METRO EXODUS (2018)
0

Bu konuda 73 mesaj var

Metro oyunun yenisine az bir zaman kala oyun ile ilgili gelişmeler ve haberlerin tek bir yerde toplanmasında yarar var.

Oyunun yapımcısı tarafından açıklanan yeni haberlere göre oyun Metro Last Light'ın bittiği yerden başlıyor. 

Oyunun trailer'ında görülen grafik ve ortam son haliymiş ve oyun çıktığında da bu şekilde olacakmış. Tabi PC sürümünde daha yüksek çözünürlükle kaplamalar ve detay seviyeleri göreceğimiz kesin gibi.

Oyun açık dünya olarak geçse de tam olarak açık dünya olmayacakmış. Bazı yerlerde lineer bir yol izlenecek ama bazı lokasyonlarda tamamen açık dünya olacakmış. 

Oyun içinde dinamik hava değişimleri olacakmış. 

Özellikle silah modellemeleri ve geliştirmelerine epey uğraşıldığını ve bu seride çok farklı geliştirmeler ile yeni silah modellemeleri göreceğimiz belirtiliyor.

Henüz sistem gereksinimleri belli değil. Ancak PC de ciddi bir sistem isteyeceğini tahmin etmek zor değil. Her Metro oyunu ekran kartlarının gerçek sınav basamağıydı çünkü.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Metro Exodus oyunu Steam den kaldırılıyor. Yapımcı farklı bir platformda bulunma kararı alıp Steam den çıkmış. Ön sipariş ile alan kişiler yine steam platformunda güncellemeleri alabilecekler ama oyunu yeni alacak kişiler Epic Games Exclusive den oyunu temin edebilecekler. 

https://store.steampowered.com/app/412020/Metro_Exodus/

Notice: Sales of Metro Exodus have been discontinued on Steam due to a publisher decision to make the game exclusive to another PC store.

The developer and publisher have assured us that all prior sales of the game on Steam will be fulfilled on Steam, and Steam owners will be able to access the game and any future updates or DLC through Steam. 

We think the decision to remove the game is unfair to Steam customers, especially after a long pre-sale period. We apologize to Steam customers that were expecting it to be available for sale through the February 15th release date, but we were only recently informed of the decision and given limited time to let everyone know.

....

....

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Origin Steam DLClerden bile haraç kesiyor diye oluşmuştu.. Şİmdi de her satıştan %30 cukka alıyor diye millet Epice geçmeye başladı..  RDR2 PC falan çıkmadığı sürece bi de epic accountu acmam ama olayların cılkı cıktı yine.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uplay yada Origin Steam üzerinden Valve'a komisyon vereceğimize kendi oyunlarımızı kendimiz satalım diye çıkan bir şey iken Epic'in doğrudan Steam'i hedef aldığı ve çok agresif bir politika izleyeceğini söylemişlerdi konuyu takip edenler.

Rekabet iyidir tabi ama bilgisayarda her oyun için ayrı ayrı zıkkımlar yükleme ayrı hesaplar açma olayı pek hoş değil.

rammstein and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, Narcissus said:

epic accountu acmam ama olayların cılkı cıktı yine.. 

Oyunu nasıl oynamayı planlıyorsun?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim için zaruri bi oyun değil.. Steamde 12 saat falan 59tl ye satılmıştı.. yanıp tutuşuyo olsam yapıştırırdım o fiyattan... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 minutes ago, Narcissus said:

Benim için zaruri bi oyun değil.. Steamde 12 saat falan 59tl ye satılmıştı.. yanıp tutuşuyo olsam yapıştırırdım o fiyattan... 

89...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 minutes ago, TiesTorN said:

89...

Ne haltsa işte... O fiyattan almadığın için geceleri yastığına sarılıp ağladığını biliyorum.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

epic games de ülkeyi  hindistan seçerseniz 16 dolar oyunun fiyatı. türkiye seçerseniz 306 lira. aradaki farka bak.

oyunu 16 dolardan alanlar var bu arada. bu nasıl bir fiyat uçurumu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada oyunun epic olayı sınırlı bir süre içinmiş. Çıkışından bir süre sonra tekrar Steam üzerinden satılmaya devam edecekmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Whooosh said:

Bu arada oyunun epic olayı sınırlı bir süre içinmiş. Çıkışından bir süre sonra tekrar Steam üzerinden satılmaya devam edecekmiş.

kimse almaz zaten epicden falan, kendi ayaklarına sıkarlar... %80 düşer satışlar.

Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kücük epic bünyesindeki f2p tayfasının metroyu alıcanı falan sanıyo.. :lol: 

Tamam has kitlesi 7-13 yas aralıgında olan gelecekte iyi bir müsteri “olabilecek” bebeleri iyi çekti kendine ama dediğim gibi RDR2 gibi inanılmaz bi transfer yapmadıgı sürece zor.. 

Division 2 hamlesi falan da var ama onu uplayden oynar geçer millet epic storea kasıcana.. Ki epicin storeuna gelecek olan exclusive oyunlara bakıyorum da .. metro, division2, rage2 falan hepsi benzer oyunlar ve fortnite bokunda boğulanlar almaz bunları zaten.. 

rammstein and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Epic bu hamlesiyle büyük puan kaybetti gerçekten. Oyunları kendi marketine özel yapmakla uğraşmak için para dökeceğine steam'den daha cazip fiyatlarla satışa çıkarsın, steam'den daha iyi bir arayüz sunsun. Böyle saçmalayarak rekabet edeceğini sanıyorsa yanılıyor, beleş verdiği oyunları açmak için bile Epic Store'a girmem bu çizgileriyle giderlerse.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyunun yapım ekibinden biri rusyada ki özel foruma, 

Steam den ayrıldığımız için Epic Game'i ve dolayısıyla Metro oyununu boykot eden kişiler olursa bir sonra ki oyunu PC platformu için çıkarmayabiliriz demiş

https://steamcommunity.com/app/412020/discussions/0/1780513643852520184/

şu yorumdan sonra ben steam yerinde olsam 2020 de steam markete sokmazdım ve tüm metro oyunlarını marketten atardım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
25 minutes ago, jackjoker said:

oyunun yapım ekibinden biri rusyada ki özel foruma, 

Steam den ayrıldığımız için Epic Game'i ve dolayısıyla Metro oyununu boykot eden kişiler olursa bir sonra ki oyunu PC platformu için çıkarmayabiliriz demiş

https://steamcommunity.com/app/412020/discussions/0/1780513643852520184/

şu yorumdan sonra ben steam yerinde olsam 2020 de steam markete sokmazdım ve tüm metro oyunlarını marketten atardım. 

Bayılırım böyle yemek yediği kaba pisleyen adamlara. Sonra pişman olduklarında çok tatlı oluyorlar. 

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

konu zaten büyüdü epey. steam camiası savaş açtı diyebilirim. inanılmaz şeyler oluyor. adamlar resmen bizi boykot ederseniz PC ye çıkarmayız bir sonra ki oyunumuzu dediler. şu dakikadan sonra epic sken ilan ediyorum kendimi. sırasını bekleyen de 4A games. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben ticaret ile ugrasan bir adam olarak sesli dusunuyorum.. Epic Store, Steam'e göre yayincilardan daha az para kesiyor. Teorik olarak yayinci açısından ayni birim satis fiyatı uzerinden daha cok kar kaliyor cebine. Ben yapimci olsam bu yolu tercih ederdim. Tek sıkıntı 1 sene ciddi bir sure hani 1 ay filan olsa daha mantikli olurdu. Bir sekilde rekabetin olmasi iyi bir sey. Steam in tekel olması hiçbirimiz icin iyi bir sey degil. Sadece Metro da sure biraz fazla olmuş diye düşünüyorum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mevzu Epic değil aslında. Daha iyi fiyat veren Epic olmaz Uplay olur, Humble Store olur, X olur, Y olur vs. Asıl sorun stüdyonun Steam'le oyunu o kadar promote ettirip çıkışa birkaç hafta kala "Hacı biz gidiyoruz, 1 sene de yokuz" demesi.

jackjoker beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ticaret olarak değil etik olarak bakmak lazım ki etik değil. steam üzerinden 1 seneden fazladır reklam, haber yapıldı. oyunun çıkmasına bir hafta kalada tek taraflı fes edilip epic games ile anlaşıldı. burada çok ciddi bir haksızlık var. insanlar buna tepkili. 

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok