2017 Model Gaming Laptop'lar
0

Bu konuda 17 mesaj var

Oyun laptopta oynanmaz fakat velev ki mecbur kaldınız, napacaksınız ?

Oyuncu laptopları artık o tuğla kalınlığındaki kasalardan, güçsüz işlemci ve ekran kartı kombinasyonlarından kurtulmuş gibi gözüküyor, hatta örnekteki laptopun monitörü bile 120hz olmuş, bu gerçekten şaşırttı beni.

Her ne kadar evinde oturan adamı cezbedecek özellikler olmasa da, iş ya da görev gereği evinden uzak kalan insanlar için hayat kurtarıcı kıvama gelmiş gibi gözüküyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust, iPad Pro da 120 Hz ekrana sahip artık, hatta çoğu Intel işlemcisinden daha hızlı bir işlemcisi var ancak laptop ve oyun bana mantıklı gelmiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, stardust said:

Her ne kadar evinde oturan adamı cezbedecek özellikler olmasa da, iş ya da görev gereği evinden uzak kalan insanlar için hayat kurtarıcı kıvama gelmiş gibi gözüküyorlar.

Olay aynen burada bitiyor, normalde asla laptopta oyun oynamayacakken iş gereği dağ başında yaşamaya başladığımdan geçtiğimiz aylarda MSI GS63VR aldım. i7 7700HQ işlemci, 15" 1080p ekran ve 6GB GTX 1060 var, şimdiye kadar denediğim neredeyse tüm oyunları full ayarlarda makul fps hızlarında oynatmayı başardı. İnceliği oldukça kabul edilebilir, ağırlığı 1.8 kg olduğundan taşıması da sorun olmuyor (Yalnız adaptörü 700gr civarında, slim model bulmaya çalışıyorum ama henüz bulamadım). Hem SSD hem de 1TB HDD mevcut. 30" masaüstü bilgisayarda doğru düzgün klayve ile rahat rahat oynamanın zevkini vermiyor tabi ki ama oldukça tatmin edici olduğunu söyleyebilirim. İşlemci ve ekran kartlarındaki verimliliğin artmasıyla o dev gibi modeller bitti sonunda. Fan sesi oyun sırasında kulağınızda kulaklık yoksa rahatsız etmeye başlıyor fakat masaüstünde iken ne işlemci fanı ne de GPU fanı çalışmıyor.

120Hz G-Sync li modellerin şu anda bir sorunu var o da Optimus çalışmıyor bu modellerde. İşlemcinin ekran kartına geçmediğinden pil tüketimleri fazla oluyor. Pil sorun değil diyenler tercih edebilir bu modelleri de.

17" e çıkınca taşınabilirlik oldukça düşüyor gördüğüm, yani masanın üzerine koyunca 6 ay kıpırdatmam diyorsanız sorun olmaz. Tabi daha büyük monitörde çalışması ve oyun oynaması daha zevkli olacaktır.

Şu anda bu laptoplarda gördüğüm en büyük sıkıntı saçma sapan renklere, logolara ve şekillere sahip olmaları. Tamam oyun oynayacak adam alıyor bunları ama arada iş için de kullanıyor alanlar. Toplantıya turuncu klavyeli üzerinde ejderha olan laptopla gidince insanlar bu ne diye garip garip bakıyor doğal olarak...

stardust and Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, pentaman said:

@stardust, iPad Pro da 120 Hz ekrana sahip artık, hatta çoğu Intel işlemcisinden daha hızlı bir işlemcisi var ancak laptop ve oyun bana mantıklı gelmiyor.

hey genç, biz bu mahallede apple ürünlerinden bahsedenleri sevmeyiz :)

Hocam valla app store'da, ya çocuklara ya da kızlara yönelik oyunlar görüyorum hep.

Bir tane oyun vardı, arkandan goril kovalıyordu, sen de habire kaçıyordun, neyse ben buna bi başladım, bütün gün kaçmışım meğer dünya rekoru kırmışım sonradan farkettim, adını da unuttum bak oyunun, dungeon run mı neydi, neyse işte o oyundan başka oyun mu var sanki oynanacak apple ekosistemi denen bataklıkta ?

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 minutes ago, sCoRPion_tr said:

Şu anda bu laptoplarda gördüğüm en büyük sıkıntı saçma sapan renklere, logolara ve şekillere sahip olmaları. Tamam oyun oynayacak adam alıyor bunları ama arada iş için de kullanıyor alanlar. Toplantıya turuncu klavyeli üzerinde ejderha olan laptopla gidince insanlar bu ne diye garip garip bakıyor doğal olarak...

Alienware güzel başlattı o farklı görünüş akımını ama sonra millet taktik edeceğiz diye bir sürü saçmalığa imza attı malesef.

Ama şuan bakınca bu Asus Strix GL502VS gayet sade ve güzel gözüktü gözüme.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onun eski modelinde (Model numarası aklımda değil), WASD turuncu geri kalan tuşlar siyahtı, yeni modelde (Gri olan) kaldırmışlar bunu. Bu modeli almadan önce ciddi olarak düşünmüştüm onu almayı fakat sonra 1-2 nedenle vazgeçip bunu almıştım, bir de henüz yeni model gelmemişti ben aldığımda. 

Yurt dışından alma imkanı olarak Razer Blade'i de tavsiye ederim. Yalnız internet yerine mağazadan alınır ve kontrol edilirse yada amazon vb. iadesi kolay olacak yerlerden alınırsa iyi olur, kalite kontrol açısından sorunları olduğundan şikayet ediyordu çok fazla kişi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Razer aç köpek gibi her yere saldırarak, çok agresif bir büyüme politikası izliyor. O yüzden kalite yerlerde, ben artık kullanmamaya ve tavsiye etmemeye başladım razer ürünlerini.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
59 dakika önce, stardust said:

hey genç, biz bu mahallede apple ürünlerinden bahsedenleri sevmeyiz :)

Hocam valla app store'da, ya çocuklara ya da kızlara yönelik oyunlar görüyorum hep.

Bir tane oyun vardı, arkandan goril kovalıyordu, sen de habire kaçıyordun, neyse ben buna bi başladım, bütün gün kaçmışım meğer dünya rekoru kırmışım sonradan farkettim, adını da unuttum bak oyunun, dungeon run mı neydi, neyse işte o oyundan başka oyun mu var sanki oynanacak apple ekosistemi denen bataklıkta ?

Tablette de 120 Hz var artık onun için söyledim onu, yoksa iPad'de oynanan oyunlar tabi ki bir bilgisayar oyunu değil, ancak A10X çoğu oyunu rahatça oynatır, 12 çekirdekli gpu da muhtemelen oynatacaktır. Laptop ve oyun birbirine uymayan şeyler kanımca.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir süredir bu laptopları takipteyim. En büyük sıkıntıları işlemci tarafında da ısınma problem haline geldiğinde ya başa çıkamamaları ya da bu problem olmasın diye Intel'in mobil işlemcilerine yönelmeleri.. 

Panellerinde 120 Hz G-Sync kullanıyor olmaları da artık tam ve mantıklı bir sistem görüntüsü veriyor bana. Evdeki 2500k+970 ile BF1 oynarken, bunlarla niye olmasın sorusu var kafamda. Evdeki sistemi güncelledikten sonra cannonlake oyun laptop'ı alabilirim...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pascal ve Maxwell GPU'lar sayesinde gaming laptopların gerçekten var olduğuna artık inanıyorum. Oyunu evde oynayan kesim için cezbedici yanı yok bence. Desktopların hala ses sistemi (ve daha iyi ses kartları), monitör gibi avantajları var. 17.3" gibi boyutlarla oyun oynarken zorlanırım sanırım. Sıcaklık ve maliyet dezavantajları da var. 
@stardust'ın cümlesi durumu özetliyor.

Her ne kadar evinde oturan adamı cezbedecek özellikler olmasa da, iş ya da görev gereği evinden uzak kalan insanlar için hayat kurtarıcı kıvama gelmiş gibi gözüküyorlar. Beğen

Firienholt tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonunda dediğime gelmeye başlamışlar :zuh: Gerçi bu model harici ekran kartı olmayan model ama muhtemelen Blade modeline de gelir aynı tasarım yakın zamanda.

The most obvious change to the new Blade Stealth is both the least and most important: Razer is giving the range a new, more professional look. The gunmetal gray variant ditches the glowing Razer logo for a more subtle two-tone one, and swaps the rainbow backlight keys for regular white ones. Razer says that the gunmetal version is specifically designed for customers who want a more professional look from their computers, and, having been able to see a pre-production model of the new color in person, it certainly looks more suited to a work setting than Razer’s original version.

https://www.theverge.com/circuitbreaker/2017/6/14/15797794/razer-blade-stealth-update-e3-2017-gunmetal-color-13-inch-screen

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ürün çok özel bir üretim fiyatı yaklaşık 9000£. Ama gel gelelim çok biçimsiz bir oyun canavarı retro ürünlere benziyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hem gereksiz, hem çirkin.

laptop demek taşınabilir demek, taşınamaz, kullanışsız ve upgrade imlanı olmayan bir laptop'a öyle bir para bağlamak büyük dangalaklık olur, öyle bir performansa ihtiyacın varsa adam gibi pc kuracaksın.

şöyle bir şey çok daha mantıklı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 saat önce, stardust said:

ayrıca oyun bölümüne gereksiz yere açmışsın bu başlığı, burdan devam etmek gerekirdi @RFID

Oyun bölümünemi açmışım hay aksi, donanıma açtım gibiydi. Neyse konuyu taşıdığın iyi olmuş @stardust

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce bu konuda yazmıştım MSI GS63VR aldığımı buradan devam edeyim. Laptopu alalı 10 ay kadar olmasına rağmen pilinde şişme meydana geldi bir de işlemci fanı traktör motoru gibi ses çıkarmaya başladı. MSI forumunda biraz dolaştım birkaç kişi daha şikayet etmiş bu konular ile ilgili sık yaşanan sorunlar olma ihtimali yüksek.

Bu arada slim adaptör bulmayı da başardım 90Wlık. Oyun oynarken kullanılmıyor tabi ki fakat onun harici herhangi bir sorun çıkarmıyor ve çantada taşıması çok rahat oluyor ötekine göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok