Klavye Önerisi
2 2

Bu konuda 131 mesaj var

Makul gordugum fiyat araliginda 2 secenek gozume carpti... 

Corsair K55 RGB

k55_rgb_na_24.png

http://www.hepsiburada.com/corsair-gaming-k55-rgb-mekanik-oyuncu-klavye-ch-9206015-eu-pm-HB0000055X4R - 219 TL

- Armrest cikarilabiliyor

- G213'e oranla daha sessiz

- G213'e oranla daha ucuz

Logitech G213 Prodigy

g213-prodigy-gaming-keyboard.png

http://www.hepsiburada.com/logitech-g213-prodigy-oyuncu-klavye-920-008094-p-HBV00000247UE?magaza=Gameekstra - 275TL

- Armrest sabit, cikarilamiyor

Ucmasina kacmasina, dunyanin en iyi klavyesi olmasina ihtiyacim yok... Daktilo gibi otmesini de sevmiyorum... 400-500TL de bir klavyeye vermem, anlamsiz geliyor bana... Corsair K55 daha iyi geldi bana... Gorusu/tecrubesi/onerisi olan var mi?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

marka fanatikliği durumuna geldi bu söylemim farkındayım ama n'apayım ki gerçek.

razer, logitech, Tt eSPORTS, microsoft vs. vs. bir çok klavye denedim.

hiç abartmadan söylüyorum, corsair'in kalitesi yanında diğerleri bok yemiş durumda.

razer zaten at çöpe gitsin, mouse dışında hiçbir ürünü alınmaz.

logitech'in pahalı modelleri yine bir nebze iyidir ama ucuz modelleri direkt leğen plastiği sevilesinde. 

Tt POSEIDON Z RGB de iddalı çıkmıştı, ben kullanmadım bu son modellerini ama kullanıcı yorumlarında sıkıntı var.

bütçe meselesi tabii ki ama mümkünse mx brown olan mekanik switchler ile alın derim, sanıyorum ki bu k55'ler membran. bunları kullanmadım hiç, 3 farklı mekanik klavyesini kullandım corsair'in.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bütçe uygunsa Logitech G810 Spectrum'a bakabilirsiniz. 1 yıla yakın süredir kullanıyorum, memnunum. Alırken "G910 mu alsam?" demiştim ama G910'un tasarımını beğenmediğim için onu elemiştim.

Klavye biraz ağır (1 kg) ama malzeme kalitesi gayet başarılı, yazılım olarak da bolca seçenek sunuyor. Eğer aydınlatması olan başka Logitech ürünü varsa, hepsinin aydınlatması senkronize çalışabiliyor (bu özellik diğer klavyelerde de vardır gerçi). Logitech'in kendi üretimi Romer-G switch kullanıyor, denediğim diğer klasik Cherry'lere göre daha sessiz geldi bana. Çatır çutur switch sesinden genelde rahatsız oluyorsanız (benim gibi) işe yarıyor. Tuş aydınlatması tuşun çevresini değil de sadece tuşun içindeki harf / sayı bölümünü aydınlattığı için de geceleri kullanırken gözleri (bence) daha az yoruyor (ki Corsair klavye almaktan bu yüzden vazgeçmiştim).

Tek eksi noktası bileklik kısmının olmayışı.

Lightning McQueen tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, JardeL said:

Makul gordugum fiyat araliginda 2 secenek gozume carpti... 

Corsair K55 RGB

k55_rgb_na_24.png

http://www.hepsiburada.com/corsair-gaming-k55-rgb-mekanik-oyuncu-klavye-ch-9206015-eu-pm-HB0000055X4R - 219 TL

- Armrest cikarilabiliyor

- G213'e oranla daha sessiz

- G213'e oranla daha ucuz

Logitech G213 Prodigy

g213-prodigy-gaming-keyboard.png

http://www.hepsiburada.com/logitech-g213-prodigy-oyuncu-klavye-920-008094-p-HBV00000247UE?magaza=Gameekstra - 275TL

- Armrest sabit, cikarilamiyor

Ucmasina kacmasina, dunyanin en iyi klavyesi olmasina ihtiyacim yok... Daktilo gibi otmesini de sevmiyorum... 400-500TL de bir klavyeye vermem, anlamsiz geliyor bana... Corsair K55 daha iyi geldi bana... Gorusu/tecrubesi/onerisi olan var mi?.. 

G213 cok basarisiz bir klavye. Bunun yerine G105 alin gecin. Aradaki fark G105te makro seçeneği bol, G213 te ise aydinlatma var. G213te makro sanirim F tuşlarına atanabiliyor. G105 in aydinlatmasi sadece mavi renk ve fiyati yaridan daha ucuz. Bilek destegi ise cok ise yaramıyor çıkmadığı icin ise cok yer kapliyor.

K55 aslinda G213 un olması gereken fiyatta. Makro var aydinlatma var. Sadece tuşları acayip gürültülü. Mekanik klavye kadar ses çıkartıyor maalesef...

Giris seviyesinde bence en eli yüzü düzgün klavye G105. Klavye sessiz tum temel ihtiyaclari karsilayacak ozellikleri var... Fiyati da ucuz...

hakancez tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 saat önce, stardust said:

hiç abartmadan söylüyorum, corsair'in kalitesi yanında diğerleri bok yemiş durumda.

razer zaten at çöpe gitsin, mouse dışında hiçbir ürünü alınmaz.

Blackwidow X serisini ve Orbweaver'ı bu sınıflamanın dışında tutabilir miyiz? :) 

BW X'in malzeme kalitesi çok iyi. Tournament Edition modeli var bende. Metal gövde ve sade/minimalist tasarım çok başarılı olmuş bence.

Orbweaver'ın ise doğru dürüst alternatifi yok; daha doğrusu mekanik switch'li pad yok başka. O yüzden onu da kapsam dışında tuttum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 saat önce, hakancez said:

K55 aslinda G213 un olması gereken fiyatta. Makro var aydinlatma var. Sadece tuşları acayip gürültülü. Mekanik klavye kadar ses çıkartıyor maalesef...

Hocam bu gurultu konusunda soyle bir video var Youtube'da, K55 cok gurultulu gelmedi bana, sanki G213 daha fazla ciyakliyor;

Bu arada yeni farkettim, K55'te tuslarin sadece altinda aydinlatma var, G213'te harfler de aydinlatmali (tam tabiri nedir aklima gelmedi simdi)... K55 de keske oyle olsaymis... 

Logitech'in G413 Carbon'u da cok guzelmis aslinda, fiyat 400 kusurlerde ama... 

bwgSreDiYNbr39E3JrrYD7-1200-80.jpg

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz istisnalar kaydeyi bozmaz, Razer artık dandik bir marka benim gözümde, a4tech, Logitech fln yanında saf tutmuş durumda. :)

Mesela ben evde kızılcık sopası tutuyordum adam dövmek gerekirse niyetiyle, Corsair K70 aldıktan sonra gerek kalmadı diye attım, gerçi şimdi de koyuyorum K70 ile vurursam öldürür mü diye. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Belirli bir fiyat aralığında bircok markanın klavyeleri hemen hemen ayni. 100 Dolar'a yaklaştıkça işlerin rengi değişiyor. 100 Dolar üzerinde ise ozellestirebilme seçenekleri ortaya çıkınca bence markali ürünler hikaye haline geliyor. Kendi elinizin ergonomisine uygun arzu ettiğiniz tuş açı ve yüksekliğine sahip klavyeler alabilme şansınız var. Cherry nin klavyeleri, Das Keyboard, WASD, Filco, Ducky veya ne bileyim Pok3r gibi bir suru secenek var. Tabii ki Türkçe layout sıkıntısı var ama sizin icin öncelik degilse bunlara bile yonelebilirsiniz. Kisiye ozel klavye isi ayri bir dunya.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Logitech G213 icin incelemelerde pek iyi bahsedilmediginden, fiyati da gereksiz pahali oldugundan K55 RGB'nin siparisini verdim, zaten bu fiyat seviyesinde secenekler belli... N11'den haftasonu 15 kuponuyla 194TL'ye aldik bakalim... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Doğru seçim bence, Corsair alıp da pişman olan yok :)

Logitech zaten istesen kendin de yaparsın, semt pazarından git plastik leğen al, onu ateşte erit kalıba dök, al sana logitech klavye.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, JardeL said:

Logitech G213 icin incelemelerde pek iyi bahsedilmediginden, fiyati da gereksiz pahali oldugundan K55 RGB'nin siparisini verdim, zaten bu fiyat seviyesinde secenekler belli... N11'den haftasonu 15 kuponuyla 194TL'ye aldik bakalim... 

Iyi yapmışsınız. G213 un Turkiye fiyati sacma sapan. Amerikada G105 ten 10 dolar pahali sadece. O halde bile alinmaz bu arada.... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 02.10.2017 at 12:12, JardeL said:

Klavyeyi denediyseniz yorumlarınızı aktarabilir misiniz? Benim de bu aralar sadece oyun için bir klavye almam lazım. Günde 1-2 saat anca oyun oynayan sıradan oyuncuyum, ondan 200 TL üzerine çıkmayı çok istemiyorum.

Zoma tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tam olarak bu modelden de var mıdır bilmiyorum ama n11' de K70 red swich 400TL civarındaydı geçen ay yeğenime alırken, hem de tr tuşlu. Yani amazondan birşey almadan önce buradaki fiyatlara da bir bakın mutlaka.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 minutes ago, sgi said:

Tam olarak bu modelden de var mıdır bilmiyorum ama n11' de K70 red swich 400TL civarındaydı geçen ay yeğenime alırken, hem de tr tuşlu. Yani amazondan birşey almadan önce buradaki fiyatlara da bir bakın mutlaka.

Türkiye'de daha ucuz olmasının imkanı yok. Sizin söylediğiniz model RGB değil, sabit kımızı ışıklı.

Bir de red switch'ler şuan en özelliksiz ve gereksiz switch'ler malesef. Feedback isteyenler için MX Brown, istemeyenler için rapidfire'daki MX Speed en iyileri. Geri kalanlar, özellkle MX Red baya lüzumsuz konuma geldi Speed çıktığından beri, zaten tıpatıp aynı switch, 1.2 mm'de actuate olan varken 2 mm'yi kim ne yapsın :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam sizin yazdığınız model burda daha ucuz falan demedim zaten, genel olarak amazon' dan birşey almadan önce buradaki fiyatlara da bir bakılmasında fayda var dedim sadece. Uyarı-hatırlatma amaçlı sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam hocam ben de zaten kendi yazdığım modeli kastetmedim, MX red ve sabit kırmızı ışıklı olan model de amazonda Türkiye'ye oranla çok daha ucuza satıldı, Yanlış hatırlamıyorsam 70 dolarlı fiyatlara bile düşmüştü bi aralar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun. Bende bu sıra yeni klavye arayışındaydım. Özellikle küçük klavye aradığım için seçeneklerim arasında olan Logitech G410 modelini aldım. Numaric alanın olmaması benim için sorun teşkil etmiyordu. 

Birde aydınlatması tuş çevresinde olunca beni rahatsız ediyor geceleri. Logitech G410 tercih etmemin sebeplerinden biri de sadece tuş aydınlatması olduğu içindi. Özellikle geceleri gözümü yormuyor bu şekilde. Bir diğer sebebi ise hem mouse hem de kulaklık olarak ta Logitech G serisini tercih etmiş olmam. Böylece tek driver yazılımı üzerinden hepsini kontrol edebiliyorum. Diğer G ekipmanlarım ile de senkronize olabiliyorlar.

küçük klavye arayanlar ve malzeme kalitesi iyi bir şey isteyenler için önerebilirim. 

hem fiyatı abartı pahalı değil hemde özelleştirilebilir seçenekleri açısından başarılı bir ürün.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok