Ghost of Tsushima
1 1

Bu konuda 46 mesaj var

Dediğim gibi herkesin bi oyundan beklentisi farklıdır. O nedenle birinin beğendiğini öbürü beğenmeyebilir veya işte tam tersi ... Kimisi W3 ün combatı çok çok iyi değil diye bethesdanın yontulmamış kütük animasyonlarını daha çok sever kimisi sevmez vs vs ... 

Kimisi için oyun ilk 5 dakikada sarmazsa 0 ı basıverir, FPS sevmiyodur ama hypedan ötürü almıştır ve sevmez verir 1i... Veya hayatı boyunca ogame oynamış biri kalburüstü bi AAA title görünce hapisten yeni çıkmış amele gibi dilenci teyzeyi görünce ıslık çalar  vs vs...

İşte  bu ve daha bir çok nedenledir ki zaten halk puanları dünyanın en saçma şeyidir ve hiç bir şeyi yansıtmaz.. küçük ties bunu bir türlü öğrenemedi.. Ayrıca bir oyun PS veya Xbox exclusive ise puanı her zaman olması gerekenden yüksektir..  W3 her platformda olmasına rağmen o puanı almışsa yine iyi helal olsun... 

Red Dead 2 nin o puanının düşük olmasının sebebi oyunun online ının inanılmaz şekilde bozuk olması, ağlayan herkes ondan dem vuruyor ki haksız da değiller 2 yıldır nasıl server tarafındaki sorunlar düzeltilmez anlamak güç, ama suşide zaten online bile yok o nedenle karşılaştırılması pek makul değil... 

6 hours ago, Squall said:

Oyunu oynarken assassins creed bir kere bile aklıma gelmedi. Alakası yok. Ha açık dünya olayından bahsediyorsan o zaman bütün oyunlar ac dir diyebiliriz bu mantıkla. 

Hocam abartmaya gerek yok ve benzemesi bir ayıp da değil :zuh:... Yıllarca doom gibin veya diablo-like ifadeler kullanıldı oyun dünyasında... Her open world AC diil sonuçta ama dünyadaki oyuncuların %99.999 u tarafından "oynanış açısından daha iyi dövüşe sahip bir Assassin's Creed klonu" olarak tanımlanan oyun için AC ile alakası yok bana hiç hatırlatmadı demeye de gerenk yok sanki.. 

Zaten suşinin en büyük olayı savaş sistemi bana göre.. Yoksa görev tasarımları altyapısı falan meh.. Grafik olarak kaplamalar falan çok iyi diil yine karakter detayları da ortalamalarda...   ama işte kullandıkları renk paleti ve ışıklandırmalarının başarısından baya iyi görünüyor oyun.. Ki dediğim gibi oyunu oynatması için o savaş sistemi yeter... :icon_zzzz:  Şu elimdeki oyunları bi bitiriim de kasımdan önce bakabilirm umarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla ne olsa da sonuçta pcde olmadığı için oynayamıcam, keşke olsaydı...

rdr2'nin notu biraz gta 5'e benzemiş olabilir. oyun çok iyiydi ama saçma sapan tiplerin multiplayera bağlanamıyorum yeaahh gibi yorumları yüzünden puanı yerlerde dolaşıyodu, halbuki single oyun deneyimiyle alakası olmayan puanları vardı.

tsushima'nın notlarını ben de iyi görmüştüm ama sadece ps4 gibi kısıtlı bi platformda olduğu için çok ciddiye alamadım.

aslında olay biraz da genele yayılabilmiş mi bu önemli. yani witcher 3 ve rdr 2 muhabbetlerini, kıyaslamalarını, sohbetlerini her alanda görebiliyoruz. en alakasız adama sorsan bu oyunların ne olduğunu aşağı yukarı biliyor herkes kalitesinden, hikayesinden vs bahsettiği için. ama kimseden tsushima için, oyun çok iyi olsa bile, büyük ihtimalle böyle bişey göremicez.

velhasıl kelam, pc'de olsa oynanacaklar sırasına almıştım ama yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
20 saat önce, Onur said:

Abi birisinin bir oyun hakkında en iyi oyun bu demesi neden bu kadar kılınıza dokunuyor. :lol:

Yahu Witcher 3' den sen ben 10 birim zevk almışızdır, başkası 5 birim zevk almıştır. Doğal olarak diyebilir ki Witcher 3' den iyi oyun. Bırakın salın milleti kim ne diyorsa desin, fikri zevki kendiniz ile uyuşmayınca hemen tepki göstermek niye?

İlla alttan bir imalar, bilmem neler. Bu forumun en çok bu huyundan sıkıldım. Her konuda maalesef kendimiz dışında kimseyi çekemiyoruz.

Alın bunu dışarı. Burası Cursedhardware! Burada ılımlı siyasete yer yok. Kan istiyorum ben. KAaaaaaaaaaaaaaaaaan. !

wazzap and stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hazır konu kapanmışken yeniden alevlendirmek istemem ama birkaç şey gözüme takıldı.

Rakamlar bir şeyin iyi olduğunu göstermez. Yeni çıkan sikko şarkıların video klipleri falan asla unutulmayacak efsane müziklerin videolarının 100 katı hit alıyor.

Exclusive oyunların puanları her zaman yüksek oluyor ama bu daha iyi oyunlar olduklarından değil, exclusive diye millet bilinçli yada bilinçsiz yüksek puan veriyor.

Öve öve bitirilemeyen exclusive oyunlar PC'ye falan gelince oynayıp gerçeği kendi gözlerimizle görüyoruz. Demem o ki exclusive oyunlarda çıktığı platformun oyuncuları cömert puanlama yapıyorlar, aynı oyun multi-platform çıksaydı puanları daha düşük olurdu.

Bu nedenle exclusive oyunların kullanıcı puanlarını multi-platform oyunlarla karşılaştırmayın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 saat önce, stardust said:

fiyatını düşmüş görünce bi anda gaza geldim aldım, nisanda PS Plus hediye verir artık kesin...

ghost.JPG

beğenmezsem sana iade edeceğim @Squall  :lol:

Yılın değil hayatımın oyunu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Pablo 'Definitive' Vader said:

@stardust oyunu bitirince satmadan yolla da biz de tadına bakalım. O kadar dedik dijital al diye dinletemedik.

Last of us 2 alacağım dijital. Onu oynarsın ilk, tsushima bitince onu da yollarım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

buralar çöplük olmuş iyice... yıllardır konsola etmediği laf kalmayan küçük star bile konsol oyunları kovalar olmuş... yaprak dökümü :1pof:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

buralar çöplük olmuş iyice... yıllardır konsola etmediği laf kalmayan küçük star bile konsol oyunları kovalar olmuş... yaprak dökümü :1pof:

Kıskanma it kardeşim :icon_twisted:

IMG_20210401_123606_334.jpg

@Squall açıyorum jelatini ona göre :lol:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yalnız ben böyle bir mevzuya giriş görmedim. At ile moğolların üstüne dört nala koşarken resmen tüylerim diken diken oldu. Galiba beğeneceğim bu tsushima'yı... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, stardust said:

Yalnız ben böyle bir mevzuya giriş görmedim. At ile moğolların üstüne dört nala koşarken resmen tüylerim diken diken oldu. Galiba beğeneceğim bu tsushima'yı... 

Başıda sonuda ayrı bir olay. Sonunda insanı ağlatabilecek ender oyunlardan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu oyun hakkında ne tek bir inceleme okudum ne de bir video izledim. Nasıl bir oyun olacağı hakkında cidden en ufak bir fikrim yoktu.

Sadece @Squall 'ın sözüne güvenerek aldım. Dünden beri oynuyorum.

Tek kelime ile efsane...

Yani öyle ki bu oyunun PC'de olmaması büyük bir trajedi...

Cidden çok beğendim daha başında olmama rağmen.

-

Squall'ın Witcher 3'den iyi demesine de anlam verdim. Witcher 3'ü PC'de 2 kez bitirmiş biri olarak, konsolda iyi bulmadım. Çünkü oyun 1080p / 30 fps. 

Bu şekilde hangi oyunu oynarsan oyna tabii ki iyi gelmez. PC'deki Witcher 3 deneyimi kesinlikle yok Playstation'da.

Öte yandan Tsushima'ya gelirsek, Normal PS4'de 30 fps bile tutturamıyor, PS4 PRO'da sabit 30 fps, PS5 update ile 60 fps oluyor.

Yani oyun şuan PS5'de akıyor, hiçbir sorun yok ama misal bunu ps4 pro'da 30 fps oynasam beğenmezdim.

Witcher 3'e bu saatten sonra PS5 için 60 fps update çıkacağını sanmam ama çıkarsa 3. kez de PS'da bitirebilirim...

Sırf bu Tsushima'yı 60 fps oynamak için bile Playstation 5 alınırmış. Şuan ilk kez verdiğim paraya değdiğini hissettim aletin.

Japonya manzalaraları, ağaçlar sakura zamanı, otur izle yani. Şuana kadar konsolda gördüğüm en güzel grafikler...

-

https://www.youtube.com/watch?v=GYMxguFD5Lw

PS4 Pro Vs PS5...

Aferin Sony biraz kazıklıyorsun ama çalışıyorsun...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

PS5 Director's Cut olarak almıştım bunu, PS4 düz olanı satıp.

şimdi rtx 3080 de gelince, öyle kendi kafama farklı oyunları bir karşılaştırma yapıyorum da...

bu oyunun PS5 grafikler ve akıcılık tam anlamıyla efsane.

babam pek bakmaz benim oynadığım oyunları, genelde 2D/puzzle tarzı şeyler oynar.

onun bile gözünü aldı, ne bu oyun diye sordu. 

sucker punch ciddi emek vermiş bu oyuna.

diğer oynadığım bütün oyunları, PS4 Pro'da oynamış olsam çok değişen bir şey olmazdı ama bunda fark muazzam.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok