SUV Tavsiyesi
0

Bu konuda 18 mesaj var

Merhaba,

Gelecek ay Hakkari-Şemdinli'ye taşınıyoruz. Orada kullanmaya uygun bir araç almam lazım.

Kış ağır geçiyormuş, kar oluyor genelde ama yollar günlerce kapalı kalmıyor dediler.

Genelde ev-iş arası ve ilçe içinde kullanırız gibi tahmin ediyorum. O nedenle genel kullanımda araba çalıştıktan sonra 2-3 km'yi geçmeyecektir mesafeler. Bu nedenle dizel yerine benzinli araç da iş görür diye düşünüyorum.

Araba çizilmesi, hasar görmesi (kurşun gelmesi vs.) sık oluyormuş. O nedenle 2. el, ucuz bir şey olursa iyi olur.

Parça bulunurluğu, tamirci olmaması gibi konular da önemli. O nedenle 50-60 bin tl'yi geçmeyen, arıza vermeyen, 4x4, altı yüksek araç ne tavsiye edersiniz? Otomatik-düz çok farketmez, otomatik tercih sebebi olur tabii.

Teşekkürler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 saat önce, Najaz said:

O fiyatlara dizel otomatik 4x4 Captiva alabilirsin Kerem.

Güzel araba. Ancak birkaç eksisi var gibi düşünüyorum. Sürekli kısa mesafe gidileceği için büyük motor, hep ısınmadan kapanacak, 10 lt'nin altın düşmeyebilir, motora da sıkıntı çıkarabilir. Bir de oralarda parçasını bulmak oldukça zor olabilir.

11 saat önce, nazareth said:

iyi cesaret diyarbakir falan neysede oralar biraz fazla ulke disi haline geliyo ben korkardim

insaat islerimiydi sizin?

Eşim devlet memuru, atama çıktı, zorunlu görev.

11 saat önce, JardeL said:

Dacia Duster... Ya da Toros :D ...

Aslında en mantıklı araç Duster, pert olsa dönüp bakmazsın bile. Aynı oranda da kalitesiz ama. :) Kalitesizliğe dayanabilirsem olabilir.

4x4 çok elzem değil gibi, ilçeler arası asfalt yollar hep diyorlar. O yüzden altı yüksek, sorun çıkarmayacak, benzinli bir araç işimi görecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Duster, Qashqai ile beraber o sınıfın satış olarak lideri ve tabi Duster en uygun fiyatlı olanı, o yüzden yukarıdaki şartlara göre almak mantıklı. Biraz daha kaliteli olsun deniyorsa belki düz vites Qashqai düşünülebilir.

https://www.sahibinden.com/arazi-suv-pick-up-nissan-qashqai/manuel?price_min=50000&price_max=60000

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 sene kadar Kia Sportage kullandım. Donanım olarak doludur, kalitesi de dustera göre tatmin eder ama motor performansı arıyorsanız uzak durun. Kullandığım süre boyunca hiç sorun çıkartmadı bana. Sorunsuz ve yereden yüksek bir araç için önerebilirim.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Teşekkürler, benim de aklımdan geçen birkaç model var:

- Hyundai ix35

- Kia Sportage

- Nissan Qashqai

- Dacia Duster

Honda HRV'nin en genci 2006 model. Suzuki'nin de Van'da servisi yok, en yakın Diyarbakır'da. 1.6 altı arabaları listelediğimizde elimizde bunlar kalıyor sanki. Başka önerisi olan var mıdır?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Berbat malzeme kalitesini görmezden gelirim" derseniz en mantıklı seçenek Duster. Onun dışındakilerin hepsi israf olacaktır bence.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçek anlamda zorlu arazi aracı istiyorsanız Subarı Forester'ı bir inceleyin derim; tabii o rakamlara sıfırını alamazsınız ama temiz ikinci el bulunabilir; eğer araç temiz ise kilometresi v.s. düşünülmez; sonuçta 1000000 Km. çıkartan varmış...

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ucuza temiz bir LADA NİVA  alınır. mümkünse tüplü kullanılır. her tür yol şartında çılgınca dağa taşa çıkılır. kaloriferleri efsanedir ve sert kış koşullarında bile hamam gibi tutar. 

arabaya ayıracağınız bütçe böylece minimum da tutulur. artan para başka şekillerde değerlendirilir.

görev süresi bitip de normal şehrinize döndüğünüzde satılır ve ondan gelen para ile FERRARI alınıp emekliliğin tadı çıkarılır. 

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende size Renault Captur önerecektim, malzeme kalitesi Duster'dan daha iyi ancak 4*2 , ikinci el çok makul fiyatlara bulunur sanıyorum.

Saygılar

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 saat önce, Lightning McQueen said:

"Berbat malzeme kalitesini görmezden gelirim" derseniz en mantıklı seçenek Duster. Onun dışındakilerin hepsi israf olacaktır bence.

Onu pek görmezden gelemiyorum işte :) En az 1 yıl kullanacağım, bari arabanın içi biraz konforlu olsun derdindeyim. Bir de İstanbul'dan götüreceğim aracı, o yol zulüme dönüşebilir.

15 saat önce, furunotr said:

Gerçek anlamda zorlu arazi aracı istiyorsanız Subarı Forester'ı bir inceleyin derim; tabii o rakamlara sıfırını alamazsınız ama temiz ikinci el bulunabilir; eğer araç temiz ise kilometresi v.s. düşünülmez; sonuçta 1000000 Km. çıkartan varmış...

Çok arazi, dağ, taş durumum yok, ilçe merkezindeyiz. Köylere gitmeyeceğimizi umut ediyorum. Subaru'nun parçası ve servisi çok sıkıntılı olur o tarafta. Yoksa çok güzel araç.

15 saat önce, jackjoker said:

ucuza temiz bir LADA NİVA  alınır. mümkünse tüplü kullanılır. her tür yol şartında çılgınca dağa taşa çıkılır. kaloriferleri efsanedir ve sert kış koşullarında bile hamam gibi tutar. 

arabaya ayıracağınız bütçe böylece minimum da tutulur. artan para başka şekillerde değerlendirilir.

görev süresi bitip de normal şehrinize döndüğünüzde satılır ve ondan gelen para ile FERRARI alınıp emekliliğin tadı çıkarılır. 

Yukardakiyle aynı durum hocam, hardcore bir arazi durumum yok, karla kaplı asfaltta gitmesi yeterli benim için.

14 saat önce, sgi said:

Şu markanın çift kabin pickuplarının fiyatları çok uygun ama her sene muayene derdi var tabi. Bunun bile fiyatı uygun.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-ssangyong-temiz-arac-490967530/detay

Hocam sorun çıkarmaması önemli benim için, oralarda parça-servis kısmı sıkıntılı olabilir arıza çıktığında.

1 saat önce, escape said:

Bende size Renault Captur önerecektim, malzeme kalitesi Duster'dan daha iyi ancak 4*2 , ikinci el çok makul fiyatlara bulunur sanıyorum.

Saygılar

Hocam bakıyorum, 50 bin TL civarlarında fiyatları. O fiyatlara daha hacimli araçlar mevcut. Beklediğimden yüksekmiş piyasası.

Ben olmadığım zaman hanımın da kullanabilmesi açısından otomatik olması iyi olabilir gibi geldi. Bu açıdan motorun ve CVT şanzıman sorunsuzluğu açısından 2012-13 1.6 benzinli otomatik Qashqai'ler mantıklı gibi gözüktü gözüme. 

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 28.10.2017 at 13:32, stardust said:

oha!

Dacia Duster promosyon ve satış müdürü başka SUV tavsiyesi istiyor...

Renault duymasın bunu valla işinden olursun :D 

Valla uygun fiyatlara otomatiği olsa düşünebilirdim ama otomatiği yeni çıktığı için pahalı. Duster'ı sevsem de o paraları vermek için yüksek.

2012 Qashqai 1.6 benzinli otomatik aldım. Ben olmadığım zamanlarda hanımın da kullanabilmesi açısından otomatik tercih ettim.

Ayrıca dün gittim oralara, Qashqai bile ucu ucuna yeter gibi. Yollar oldukça kötü. Herkes Amarok ve Hilux kullanıyor zaten. Çok yoğun karlarda çıkarmam muhtemelen.

Teşekkürler herkese.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
45 dakika önce, Zoma said:

Valla uygun fiyatlara otomatiği olsa düşünebilirdim ama otomatiği yeni çıktığı için pahalı. Duster'ı sevsem de o paraları vermek için yüksek.

2012 Qashqai 1.6 benzinli otomatik aldım. Ben olmadığım zamanlarda hanımın da kullanabilmesi açısından otomatik tercih ettim.

Ayrıca dün gittim oralara, Qashqai bile ucu ucuna yeter gibi. Yollar oldukça kötü. Herkes Amarok ve Hilux kullanıyor zaten. Çok yoğun karlarda çıkarmam muhtemelen.

Teşekkürler herkese.

Zoma güle güle kullan, kazasız belasız günler, bir an önce bitirip gelirsiniz umarım.

Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok