Güncel hafif küçük notebook önerisi?
1 1

Bu konuda 8 mesaj var

Selamlar. 

Eşimin kullanması için 13,3" veya 14" notebook bakıyoruz. Mümkün olduğu kadar hafif ve güçlü olması gerekiyor. Tabii ki en az 256SSD, en az 8GB RAM(DDR4 olursa iyi olur) şart. i7 olursa bence daha iyi olur. Ekran çözünürlüğü minimum full hd(3200 x 1800 gibi hayvani çözünürlükler çıkmış :icon_eek: ). Fiyat sınırımız uçuk değil ama bugün gördüğümüz Asus 4500TL civarı idi ( http://www.vatanbilgisayar.com/asus-ux310uq-core-i7-7500u-2-7ghz-8gb-ram-512gb-ssd-2gb-13-3-w10-notebook-29035.html ).

Maksimum bu fiyat civarında başka önerileriniz var mıdır?

Teşekkürler :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Çok acil değilse bari 8. nesil işlemcileri bekleyin, az birşey kaldı çıkmalarına, mobil i7ler 2c/4t' den 4c/8t' ye çıkacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, sgi said:

Çok acil değilse bari 8. nesil işlemcileri bekleyin, az birşey kaldı çıkmalarına, mobil i7ler 2c/4t' den 4c/8t' ye çıkacak.

Çok acil değil. Zaten okulda masaüstü öğretmen bilgisayarları var. Bu daha rahat çalışması için alınacak. Bekleyebiliriz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dell Vostro 14 5468... birkaç versiyonu var laptopun, 2 hafta önce şirkette kendime aldım, 14", Full HD, 8GB Ram, 1 TB diskle.. M.2 sata 256'lık bir ssd alıp taktım. bazı modelleri sadece 256 M.2 SSD ile geliyor. kesinlikle tavsiye ederim.... 2 yıl yerinde servis desteği var Dell tarafından...

edit: örnek birkaç model burada var... bütün paneller Full HD değil yanlız, aklınızda bulunsun...

http://www.hepsiburada.com/dell/laptop-notebook-dizustu-bilgisayarlar-c-98?filtreler=ekranboyutu:1420ine7

Forgotten tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 hours ago, Forgotten said:

Dell Vostro 14 5468... birkaç versiyonu var laptopun, 2 hafta önce şirkette kendime aldım, 14", Full HD, 8GB Ram, 1 TB diskle.. M.2 sata 256'lık bir ssd alıp taktım. bazı modelleri sadece 256 M.2 SSD ile geliyor. kesinlikle tavsiye ederim.... 2 yıl yerinde servis desteği var Dell tarafından...

edit: örnek birkaç model burada var... bütün paneller Full HD değil yanlız, aklınızda bulunsun...

http://www.hepsiburada.com/dell/laptop-notebook-dizustu-bilgisayarlar-c-98?filtreler=ekranboyutu:1420ine7

Selamlar,
Aynı üründen işyerinde bende kullanıyorum. Tavsiye ederim. Hepsiburada'daki modellerin kasaları birbirinden farklı. Bendeki kasa http://www.hepsiburada.com/dell-vostro-5468-intel-core-i5-7200u-8gb-256gb-ssd-gt940mx-windows-10-home-14-tasinabilir-bilgisayar-g20wp82n-p-HBV000002Q68W likindekiyle aynı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben anşamam bu islerden limon sikiyor gibi olucam

ama 13.3 gibi dusuk ekranlarda   1366 768 falan cozunurluk sorun oluyor mu

su an gelistiler minacik cep laptop falan eskiden dusuk veriyorlardi bunlari

benim kafam hep maliyete gidiyo cunku

ne biliyim pili cok gitsin hafif olsun ssd olsun ama ogrenteme 4.k cozunurlukle 720p 1080p ne kadar farkecek

konunun disina cikarak biri bana boyyle 13 " ekranda 720p ekran ne zarar veriyo soyler mi

konu disi oldugu zati belli cunku dusuk coznunurlu cogu notebook hafiflik uycuzluk gozetigi icin ekran karti ya onboard ya daha basit cozum yani alakasiz

ben dedigim gibi konu disi soryorum.

15 sene once donup yemicegim seyleri su an paso yedigim icin parasizliktan fullden iflas etmediksede seneye oyle bir imkan oldugundan

benim kafam hep nasil daha ucuz olur a gidiyo

240-250 ssd e hic bir itirazim yok misal 120 cok az gelir normal hdd hem cokyavas hep notebookta full zarar(hem daha agir hem daha sorunlu)

ikincil olarakda hem merak ederdim buraya sikistiriyim freedos diye sattiklari urunlerden alip bi kac yuzlara kurtarip bi sekil isletim sistemi kurmanin sakincasi var mi?

dedigim gibi kafam full nerden kac mangir kullaniriza calisiyo ancaaa

hepsideki linklere bakinca ekran karti ve isletim sistemi okayyinda 500-800 lira falan ucuzluyo

ha bide pahali olan 1.4 kilo oluyoken ucuzu 1.9 kilo olabiliyo bide o var

sanirim benim bos konusmalarimin disi 900-1000 dolar bandi civari 1.5 kiloluk bi loptop alinacaktir.

i5 olursa i7 ve daha ust ozellikler falan derken bu sefer 1100-1200 euro gibi olur heralde

simdiden hayirli olsun

sorularda ve laflarda kinaye falan yoktur

14 " ekranda 4k cozunurluk loto ciksa bana dusunmem heralde

star gibi tv boyunta monitor destopta olsa tamam

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok