Arac ici hava sirkulasyonu vs disaridan gelen hava
0

Bu konuda 11 mesaj var

araci max. 2 kisi kullandigini dusunursek sizce iceride sirkule ettirmekle disaridan almak arasinda bir yakit tasarrufu farki var midir? varsa da sirkule ettirmeye degecek kadar var midir? :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araca dışarıdan temiz hava girmezse, zamanla kabindeki oksijen oranı azalıp karbondioksit oranı yükseleceği için, uzun yolculuklarda reflekslerinizi zayıflatıp, hatta uykunuzu getirip kaza yapmanıza sebep olabilir. Yapacağınız 0.25 lt. yakıt tasarruf da uçar gider böylece :) 

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Otomobillerin yalıtımı o kadar kuvvetli değil. İstediğiniz kadar camları ve havalandırmayı kapalı tutun, kabin içine iki ikişiye yetecek kadar taze hava girecektir.

Yakıt tasarufu konusunda ölçülebilecek bir değişiklik yaratacağını zannetmiyorum ama konforlu bir seyahat olmayacağına eminim.

Whooosh tarafından düzenlendi
Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
araci max. 2 kisi kullandigini dusunursek sizce iceride sirkule ettirmekle disaridan almak arasinda bir yakit tasarrufu farki var midir? varsa da sirkule ettirmeye degecek kadar var midir?

Torpido üzerindeki hava kanallarına hava basan radyal bir fan var. Bir yönlendirici ile hava kaynağı olarak ya kabin içi, yada kabin dışı kullandırılır. Böyle paraşüt ağzı gibi birşey açılıp kapanmıyor, bu yüzden tek ekonomi kirlenmeyen polen filtresi olacaktır diye düşünüyorum.

Daha önce hareket eden kanatları kaydetmiştim.

Videoda focus problemi var gibi, ama aslında hareket eden kanatları çekiyorum

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yoğun trafikte araç içi sirkülasyonu açıyorum. Uzun yolculuklarda normal. Psikolojik midir bilmiyorum ama yoğun trafikte egzoz kokusu gelmesin diye yapıyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Yoğun trafikte araç içi sirkülasyonu açıyorum. Uzun yolculuklarda normal. Psikolojik midir bilmiyorum ama yoğun trafikte egzoz kokusu gelmesin diye yapıyorum. 
Bazi araclarda (kirlilik sensoru) var, duman gelirse otomatik kapatiyor.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

VW'ler havayı o kadar çok kirletiyorlar ki, öyle bir sensör koysa sürekli hava girişini engellemek zorunda kalır :(

f168d569da55d93238c6a9d6d914fda6--tesla-

S@N@Ne!!! tarafından düzenlendi
typo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/4/2017 at 10:37 AM, Hamso said:

Bazi araclarda (kirlilik sensoru) var, duman gelirse otomatik kapatiyor.

bu benim bmw'd bile var. 2000 yılında düşünmüş adamlar. şu an ki güncel arabaların hiçbirinde görmedim ben. hangilerinde var?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok