Arac navigasyonunda tercihiniz ne?
0

Arac navigasyonunda tercihiniz?   50 oy

1. 1. Arac navigasyonunda tercihiniz?

• Aracimin kendi navigasyonunu kullaniyorum
    • Tomtom, Garmin vb. gibi navigasyon cihazim var
    • Google Maps
    • Yandex Maps
    • Apple Maps
    • IBB Trafik
      0
    • Here Maps
    • Sygic
    • Waze
    • _Diger
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 52 mesaj var

yandex rota ve seritlerde facia olsa bile sanirim istanbul'da hala en guncel trafik bilgisi bunda.
Otobüs yollarina E5 den ayirip sokup sokup cikarmasi çok hoş oluyor

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, Hamso said:

Otobüs yollarina E5 den ayirip sokup sokup cikarmasi çok hoş oluyor emoji14.png

düz yolda adamin cani sikilmasin diye yapiyor iste :kayik:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Halen Sygic kullanıyorum, halen bunu tavsiye ediyorum. Lifetime premium ve trafik paketleri de var, internet olsun, olmasın, yurtiçi yurtdışı tüm şerit bildirimleriyle istediğim dilde doğru şekilde navige oluyorum.

Google Maps açıyorum bazen, Türkçe Sokak isimlerini Amerikan İngilizcesi ağzıyla söyleyince boka sarıyor her şey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

50 minutes ago, Mr.Crunch said:

Google Maps açıyorum bazen, Türkçe Sokak isimlerini Amerikan İngilizcesi ağzıyla söyleyince boka sarıyor her şey.

google maps'te öyle bir sacmalik var. telefonun dili neyse bunun dili de ayni oluyor. degistirilemiyor. 

ben de ingiliz aksanli ablanin ankara caddesini "enker aaa kaddesii" telaffuzuyla kullaniyorum. 

52 minutes ago, Mr.Crunch said:

Halen Sygic kullanıyorum

sygic, android auto'ya gelse ben de kullanicam fakat yok hala.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

google maps tek geçerim . yandex bir ara iyiydi , şimdi google maps 'in yanında şebelek modunda ( benim görüşüm)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
gecen waze'i yukledim android auto'ya gelmis diye meraklandiydim. en basit trafik sikisikligini bile gosteremiyor maalesef
Yoğun Bir kullanıcı kitlesine ihtiyacı var sanirim, ticari araçlara yandex gibi cihaz bağlama durumu yok. Google da zaten android cihazlarin tamamini arka planda okuyor olabilir. bu yüzden waze de online kullanıcı önemli

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 15/10/2018 at 10:14 AM, Hamso said:

Google da zaten android cihazlarin tamamini arka planda okuyor olabilir.

maps kullanirsaniz zaten yer bilginizin google'a gitmesine riza vermis oluyorsunuz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

merhaba

aracımda carplay mevcut. haliyle navigasyon konusunda da epey esneklik var. 

aradığım özellik olarak radar bilgilerini ve hız kameralarını göstermesi, anlık hız bilgisini ve yol hız uyarılarını sunması. bunu da sunan sanırım bir tek sygic var. 

peki satın almaya değer mi? yani 60 lira premium ( trafik sıkışıklığını göstermiyor ) üstüne +40 lira daha eklerseniz trafik sıkışıklığını da gösteriyor. 

değer mi? google map gibi anlık olarak güncel trafik sıkışıkları sygic de mevcut mu? youtube da gördüğüm kadarıyla google kadar güncel değil sanırım trafik bilgisi. 

not: konuyu hortlattım ama neyse. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Radar ve kamera bilgisini sygic sunuyormus ama ne kadar güncel... Orası sıkıntı gibime geldi bana. "krahlı" olanı bi denesem mi acaba. 

Bak ben de merak sardım şimdi ?

Çünkü sabit radar/kamera bilgisi Sunan app yok memlekette! ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, infestor said:

Radar ve kamera bilgisini sygic sunuyormus ama ne kadar güncel... Orası sıkıntı gibime geldi bana. "krahlı" olanı bi denesem mi acaba. 

Bak ben de merak sardım şimdi ?

Çünkü sabit radar/kamera bilgisi Sunan app yok memlekette! ?

ben şuan 7 gün deneme sürümünü kullanıyorum. sabit radarları gösteriyor. muhtemel radar noktalarını da gösteriyor. en azından burada radar olabilir gibisinden dikkat ediyorsun. 
ayrıca yol tabelalarından o yol da ki hız limitini de gösteriyor. anlık hız da ekranda sunuluyor. hız limiti geçilirse sesli veya görsel uyarı veriyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 dakika önce, jackjoker said:

hız limiti geçilirse sesli veya görsel uyarı veriyor. 

"Bir makinanın size yapacağınız şeyi dikte etmesi, kıyamet alametidir"

Arthur C. Clarke

infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 04/09/2019 at 0:04 AM, jackjoker said:

ben şuan 7 gün deneme sürümünü kullanıyorum. sabit radarları gösteriyor. muhtemel radar noktalarını da gösteriyor. en azından burada radar olabilir gibisinden dikkat ediyorsun. 
ayrıca yol tabelalarından o yol da ki hız limitini de gösteriyor. anlık hız da ekranda sunuluyor. hız limiti geçilirse sesli veya görsel uyarı veriyor. 

güzelmiş fakat android auto için yokmuş* lanet olası sygic. bu halde bi işime yaramaz. :icon_gunslinger:

*:apple carplay için var

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 9/4/2019 at 6:08 PM, infestor said:

güzelmiş fakat android auto için yokmuş* lanet olası sygic. bu halde bi işime yaramaz. :icon_gunslinger:

bu Sygic nanesinin android auto icin surumu cikmis. bi denemedigimiz bu kaldiydi :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kullandığım Mazda'yı 2017 yılında sıfır olarak almıştım. O sırada navigasyon özelliğini eklemek için 2000 lira gibi bir rakam istiyorlardı, hepi topu bir sd kartı o paraya itelemeleri anlamsız geldiği için almamıştım ama arabadaki Nav tuşu da boşa çıkmış oldu.  Sonradan kendim yurt dışından almak istedim ama sadece Ebay'de vardı, paypal falan da yasaklandığı için kaynadı gitti, zaten temelde de google maps kulandığım için unuttum.

Geçtiğimiz haftalarda sahibinden.com'da bir ilan gördüm, adamı aradım, normalde Mercedes navigasyonları satıyormuş, bir umut satılır diye Mazda da getirtmiş, kimse almamış, elinde patlamış. Normalde yüksek bir rakam istiyordu, 250 lira teklif ettim ve kabul edeceği tuttu. 

Gelen kartı arabaya yüklediğimde kendimi 250 lira kazıklanmış hissettim. Gerçekten de kendi evimi navigasyonda bulamadım, bildiğin bir yeri girmek zaten zor, bilmediğin yeri bulmak imkansız gibi bir şey. 

Bu bayram tatilinde şehir dışı yaptığımda ise biraz daha iyi geldi, verdiğim parayı helal ettim :) Adres olmasa bile ilçe merkezi gibi şeyleri girip yolu sürekli olarak görüyor olmak güzel, 3 boyut görüntüsü fena değil, Ankara gibi şehirlerde detay ve doğruluk çok daha fazla (bina şekilleri bile gözüküyor 3 boyutta), bir de navigasyon yüklendiğinde HUD'a trafik işaretleri okuma ve dolayısı ile hız sınırı gösterme özelliği geldi, uzun yolda faydasını gördüm. 

Bu arada bilmediğin yolda google maps ne yapıp ne edip seni illa ki YİD otoyollarına sokuyor, 9 dakika hızlı gideceğim varsayımı ile 115 lira, 2 adkika için de 25 lira sokuşturdu allahsızlar. Bu harita uygulamalarından "şurdan gidersen şu kadar para" diye bir seçeneği de istiyorum, yoksa bana söylesinler programlayayım :) (sanırım Yandex'te varmış)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
29 minutes ago, kHanTW said:

Bu arada bilmediğin yolda google maps ne yapıp ne edip seni illa ki YİD otoyollarına sokuyor, 9 dakika hızlı gideceğim varsayımı ile 115 lira, 2 adkika için de 25 lira sokuşturdu allahsızlar. Bu harita uygulamalarından "şurdan gidersen şu kadar para" diye bir seçeneği de istiyorum, yoksa bana söylesinler programlayayım :) (sanırım Yandex'te varmış)

"YID kullanma" secenegi gelse google maps'e milyonlarca insanin hayir duasini alacak ama yapmiyorlar. yandex'de de yok o ozellik maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben araclarin kendi navigasyon uygulamalarini kullaniyorum. BMW Connected Drive'in navigasyon uygulamasi en azindan burada gecen yildan beri bilinen sabit radarlarini / hiz kameralarini gosteriyor ve gayet iyi. Herhalde benzer ozellikleri Turkiye'de de sunuyordur. Digerinin navigasyon uygulamasini uzun yilda hic kullanmadim ama ozellik olarak nispeten zayif.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google Maps'de Rota Seçeneklerinde "Ücretli Geçişleri Kullanma" seçeneği "YİD yolları" kapsamıyor mu?

Bende uzun yolda genelde Yandex Navi kullanıyorum. Hız sınırı aşılınca uyarı vermesi kolaylık sağlıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok