PC de çalışan logitech g29 direksyonun playstation pro da çalışmaması
0

Bu konuda 16 mesaj var

Merhaba;

Babam araba yarışlarına çok meraklı. İlk başta eski laptop ım üzerinde project cars oynamaya başladı. Daha sonra gitti 2. el Logitech G29 direksyon aldı (aldığı eleman hiç kullanmadığını söylemiş) ve sıkıntısız kullandı. Şimdi gitti PS4 Pro aldı ama bu sefer direksyonu kullanamıyor. Takıyormuş ve hiçbir şekilde görmüyormuş. Hiç denk geleniniz yada bu sorunu yaşayanınız var mı?

argelfelhis tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet denedik

Bide bunları tamir eden bi yer biliyor musunuz muhtemelen bozuk direksyon satmışlar.

argelfelhis tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlış bilmiyorsam PS4'de 3. parti direksiyon seti desteği oyun ile birlikte geliyor. Yani sürücüleri oyunun içinde gibi bir şey. Test ettiğiniz oyun bu seti destekliyor mu?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Normalde ps4 ü açıyoruz cihaz bir sağ sol yapıyor. Sonra tanıtmak için ps tuşuna bas diyor ama hareket yok. 

Bu arada oyun project cars. Destekliyor babam da uzak kısa inceleme zamanım oldu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

google hazretleri soyle bir oneride bulunuyor

oyun calisirken yada ps4 acikken takilirca sacmayabiliyor

ps4 de restart edince duzelbilir diye yani alet takili iken bi ps4 e resetleyin

(bu restart isinde olmasa bisiler secip yapiyorlar mis konu hakkinda youtube videolari var ps4 e aleti tanitabilmek icin)

diger yollarla cozemesiniz oyun ici ayar falan gibi

bunu bi dusunun arastirin takip edin

ps4 konsol anlamdigim icin su menuye gir soyle boyle yapi anlamiyorum

ararsaniz bulursunuz

ve sanirim az olan bisi degil

misal test icin google g29 not workin yazdim laak diye procect car cikti

o derece yani

edit misal ofifcal logitech forumlari

falanda

offical forumlarda soyle seyler diyen olmus oyunda calismiyo ama ps4 ekraninda saga sola gdiyo

oyun ici ayarlar denmis

onlarca yuzlerce google da calismiyo msglari gordum

cogunluk oyun ici ayarlarindan cozulmus

plase olarak ps4 e bunla acin restart edin diyen olmus

sorunum var diyen de cozuldu demisti

hatta logiteck abartmis bi yerde

The G29 wheel has support for Project Cars, please check the in-game settings and make sure that you have selected the steering wheel as your default controller instead of the joystick.

falan demis

yani kesin bozuktur kazikladilar bizi moduna girmeyin

saglam olabilir

sorun yasana ps4 de 3 de tonla adam olmus

hatta bisuruinsan da pcde kullaniyordum ps3 de 4 soyle boyle oldu demis

ve %90 cevaplar hep resmi sitedende oyun ici ayarlar ustune

bu kadar kisi genel playstation ve bazi oyunlarda sorun yasamissa pcde tak calistir rahatligi olmadigi sonucuna ulastiyio beni

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 11/11/2017 at 1:11 PM, argelfelhis said:

Normalde ps4 ü açıyoruz cihaz bir sağ sol yapıyor. Sonra tanıtmak için ps tuşuna bas diyor ama hareket yok. 

Bu arada oyun project cars. Destekliyor babam da uzak kısa inceleme zamanım oldu.

Bir de şunu dener misiniz ki bende Thrustmaster T100 Project Cars 1 de öyle çalışıyor : 

Oyun başladığında Project Cars logosu çıkp altta Press X to strt yazan ekranda, X e gamepad ile değil, direksiyon üzerindeki X ile basın.

Bende gamepad ile X e basınca direksiyon bağlı olsa bile direksiyonu görmüyor, başta direksiyondan X e basmak lazım sonrasında kabul etmiyor.

Ayrıca, Project Cars 1 de çalışan Thrustmaster T100, Project Cars 2 de, sürücüler oyunun içinde geldiği için çalışmıyor. Saçma sapan bir şey işte, ille de yeni direksiyon aldıracaklar.

G29 fiyatlarına baktım, alınası bir tek o var, siz kaça almıştınız, ayrıca memnnun musunuz, Thrustmaster T300 vs Logitech G29 karşılaştırmalarında herkes T300 ü övüyor ama o da 2 kat daha pahalı. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

alinmaca olmasin ama aldigi oyuundan ve konsoldan pahali direksion set almak bana cok garip geliyo

hatta bazi setlerin parasina 2 ps4 bile alinir sanirim

https://www.amazon.com/Thrustmaster-T-GT-PlayStation-4/dp/B074HHXW5N/ref=sr_1_3?s=videogames&ie=UTF8&qid=1510584570&sr=1-3&keywords=Thrustmaster+T-GT

fulset alirsan amazonda bile 1200 dolar civari sanirim

turkiye fiyati 7-8 bin liradir heralde

bu paranin altina hala 2. elde murat 131 ler vs vs satiliyo hatta 2 tane bile alirsin

meraklisi cok dmeek ki oyle tek tuk olsa bu kadar uretilip satilmazdi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, nazareth said:

alinmaca olmasin ama aldigi oyuundan ve konsoldan pahali direksion set almak bana cok garip geliyo

https://www.amazon.com/Thrustmaster-T-GT-PlayStation-4/dp/B074HHXW5N/ref=sr_1_3?s=videogames&ie=UTF8&qid=1510584570&sr=1-3&keywords=Thrustmaster+T-GT

fulset alirsan amazonda bile 1200 dolar civari sanirim

turkiye fiyati 7-8 bin liradir heralde

bu paranin altina hala 2. elde murat 131 ler vs vs satiliyo hatta 2 tane bile alirsin

meraklisi cok dmeek ki oyle tek tuk olsa bu kadar uretilip satilmazdi

Bence de.

Dün çalışmadığını öğrenince upgrade kaça patlayacak diye bir bakayım dedim. G29 ne kadar pahalıymış derken milletin zaten g29 a burun kıvırdığını gördüm. Tavsiye ettikleri t300 en ucuz 2000 tl. Hani ömürlük aldım desen o da değil ps5 çıkınca nalları dikecek kesin.

Bugün project cars 2 oyunum geldi. Kumanda ile de hiç olmuyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

g29 project 2 ile calisiyormus ancak bu aletlerin hepsini insanlar pcde cok az sorunlu xboxta cok az sorunlu yok denecek kadarken ps3-4 de calsitrmak icin yirtiniyorlar

gormuyor oyun ici ayarlardan yapmak gerekiyo gorsun diye bunla tutup boot etmek gerekiyo

bazilari tonla restart ve zorlama yapiyormus

yani calismasina calsiyo da pc dunyasinin 20 sene once yasadigi driver sorunlarini golgede birakacak duzeyde sorunlu

yani ide desteklenmeyen oyunlar falan var ki yani oheeee

bence arkadasin seti bozuk degil.

ama calsitirmak kastiriyo olabilir can sikmis olmamis olabilir

ben sonyi sevmem zati

her boku kendi istedikleri gibi yaparlar hep.

illa ben start yapicam ben ne istersem o olucak falan gibi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, nazareth said:

2 tane ps4 alınır da 2 tane ps4'ü ne yapacaksın?

PS4'ün tek başına hiçbir fonksiyonu yok ki. Mağazada direksiyon setinin fiyatına bakıp "çok pahalıymış, buna para vereceğime gideyim bir tane daha ps4 alayım" diyen adam var mı?

Senin para verdiğin şey cihaz değil, bir deneyim satın alıyorsun. Burada neye ne kadar verdiğin değil, sonuçta edindiğin deneyime verdiğin toplam paranın değip değmediği.

Adam var evine 10.000$'lık simulasyon sistemi kuruyor. Bu paraya bilmem kaç tane ps4 alınır diyemezsin ki! Bu paraya şu kadar oyun alınır desen belki hak verebilirim, ama kuru ps4'den vitrin süsü bile olmaz.

1976 Lotus F1 ile pistte tur atmayı seven adama yeni çıkan cod yada assasin creed bir şey ifade etmiyor ama iyi bir direksiyon seti çok şey ifade ediyor.

Bir sürü adam var sadece 1 oyun yada sadece bir tür oyun oynuyor. Biraz fps oynayayım sonra yarış oynarım gibi bir şey yok. Özellikle simulasyoncular böyle adamlar. Adam bir oyun oynuyor onu da en iyi deneyimle oynamak istiyor.

Hobinin para hesabı olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dediğiniz her yolu denedik. Sonra olayın foyası ortaya çıktı. Babam bunu 350 tl ye izmirden almış. Oradan bir arkadaşı pc de denemiş çalışıyor diye paketleyip yollamışlar. Biz gittik 0 ını aldık çünkü babam emekli ve motorsporları konusunda oldukça bilgili biri. Tek istediği biraz eğlenceli zaman geçirmek olduğu için 0 aldık bir tane. Şu an sorunsuz kullanıyor. Bu tip cihazlarda full denemeden almamak laazım. Satanı suçlayacak bilgim yok ama bana şüpheli geldi hem fiyatından hem de sadece pc de denetmiş olmasından. Belki ps4 ü yoktur bilemiyorum benim bilgim dışında gelişmiş olay. 

Hepinize de teşekkür ediyorum. Uzun süredir darkhardware ve cursedhardware ailesinin üyesiyim yine yardımlarınızı esirgemediniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Gerçi yenisini almışsınız ama diğerini de bozuk diye bir kenara kaldırmadan önce bir windows bilgisayara bağlayıp kendi yazılımı üzerinden cihazdaki mevcut firmware den daha yeni birşey çıkmış mı diye bir kontrol edin, böyle cihazların genelde sürücüsü dışında firmware i de olabiliyor, belki o şekilde düzelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok