METRO EXODUS (2018)
0

Bu konuda 73 mesaj var

Yok be, insanlar ona tepkili değildir. Kim takar Steam'in hakkının yenmesini. Hatta epic 5-10 dolar ucuza verse en kral epic olur. Ama insanlar steam'e o kadar alıştı ki, steam alacak geçecekti, başka bir yapı ile uğraşmayacaktı, achievment falan her şey bildiği şekilde devam edecekti. Bunun olamayacağına tepkilidir ve hakancez'in dediği gibi süre uzun, 2 ay falan olsa bu kadar patırtı olmazdı.

TiesTorN and Firienholt beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, jackjoker said:

ticaret olarak değil etik olarak bakmak lazım ki etik değil. steam üzerinden 1 seneden fazladır reklam, haber yapıldı. oyunun çıkmasına bir hafta kalada tek taraflı fes edilip epic games ile anlaşıldı. burada çok ciddi bir haksızlık var. insanlar buna tepkili. 

Steamden alanların oyunlarını refundlayıp oyun hakkını boşa çıkarıcak kadar abartsalardı tamamdı da. Şuan Steam e ayıp oldu diye tepki yapanın aklını yerim :D

Epic in bu AGRASİF girişinin biz tüketici için hiç bir faydası olmamasına genel olarak tepki... Hem PC içinde exclusive zımbırtısıyla ikilik yaratıyorsun üstüne yeni bi kütüphane ve account açtırıyorsun.. ama benim işime yarayan hiç bir şey sunmuyorsun..

Metrocularda çıkıp mal mal abi tavır yaparsanız PCye koymayız diyor..  Yahu nasıl şirketlersiniz anlamıyorum. Bu işin hesabına kitabına bakarsın kârdaysan devam edersin, zarardaysan etmezsin.. çocuk gibi cvplar verip daha fazla tepki çektiklerinin farkına varamamaları çok komik gerçekten.. 

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, CandleGarden said:

Yok be, insanlar ona tepkili değildir. Kim takar Steam'in hakkının yenmesini. Hatta epic 5-10 dolar ucuza verse en kral epic olur. Ama insanlar steam'e o kadar alıştı ki, steam alacak geçecekti, başka bir yapı ile uğraşmayacaktı, achievment falan her şey bildiği şekilde devam edecekti. Bunun olamayacağına tepkilidir ve hakancez'in dediği gibi süre uzun, 2 ay falan olsa bu kadar patırtı olmazdı.

+1

ben mesela bir çok oyunu sırf steam'de olmadığı için oynamayan biriyim. alıştığım bildiğim tek bir platform her şeyime yeterken sırf bir oyunu oynayacağım diye diğer saçma platformlarla uğraşmak istemiyorum, bunların başında da origin geliyor. me andromeda, dragon age inq. gibi oyunları sırf bu yüzden sallamadım mesela.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Popüler oyun oynamak için artık birçok launcher gerekli. Bir tanesi ne yazık ki yeterli değil:

Battle.net Launcher: Blizzard oyunları için

Origin

Ubisoft

Rockstar Games Social Club

ve tabii ki de Steam.

Bunlara şimdi bir de Epic eklenecek.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İsteyen istediği yere geçsin ama son dakka oyunun çıkmasına sayıılı gün kalmış diyorlarki steamde yokuz etik olmayan kısmı bu insanlar zaten buna tepkili. Giden istediği yere gider ama yangından mal kaçırır gibi bir anda bomba patlatmak pek mantıklı değil. Görün şimdi metascore notlarını 1-2 olacak bence exodus. 

Epic'in sağlam kalktı biryerleri videodaki tayfaya güveniyor exodus falan oynar bu tayfa sanıyorlar.

rammstein and Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni bir açıklama yapmışlar:

The recent decision to move Metro Exodus from Steam to the Epic Game Store was made by Koch Media / Deep Silver alone.

The recent comments made by a member of the 4A Games development team do not reflect Deep Silver's or 4A Games' view on the future of the franchise. They do reflect the hurt and disappointment of a passionate individual who has seen what was previously nothing but positive goodwill towards his work turn to controversy due to a business decision he had no control over. We respectfully ask that any and all valid feedback over this decision is directed at Koch Media / Deep Silver, and not the developers at 4A Games.

The future release strategy of the Metro series lies with Koch Media / Deep Silver. Our decision to partner with Epic Games was based on the goal of investing in the future of the series and our development partner at 4A Games. We have every intention of continuing this franchise, and a PC version will always be at the heart of our plans.

https://twitter.com/MetroVideoGame/status/1092115385061646336

https://www.techpowerup.com/252159/metro-exodus-developer-discusses-boycott-of-the-pc-platform-for-sequels-over-steam-review-bombing

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

metro exodus çıkar çıkmaz benchmark sonuçları da gelmeye başladı.

kısa geçeceğim.

https://www.guru3d.com/articles_pages/metro_exodus_pc_graphics_performance_benchmarks,7.html

guru1.JPGguru2.JPG

ayrıc RTX ve DLSS de görsel bir şölen farkı hiç yok. Sözüm ona RTX konusunda devrimsel bir şölen farkından bahsediliyordu.

aşağıda örnekleri koyacağım

RTX ON

rtx on1.JPG

RTX OFF

rtx off1.JPG

RTX ON

rtx on 2.JPG

RTX OFF

rtx off 2.JPG

DLSS ON

dlss on 1.JPG

DLSS OFF

dlss off 1.JPG

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Oyunun geliştiricileri optimizasyon yapma özürlü galiba. Üstüne sağda solda tehdit ediyorlar milleti çıkarmayız Steam'e diye. Metro serisi güzel oyundur her açıdan. Ama şu fps'ye bak, tam rezalet. 5$'a düşerse alırım.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hakkaten FPS durumu facia . Özürlünün özürlüsü , rx580 'le 39FPS nedir fullhd de . Yürüsün gitsin adam gibi kodlama yapsın önce.

Çöp.  3,99$  a kadar beklerim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
26 dakika önce, Najaz said:

Metro serisinin sadece ilk oyunu güzel bence. İkinci oyunda z.çtılar, bu üçüncüsünün pek farklı olacağını da zannetmiyorum.

Ayni sey kitaplari icinde gecerli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/15/2019 at 5:29 PM, Najaz said:

Metro serisinin sadece ilk oyunu güzel bence. İkinci oyunda z.çtılar, bu üçüncüsünün pek farklı olacağını da zannetmiyorum.

Heryerde bu yorumu görüyorum ama ben 2. oyunu da gayet başarılı buldum. Bazı şeyler gözüme batsa da 1.'den bir eksiği yok hatta güzel bir devam oyunu olarak daha bile sarmıştı beni (çakmakla dev mutant örümcek öldürmek zevki bambaşka : ) Zevkler ve renkler meselesi tabi.

On 2/15/2019 at 6:00 PM, Squall said:

Ayni sey kitaplari icinde gecerli.

İlk kitabını okumuştum ve çok sevmiştim. 2.'yi sağda solda yerden yere vuran yorumlar nedeniyle alıp okumadım, 3. için güzel diyorlar bir yerden denkleştirirsem alıp okumayı düşünüyorum. Hikaye gelişimi açısından 2. yani Metro 2034'ü okumak gerekli değilmiş söylenene göre. Bakacağız artık.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, Executioner said:

Heryerde bu yorumu görüyorum ama ben 2. oyunu da gayet başarılı buldum. Bazı şeyler gözüme batsa da 1.'den bir eksiği yok hatta güzel bir devam oyunu olarak daha bile sarmıştı beni (çakmakla dev mutant örümcek öldürmek zevki bambaşka : ) Zevkler ve renkler meselesi tabi.

İlk kitabını okumuştum ve çok sevmiştim. 2.'yi sağda solda yerden yere vuran yorumlar nedeniyle alıp okumadım, 3. için güzel diyorlar bir yerden denkleştirirsem alıp okumayı düşünüyorum. Hikaye gelişimi açısından 2. yani Metro 2034'ü okumak gerekli değilmiş söylenene göre. Bakacağız artık.

Üç kitabı da okudum. İkincisi resmen o evrende geçen farklı bir hikaye. Artyom sadece kısacık bir sahnede cameo yapıyor. Üçüncüsü için konuşmak dahi istemiyorum.

Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
21 hours ago, Kibitzer said:

Üç kitabı da okudum. İkincisi resmen o evrende geçen farklı bir hikaye. Artyom sadece kısacık bir sahnede cameo yapıyor. Üçüncüsü için konuşmak dahi istemiyorum.

Üçüncüyü tavsiye etmiyorsunuz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 dakika önce, Executioner said:

Üçüncüyü tavsiye etmiyorsunuz?

İlkini dahi pek beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Sadece kitabın sonunda güzel bir nokta vardı. O umutla ikinci kitabı okudum. Resmen o alemde farklı kahramanlar ile farklı bir hikaye anlatılmıştı. Kendi içerisinde fena değildi. Fakat ilk kitaptan sonra devamını bekliyorken mutlu etmiyordu. Üçüncüsünde tekrar ilk kitabın kahramanı Artyom'a geri dönmüş. Sadece hikaye bitsin diye okudum diyebilirim. Sanki "Bu da böyle bitsin" der gibi bitirilmiş. Spoiler vermeden anlatamıyorum. Sadece seriyi bitirip kurtulmak için okunur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dun bitirdim kisa ama gayet harika ve son derece gergin bir maceraydi.

Ilk 2 oyundanda cok daha iyi bir oyun cikartmislar ortaya.

Degisik bolumlerde degisik temalar var, kar, col ve orman gibi her bolum degisiyor ve tabii birde klasik yer altinda gecen bazi bolumler varki adami altina mictirtacak kadar korkunc..

Kiyamet sonrasi hayatta kalan ve hepside kafayi yemis cesit cesit insan gruplariyla karsilasiyoruz, o yuzden her onumuze geleni oldurmek mantikli degil, dindar fanatiklerden tutunda mad maxdeki gibi col manyaklarina, yamyamina kadar cok degisik topluluklar var.

En mantikli oynama bicimi stealth, zaten bir base girip birkac kisiyi bayilttiktan sonra geri kalanlar teslim oluyor. Zaten oyunda birde karma sistemi var, oyle herkesi oldururseniz oyunun sonuda ona gore degisiyor.

Grafikler muhtesem ve bahsedildigi gibi asiri bir kasma yok. 1070 gtx pek zorlanmadi. Manzaralar muhtesem zaten oyunun en guclu yonu atmosferi..

Sesler oldukca sikintili, insan seslendirmeleri cok kotu her metroda oldugu gibi herkes bir agizdan konusuyor rusca aksaniyla bir sure sonra kafaniz sisiyor dinlemiyorsunuz hicbirseyi. :) Birde efektlerin siddetleri ayarlanamamis, cogu ses olmasi gerekenden cok daha yuksek geliyor bazi sesler arada kayboluyor falan sesleri pek olmamis yani oyunun. Sanki herkesi tek kisi seslendirmis gibi..

Silahlar cok cesitli ve modifiye edilebiliyor. Mutantlara ve insanlara degisik silahlarla saldirmak gerekiyor. 

Genel olarak cok basarili bir oyun.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

NVIDIA kartlarda oyunda random çökme ve kilitlenmeler olabiliyor. Böyle bir durumla karşılaşırsanız, Ansel özelliğini devredışı bırakmayı deneyin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

So do you guys that are bitching about wanting to have all games in one place also buy your food and other stuff at one store?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, BeJimmieCow said:

So do you guys that are bitching about wanting to have all games in one place also buy your food and other stuff at one store?

Shut the fuck up you motherfucker eat my shit bitch.

TatanQa and TiesTorN beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, BeJimmieCow said:

it's not the same thing you moron.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok