Ghost of Tsushima
1 1

Bu konuda 46 mesaj var

Sucker Punch'in yeni oyunu Ghost of Tsushima;

• They have been working on the for 3.5 years.
  • It's open world and they talk a lot about the world, much more than the story.
  • The game is based on a true event in 1274.
  • Exploration is not done by waypoints, but instead by visual interest by the player. (Best part imo)
  • This was their focus as a game and Infamous was something to put out for the Playstation reveal.

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu 2 saat kadar oynadım. Gerçi bana 10 dakika gibi geldi.

Aslında last of us 2 den sonra başka ps4 oyunu almaya niyetim yoktu ama arkadaşların gazıyla aldık. PS4 ün en son exclusive inin en iyi oyunu olacağını tahmin edemezdim. :)

Oyunu souls like bullshit sanıyordum ama değil. Evet zor ama saçmalık derecesinde değil. En zorda oynuyorum şimdilik bir sıkıntı yok dikkatsizlik yaparsan kılıcının üstüne oturtuyorlar orası ayrı. :)

Oyun herşeyiyle bir şiir gibi akıcı güzel hüzünlü. Tabii savaşlar çok heyecanlı. İster ingilizce ister japonca oynayabiliyorsunuz birde kurosawa modu var siyah beyaz ve japonca.

Adamlar adeta combat sistemi nasıl olur, oynanış nasıl yapılır kitabını yazmışlar. Oyun su gibi akıyor, teketek dövüşler var çok zevkli ki henüz ok savaşını ve suikast savaşını bile açmadım onlarda olunca neler olur kimbilir. Kılıcınızın saplandığını hissediyorsunuz.

Hani diğer oyunlarda mini mape baka baka ilerlersiniz,  waypoint koyup oka doğru gidersiniz ya bunda o olaylar yok, rüzgarı takip ediyorsunuz onuda şiir gibi yapmışlar. :)

Daha oynadıkça yazarım.  Daha çok işgalci halletmem lazım bu gece.

Spoiler içermeyen ufak bir video acemi çektim ilk dövüşler gerçi merge ederken kalite düştü ama neyse:

https://www.youtube.com/watch?v=FEDrGsT--Zw&feature=youtu.be

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun birkaç gün önce çıktı.

Biz gene danaya girer gibi 5 kişi aldık. :) Fiyatı artmış birde ön sipariş daha ucuzdu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu az önce bitirdim. Beklediğimden çok daha uzun çıktı.

Bu oyun hakkında ne söylesem az anlatılmaz yaşanır.

Ne witcher 3 ne rdr 2 hepsinden çok daha iyi bir oyun. Hayatımda oynadığım en iyi oyundu.

Manzaralarımı dersin müziklerimi inanılmaz derecede zevkli oynanış ve combat sistemimi konusumu dünyasımı baştan sona inanılmaz bir oyundu.

Bazı düellolardan sonra kazandığımda zafer çığlığı attırdı bana oyun.

Bu oyunu mutlaka oynayın oynattırın. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Witcher 3 ve rdr 2 nin combatlari bu oyun yaninda misket oynamak şeklinde kalır en fazla.

Withcer 3 den daha iyi bir oyun yapılamaz diye bir kanun mu çıktı? Önyargılı olmayın. Ayrıca tsushimayı oynamadanda yorum yapmayın ben oynadığım oyunlar hakkında yorum yapıyorum.

Squall tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, Najaz said:

PSN hesabının şifresini verirsen oynarız biz de :D

Oyunu 5 kişi aldığımız için maalesef veremem :( 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Squall said:

Witcher 3 ve rdr 2 nin combatlari bu oyun yaninda misket oynamak şeklinde kalır en fazla.

Withcer 3 den daha iyi bir oyun yapılamaz diye bir kanun mu çıktı? Önyargılı olmayın. Ayrıca tsushimayı oynamadanda yorum yapmayın ben oynadığım oyunlar hakkında yorum yapıyorum.

Combat olayında haklısınız, witcher 3'nin combatı dandiktir. Yani dandik demeyeyim de tek düzedir. Ama olay zaten kombat değil, oyun dünyasına kattıkları ile alakalı. 

Witcher 3'den daha iyi oyun yapılabilir ve yapılacaktır tabi. Burası biraz garip olmuş. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun zamandan beri ilk defa bir oyunu zorda oynadım ve bitirdim. Bir tane düelloda 17 kere öldüm ama yılmadım o kadar dehşet bir oynanış var oyunda, çünkü diğerlerindeki gibi aptalca bir zorluk değil eğer kılıcının hakkını verirsen o adamı indirebileceğini biliyorsun.

Hikayeler hepsi birbirinden güzel karakterler çok gerçekçi ve hepsi birbirinden farklı. Disiplin, prensip ve insanın zorunda olduğunda neler yapabileceği, dostluk ve ihanet, samurayların düşünce ve yaşayış tarzı çok iyi işlenmiş, kimi zaman güldürüyor kimi zamanda ağlatıyor.

İlk başta aldığımız samuray klanı zırhı en güçlü zırh (tank zırhı), geçemediğiniz duellolar için biçilmiş kaftan. Glass canon tarzı dps zırhı ise ronin, oynaması çok zevkli ve bir o kadarda tehlikeli, okçular içinde çok güzel bir kıyafet mevcut. Benim en sevdiğim ise sakai klanı zırhı (yarı tank yarı dps) oldu genelde onunla takıldım. İleride çok spesifik zırhlar geliyor, hayalet zırhı ve moğol komutanı zırhı gibi..

Oyunda 3 büyük bölge var, gittikçe zorlaşıyor, öyle herkese bodoslama dalamıyorsunuz taktik uygulamak zorundasınız bir anlık dikkatsizlik ölümünüz ile sonuçlanıyor genelde. 4 farklı düsman ipine 4 farklı duruşta saldırmak zorundasınız, mızraklılara su duruşu ve kılıçlılara taş duruşu gibi. Savunma temelde 2 şekilde oluyor kaçma yada savuşturma, ikisininde kendine ait skill ağaçları var, duruşlarda aynı şekilde ve hayalet taktikleri var hayalet silahları var ve bunlarında hepsinin tek tek kendi skill ağaçları mevcut. Oyunun sonlarına doğru hepsini almış oluyorsunuz. 

Ama durun bakalım yavaş olun diğer oyunlardaki sonlara doğru god mode a geçiş olayı bu oyunda yok. :) Oyundaki en tehlikeli yerler düellolar ve duellolarda diğer savaşçılara karşı samuray prensipleri geçerli, bu cheap shot skilleri düellolarda kullanamıyorsunuz, buralarda sadece kılıcınızı kullanıp bileğinizin hakkıyla geçmek zorundasınız.

Oyunda renkler ve manzaralar inanılması güç derecede güzel. Evet burada sözü geçen diğer bazı oyunlardada güzeldi ama burada sadece güzel değil sanat eseri gibi kim yapmışsa ellerinden öpmek lazım. Çiçek bahçeleri, deniz kıyıları, karlın dağlar hepsi birbirinden daha güzel tablo gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Squall Hocam beğenmişsindir tamam ama en son hangi oyunu oynasan ona şu ana kadar çıkmış en iyi oyun diyorsun hep... Sanırım sende biraz yeniyi tattım bütün dertleri attımcılık var .. :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun çok güzel ama jump puzzlelardan ve sürekli atlayıp zıplamaktan bir süre sonra gına geliyor. Doom değilde mario mu oynuyoruz lan diyorsunuz.  Birde gereksiz uzun olmuş iş olsun diye uzatıp tadını kaçırmışlar.

Doom eternal konusuna bakalım.

Oynadığım diğer oyunların şaheser olması ise benim suçum değil. :)

Death stranding olsun last of us 2 olsun hiçbiri sıradan oyunlar değildi ama daha önce hiç en iyi bu dememiştim bu farklı. Rdr 2 ye demiştim sanırım ama tsushima onuda geçti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Abi birisinin bir oyun hakkında en iyi oyun bu demesi neden bu kadar kılınıza dokunuyor. :lol:

Yahu Witcher 3' den sen ben 10 birim zevk almışızdır, başkası 5 birim zevk almıştır. Doğal olarak diyebilir ki Witcher 3' den iyi oyun. Bırakın salın milleti kim ne diyorsa desin, fikri zevki kendiniz ile uyuşmayınca hemen tepki göstermek niye?

İlla alttan bir imalar, bilmem neler. Bu forumun en çok bu huyundan sıkıldım. Her konuda maalesef kendimiz dışında kimseyi çekemiyoruz.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
56 dakika önce, emre666 said:

sucker punch hele şükür oyun yapmayı öğrendi demek. saçma salak infamous serisi ile anılacaklardı yoksa...

Infamous u yapan adamlardan böyle bir oyun beklemezdim doğrusu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Onur said:

Abi birisinin bir oyun hakkında en iyi oyun bu demesi neden bu kadar kılınıza dokunuyor. :lol:

Yahu Witcher 3' den sen ben 10 birim zevk almışızdır, başkası 5 birim zevk almıştır. Doğal olarak diyebilir ki Witcher 3' den iyi oyun. Bırakın salın milleti kim ne diyorsa desin, fikri zevki kendiniz ile uyuşmayınca hemen tepki göstermek niye?

İlla alttan bir imalar, bilmem neler. Bu forumun en çok bu huyundan sıkıldım. Her konuda maalesef kendimiz dışında kimseyi çekemiyoruz.

İyi de millet ne konuşacak abi o zaman,  forum zaten çöldeki 3 damla suya muhtaç gariban modunda, hiçbir şeyi tartışmıcaklar mı.. :lol:

Hele o "zevkler ve renkler tartışılmaz" kolpalığı yok mu.. Ulan onlar da tartışılmıcaksa dünyada herkes sicim teorisinden mi bahsediyor, baya baya bunlar tartışılıyor işte.. 

Narcissus tarafından düzenlendi
TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Narcissus hacı tartışma başka konuşma başka, ben o tavır kısmından rahatsız oluyorum. 

Konuşmayın demişime getirmissin olayı. :kayik:

Yani milletin zevkle şevkle birşeyleri okuması için illa birisinin diğerine alaycı ya da aşağılayıcı bir tutum mu sergilemesi gerekiyor?

Hoş son cumlemden de simdi yeni ekmekler çıkar yeni tartışmalara susayım en iyisi.

Onur tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yani ortaya öyle yazınca çok da farketmiyor aslında da  ...  Açık açık söyle star tarışma üslubundan nasibini almamış ve çok kaba bir karakter lanet gelsin ona diye... :lol:

Ben önceki kanaatimin arkasındayım "squall ın her yeni oynadığı oyunu bir öncekinden daha çok sevmesi durumu" , şimdi bütün oyun başlıklarına girip tek tek çıkartamıcam da hatırlıyorum eski başlıklardan (ki tabi her oyun için geçerli olacak diye bir şey yok) ve kendi görüşü olduğu için olabilir de niye olmasın.. 

Suşima nın zorluk seviyesinin bi boku değiştirmediği çünkü genel olarak düzgün bir vuruşla herkesin one shot alındığı visa versa bir combata sahip olması güzel bir şey.. Ama izlediğim kadarıyla gameplay ve storynin ilerleyişi falan öyle çok da über diil, oyunun %70 i  assasins creed zaten..   Yine de takipteyim bu oyunu, bakıcaz duruma :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Onur said:

:lol:

abicim her zaman diyorum yine dicem, olayı yanlış anlıyorsunuz. subjektif yaklaşımlar vardır bir de objektif yaklaşımlar vardır. sen gelip de "bu oyun dünyadaki en iyi oyun" diyemezsin. diyebileceğin şey "bence en iyi oyun bu" olur kendi zevkine hitap ettiği için. dünyadaki kritiklere ve genel olarak oyuncu yorumlarına bakıldığında witcher 3 ve rdr 2'nin yanına yaklaşamaz. ancak kişisel olarak en sevdiğin olabilir o ayrı bir mevzu.

farkı kavrayalım artık :8

not: ayrıca küçük çağların da dediği gibi durağan ortama biraz hareket geliyo işte böyle küçük tartışmalarla :lol: kimsenin alınmasına gerek yok 15 yıldır beraberiz neticede. ben laf atarım başkası atar o atar bu atar ortam şenlenir...

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Narcissus said:

Yani ortaya öyle yazınca çok da farketmiyor aslında da  ...  Açık açık söyle star tarışma üslubundan nasibini almamış ve çok kaba bir karakter lanet gelsin ona diye... :lol:

:)

Ben ne yaptım yine. Gülmek de mi yasak. :lol:

Bana bu konuda bakmayın, çok önyargılı biriyim. Bana dünyanın en iyi oyununu getir, pc yerine konsolda olsun benim gözümde değeri yok. 

Belki bu oyunu oynasam severim ama cyberpunk çıkana kadar Witcher'dan daha iyi bir oyun olamaz benim gözümde. 

Bir de konu dışı olarak, ties'i sevmiyorum, babası olan narcissus'u ise hiç sevmiyorum. Bu adamlarla beni aynı kefeye koyup değerlendirmeye almayın. Her şey toplanıp bana bir PlayStation 5 almanıza bakar... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunu oynarken assassins creed bir kere bile aklıma gelmedi. Alakası yok. Ha açık dünya olayından bahsediyorsan o zaman bütün oyunlar ac dir diyebiliriz bu mantıkla. 

dünyadaki kritiklere ve genel olarak oyuncu yorumlarına bakıldığında witcher 3 ve rdr 2'nin yanına yaklaşamaz.

Ne güldüm ya.. Bunların aynısını rdr2 konusundada yaşamıştım çünkü aynısını rdr2 withcer3 dan daha iyi dediğimde aynı bu tepkiyle karşılaşmıştım hatırlıyorum. Birkaç yıl sonra gene sizin oynamadığınız dahada iyi bir oyun geldiğinde ties ın gelecekteki mesajını yazıyorum:

dünyadaki kritiklere ve genel olarak oyuncu yorumlarına bakıldığında witcher 3 ve rdr 2' ve tsushimanın yanına yaklaşamaz.

Sorun şuki çoğu kişi withcer 3 de takılı kalmış maalesef. Günümüzün muhteşem oyunları geçip gidiyor ve siz konsol düşmanlığınız yada başka sebeplerden dolayı bunları kaçırıyorsunuz ben bütün bu oyunları önsiparişle alıp oynadım rdr2 yide, tsushimayıda, withcer 3 üde çıktığı gün koşa koşa gidip dnr dan almıştım. 

Dünya ilerliyor yeni ve daha iyi oyunlar geliyor ve gelecekte, sizin oynayıp oynamamanız birşeyi değiştirmiyor, istediğim oyuna dünyanın en iyi oyunu derim ve diyeceğimde şu anda bu oyun tsushimadır he yarın öbür gün cyberpunk gelir durum değişir göreceğiz.

Not: Her konuda aynı fikirde olmak ve birbirinizi desteklemek zorunda olduğunuzu düşünmüyorum. Bence buna biraz dikat edin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Squall said:

istediğim oyuna dünyanın en iyi oyunu derim ve diyeceğimde

Not: Her konuda aynı fikirde olmak ve birbirinizi desteklemek zorunda olduğunuzu düşünmüyorum. Bence buna biraz dikat edin.

ee tamam bende diyemezsin demiyorum ama kişisel fikrindir diyorum :lol: neticede bi oyunun global olarak beğenilip beğenilmemesi ne kadar kişinin beğendiğine bağlı. w3 ve rdr2 dünya çapında çok beğenildiği için kanıtlar üzerinden konuşuyorum. şimdi ben de bu oyunu oynayıp hastası olabilirim, sonra ben de çok iyi diyebilirim. ama genel konuşmam çünkü bu benim fikrim. veya mesela dünya üzerinde çok beğenilip de benim 1 saat oynayıp sıkıntıdan sildiğim oyunlar da oldu ama bunlara da kötü oyun demem çünkü genel kanı bu değil. sadece ben beğenmedim derim geçerim.

nota cevap: dikkat edecek bir şey yok son 1 yıldır (belki daha fazla) birbirimizi desteklediğimiz herhangi bişey hatırlamıyorum, hatta star çoğu yerde bana ters şeyler yazar, çağlar desen etliye sütlüye çok karışmaz... bu sefer denk gelmiş ortak noktamız.

diğer not: yazdığım yazılar tamamen eğlence amaçlı, yüz yüze konuşsak gülerek eğlenerek söyleyeceğim şeyler yani ciddi ciddi burda hararetli bi tartışma içinde gibi bi havaya bürünmek istemem. can sıkıntısından düşüncelerimi yazıyorum işte :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tartışmıyoruz beyin cimnastiği yapıyoruz :zuh:

Witcher 3 ün puanı: 9.4 17.132 kişi oy vermiş 5 yıl önce çıkmış

Red Dead Redemption 2 : 8.4 13.515 kişi oy vermiş 2 yıl önce çıkmış

Ghost of Tsushima: 9.2 15.921 kişi oy vermiş 1 ay önce çıktı. :)

Daha şimdiden oy sayısında rdr2 ye fark atmış ve puanıda çok daha yüksek. Witcher 3 ise 5 yıllık olmasına rağmen tsushima 1 ayda oy sayısı ve puan olarak hemen hemen yetişmiş.

Dünyada benim görüşümü destekliyor gördüğün gibi.

Bu oyun sıradan bir açık dünya oyunu değil çok daha önemli bir oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Japonya'daki bir Samurai hikayesinden ziyade Witcher 3 beni de daha çok sarar konu olarak.

Tsushima da kesin iyidir, 30 FPS PS4 oyununa 500 TL bayılma imkanı olmadığı için bakamadım. :)

RDR 2 bana göre konu olarak ikisinden de aşağıda kalır Western olarak ki bunu da kendim deneyimlemedim, sadece konsept olarak bakıyorum.

The Last of Us ama adı geçenlerin hepsinde de iyi yine bana göre, Witcher 3'ten de öndedir benim beğenime göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok