iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X
2 2

Bu konuda 141 mesaj var

apple'ın batmasını sadece apple kendi isterse olur. 

aksi durumda asla iflas etme potasına girmez, girmeyecekte.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında 8'in (plus) ekran avantajı var şöyleki, video gösterimlerinde X'in üst kısmı crop olup video gösterirken 8'in daha fazla gösterim ekranına yer vermeside bir gerçek. Kağıt üzerindeki X'in ekran büyüklüğü gerçek uygulama  kullanımda aslında aynı değil. Yani X ekran büyüklüğü bakımından 8'e (plus) göre dezavantajlı durumda, ama tabiki almak isteyenlerin gözdesi X olacaktır.

gsmarena_002.jpg

gsmarena_004.jpg

http://www.gsmarena.com/apple_iphone_x_screen_how_big_is_it_really-news-27265.php

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, wazzap said:

Too big to fail diyorsun yani hocam. 

2008... :icon_whistle:

Gerçi batmasın zaten. Daha lider teknolojiler geliştirsin istiyorum ben.

Too big to fall olayı değil asıl olan. Bu kadar nakiti olan ve bu kadar karlı olan bir firmanın batması çok zor olur.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iPhone 8 sessiz sedasız piyasada, alan kimse oldu mu acaba ? Alt modelden geçişte performans farkını nasıl ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

IphoneX ile 8 plus yada 7 plus buyuklugunden sikayet edenler icin mukemmel bir boyut cikti ortaya :)

Ben apple upgrade programindayim 2 senedir, sanirim aylik 4$ fark olmasi lazim, 7 Plus'u geri verip X'e gectim. Tepedeki girintiyle ilgili hicbir sorunum olmadi. Telefon 7 plus'imdan cok cok cok daha fazla pil omru sunuyor 3 gundur sabah aksam kullaniyorum, 7Plus'i ios 11 oldurdu maalesef :( 

Bilincli yada bilincsiz artik ne dusunurseniz dusunun ios11 bircok eski aletin icine etti, mis gibi calisan telefon resmen 5S gibi teklemeye, abuk subuk hatalar vermeye basladi. Sanki virus girmis gibiydi. 

Gelelim X'e, home buttonunu deli gibi ariyor eliniz, 10 yildir iphone, ipad uzerinde en cok kullandiginiz etkiselim tusu birden hooop gidiyor.

Tamam gecisler cok guzel, yag gibi kayiyor ekran, hicbir takilma vs yok ama "gesture" manyagi oluyorsunuz, o eski iphone/ipad deki bebek bile kullanir bunu muhabbeti 3 Kasim itibariyle sonlandi.

Birakin cocugu, 30 kusur yasindaki adamlar zor kullaniyor, Apple magazasindaki gorevliler bile satis sirasinda setup yaparken o muydu su muydu diye kafayi kirdilar 3-5dk, ki gunde 1000lerce cihazin satisini yapan tipler bunlar...

Parmak izi kullanirken, aile icinde herkes birbirnin telefonuna ulasim saglayabiliyordu kolayca, ama yuz tanima ile bu da sonlandi, tek bir yuz, yada eski yontem, sifre girmekle aciyorsunuz. tabi sifre girmek icin 4-5 tiklama lazim. 

3 gunluk kullanimimdan ufak bir deneyimleme paylastim :)

Sorulariniz varsa alabilirim.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
55 minutes ago, pentaman said:

Türkiye beklenen fiyatı iPhone 8'den yaklaşık 2 kat pahalıya geliyor, değer mi ?

Turkiye'den alicagini varsayarak, cevapliyorum: DEGMEZ.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün iPhone 8 64 gb aldım, bir önceki telefonu değişim kampanyasından 1340 TL'ye verdiğim ve kredi kartı + hediye çeki kampanyası da olduğu için bana 2350 TL'ye mal oldu. 5S'den sonra inanılmaz hızlı geldi haliyle, parmak izi okuma bile 8-10 kat hızlı olunca insanın hoşuna gidiyor. Evde bir 7 bir de 7+ var, son güncellemelerin ardından bunlarda herhangi bir yavaşlama olmadı, 5S ise aşırı yavaşladı artık, 8 ve 7 arasında hız farkı hissedemedim ben açıkçası. Tabi sonraki nesillerde gelecek güncellemeler sayesinde 8 bir sene daha uzun yaşayacaktır muhtemelen. 5S'yi 4 seneden uzun bir süre kullanınca insan ister istemez aşırı alışıyor, SE almamamın tek nedeni işlemcisinin 2 nesil geride kalması, boyutu itibarı ile tam istediğim telefondu aslında. Umarım kronik bir problem görmeyiz, 5S güzeldi, bu da onun gibi olur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, pentaman said:

Bugün iPhone 8 64 gb aldım, bir önceki telefonu değişim kampanyasından 1340 TL'ye verdiğim ve kredi kartı + hediye çeki kampanyası da olduğu için bana 2350 TL'ye mal oldu. 5S'den sonra inanılmaz hızlı geldi haliyle, parmak izi okuma bile 8-10 kat hızlı olunca insanın hoşuna gidiyor. Evde bir 7 bir de 7+ var, son güncellemelerin ardından bunlarda herhangi bir yavaşlama olmadı, 5S ise aşırı yavaşladı artık, 8 ve 7 arasında hız farkı hissedemedim ben açıkçası. Tabi sonraki nesillerde gelecek güncellemeler sayesinde 8 bir sene daha uzun yaşayacaktır muhtemelen. 5S'yi 4 seneden uzun bir süre kullanınca insan ister istemez aşırı alışıyor, SE almamamın tek nedeni işlemcisinin 2 nesil geride kalması, boyutu itibarı ile tam istediğim telefondu aslında. Umarım kronik bir problem görmeyiz, 5S güzeldi, bu da onun gibi olur.

Guzel bir fiyata almissiniz Turkiye sartlarinda. Gule gule kullanin.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlız o ne güzel bir kampanyaymış hakkaten:

Liste fiyatı 4.200 tl - 1340tl (iphone5s hemde,sıfırını bulsak o fiyattır zaten) - 510tl (hediye çeki) = 2350tl

CaRaBeeN tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yok kandırık değil, bu başlıkta yazmışım , iPhone 6+ 64 gb için 1340 TL hediye çeki veriyordu Hepsiburada (bu telefonun faturasını buldum 2499 TL'ye almışım o zamanlar), daha önce kamera ve ekranı değişmiş dokunmatiği de kısmen bozuk olan bir aletti. iPhone 8 64 GB Apple Türkiye garantili 3800 TL, 75 TL maximum puan, 50 TL hediye çeki veriyordu, 12 maximil+4 TL maxipuan da ayrıca verdi kart. 1340 TL de eski telefondan düşünce 2350 TL civarında birşeye mal oldu bana. Pazar günü evime getirdiler kargoyla. 5S halen bende duruyor, onu da satsam mı arada yedek telefon niyetine tutsam mı bilemedim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hediye olarak geldiği için maalesef iPhone X'e geçtim. Daha 1 saat kullandım telefonu ama miğdeme ağrı girdi resmen. Home tuşunu deli gibi arıyorum. Hadi home gitti eyvallahta arkaya bari bir tane parmak izi okuyucu koysaydınız ya. Telefonu açmak bile bir dert. Ofiste masada çalışırken illa kaldırmam gerekiyor telefonu veya 3-4 tıklama ile pin giriyorum. Face ID'yi kapatayım dedim bu sefer 4 haneli pin girmek için uğraşıyorsunuz. Pin'i iptal etmeyi düşündüm ama telefonda banka uygulamaları vs vs bir sürü önemli bilgi uygulama var. Onsuzda olmaz. Belli bir açıdan açmaya çalıştığımda açılmıyor alet. Hayal edin kendinizi toplantıda çaktırmadan telefonu açmak istiyorsunuz açmanız imkansız illa belli bir açıdan bakması lazım size. İlla kaldırıcaksınız. Milletin içinde sizi tanısın diye maymun maymun bakıyorsunuz telefona. Face ID'yı başarılı bir şekilde çalıştırdıktan sonra illa ekranı yukarı kaydırmanız gerekiyor. Bari hemen açılsın allahın cezaları. Parmak izi okuyucu telefon tarihindeki en önemli buluşmuş meğersem. Değerini bilemedik :( 

Sağ üstte pil yüzdesinin gözükmemesi en sinir olduğum şey. Nexus 5'tede böyleydi sırf bu yüzden bir program kurmuştum yüzdeyi görebilmek için. Şimdi yüzde kaç kaldı diye görmek için sağ üstten indirmem gerekiyor ve bu hareketi tek elle yapmak (ki ellerim küçük değil) bana zor geliyor. Nasıl alışıcam telefona bilmiyorum ya. Hediye olarak geldiği için yok ben bunu istemiyorum valla geri verelim diyemedim. Dersem çok ayıp olucaktı. Hediye ampül gelse kutusunu hemen açar bakarım bunu nasıl geri versem diye düşünmekten ilk 3 gün açmadım kutusunu. Ulan bana kravat alsanız daha mutlu olurdum yemin ederim. Birde aşırı pahalı telefon kullanmayı sevmiyorum hiç. Başına birşey gelicek korkusuyla yaşamayı sevmiyorum.

Hayır birde telefonada ihtiyacım yoktu. iPhone 6S ile aşırı mutluydum. Neyse alışırız inşallah. Arabada telefonu sabitlediğim yerde telefonu nasıl açıcam kara kara düşünüyorum. sokucam face id'nize yemin ederim yarattığınız teknolojiye sıçayım. Revolutionary şekilde sıçayım hatta sana apple. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Zamanında 6plus ımı 64gb almıştım ama 3. Gün arıza yapınca iade etmiştim. fakat şans bu ki siyah 64lüklerde stok olmayınca 16gb olanını almak zorunda kalmıştım. Telefondan aslında halen gayet memnun olsamda, sırf bu hafızadan ötürü çok büyük acılar yaşıyorum... X gelince geçmeyi düsündüm ama şöyle bi 20-30 dakika kullanınca pek beğenmedim ben de.. Mutlaka alışılır ama bir sonraki telefon bu telefona (X) gelen ve gelecek olan bir cok feedbackle daha kullanıcı dostu ve kronik sorunlarından arınmış(azaltılmıs) olacak diye telefon alımımı bir sonraki seneye attım.. :/

Narcissus tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru şimdi 8 modeli stabil, X bir deneme versiyonu bir sonraki seri iyi hale gelir. Uygulamalar açısındanda forma uygun tasarımlı kurulumlar daha iyi olacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eşimde 5 vardı, telefon öldüğü için X almak zorunda kaldık. 

Yoksa bu yıl Apple kullananlar telefon almamalı. Seneye X'in daha stabil bir versiyonu alınır, 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok