Klavye Önerisi
2 2

Bu konuda 131 mesaj var

Çok büyük fark var ama sürekli birbiriyle değiştirirseniz aradaki farkı anyalamazsınız.

Ben bu farkı mekanik klavyeyle çok uzun bir mmo seansından sonra anlamıştım, membrana bastığımda sanki odun gibi gelmişti tuş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 30.12.2020 at 13:09, SEP said:

Son aldığım Razer farenin scroll tuşu eski bir kapı gibi gacır gucur ses çıkarmaya başlayınca Razer'a olan fikrim değişti. Nedense Apple gibi anlamsız pahalı ürünleri var ama kaliteleri tartışmalı (linç is coming). :D

şunlar mesela çok güzel tasarıma sahip oyuncaklar https://www.razer.com/gaming-laptops

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende logitech g413 var, sade ve metal hissiyatı çok hoşuma gidiyordu, maalesef çift basma problemi yaşıyorum artık, dolayısıyla yeni klavye bakmaya başladım, razer blackwidow elite için ne dersiniz?

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Coolermaster ın fiyatı iyiymis aslında, yazılımına laf eden çok olmuş ama kurmasakta olur tabi, zaten tam içime sinen bir şey bulamadım, bu en azından ucuz

Bir de klavye bakarken ilginç geldi, steelseries apex 5 amazon fiyatı 99$ ülkemizde 1250 tl, razer ornata v2 amazon 90$ burada 625 tl,

Steelseries youtube da falan farkettiğim ülkede çok aktif ama youtuber ların parasını sanırım kullanıcıdan çıkartıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, brujah said:

Coolermaster ın fiyatı iyiymis aslında, yazılımına laf eden çok olmuş ama kurmasakta olur tabi, zaten tam içime sinen bir şey bulamadım, bu en azından ucuz

Bir de klavye bakarken ilginç geldi, steelseries apex 5 amazon fiyatı 99$ ülkemizde 1250 tl, razer ornata v2 amazon 90$ burada 625 tl,

Steelseries youtube da falan farkettiğim ülkede çok aktif ama youtuber ların parasını sanırım kullanıcıdan çıkartıyor.

Yazılım yok bu klavyede zaten. Ben 380 e almıştım 1 yıl kadar önce hiç pişman etmedi şimdiye kadar.

Daha önceki asus klavyede daha bir kaç ay kullkanımda e tuşunun yanı soyulmuştu bunda o tarz sıkıntılar olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Aldım coolermaster ck350 yi, ilk izlenim gayet iyi, standart düzen olması güzel, malzeme kalitesi iyi, logitech g413 ten hiç bir eksiği yok fazlası var, dayanıklı olursa fiyat-performans ödülü vereceğim tavsiye eden arkadaşlara teşekkür

SEP and wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 31.12.2020 at 01:45, SEP said:

@omertocarlos kurcaladım aslında. Mailler attım "4 senede bozulacak cihaz mı üretiyorsunuz, her 3-4 yılda bir yenisini mi almamız gerekiyor, ürününüzün arkasında duramıyor musunuz?" diye. Son gelen cevap şu:

Daha ne yapayım bilemedim. Umurlarında değil kısacası.

Hali hazırda kullandığım g910 sorun yapmaya başlayınca bende bu başlıktan gaza gelip global sayfa üzerinden servis kaydı bıraktım. Tr'dekiler yardımcı olmuyorlar tuşlarım çift basıyor, ürünleri de severek kullanıyorum lütfen yardımcı olun bana dedim. Sorunu içeren bir video ve fatura görseli istediler. Garanti maranti yok, bugün mail attılar birebir değişim onaylandı 24/48 saat içerisinde adresinize yollanacaktır ürün diye. Eskisi de sizde kalsın, geri dönüşüme gönderin lütfen demişler. Ürün kalitesi düşükte olsa bu açıdan güzel destek sağladılar hep.

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
50 minutes ago, omertocarlos said:

Hali hazırda kullandığım g910 sorun yapmaya başlayınca bende bu başlıktan gaza gelip global sayfa üzerinden servis kaydı bıraktım. Tr'dekiler yardımcı olmuyorlar tuşlarım çift basıyor, ürünleri de severek kullanıyorum lütfen yardımcı olun bana dedim. Sorunu içeren bir video ve fatura görseli istediler. Garanti maranti yok, bugün mail attılar birebir değişim onaylandı 24/48 saat içerisinde adresinize yollanacaktır ürün diye. Eskisi de sizde kalsın, geri dönüşüme gönderin lütfen demişler. Ürün kalitesi düşükte olsa bu açıdan güzel destek sağladılar hep.

Bu olayın aynısını yıllar önce yaşadım. Benden fotoğraf ve fatura görseli istemişlerdi. Bir hafta içerisinde Hollanda'dan klavyemin yenisi geldi. Hala arada bir kullanırım. Demek ki hala aynı kaliteyi sürdürüyorlar. Tebrik etmek lazım:alkis:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, omertocarlos said:

Aynılarını söyledim maillerde, hiçbir işe yaramadı. Faturalar, videolar gönderdim, adres falan da istediler hatta ama sonunda yine de aynı cevabı verdiler: Garantiniz bitmiş...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet yaklaşık 3-4 yılın ardından logitech g410 çöp oldu

klasik mekanik klavye hatası yaşadım. çift basma problemi. nette gördüğüm her şeyi denedim. komple söküp özel solisyonlarla temizledim. her şeyi yaptım. fabrika çıkışından daha temiz hale getirdim ama bir türlü düzelmedi. temizliyorum. bir iki saat düzeliyor sonra yine aynı durum oluyor. 

en sonunda lanet olsun bu içimde ki mekanik klavye sevdasına dedim ve gidip membran klavye Razer Cynosa V2 Chroma aldım. 

ne öyle çift basma problemi vs. lanet olsun ya. 

zaten eskiden beridir herkes memnundu bu membran klavyelerden. o dönem mekanik klavyeler hiç meşhur değildi. 

sonra gitti biri IBM mekanik klavyeyi ışıklandırdı ve mekanik klavye çılgınlığı başladı. 

gözünü seveyim membranın ya

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim de bir daha ki klavyem büyük ihtimalle membran olacak, mekanik klavyelerin hepsinde mi aynı şikayet olur... bir kaç seneden sonra çift basma, 3lü basma vs.

bu arada, benim yaptığım çözümü denedin mi? :lol:

https://www.cursedhardware.com/topic/2719-klavye-önerisi/?page=3&do=embed&comment=122066

işe yarıyor.

Whooosh and jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bir onu denemedim :) lanet olsun Selülozik Tiner bile kullandım. bir iki saat düzeldi ve yine bozuldu. uğraşamam diye gittim membran aldım.

bundan 5 yıl önce millet turnuvalara bile katılıyordu membran ile. iki led ışıklı 5 liralık klavyeyi 100 katına çıkarıp pazarladılar ve mekanik klavye çılgınlığı başladı. lanet olsun bir daha bulaşırsam. 

Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, jackjoker said:

evet yaklaşık 3-4 yılın ardından logitech g410 çöp oldu

klasik mekanik klavye hatası yaşadım. çift basma problemi. nette gördüğüm her şeyi denedim. komple söküp özel solisyonlarla temizledim. her şeyi yaptım. fabrika çıkışından daha temiz hale getirdim ama bir türlü düzelmedi. temizliyorum. bir iki saat düzeliyor sonra yine aynı durum oluyor. 

en sonunda lanet olsun bu içimde ki mekanik klavye sevdasına dedim ve gidip membran klavye Razer Cynosa V2 Chroma aldım. 

ne öyle çift basma problemi vs. lanet olsun ya. 

zaten eskiden beridir herkes memnundu bu membran klavyelerden. o dönem mekanik klavyeler hiç meşhur değildi. 

sonra gitti biri IBM mekanik klavyeyi ışıklandırdı ve mekanik klavye çılgınlığı başladı. 

gözünü seveyim membranın ya

Bende de Razer Ornata V2 var ve oldukça memnunum. Yalnız iki hafta önce sorun yaşadım ben de. 

Q ile başlayan klavye satırındaki tüm karakterler basmaz oldu önce. Arena teknik servise gönderdim. Yazılım güncellendi, sorun çözüldü dediler. Bir iki gün içerisinde hızlıca çözüldü sorun. Fakat kısa bir süre sonra bu sefer aynı satırdaki karakter bu basılandan fazla karakter yazdırmaya başladılar. Tekrar gönderdim, neyseki garanti kapsamında birebir değişim raporu verdiler.

Şimdilik yeni gelen sıfır klavyeden memnunum ancak membranlarda hiç sorun olmuyor değil. Mekanikler kadar çok olmasa da oluyor işte. Artık bana mı denk geldi bilmiyorum fakat en azından hızlıca çözülmüş olması güven veriyor.

Hayırlı olsun bu arada yeni klavyen Jack:thumbs: Bir lahmacun bile yiyemedik pandemiden dolayı. Biraz daha düzelsin de yapalım birşeyler:icon_dance:

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
32 dakika önce, MilesTeg said:

Bende de Razer Ornata V2 var ve oldukça memnunum. Yalnız iki hafta önce sorun yaşadım ben de. 

Q ile başlayan klavye satırındaki tüm karakterler basmaz oldu önce. Arena teknik servise gönderdim. Yazılım güncellendi, sorun çözüldü dediler. Bir iki gün içerisinde hızlıca çözüldü sorun. Fakat kısa bir süre sonra bu sefer aynı satırdaki karakter bu basılandan fazla karakter yazdırmaya başladılar. Tekrar gönderdim, neyseki garanti kapsamında birebir değişim raporu verdiler.

Şimdilik yeni gelen sıfır klavyeden memnunum ancak membranlarda hiç sorun olmuyor değil. Mekanikler kadar çok olmasa da oluyor işte. Artık bana mı denk geldi bilmiyorum fakat en azından hızlıca çözülmüş olması güven veriyor.

Hayırlı olsun bu arada yeni klavyen Jack:thumbs: Bir lahmacun bile yiyemedik pandemiden dolayı. Biraz daha düzelsin de yapalım birşeyler:icon_dance:

teşekkür ederim :) evet bir yapamadık. kesinlikle gündeme alalım. 

ya uzun yıllar membran kullandım hiç sorun yaşamadım. mekanik klavye furyasına katıldım ve sorun yaşadım. neredeyse tüm mekaniklerin yaşadığı klasik çift ve üçlü basma sorunu. 

gına gelince tekrar membrana döndüm. ne yazık ki piyasayı mekanikler ele geçirmiş. cidden iyi bir membran bulmak sıkıntı.

bu modeli de çok araştırdım. fiyat / performans ürünü olarak çok övgü almış. hem hafif hem de gayet sessiz bir klavye. tuşların hissi mekanik gibi hissetiriyor ama ses yok.

aydınlatması da çok çok iyi.

bir daha bu mekanik klavyelere bulaşmayı düşünmüyorum. 

MilesTeg, RFID and Whooosh beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim klavyedeki 2li 3lü basma sorunu tekrarladı, artık saçma bir boyuta ulaşmıştı bazı tuşlar hiç basmıyordu. yumruklamak da pek fayda etmemeye başladı artık.

sorun şu an için çözülmüş gibi duruyor. nasıl çözüldüğüne gelirsek;

klavyeyi dükkana götürdüm, anakartına kadar komple dağıttım. tahminim zaten anakarta lehimli olan switchlerin kirlenmiş olmasıydı. anakartı olduğu gibi ultrasonik temizleyicinin (nam-ı diğer enjektör temizleyici) içine attım, muhtemelen switchlerdeki kılcal boşluklardaki bütün pislikleri kırdı, sonra tazzikli suyun altında kimyasalını akıtıp, kompresörden kuruması için hava bastım, sonra da 50c lik fırına attım komple kurusun diye. klavyeyi geri topladım ve voila... düzelmiş. tuşların basışı bile değişmiş mükemmel oldu şu an için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, TiesTorN said:

benim klavyedeki 2li 3lü basma sorunu tekrarladı, artık saçma bir boyuta ulaşmıştı bazı tuşlar hiç basmıyordu. yumruklamak da pek fayda etmemeye başladı artık.

sorun şu an için çözülmüş gibi duruyor. nasıl çözüldüğüne gelirsek;

klavyeyi dükkana götürdüm, anakartına kadar komple dağıttım. tahminim zaten anakarta lehimli olan switchlerin kirlenmiş olmasıydı. anakartı olduğu gibi ultrasonik temizleyicinin (nam-ı diğer enjektör temizleyici) içine attım, muhtemelen switchlerdeki kılcal boşluklardaki bütün pislikleri kırdı, sonra tazzikli suyun altında kimyasalını akıtıp, kompresörden kuruması için hava bastım, sonra da 50c lik fırına attım komple kurusun diye. klavyeyi geri topladım ve voila... düzelmiş. tuşların basışı bile değişmiş mükemmel oldu şu an için.

bende öyle temizledim. harika olmuştu düzelmişti. kısa süre sonra tekrar saçmalamaya başladı. umarım senin ki tekrarlamaz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, jackjoker said:

bende öyle temizledim. harika olmuştu düzelmişti. kısa süre sonra tekrar saçmalamaya başladı. umarım senin ki tekrarlamaz. 

en azından çözümü biliyorum artık, saçmaladıkça dağıtır makinanın içine atarım ne olcak makina benim zaten. 1500 tl verip yeni klavye almaktan iyidir...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tuşu söküp, swith'i içine bastırıp, sprey kolonya ile bi fıs sıkıyorsun, bırakıp tekrar bastırıp saç kurutma makinesi ile hemen kurutuyorsun, 3-4 sene sorun çıkarmıyor bir daha... 

atomu parçalamışsın manyak mısın nesin...

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, stardust said:

tuşu söküp, swith'i içine bastırıp, sprey kolonya ile bi fıs sıkıyorsun, bırakıp tekrar bastırıp saç kurutma makinesi ile hemen kurutuyorsun, 3-4 sene sorun çıkarmıyor bir daha... 

evet peki o içindeki kirler nereye akıyor? hiç bir yere... switchin içinde pislik çorbası yapıyorsun resmen. yaptığın yöntemin ömrü 1 haftadır en fazla.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, stardust said:

kolonya olmaz. kolonya içeriğinde su var. su da zaman içinde oksitlenmeye sebep verir her ne  kadar kurutsanda.  o yüzden saf alkol kullanmak gerekli. ya da elektronikçilerin kullandığı ve devrelere zarar vermeyen selülozik tiner. ben hem saf alkol hem iletken olmayan tiner ile denedim. bir süre idare ediyor sonra yeniden başlıyordu. attım ve kurtuldum.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bunun çözümü yağsız contact cleaner(Devre temizleyici). Kolonya, tiner miner demişsiniz napıyorsununuz oğliiim... Eğer düşük sıcaklık ayarı ya da soğuk üfleme özelliği yoksa hiçbir cihazı saç kurutma makinası ile kurutmayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaşanan sorunların ekseriyeti "Patent süresi doldu lan! Cherry'e o kadar para mı verilir? Biz kendi uber-super switch'imizi geliştirdik ehueheuhue" diyen firmaların ürünlerinde ortaya çıkıyor.

Kaç yıl önce aldığımı bile unuttum. Her ikisinde de Cherry MX switch'ler olan Razer Blackwidow X Chroma TE ile Orbweaver Chroma kullanıyorum. Sıfır sorun, sıfır baş ağrısı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok