Arac navigasyonunda tercihiniz ne?
0

Arac navigasyonunda tercihiniz?   50 oy

1. 1. Arac navigasyonunda tercihiniz?

• Aracimin kendi navigasyonunu kullaniyorum
    • Tomtom, Garmin vb. gibi navigasyon cihazim var
    • Google Maps
    • Yandex Maps
    • Apple Maps
    • IBB Trafik
      0
    • Here Maps
    • Sygic
    • Waze
    • _Diger
      0

Please sign in or register to vote in this poll.

Bu konuda 52 mesaj var

android auto ile su anda sadece google maps calistigi icin onu tercih ediyorum. bence yandex canli trafik bilgisi acisindan daha iyi ama routing (50 kere otoyola girip cikartiyor) olayi sikintili. 

Hamso beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google Maps kullanıyorum: navigasyonu iyi, yer sormada çok başarılı, durak eklenebiliyor, trafiği sürekli dikkate alıp daha kısa rotalar önerebiliyor. Bütün istediklerimin bir arada olduğu bir çözüm görmedim ama aralarında en iyi çalışanı bu. Gizlilik açısından da, birine konum bilgisi vereceksem bunun Yandex veya IBB olmasındansa Google olmasını tercih ederim. 

Ankara için trafik bilgisini ben yeterli buluyorum, en olmadık ara sokakta bile biraz sıkışıklık olduğunda bunu ekrana yansıtabildiğini gördüm. Apple Maps 'i zamanında kullanırken çok saçma yerler seçtiği olurdu, Google Maps 'in rotaları çok daha iyi. Apple Maps "Ankamall" 'ı bilmiyordu, ben Google Maps 'ten köşe başındaki kebapçıyı bulabiliyorum. Şimdi iyileştirmişlerdir tabii.

Daha iyi olabilecek yanları: Hız sınırı bilgisi yok. (Sygic 'de vardı), Waze gibi kaza, polis vs. topluluk destekli veriler yok. iOS uyumluluğu süper değil, Siri 'ye "beni eve götür" deyip Maps 'i seçemiyoruz, bu tabii Apple tarafında buna API verilmemesinden de olabilir.

Not: Seçeneklerde Apple Maps unutulmuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, AranelSurion said:

Not: Seçeneklerde Apple Maps unutulmuş.

"_Diger" secenegini kullanalim :D

editleyemiyorum maalesef.

bu arada waze, android auto icin 26 temmuzdan beri varmis: https://www.blog.google/products/android/waze-android-auto-here/

ha kac kisi kullanir, orasi merak konusu :)

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bende Apple Maps kullanıyorum. Seçeneklerde olmadığı için Google Map dedim. Ama Apple Maps bence daha iyi.

Yandex de yüklü fakat çoğu zaman saçma sapan yolları tercih ettiriyor. O yüzden kritik adres tariflerinde Apple Maps tercih ediyorum daha doğru sonuç veriyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@TiesTorN sana :cici: Apple Maps ezer. Ankete derhal Apple Maps eklenmesini istiyorum. Nalet ki anket seçeneğimi de değiştiremiyorum! 

sayın @Deathknight adminim neden anket seçeneğini değiştiremiyorum? neden? WHY? 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahuu bu apple maps iphone 3 zamani mi ne cikip rezil rusva olup applein kendisi google a donmemismiydi?

edit google dan baktimda 2012-3 gibi timcook cok ozur dileriz bu rezalet icin falan demis

web sitelerinde forbeste 2000lerrin en butuk 10 faili falan gibi listelerinde yer aliyo apple maps

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

apple maps ne abi dalga mı geçiyorsunuz :lol:

daha geçen hafta arkadaşın telefonunda bir yer arıyorduk, çok da basit bir yerdi hatırlamıyorum şimdi. ne yazsak bulamıyor falan böyle. sonradan anladım ki apple maps açmış adam. kapat şunu hemen google maps yükle dedim ya, rezalet resmen.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Apple Maps, Google ve Yandex'in cok gerisinde... Gecen sene Fethiye Carsida bir pideci adresi girdim, beni Oludeniz'e goturuyordu... :D

Yandex benim tecrubelerime gore en iyisi... Tabii en kisa yolu secmesi bazen yollarin kotulugunden oturu uzebiliyor ama o da onun sucu degil...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Google veya Yandex'te olan, hatta şehrin ortasında olan sokakları Apple Maps üzerinde bulamıyorum ben de. Gerçi Google Maps de "en kısa yol" diye abuk subuk yollardan götürmeyi çok seviyor gerçi ama en kapsamlı haritaları onda buldum hep.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

jack adamlarin cosu binbir ozur dilemisken

en buyuk fiyaskolar listesinde  siralamarda yer alirken

evet fullden calismiyo degil

ama berbatlar otesi basladi rezil rusva oldular

bugunki daha duzgun halleri bile hala google in gerisinde

ve burda  kici  kirik kimsenin kale almadigi  memleketimiz degil dunya geneli avrupa amerika baska cok bilindik dev buyuk yerlerde bile acayip hatalar yanlislar yaptigindan dolayi

tim cook ozur dilemis.

apple mapin yaratilmasini basindaki adam falan kovulmustu

evet ustunden 5 sene gecti

ama appyl cold water durumu gecmis degil

bugun o derece berbat olmamasi imajini kurtarmiyor

apple mapin konumu bi kac sene onceki biber dinleyicisi olmak gibi bisi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben ubidik gubidik yerlerde apple maps de daha doğru sonuçlar aldım. son kişi kalsam da ben hala apple maps taraftarıyım. yandex kullandığım zamanlarda öyle alakasız yerlere götürüyor ki kaybolmamak elde değil. 

aynı yere apple maps ile git dediğimde hep kafamda ki rotayı seçiyor. eskiden bozuk bir program olmuş olabilir ama şuan oldukça ilerlemiş durumda. 

seçeneklere kocaman yazılarla APPLE MAPS yazalım lütfen.  ve beni de oraya taşıyın sayın adminler moderatorler. bakalım sadece ben mi aynı fikirdeyim. seçeneklerde olmadığından yanlış sonuç veriyor anket. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, TiesTorN said:

hadi ekledim senin için apple maps :) bir tane de oy verdim, google'ın oyunu 1 azalttım.

teşekkürler. olsun 1 oy 1 oydur. beni de taşıyabilsen kaymaklı kadayıf olurdu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşim gereği sürekli mobil olduğum için ben igo primo kullanıyordum. Gayette memnundum, ancak güncelleştirme yapmayınca mecburen arayışa geçtim. Bi kaç kez yandex kullandım ama hiç memnun kalmadım. Rotaları önermeleri çok vasat ayrıca çok ara yollara sokuyordu. Belki şu an düzelmiştir ama ben Google maps kullanıyorum ve bundan da memnunum. Aradığım birçok yeri bulabiliyor. Rota önerileri de igo gibi değil ama kötü de değil, idare eder. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayat Waze disinda bir navigasyon uygulamasi kullanmak icin cok kisa.

ChipArchitect tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 14.08.2017 at 15:25, ChipArchitect said:

Hayat Waze disinda bir navigasyon uygulamasi kullanmak icin cok kisa.

Genellikle Yandex

Bazen Google kullanıyorum.

Önerdiğn için Waze'yi deneyeyim dedim.

Gebze İzmit İçin (otoban kullanma seçeneği) ile arama yaptırdım.

Sonuç 150 küsur Km.

Yandex ve Google 64 Km

Waze'nin TR' de daha bir fırın ekmek yemesi gerekli.

Yani kısaca Waze ile hayat daha uzun.

4x4 tarafından düzenlendi
ek
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun süre Here kullanmıştım. Google Maps çıkınca bıraktım. Yoğunlukla Google Maps, çok trafik varsa alternatif önerebiliyor mu diye Yandex kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Listedekilerden Yandex ve Google dışında kullanmışlığım yok. Google ters yönleri dahi bilmiyor. Oyu Yandex'e verdim yalnız bunun da saçmaladığı anlar oluyor. Hem de sıklıkla. Örneğin ilk belirlediği rotada trafik sıkıştı ve alternatif rotaya geçiş yapacak. Hiç sormadan çat diye yeni rotaya geçiyor 3 saniye önce söylediğinin tersi yönlendirme ile kafa karıştırabiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

google maps'te dil sikintisi var ve cok can sikici. google maps'in navigasyonunun dili ayarlanmiyor. yani telefonun dili neyse o. telefonu turkce kullaniyorsaniz ne âlâ. eger ingilizce kullaniyorsaniz maps de ingilizce oluyor. ingiliz abla turkce yer isimlerini cok berbat soylemeye basliyor ("in 300 meters turn right on the ankaaaara kaddesiii")

quad beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Waze'i bende bir ara kullanayım demiştim ama TR de diğerlerine göre çok fazla eksiği var.
Bursa da yer alan otoyollari 2013 de ben çizdim, o kadatlr eksikti, yol birlesimlerini iyi tarif etmezse harita cizen, sistem donulmez sokak saniyor dolandiriyor da dolandiriyor.
Cok feci idi haritalar...
Beni sırbistan'da olan bir harita editorleri toplantisina falab cagirdilar.
Bursa inegölden sadece ankara caddesi geçtiğini saniyordu program, oralari falanda ben çizdim, o kadar cok edit ve ekleme yaptim ki, sonra yandex reklamlara dusmeye basladi radyoda, her türlü sepetledim wazei... yandekse gecmistim, sonra google maps navigasyon aktif olunca, google a gectim.

Şimdi baktım, pro harita gelmis gibi,
İlk 20de falandım, tabi geçmiş millet 4yildir açmıyordum6895f2499700dd773ad710e84e04b9cb.jpg

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok