iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X
2 2

Bu konuda 141 mesaj var

iPhone X ler esasında çıktığı fiyat olan 6200'den daha ucuza bulunabiliyor. 5300 TL

https://www.hepsiburada.com/apple-iphone-x-64-gb-apple-turkiye-garantili-p-HBV000007PV9S?magaza=Hepsiburada&wt_gl=cpc.elk.telefon.pla&gclid=EAIaIQobChMI2dHktsv12gIVBtiyCh0H1Qc-EAQYASABEgLnZfD_BwE

Apple Türkiye garantili birde.

5 Ay kaldı cidden beklenebilir fakat Euro 5. Yeni gelecek serinin giriş fiyatı kim bilir ne olur. iPhone X lere zam gelmedi hiç. Euro 4,5 veya altı iken fiyat belirlenmişti. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 hours ago, pentaman said:

@SpeCTRuM, bence @kHanTW hocamın telefon zamanı gelmiş, o telefon değişecek artık :)

Abi değişsin de şimdi değişmesin. 8 dersen, X varken alınmaz. X dersen, o tasarım olmayacak bundan sonra, alınmaz. Bence bu yıl telefon alınmaz. 

Biz X aldık ama 1. Ekim ayında aldık, 2. Bizdeki 5 ölmüştü de aldık. Yoksa bu yıl Apple cephesinde telefon alınmaz.

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 minutes ago, SpeCTRuM said:

Abi değişsin de şimdi değişmesin. 8 dersen, X varken alınmaz. X dersen, o tasarım olmayacak bundan sonra, alınmaz. Bence bu yıl telefon alınmaz. 

Biz X aldık ama 1. Ekim ayında aldık, 2. Bizdeki 5 ölmüştü de aldık. Yoksa bu yıl Apple cephesinde telefon alınmaz.

Iphone 8 neden Iphone X varken alınmaz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, RFID said:

Bu link zaten Iphone 8 varken X alınmaz diyor. @SpeCTRuM demiş ki: "8 dersen, X varken alınmaz." Yani Spectrum'un açıklayacağı sebepler olabilir X'in 8'e göre avantajları konusunda. Ben Spectrum'u anlamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
[mention=168]SpeCTRuM[/mention] demiş ki: "8 dersen, X varken alınmaz." Yani Spectrum'un açıklayacağı sebepler olabilir X'in 8'e göre avantajları konusunda. Ben Spectrum'u anlamadım.
X deney telefonu, bir sonraki serileri gözlemlemek lazım bence. Şuan en mantıklısı 7 serisi

Mi A1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, rammstein said:

Bu link zaten Iphone 8 varken X alınmaz diyor. @SpeCTRuM demiş ki: "8 dersen, X varken alınmaz." Yani Spectrum'un açıklayacağı sebepler olabilir X'in 8'e göre avantajları konusunda. Ben Spectrum'u anlamadım.

Hocam x varken 8 alınmaz. 

Sonuçta X gelince neler getirdiğine bakmak lazım. FaceID , 3 boyutlu tarama, çerçevesiz ekran. Plus ile X’in kullanılabilir ekran boyutu beredeyseniz aynı ama kasa çok daha küçük X’te. Bunların hiçbiri 8’de yok. Direk 1 nesil eski telefon alıyorsunuz gibi. 

X alınır mı? O da alınmaz. Pahalı ve sensörlerin olduğu kısım büyük ihtimalle bir sonraki nesilde olmayacak. 

Bu nesilde ben zorunlu kalmadıkça telefon almam. Bekler, seneye alırım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bi telefona o kadar para vermek artik mantik disi.

Ilk iphone'a 400 dolar vermistim ben, butun teknolojik aletlerin fiyatlari duserken bunlarinki yukseliyor.

Artik luks bir kalem degil herkesin cebinde tasidigi bir ihtiyac haline gelmis ve hemen hepsi asagi yukari ayni isi yapiyorken 1000 dolar para harcamak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@SpeCTRuM , @pentaman : Anneler gününde annemin yanına gittim, gözleri çok iyi görmediği için iphone 7 değil benim iphone 6 plus'ı istediğini söyledi. :facepalm: Pilini değiştirtip (apple'ın kampanyası varmış) anneye vereceğim bir sonraki yanına gidişimde, 1-2 ay içerisinde falan. 

Aldığım iphone 7'yi aldığım fiyattan bir arkadaşa sattım, an itibari ile ayazda kaldım :)

8 plus yahut X almak için fiyat araştırması yapıyorum. Şimdiki modellerin hiç biri içime sinmiyor ama 5 ay bekleyebileceğimi ve kurun güncellenmiş hali ile telefon alacağımı düşünmüyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, Narcissus said:

Hocam bu kampanya nedir tam olarak.. ?

Hocam detaylar şurda: 

https://support.apple.com/tr-tr/iphone/repair/service/battery-power

Apple’ın eski telefonları yavaşlattığı ortaya çıkınca “lan piliniz ölüyor, biz de uzun gitsin diye yavaşlatıyoruz. Bundan sonra siz seçin, uzun mu gitsin yoksa daha hızlı mı olsun diye”. Dedikten sonra özür babında “isteyen gelsin, ucuza değiştireceğiz pilleri” dediler. Ben gittim ama benim telefon yamulmuş (6s plus, arka cepte genelde) , o yüzden değişemedi :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yüzdesel olarak iyi görünse bile sıkıntı yaşayanlar olabiliyormuş, zaten yüzdesel durumu gösteren kısmın daha beta olduğu için saçmaladığını söyleyenler de var.

Yeni telefon konusunda da açıkçası istekleri karşılıyorsa ve uzun süre sıkıntısız kullanıp destek alabileceksem bence tamam. Bu nedenle ihtiyacım olduğu için 8 i aldım. Tabi herkesin beklentileri başka.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Az önce 5348 TL + 6 TL kargoya iphone X satın aldım. : https://urun.n11.com/cep-telefonu/apple-iphone-x-64gb-apple-turkiye-garantili-P218488026

111 lira n11 kuponu ve 60 TL maxipuan ile 5183 TL'ye geldi. 

Normalde bir sonraki jenerasyonu beklemek mantıklıydı ama dolar akla hayale gelmeyecek şekilde yükseldi, iphone X de istediği satışı yakayalamadığı için biraz fiyat düşürmüştü. Bir sonraki jenerasyonda yeni kurdan yeni fiyattan almak mümkün olmayacaktı muhtemelen.

Arkadaşlara 8 Plus mı alayım X mi alayım dediğimde oy birliği ile X cevabı geldi, kullanım farkından kıllanmıyor değilim ama 8 Plus alsam bir önceki telefonumun neredeyse aynısı olacaktı, muhtemel renk farkı dışında hiç bir şeyi anlamayacaktım, en azından X ile değişik bir şey aldığımı fark edeceğim. (Arada 800 liradan biraz daha az fark kalmıştı, az para değil ama vermişken biraz daha gözünü karartabiliyorsun)

Umarım her telefonumda yaptığım 4-5 yıl kullanabilme becerisini bunda da devam ettirebilirim. 

Telefon geldikten sonraki aşama bendeki 6 Plus'ı sıfırlayıp sonra da pilini değiştirmek, ilk fırsatta da annemin telefonunu değiştirmek. Zaten formatlanmamış telefonu servise vermek içime sinmiyordu, böylesi daha temiz olacak.

Fikir veren arkadaşlara teşekkür ediyorum. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hanıma iPhone 7 alsam mı? Bildiğin düz kullanıcı, ne 8'e ne X'e ihtiyacı olur. 5S eskidi, bu artan döviz fiyatlara yansımadan (bir kaç aydır iPhone 7 32gb 3000 TL) alsam mı ne dersiniz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam iPhone 7 alınmaz 3000 tl’ye. 

Bu alet seneye eski gibi olacak. Benim telefon yavaşlamaya başladı bile (6s plus).  İphone 3 yıl boyunca konforlu kullanılır, 4. Yıl üzer, 5. Yıl süründürür. 

Siz konforlu kullanımının yarısının gittiği ürünü almak istiyorsubuz. 3000 tl ucuz değil. 

Ben 8 Plus alınmaz derim ama illa alınacaksa 900 TL daha verilir iPhone 8 alınır, 50 TL de World Puan kazan...  

http://www.hepsiburada.com/apple-iphone-8-64-gb-apple-turkiye-garantili-p-HBV000007PTP4?magaza=Hepsiburada

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben iPhone 8 kullanıyorum uzunca bir süredir, oldukça ucuza denk getirdiğim için almıştım X'i beklemeden ancak çok memnunum açıkçası birkaç sene değiştirmek gibi bir derdim yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, SpeCTRuM said:

Bu alet seneye eski gibi olacak. Benim telefon yavaşlamaya başladı bile (6s plus).  İphone 3 yıl boyunca konforlu kullanılır, 4. Yıl üzer, 5. Yıl süründürür. 

bu sıkıntı pil ömrü azalınca telefonun performansını azalttıkları için oluyordu diye tahmin ediyorum ben... bu sene apple'ın bilerek telefonu yavaşlattığı ortaya çıkınca özür dileyip pil değişimini ucuzlatallım dediler zaten (130TL sanırım 6s'ler için). Pil seçeneklerine de "Peak Performance Capability" diye bi bölüm eklediler... benim 6s ilk günkü gibi çalışıyor hala %83 maximum pil kapasitesi olmasına rağmen.. %80 altına inince pili değiştireceğim apple'dan...

edit: bence 7 alınabilir 8 ya da X almak için borç yapmak yerine... kablosuz şarj önemli diyorsanız ayrı tabi...

Forgotten tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@kHanTW hocam hayırlısı olsun. bence mantıklı bir alışveriş yaptınız. Yeni kurlar ile telefonlar uçacak büyük ihtimal. Aldığınız fiyatta oldukça iyi. Güle güle kullanın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler... 

Açıkçası çok hızlı alıştım, orta düğmeyi saldım gitti,  ihtiyaç da duymuyorum. Oldukça güzel bir telefonmuş. 

Sadece 6 Plus'tan X'e bilgileri aktarana kadar akla karayı seçtim, güncellemediğim şey kalmadı, sabah başladım, akşam bitirebildim. Normalde bu işler bu kadar zor değildi eskiden. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçenlerde hanımın telefonunu değiştirdim bende, 6+'dan 8+'ya geçiş yaptım. Her iki telefon yanyana ve ikisi de açıkken tüm bilgileri otomatik olarak aldı. Sadece kullanıcı ismi isteyen programlarda kullanıcı isimlerini tekrardan girmemiz gerekti. Bu şekilde mi yaptınız

Daha önce bende çok uğraşmıştım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, kHanTW said:

Teşekkürler... 

Açıkçası çok hızlı alıştım, orta düğmeyi saldım gitti,  ihtiyaç da duymuyorum. Oldukça güzel bir telefonmuş. 

Sadece 6 Plus'tan X'e bilgileri aktarana kadar akla karayı seçtim, güncellemediğim şey kalmadı, sabah başladım, akşam bitirebildim. Normalde bu işler bu kadar zor değildi eskiden. 

Abi son cümleyi anlamadım?

icloud yok mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok