Klavye Önerisi
2 2

Bu konuda 131 mesaj var

Şifa arayana mekanik klavye doktoru geldi... 

Logitech dandiktir, bir daha almazsınız ama mekanik klavyede çift basmanın ilacı bende. 

Çift basan tuşun üstünü çıkarıyoruz. Tornavida vs yardımı ile tuşun üstüne basılı tutarken sprey kolonya ile 1 maks 2 fıs switch in içine püskürtüyoruz. basılı tuttuğumuz switchi 1 kez bırakıp tekrar basılı tutarak saç kurutma makinesi ile iyice kurutuyoruz... 

Çift basma sorununuz kalmamıştır. Geçmiş olsun. 

Tabi bunlar elektrik yokken... Yoksa cızz... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 minutes ago, stardust said:

Şifa arayana mekanik klavye doktoru geldi... 

Logitech dandiktir, bir daha almazsınız ama mekanik klavyede çift basmanın ilacı bende. 

Çift basan tuşun üstünü çıkarıyoruz. Tornavida vs yardımı ile tuşun üstüne basılı tutarken sprey kolonya ile 1 maks 2 fıs switch in içine püskürtüyoruz. basılı tuttuğumuz switchi 1 kez bırakıp tekrar basılı tutarak saç kurutma makinesi ile iyice kurutuyoruz... 

Çift basma sorununuz kalmamıştır. Geçmiş olsun. 

Tabi bunlar elektrik yokken... Yoksa cızz... 

Çift basan tuş 1 tane olsa sorun değil de aletin 1/3'ü çift basıyor. Ve kafasına göre dağılıyor tamamen. Bazen bir hafta boyunca sadece e tuşu çift basıyor. Sonra birden r'ye geçiyor, sonra da g'ye. Ardından hoop q gelmiş. Sonra b. Sonra tab gidiyor aralarına. Sonra numpad 5. Ardından m, sonra numpad 2 ve 9. Sonra bir bakmışız ki backspace ve ok tuşları da çalışmaz olmuş.

Ve bu yöntemi de denemiştim, sonuç değişmedi. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Eski müzik setlerinde olurdu tamirci beyni ölmüş derdi. :facepalm: Logitech her zamanki gibi baş ağrısı.

Bu mekanik klavyeler şöyle dayanıklı böyle aslan kaplan diyorlar ama hiç inanmıyorum siz hiç bozulan membran klavye gördünüz mü?

Öte yandan bu meretlere alışıncada zor artık.

Ben cooler master almıştım 1 yıl kadar oldu bir sıkıntısı yok fiyatıda ucuzdu bayağı model cooler master ck 350 red siviçlisi.

https://www.itopya.com/cooler-master-ck350-outemu-red-switch-turkce-rgb-mekanik-gaming-klavye/

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Razer kötü değil, arıza yönünden ben Razer ile bir arıza yaşamadım klavye-mouse için, Logitech ile yaşadım mesela ama şimdi ona da arıza yaşadım diye kötü demeyeyim. 

El, bilek tendon problemleri var, onun için hafif mouse ve bilek destekli klavye kullanıyorum, an itibariyle arada bir değiştirerek Razer Viper ve Cooler Master MM710 mouse olarak. MM710 baya tüy gibi. Razer Viper alırken Mini versiyonu yoktu, olsa onu alırdım.

Klavye olarak da Razer Blackwidow V2 Tournament Edition Yellow Switch kullanıyorum, klavye mouse ikilsinin birbirine yakın olması gayet önemli benim için, o tarihlerde burada %60 klavye bulsam onu alırdım, Huntsman'lerde bilek desteği  vermiyor Razer, burada da en az kuvvet gerekitiren switch önemli, aktivasyon için en az kuvvet gerektiren, en az uzaklıkta aktive olan tuşları tercih etmeye çalışıyorum. Burada zaten çok fazla seçenek olmuyor bunlar için. 

Bu bahsettiklerim tabii oyun kullanımı için, tutup uzun saatler boyunca yazı yazma durumu varsa onun için başka şeyler bakmak gerekli. 

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim klavye tercihim de uzun yıllardan beri Razer. İlk çıkan Blackwidow'u, sonra Blackwidow Tournament Edition'u, son olarak da şimdiki klavyem olan Blackwidow X Chroma TE'yi kullandım. Hiçbirinde en ufak bir sorun yaşamadım. Özellikle halihazırdaki klavyem olan X Chroma serisi, malzeme ve üretim kalitesi olarak çok çok iyi. Uygun fiyata bulunabilirse X Chroma serisinden bir klavye önereceğim.

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Razer tuş plastiginden hep şikayet edilir ama hemen hemen tümü zaten ABS kullanıyor sanırım bu da Razer'a özel bir durum değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son aldığım Razer farenin scroll tuşu eski bir kapı gibi gacır gucur ses çıkarmaya başlayınca Razer'a olan fikrim değişti. Nedense Apple gibi anlamsız pahalı ürünleri var ama kaliteleri tartışmalı (linç is coming). :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Whooosh said:

Mekanik klavye merakını bir türlü anlamıyorum.

Bana kötü geliyor membrane klavye. Başkasını bilmem. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, SEP said:

Çift basan tuş 1 tane olsa sorun değil de aletin 1/3'ü çift basıyor. Ve kafasına göre dağılıyor tamamen. Bazen bir hafta boyunca sadece e tuşu çift basıyor. Sonra birden r'ye geçiyor, sonra da g'ye. Ardından hoop q gelmiş. Sonra b. Sonra tab gidiyor aralarına. Sonra numpad 5. Ardından m, sonra numpad 2 ve 9. Sonra bir bakmışız ki backspace ve ok tuşları da çalışmaz olmuş.

Ve bu yöntemi de denemiştim, sonuç değişmedi. :)

bendeki sorunu anlatmışsın resmen, deli ediyor(du) :lol: (logi g810)

her şeyi denedim olmadı... tüm tuşları söküp, temizleyip, alkolleyip, kompresör falan tuttum yok fayda etmedi. fayda eden tek şey türk usulü tamir oldu. klavyeyi artık gözden çıkarmıştım en kötü yenisini alırım diye düşünüyordum, o andan itibaren her çift basıp beni sinirlendirdiğinde bam güm daldım klavyeye ama insan gibi değil 2ye bölünürcesine yumrukladım boydan boya. bu şekilde 4-5 defa yapınca sorun düzeldi :lol::lol::lol: uzun zamandır sorun yok.

Atrin, SEP, Peregrine and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

bendeki sorunu anlatmışsın resmen, deli ediyor(du) :lol: (logi g810)

her şeyi denedim olmadı... tüm tuşları söküp, temizleyip, alkolleyip, kompresör falan tuttum yok fayda etmedi. fayda eden tek şey türk usulü tamir oldu. klavyeyi artık gözden çıkarmıştım en kötü yenisini alırım diye düşünüyordum, o andan itibaren her çift basıp beni sinirlendirdiğinde bam güm daldım klavyeye ama insan gibi değil 2ye bölünürcesine yumrukladım boydan boya. bu şekilde 4-5 defa yapınca sorun düzeldi :lol::lol::lol: uzun zamandır sorun yok.

Güzel yöntemmiş. :lol:
Umudumu tamamen kaybedince dalarım ben de. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende steel series apex 5, razer black widow elitexpg summoner arasında kaldım. Bundan önceki klavyem razer anansi idi bayada memnundum dandik diyenlere kulak asmayın halen tek tuşu silinmiş değil ama değişim vakti geldi sıkılmıştım ve asus rog strix flare cherry mx red aldım. İlk mekanik klavyem tuş aralıkları daha geniş bunda razerdan alışmam az sürer gibi sol shift kısa oluşunu yadırgadım şimdiden enter da büyük olunca garip geldi :) Red switch hususi aldım ses seviyesi öyle abartı bir seviyede değil ve memnun çok kaldım.

https://www.hepsiburada.com/asus-rog-strix-flare-aura-sync-rgb-mekanik-oyuncu-klavye-cherry-mx-red-pm-HB00000AL1V6

Enyalios tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@SEP Yanlış hatırlamıyorsam 2.5 sene önce G15 klavyemin bozulan space tuşu için kendilerine mail atmıştım. Üstüne üstlük kırdım ben bunu parasıyla yenisini almak istiyorum diye de belirtmiştim. Aynı şekilde 1 ay süren süreç sonucunda (fotoğraf, nasıl kırıldı vs.) mailleşmelerin ardından sizin klavye üretimden kalkmış kusura bakmayın 100 Euroluk bi klavye seçin ücretsiz göndericez dediler ve ardından G910 gelmişti. Bence biraz kurcalayın derim. 2005 model klavye vardı bu arada. Tabi bu kadar kısa süre içerisinde çift basma ve tuşların pıt pıt bastıktan sonra kendini dışarı atma sorunu başlayınca ben de yeni klavye arayışına girdim. Apex 5 için yükseğim ama gereksiz pahalı geliyor. Logitech bu klavyeyle bi daha dokunulmayacaklar listesinde...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@omertocarlos kurcaladım aslında. Mailler attım "4 senede bozulacak cihaz mı üretiyorsunuz, her 3-4 yılda bir yenisini mi almamız gerekiyor, ürününüzün arkasında duramıyor musunuz?" diye. Son gelen cevap şu:

I would like to inform you that gaming product has 2 years warranty. I regret to inform you your product is out of warranty.
https://support.logi.com/hc/articles/360025069593-Warranty-G810

We really apologize for the inconvenience caused and appreciate your cooperation.

Daha ne yapayım bilemedim. Umurlarında değil kısacası.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam sen atarlı girince böyle olmuş bence. :) 

Aklınızda olsun, bir daha böyle bir şey olunca "ya ben sizden şöyle bir ürün aldım, çok da memnundum yalnız şöyle şöyle oldui garantisi de bitti. buna çözüm olacak bir tavsiye verir misiniz?" falan fistan girince daha bir ılıman iklime sahip oluyorlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, wazzap said:

Hocam sen atarlı girince böyle olmuş bence. :) 

Aklınızda olsun, bir daha böyle bir şey olunca "ya ben sizden şöyle bir ürün aldım, çok da memnundum yalnız şöyle şöyle oldui garantisi de bitti. buna çözüm olacak bir tavsiye verir misiniz?" falan fistan girince daha bir ılıman iklime sahip oluyorlar.

1 ay boyunca öyle gitti zaten mail trafiği. Ona rağmen ısrarla aynı cevabı alınca "E 4 yılda bir kaldırıp atıcaz o zaman"a döndü konu.

Neyse Logitech almayız artık. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

logitech hafiften çöp gerçekten. küçük star leğen plastiği falan diyo da öyle bir durum yok malzeme olarak sorun yok ama elektronik devre olarak aşırı dandikler.

• g933 aldım, 3 senede pert oldu. içini açıp baktık çük kadar kapasitör kullanmışlar, hepsi ölmüş. gereğinden çok daha düşük kapasiteli koymuşlar resmen planlamışlar ölsün diye.
  • g810 klavye 3 senede çift hatta 3lü basmaya başladı. yumruklayarak tamir ettim ama tekrar ortaya çıkabilir yani.
  • g303 mouse'un 5 senede sol tuşunun switch'inin içindeki metal parça koptuğu için çalışmaz hale geldi. switchi değiştirip çözdüm ama saçmalık.

tek bozulmayan G19 klavyem, yaklaşık 10 senedir çalışıyor. iş yerinde kullanıyorum. şaşırtıyor gerçekten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitech g19 dönemleri zaten logitech'in çok kaliteli ürünler ürettiği bir dönem bence. O dönemler forum ahalisi her ne kadar razer ürünleri övseler de ben kendi razer ürünlerimde özellikle yazılım olsun, donanım olsun uzun dönemde hep bir hayal kırıklığı yaşadım. Bu yüzden çevre bileşenlerinde logitech'ten hiçbir zaman şaşmadım genel olarak da çok memnun kaldım. Bu yüzden de razer vs logitech tartışmalarında hem tüketici dostu garanti prosedürleri olsun, hem de en uzun süreli memnuniyetle kullandığım çevre bileşenlerinin logitech ürünleri olması olsun, hep logitech tarafındaydım. Ama son yıllarda benim açımdan  olumsuz bir kabuk değişimi gerçekleştirdiler. Şuan ürettikleri hiç bir ürün bana hitap etmiyor ve uzak durduğum bir firma olmayı becerdiler. Zaten piyasada o kadar dandik ürünü vs varken Logitech G13 gibi efsane bir oyuncu klavyesinin yeni bir versiyonunu çıkarmamış olmaları bile ne kadar vizyonsuz bir firma haline geldiklerinin kanıtıdır bence. Razer bile benzer kategoride en az 3 tane ürüne sahipken, logitech'in kendi yarattığı kategoride artık ürünü yok. Benim için şuan varolmayan bir marka gibiler.

ZvAnA tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Razer hayalkırıklığı, Logitech pişmanlıktır. 

Razer deathadder'da 4 seridir mouse 3 butonu bozulma sorununu çözmedi. 

Pejo arabada neyse Logitech bilgisayarda o... 

Tek kullanımlık bir markadır, kullan at. Otellerde verirler ya tek kullanımlık diş fırçası, traş bıçağı... Onların kalitesi neyse Logitech de odur. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 hours ago, T800 said:

Bana kötü geliyor membrane klavye. Başkasını bilmem. 

Mekanik klavye eski bir teknoloji, zamanında öyle üretiliyordu çünkü o gün en iyisi oydu.

USB'ye geçişten sonra uzun bir süre üretilmedi. Yıllar sonra yeniden hortladı/hortlatıldı. Yeni ürün geliştirmekte zorlanan firmalar balıklama daldılar mekanik klavye işine. Şimdi Raptor Extreme Black Widow Elite Xpg Summoner Titan gibi saçma sapan çocukça isimlerle tarrak gibi klavyeleri dünyanın parasına satıyorlar. Yayınlar, dergiler ,içerik üreticiler de sabah akşam övgüler diziyorlar.

Yakında rüzgar yine yön değiştirecek ve membrane klavyelerin aslında ne kadar muhteşem olduğu anlatılacak, youtube'cular yeni çıkan membrane klavyenin incelemesinde öve öve bitiremeyecekler.  Membrane taklidi yapan mekanik klavyeler çıkaracaklar ...... vs vs

%99'u plastik yüzlerce mekanik parçadan oluşan bir şeyin uzun bir süre bozulmadan çalışabilmesi mümkün değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sen meseleyi yanlış anlamışsın, kötü geliyor ibaresi orada kalite ile ilgili değil, bana sağlıkla ilgili olarak kötü geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
27 minutes ago, Whooosh said:

Yakında rüzgar yine yön değiştirecek ve membrane klavyelerin aslında ne kadar muhteşem olduğu anlatılacak

valla açıkçası ben de membrane'in ne farkı var anlamış değilim. herkes tutturmuş en iyisi mekanik klavye... ne farkı var diye sorunca da anlamlı bir cevap alamıyorsunuz. iş yerinde kullandığım g19 işte membrane, evdeki mekanik. aralarında hiç bir fark yok pratikte bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok