Hangi PSUları kullandınız?
0

Bu konuda 13 mesaj var

Grafik kartları için bir konumuz var, neden her parça için bir konumuz olmasın? :lol:

Cooler Master Extreme Power 500w (sistemle beraber satıldı)

Thermaltake Toughpower 750w (sistemle beraber satıldı)

XFX Black Pro Series 850W (sistemle beraber satmıştım)

Seasonic Focus Plus Gold 650w (güncel)

Öncesini hatırlamıyorum. Herhalde markasızdı :mrgreen:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

su anda  EVGA SuperNOVA 750 G2 (750W) kullaniyorum. bilgisayarimdaki en "guzel" komponent diyebilirim :) hele ki bir sunumu var; kutuyu ilk kez acarken mest olmustum.

https://www.amazon.com/gp/product/B00IKDETOW/ref=oh_aui_detailpage_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

daha evvelinde ise Seasonic'in 350Wlik bir modelini kullaniyordum. o da yillarca isimi gordu. su anda yedekte.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hikaye gibi yazacağım :)

Marka-model gözeterek satın aldığım ilk PSU, AOpen'ın 300W'lık modeliydi. Daha doğrusu sırf bu PSU'ya sahip olabilmek için AOpen HQ45A kasa almıştım.

Yurtdışındayken kendime yeni bir sistem topladım ve kasa olarak Antec Sonata modelini tercih ettim. Bu kasanın içinde Antec TruPower 380W PSU vardı; bir süre bunu kullandım.

Türkiye'ye dönerken kasayı da beraberimde getirmiştim. Birkaç ay sonra PSU'yu yine Antec'in NeoPower 480W modüler güç kaynağıyla değiştirdim.

Bir süre sonra bu kasayı CoolerMaster Stacker STC-01 kasayla takaslayınca, NeoPower PSU da kasanın üzerinde gitti. O sıralar Thermaltake'in indirim kampanyası vardı, epey uygun bir fiyata ToughPower 750W modüler PSU almıştım. Bu PSU uzun süre kullanıldı, hala da tavanarasında, CM Stacker'ın içinde bekliyor :)

CM Stacker kasayı emekli edince, yerine Silverstone Fortress FT02 kasa aldım. Bu kasayla beraber CM Silent PRO Gold 1200W modüler PSU kullanmaya başladım. Bu PSU, kullandığım ilk 80Plus Gold sertifikalı güç kaynağı idi. FT02 kasanın içinde, tavanarasında uyuyor şimdi kendisi :)

Aynı dönemde sıfır desibel PC projesi kapsamında topladığım sistemde kullanmak üzere, Silverstone Lascala LC16M kasaya Seasonic SS-460FL 460W 80Plus Gold modüler ve fansız güç kaynağı satın aldım. Bu güç kaynağı gerçek anlamda bir sanat eseri gibiydi. Sistemi dağıtınca kasa Trabzon'a Gerginix arkadaşımıza gitti; PSU da İstanbul'a, yine benim gibi sıfır desibel bir PC toplayacak olan bir meraklıya satıldı.

Sıfır desibel PC projesini, Project SoniCube adı altında mini-ITX formuna sokmak istediğim için, Jonsbo C2 küp kasa ve buna uygun mini-ITX anakart vs. edindim. Seasonic fansız güç kaynağı bu kasada birkaç ay kullanıldı; daha sonra da Gerginix'ten aldığım picoPSU-160-XT ile yola devam ettim. Bu sistem hala aktif durumda.

mini-ITX sevdasına kapılınca, oyun sistemini de aynı forma sokalım dedim ve Silverstone FT03-MINI kasa satın aldım. Kasa, üzerinde Silverstone ST45SF 450W 80Plus Bronze güç kaynağı ile geldi. Güncel kullandığım sistem ve PSU bu.

Arada bir de Corsair SF450 SFX PSU maceramız oldu. Amazon.de'den satın aldığım, Jonny Guru'dan 9.9 puan almış olan bu PSU, kullanmaya başladıktan 2 ay sonra bozuldu. Gerisin geriye Amazon'a iade ettim ve para iadesi aldım.

Şimdilik bu kadar...

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

everest model bi kasa almistim icinden bi psu cikmisti ama cok kotu degildi yani dandik ama basit sistemi calsitir kullanmamistim

cok idda etmiyim ama sanirim forumdaki ahmet abi satin almisti

ilk kasamdaki inailmaz cin mali everest yani yaninda en kral gibi duruyordu direk dtene kaplama idi

snelerde 496dan pentium bilmekaclara o calistirdi

amd 1700 gecmtigimden once sonra o devirler 2000lerin basi 2002 -2003

fsp almistim kadikoye gidip 35 dolar falandi sanirim eski atx standarti falan 350wt di sanirim

gulle gibiyiyd kutusuz du acik satiliyordu.

o oldu .kadikoye atlayip gidip dhw den falanda konusmustuk fsp bluestorm II almistim o kutulu falandi(500wt)

sonra markasini unuytmim xilence mi ne bisi aldim cat diye bluestormda nallari dikince vatana atlayip gitmistimcok idda etmiyim ama sanirim kaca aldigimi hatirlamiyorum

altim 500luk modeli kablo sayisi ve ekran karti baglantisi azdi.gidip ust modelle degistrdim 600 wtli almistim(2011-3 olabilir emin degilim)

gecen ay bu da cortladi fsp vardi en ucuz 500 wt 230 liraya mi ne en ucuz model hiper 500wt fsp vardi onu aldim

sanirim soyle oldu tarihlemesi de

dandirik en dandirik 30-35 dolarlik kasalardandi sanirim 96 da aldim

ilk 486 denedim biraz sonra pentium 100 sanirim sonra mmx3

98 de 17" monitre gectim 2 sene 141 0.39 crt den sonra

o donemler  2001 iste everest kasaydi almistim amd 1700 almadan

kakidoye gittim 2002 de amd1700 epox rda+ anakart colmaster sogutucu ve fsp psu (sonradan hizli al olan yerden)

2008 de agirligi markom mu ne neydi e8400 gigbyte ds3r ankart falan su an sistemimde hala olan500 luk o meshur firemwire sorunlu hdd.

bu iki sistem arasinda 2005-2006 gibi heralde ilk fsp ucunca almistim blue stormu odanin elektrikleri yok

bide bazifaturlalarim kapali sabah diger odadan bi kismini bulabilirim

ayni e8400 le devam ederken bluestorm nallari dikti 2011 diye tahmin ediyorum xilence i aldim

2.5 sene once anakart ucunca

amd (allah belasibni versin manyak isiniyo igrenc stok fani var)fx 6100(downlock ediyorum isinip fan ses yapmasin diye 1.5*1.7 mhz calisiyo)

gecen ay o psu da oldu ve bu fsp 500 hyperi almis oldum

kabaca ortalama 5 senede nallari dikiyorlar

benim xilence kesin daha giderdi

ama ssd taktiktan sonra ben paso sleep moda sokuyordu uyanamiyord usapitiyordu arkadasan tusundan kapatmak yerine power tusune ulan temas mi edimyiyo diye basinca

bam gum isiklar sacarak sigortlari attirdi

boyle isik gosterini 25 sene onceki 20 dolarlik kasayi tutugunda elektrik carpan kasaalrda bile gormemistim irek hava fisek oldu 2-3 kere daha sigortayi acip denedim ayni sey oldu

eger normal shutdown edip kullasaydim kesin senelerce kullanirdim yada sleepten cikamdiginda o garip sesi duyudumda yine baslamama durumu.arkadan kapatip acsaydim olurdu

su an yeni psu ile de sleeple ayni bok 5 de 3 sleepde oldugu icin sucu psu a degil ssd atiyorum plase ekran karti ihtimalini goz ardi etmiyorum

cunku ekran karti antikalar otesi gts 450 sistemde 2.5 senede giren tek parca da ssd idi.

ssd takmadan once olan sleep simdi 3/5 sorun oluyo

win 10 meslesi var tabii wista idi ssd oncesi saglam sleep olurken :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bş moruk ben yokum forumda dokulun. mmx devrinden sonra sanirim once celeron 400 sonra celeron 900 kullanmistim 1700 + gecmeden

dhw e ilk bagitim donemler (forumu yokken 98 yada 97 olmasi lazim

cogu forum icine giren uyesi ekim 2002 eylul sonu falan

lp siteyi bilerek btirmasa 15. senemisizi kutlayacaktik ne guzel forumun

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

llk güç kaynağım kasa ile birlikte gelen markasız bir modeldi, sonra harici bir güç girişine ihtiyaç duyan ekran kartı alınca yanına bir tane daha markasız güç kaynağı ekleyip bir süre çift güç kaynağı kullanmıştım.

Daha sonra FSP'nin 2 fazlı mavi renkte bir güç kaynağını kullandım. Bluestorm 500 II olabilir.

Fsp bozulunca Thermaltake'e geçtim, o günden beri sadece TT güç kaynakları kullandım. Şuan sistemimde de 750w bir TT güç kaynağı var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hmm enteresan başlık, beni çok geriye gitmeye sevk etti.. 

İlk PSU m 486 kasamla gelen Noname bi PSU idi ne olduguna dair hiç bir fikrim yok.. ki o zamanlar çok da önemli değildi.. 

2. PSU mun da ne olduğunu bilmiyorum o da AMD II 350 PCm ile gelen bi Noname idi 

3. Şaşırtmayan bi şekilde AThlon AMD III 800 ile gelen bu PSU nun da ne olduğununu bilmiyorum .. = Noname 

4.İlk kez tamamını kendimin topladığı P4 2.8 lik PCimin ASUS kasasının içinde gelen 350W FSP bi PSU idi 

5.Aynı PC kasasında 9600 ekran kartımı 9800Pro ile değiştirmemle çıkan yanık kokularından ötürü gidip Tagan 480W almıştım tam yeni çıkıp popüler olacağı saniyeler 

6. Baya bir yıl sonra taganı satıp 750W Thermaltake Toughpower aldım . 

7. Yine epey bir süre sonra yenilenen komponentlerle birlikte Siverstone 1000W Strider Gold aldım 

8. Ve en son geçen sene halen kullandığım EVGA 850W T2 Titanium u aldım.. :8

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

No name olanları saymıyorum:

AOpen 300W (modelini hatırlamıyorum, sanırım kasayla birlikte geldi)

Cooler Master 400W (bunun da modelini hatırlamıyorum, kasayla birlikte gelmiş olabilir)

FSP Bluestorm II 500W

Corsair CS650M 650W

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ocak'ta 8. yılını dolduracak olan Narc'ın da bir müddet kullanmış olduğu Thermaltake Toughpower 750W. PC'yi ilk açışta 3-4 dakika coil whine yapıyor ama internetten baktığım kadarıyla sorun edilecek bir şey değilmiş. Zaten aşırı rahatsız edici bir durumu da yok açıkçası. Boşuna masraf çıkarmayalım şimdi. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İlk sistemim hazır pc olan Olivetti PS40/SX25'ti, kendi güç kaynağı vardı, sonrakinde adi bir güç kaynağı vardı. Gerçek anlamda ilk güç kaynağım Tagan 380W'tı. Geçenlerde çöpe atarken içim cız etti. Şimdi kullandığım Seasonic prime platinum 1000w , fanı çalışmadığı için beni çok memnun ediyor. Yalnız ne ara fiyatı 300 TL arttı orasını kestiremedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok