su kesici dograyici aletler var ya

tv marketinde satilanlar yadi plase klasik rondo robot tiplerini de ekleyebiliriz

ama genel olarak tv marketteki elle dograma aletleri

anne kismin bi kismiiinin verdigi tepki sudur

ooo oyle temizlenmis sogan patetesi kesiyo ne ediyim ben bunu

oyok dilimledi kop kop yapiy ama adam onceden temizlemis kesmis kenara parca parca koymus

oyle reklamdaki gibi 5 sn de cat cat 2 patetes 2 sogani yapamazsin

bunlara %100 haklilar

robotlar daha iyi en azindan bi suru insanin isine yaradigi icin

memleketin cogunda bu tip robotlar var ve anneler ve bi cok ev kadini bi kere bile kullanmiyo ay ugrasmiyim bulasik cikmasin

burda cok cok hakli degiler burda inadlari devreye giriyo

yani superge klasik tur insani icin acayip pahali

ama muhim oln kismi o hanesine tonla pislik olduyo dedigin yer ne kadar buyuk

oyle her kullanimda 10 dk da bir ev cok pisse bosaltmak %90 insanin isine gelmiyo parasindan daha cok millete bu batiyo

bu dysonun eskiden normal kablolu klasik olan makinalari torbasiz basa tip aletlerdi

bu seninki tam nasil bilmiyorum

bizdeki ise anneme tum itirazimlarina ragmen bi arcelik aldi alet canavar aslinda ama gercek bi supurge degil

cok cok guclu bi el supurgesi ve voltrani olusturuyo kocaman supurge oluyo istersen tek tusla cikar klasik araba ici ev ici el tip supurge olarak kullan

ama cok pahali idi

anneme anlatamadim sorun yasarsin demedim 1-2 kullandi ay ne guzel cekiyo ay ne guzel

2dk sonra dolduyo tabii soylenip durdu

bu el tipi superge oldugu icin boyle derdli

ama diger tamamen yekpare sarjlilarda gorudugum sorunda el tipine donusmesede ana sorunlari o idi benzer konspetler yani butunlesik koca cihaz olsada el tipi gibi 1 yumruk olmasinda pislik yuvasi 2yumruk oluyo

sonuc cekmiyo diyen varsa duzgun aletlerin tamamen icinin dolmasindandir hemencik

yoksa haliya vantyuz gibi yapisim birakmiyı bu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hayırlı olsun bende yaklaşık 2 yıl önce bu seriden DC 35'i piyasa fiyatının çok altına 699 TL ye almıştım hatta o zaman DHW kapalı olduğundan da mecburen turuncu forumda paylaşmıştım

https://forum.donanimhaber.com/cok-sicak-dyson-dc35-699-tl-migros--111201716

Aynen dediğiniz gibi gören hayran oluyor. Evde kedi var ve tüylerini de halıya sıvamaya bayılıyor kerata, bu süpürge ile o tüyleri temizlemek çok kolay oluyor. Bende kesinlikle tavsiye ederim.

Bu aletlerin teknolojileri (siklon sistemi haricindeki) sahip oldukları çok yüksek devir/dakika'ya sahip motor ve bu motoru besleyebilen pilleri. Bu süpürgelerde araçlarda görülen turbo charge ile aynı sistem var ve çok ufak bir motor sabit 110.000 devir/dak ile dönebiliyor. Bu aletin çok ciddi para eden kısımlarının da zaten motor ve pil olduğu söylenmekte (motoru bu devirde sabit tutabilmek için çok kaliteli pil kullanılması gerekliymiş.)  Hatta bu süpürgeyi teknoseyirde de incelemişlerdi. Bu süpürgelerdeki teknolojiyi ve neden bu kadar pahalı olduğunu merak edenler izleyebilirler. 

https://teknoseyir.com/?s=dyson&type=video

https://teknoseyir.com/dyson-dc62-animalpro-kablosuz-supurge-incelemesi

Coppermine tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@nazareth

aletin haznesi küçük, ama tüm evi tek seferde süpürmeye yetiyor. boşaltması o kadar basit ki iş bile sayılmaz o yüzden hiç dert değil. tuvaletin içine boşaltıyorum tek bir hamle ile çıt diye açılıyor kapağı ve boşalıyor altından. bitti gitti...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence de dert degil sizin gibi ceval gencler usenmez ben genel olarak bu tip aletlerin yani gazeteden kuponla verilen kosedeki markette 75 -100 liraya hadi bilemedim 200-300 liralik supergeler harici cekme sorunu diye bisi yok

ondan mutfak robotlarina da girdim

bi suru insan ozellikle bu evde temizlik yapan temizlikci kadin anne falan icin cogu aman bosver moduna giriyo.

cok konu disina cikmis oldum

annem de iste arcelik aldi

once vat soyle guzel boyle guzel ay yorulmuyorum ay obur makina gibi cekistirmiyorum dedi

sonra o bi yumrukluk yer icin soylenmeye basladi

kac sene oncede 800 mu 1200 lira mi ne vermisti dolarin 2 lira civari oldugu zamanlar(edit yok dusundumde o kadar olmamasi lazim makul gelmiyo baska bisilerle birlikte mi almisti acep)

gule gule kullan

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence herhangi bir yorum yapmadan once bir kullanmayi deneyin - Dyson kullandiktan sonra diger elektrik supurgelerini kullanasi ya da esine verip kullandirtasi gelmiyor insanin. Gundelik hayatta bu kadar cok kullanilan birsey icin aradaki farka deger. 

ChipArchitect tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, ChipArchitect said:

Bence herhangi bir yorum yapmadan once bir kullanmayi deneyin - Dyson kullandiktan sonra diger elektrik supurgelerini kullanasi ya da esine verip kullandirtasi gelmiyor insanin. Gundelik hayatta bu kadar cok kullanilan birsey icin aradaki farka deger. 

Ben elektrikli süpürgeye çok para verilmesine karşıyım. Bizim ufaklığa yemek yeme alışkanlığı edindirirken, eşimin de her türlü toza aşırı alerjik olması nedeniyle her gece saat 1-2 arasında elektrikli süpürgeyle evi temizleyip duruyordum, sırf bu nedenle Bosch'un sessiz çalışma özelliği bulunan goretex filtreli ve çok pahalı süpürgesini aldım. Bizim o kadar para verdiğimiz için kıyamadığımız süpürge ancak 3 temizlikçiye dayanabildi, en son filtre temizleme özelliği bozulduğunda aletin fotoğrafını çeksem ağlarsınız. Bir insan bir aleti nasıl bu kadar hor kullanabilir diye, plastik aksamı çatlaklar içinde, her yanında duvar boyaları, tekerleklerinden biri kopmuş vs. Temizlikçiler bu süpürgeleri amd ediyor, o yüzden gidip en ucuz Bosch'u aldım, 300 TL civarında, 2 senedir de bozulmuyor, her yanı yine duvar boyası, çatlaklar içinde, artık ne kadar gider bilemiyorum. Bu son bakıcımız daha insaflı bir teyze, Moldovyalılar da fena değildi de Özbek olan haşat ediyordu bu aletlerin alayını.

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abicim bu cihazları alıyorsanız temizlikçi kadının eline falan vermeyeceksiniz tabi ki, bebek gibi bakacaksınız. zaten kendiniz kullanırken rahat edesiniz diye alıyorsunuz böyle şeyleri, temizlikçi kadının elinde işi ne :) en ucuzundan alıp vermek lazım onlara dediğin gibi.

ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayirli olsun.

Dc31 modelinden beri kullaniyorum bu sarjli seriyi. Kullananinca cidden vazgecmiyorsunuz.

Tavsiyem, eski modelleri ucuza bulabilirseniz, dusunmeden alin derim. 8-9 senelik model yenilemelerinde pil omru haricinde cok yol alinmadi, V8'in cekis gucu ile ilk seri arasindaki fark cok cok az denebilir, ses olarak da cok degisiklik yok. Aldigimiz V7'yi 1 hafta sonra geri vermistik. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 hours ago, KnightFall said:

Hayirli olsun.

Dc31 modelinden beri kullaniyorum bu sarjli seriyi. Kullananinca cidden vazgecmiyorsunuz.

Tavsiyem, eski modelleri ucuza bulabilirseniz, dusunmeden alin derim. 8-9 senelik model yenilemelerinde pil omru haricinde cok yol alinmadi, V8'in cekis gucu ile ilk seri arasindaki fark cok cok az denebilir, ses olarak da cok degisiklik yok. Aldigimiz V7'yi 1 hafta sonra geri vermistik. 

Teşekkürler :)

fark konusunda bir yanlışınız olmasın? v6 ile v8'i kullananların yorumlarına baktığımda bile arada abartı bir fark olmadığını, ancak 0'dan alınacaksa eğer aradaki farkın kesinlikle v8'i tercih etmeye yeteceğini vurguluyorlar. V7 zaten amazon yorumlarına bakılırsa iyi bir model değil, iki arada bir derede kalmış lüzumsuz bir model sanırım :) ama tabi yine de dc31-35 modelleri hakkında bilgim olmadığı için fazla yorum yapamam, belki onlar da gerçekten iyiydi. birebir denemek lazım ikisini yan yana.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben de dyson dc65 modeli var. sonrasında istek üzerine anneme ve kayınvalideye de aldım :) tahminimden masraflı oldu ama gerçekten çok pratik ve parasının hakkını veriyor. hazneyi boşaltması biraz zor bence öyle kapağı açınca düşmüyor hemen, yapışıyor genelde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 7/11/2017 at 4:36 AM, TiesTorN said:

Teşekkürler :)

fark konusunda bir yanlışınız olmasın? v6 ile v8'i kullananların yorumlarına baktığımda bile arada abartı bir fark olmadığını, ancak 0'dan alınacaksa eğer aradaki farkın kesinlikle v8'i tercih etmeye yeteceğini vurguluyorlar. V7 zaten amazon yorumlarına bakılırsa iyi bir model değil, iki arada bir derede kalmış lüzumsuz bir model sanırım :) ama tabi yine de dc31-35 modelleri hakkında bilgim olmadığı için fazla yorum yapamam, belki onlar da gerçekten iyiydi. birebir denemek lazım ikisini yan yana.

Elbette sifiri icin bir butce ayrilmissa V8 alinir.

Benim demek istedigim, Dyson'a Turkiye'de ulasilamaz gozuyle bakiliyor, bunun icin de illa sifir olarak en son cikan modelden once refurbished yada used modellere yonelmek cok buyuk bir kazanc saglar. 

Aradaki 2'ye bazen 3 kata varan fiyat farklari da performans olarak geri gelmedigi icin dusuk butceli kullanicilar bu yolu deneyebilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bana Dyson demeyin:) Hanıma sözüm vardı Animal Pro modelini aldım ve bildiğin yatırım oldu:)

Tabii evde bebek, kedi ve papağan kombosu olduğu için son kuruşuna kadar hakettiğini düşünüyorum..

Sizin aldığınız model de bir arkadaşımda var(DC35) o da inanılmaz memnun uzun süredir kullanıyor.

Tel sorunu pildi onu da ebayden halletti tekrar yeni süpürge almış gibi oldu..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hepa filtreli bir supurgem vardi, torbasiz. Herseferinde tenizlerken elimle catir catir iç mekanik sungerden toz yolmam gerekiyordu, hepa filtreyide dan dan vurup ucusan tozlarin arasinda koşarak arindirmaya calisirdim.
Dysona geçtim kurtuldum. Tek elle kutuyu söküp, kirmizi tusa basiyorum, içini siyiriyor, sonra kapatip geri takiyorum. Bu kadar basit.

Makinenin kendisi haciyatmaz, bel hizasindan da firlatinca birsey olmuyor, sunumda bayagi firlatti adam hala çalışıyordu.
P_20170714_192329.jpgP_20170714_192336.jpgP_20170714_192348.jpgP_20170714_192357.jpgP_20170714_192403.jpg

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Böyle yeni modelleri duyunca benim modelin ne kadar eski olduğunu farkettim :| DC08 var bende, 2000 yılından beri kullanıyorum ve çok memnunum :thumbs::icon_dance: Allerji modeli.

Birkaç ay önce motoru yandı maalesef. Tahmin edersiniz ki temizlikçi kadın kullanırken oldu olay. Meğer kapatma düğmesini hiç kullanmıyormuş, doğrudan fişe takıp çalıştırıyor işi bitince de çekiyormuş. Tahminen o sırada olmuş olay. Yaşı da var tabii aletin kadının üzerine atmak olmaz şimdi.

Türkiye'deki servislerini aradım, 350tl dediler motor değişimi için :icon_eek:. O fiyata yeni süpürge alınır bu ülkede diyip kendim giriştim olaya. 

İngiltere'deki yedek parçacılarda buldum motoru. Uygun motor bulmak ayrı bir maceraydı tabii. Neyse, bir arkadaşımın yardımıyla İngiltere'den buraya nakline para vermedim sağolsun. Lego gibi alet zaten, 10 dakikada söktüm ve taktım yeni yeni motoru. Toplam 80tl'ye halletmiş oldum sonuçta.

Bunu anlatmamım nedeni, aslında pahalı gibi görünse de uzun vadede kardasınız. Türkiye şartlarında yedek parça yine pahalı ama eğer eliniz tornavida tutuyorsa ve biraz yabancı diliniz varsa çok daha ucuza ve hızlı şekilde sorunu halledebiliyorsunuz. Dyson'ın kalite ve performans olarak diğerlerinden önde olduğu aşikar. Tahminen bir 17 sene daha götürür yeni motoruyla. Bakalım neler olacak.

Dyson uzun soluklu kullanım için düşünülmeli bence. Garanti süresi içinde sorun çıkmazsa daha uzun süre kullanılır. Allerjik bünyeler, çocuklu ve evcil hayvanlı evler için gerekli bile hatta. Yeni alanlara da hayırlı olsun :thumbs:

TiesTorN, pentaman and Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

meğer ne kadar çok daysıncı varmış aramızda :zuh: bir kullanan bir daha vazgeçemiyor heralde...

ben şahsen bundan sonra elektrikli süpürge alsam bile dyson'dan şaşmam... o kalitenin tadını aldım bir kere. süpürgelerin teslası bunlar :8

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zamanında (Dyson olmayan) pahalı bir süpürge almıştım, hem suyla hem torbayla bilmemneyle çalışan bir model işte.. Temizlikçi kadın arayıp "abi bu nasıl çalışıyor" diye soruyordu... Sonra su kısmında problem çıktı, torbasının çakmasını kullanmaya başladım derken yatırım boşa gitti.

Sonra iyi bir şarjlı süpürge almak istergen Electrolux'un bir modelini aldım, oldukça güzel ama benim işimi görmesine rağmen annem misafirliğe geldiğinde dayanamayıp temizlik yapıyor, sonra da beğenmiyor, anlaşılan süpürge dediğinin halı kaldırması lazım. Onda da pilde bir kısım problemler yaşadık, şimdi çözüldü mü bilmiyorum.

Temizliği genelde benim yapmadığım gerçeği yüzüme vurulduğundan beri "Arçelik al geç" moduna çok yaklaşmış durumdayım :) Gene de camelcamel'den baktım, şimdiye kadar en düşük 480 doları görmüş, 450 dolara bir price watch koydum geçtim :) Belki gaza gelir alırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Biz de uzun süredir boschun dandik kağıt filtreli bir modelini kullanıyorduk. Hanım da bir iki senedir değiştirsek mi acaba modunda idi. Ben de "Yenilenirse Dyson'dan başka marka alınmayacak" kuralını koydum. Yaklaşık 4-5 aydır Dyson Allergy Parquet(Yukarıda Hamso'nun mesajındakinin çok benzeri) kullanıyoruz. Yok böyle bir cihaz. Tek kelime ile mükemmel.

Kibitzer tarafından düzenlendi
Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1 aydan fazladır kullanıyorum ve fikirlerim değişmedi, aksine daha da seviyorum bu aleti :lol:

abi yok böyle bişey, dün eşimle mutfakta yemek pişirirken hiç dikkat etmeden hunharca yerlere döküp saçarak pişirdik, sonrasında hatta ustalar geldi pencereye sineklik falan taktı derken battı tüm yer... o içler acısı görüntüyü 1-2 kere geçerek tertemiz yaptı bu alet, hastasıyım resmen. her kafana estiğinde al direkt süpür saniyesinde...

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ürünün plastik kalitesi zaten hoşuma gitmiyordu, cok fazla enjeksiyon birleşme izi var ve bu izler mekaniksel olarak düşük dayanım demektir. Bir de enjeksiyon boşluğu çıktı...

3231560daa95a875977415729e3de760.jpg
61d0cb3ec8209a42a0dc262b2a065f6e.jpg
Tek bir boss atıp, plastik vidası ile tekeri ona tutturmuslar. Bu boss dibinde de malesef plastik yigilmasindan midir yoksa eksik enjeksiyondan midir bosluk varmış, oradan da bir guzel çatlak yürümüş, tekerlek pıt diye düştü.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ulan şu v8 absolut kampanyadaydı 2500 liraydı daha 2-3 ay önce, şuan almadığıma pişmanım resmen. eşim başımın etini yiyor şarjlı süpürge alacaktın diye...

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok