Firefox Quantum (V57)
1 1

Bu konuda 34 mesaj var

Opera VPN gerçekten çok pratik, Güçlü ve Modern Türkiye'mizin gururlu bir vatandaşı olarak wiki'ye girmek için opera vpn kullanıyorum şahsen. Firefox'a build in olarak gelmeyebilir ama bu tarz eklentiler vardır belki.

Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Executioner said:

Opera VPN gerçekten çok pratik, Güçlü ve Modern Türkiye'mizin gururlu bir vatandaşı olarak wiki'ye girmek için opera vpn kullanıyorum şahsen. Firefox'a build in olarak gelmeyebilir ama bu tarz eklentiler vardır belki.

Yıllarca sadık bir Firefox kullanıcısı olmama rağmen @Executioner gibi ben de VPN pratikliği nedeniyle Opera kullanmaya başladım bir süredir. Firefox'ta benzer pratikliği sunan bazı VPN hizmetlerine ait eklentiler var ancak bu hizmetler (Örneğin Zenmate, Hoxx) engelli olduklarından çalışmıyorlar. En basitinden Reddit'te en sık kullanılan resim paylaşım servisi imgur'a ulaşmak için VPN kullanmak şart. DNS de fayda etmiyor çünkü. Wikipedia, vs. saymıyorum bile.

Executioner beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Rj0lnir

Evet hocam DNS'di falan hiçbirşey fayda etmiyor, Opera çok etkin çalışıyor bu konuda, yani ayıptır söylemesi bırak wiki'yi denemek için ahlaken çok sakıncalı sitelere girdim, akıcı bir şekilde her yere girip çıkılabiliyor. İnşallah bizim ergenler bunu keşfetmezler, ileri demorat büyüklerimizin kulağına giderse bu nasıl önlemler alırlar pek hayal etmek istemiyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Uzun yıllar Chrome kullandıkan sonra quantum ile birlikte tekrar Firefox' a geri döndüm. Chrome' dan import işlemleri sorunsuzdu. Ayrıca birden fazla bilgisayar kullanırken sync işlemlerini sorunsuzca arka planda kendisi hallediyor. Zaten iyi olan Chrome' dan Firefox' a geçme sebebini ise tek bir kelimeyle özetleyebilirim; privacy.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Firefox ile girilen sitelerde kamera nasıl açılıyor? İzinlerden açık bırakıyorum çalışmıyor bir diğer sorumda pop-up'lar çalışmamakta bunlara çözüm getirebilecek bir arkadaşımız varmı? Kamera ve mic açık lakin sitede kamera ikonu çıkmıyor. Windowstan kamera  uygulama listesinde de firefox gözükmüyor.

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@RFID Windows'un güvenlik ayarlarında kameranın sistemden bloklanması da ayarlanabiliyor ayarlar kısmında ona da baktınız mı?

Birde bende Youtube videoları hep bi kötü oynuyor laglı gibi. İnternetten baktım driverlardan olabilir demişler ama driverlarım güncel ve Chrome'da böyle bir problem yok. Umarım çözülür.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/8/2019 at 16:37, Thustu said:

@RFID Windows'un güvenlik ayarlarında kameranın sistemden bloklanması da ayarlanabiliyor ayarlar kısmında ona da baktınız mı?

Birde bende Youtube videoları hep bi kötü oynuyor laglı gibi. İnternetten baktım driverlardan olabilir demişler ama driverlarım güncel ve Chrome'da böyle bir problem yok. Umarım çözülür.

Bende windowsta edge çıkıyor sadece firefox seçeneği gözükmüyor sistem ayarlarında kamera izni için.

Youtube chrome'da daha iyi gözüküyor çünkü geçen haberlerde de çıkmıştı kendi tarayıcısına ayrı bir encoder güncellemesi geldi youtube için. Gerçi buna rağmen firefoxta ben net ve güzel izlemekteyim. Tarayıcıyı cache temizlemesi hatta bir refresh yapıp deneyin düzelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok