Gaming mouse tavsiyesi istiyorum
1 1

Bu konuda 122 mesaj var

El 19cm falan değil ise en azından Deathadder falan bulaşmamak lazım.

Zowie EC serisi MS Intellimouse’a benzeyen bir seri tercih edilebilir, 18-18.5cm gibi ise eller EC2-B olabilir.

Küçük bir model isteniliyor ise, palm grip falan yapılmayacak ise FK2 olabilir.

Ben M65 falan almazdım, gayet ağır bir mouse.

136gr ki gayet ağır. İyi bir mouse’unun 100gr altında olması lazım bana göre, ağır mouse beni çok çok bozuyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bilgisayar faresi tamamen kişisel bir olay. Oturma şekli, el boyutu, kavrama şekli, kullanma süresi, kullanma şekli, düğmeye basma sayısı, tekerlek kullanımı, 3. tuş kullanımı, masa üzerinde kat ettiği mesafe ..... (bunu böyle bir sayfa daha yazarım) herkes için farklı. Dolayısıyla bu konuda nokta atışı tavsiye almak yada vermek biraz manasız. Sizin için mükammel olan fare bir başkası için felaket olabilir.

En iyi yol hepsini denemek. Peki bu nasıl olacak? Hepimizin evinde para sayma makinesi yok :D

Aşağı yukarı 5-6 ana tip fare var ve piyasadaki hemen hemen bütün fareler temelde bu 6-7 temel tip farenin değişik versiyonları. Bu versiyonların her birinin ise ucuz çakma yan sanayi alternatifleri var. Bu 6-7 ana tipteki farelerden bir kaçını zaten illaki kullanmışsınızdır, en azından bir fikriniz vardır. Geri kalan 3-4 modelin ucuz alternatiflerinden edinip onları deneyin, sonra arasında en çok hoşunuza giden modelin üzerine gidin.

Whooosh tarafından düzenlendi
rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Razer ürünlerini forumda pek sevenler olmuyor işin açıkcası bozulma olaylarını bende yaşıyorum ama ürünleri kullanımıma en uygun. Bu yüzden Razer benim oyun ekipmanlarında zaman geçirmeyi sevdiğim ürünler üretiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Steelseries'i verdim sipariş, 15TL de kuponum vardı, 264'e geldi. Baya uzun süre deathadder kullandım, şu anda deathadder'ın kopyası sayılabilecek bloody A90 (iyi kopya) ve razer naga epic var. Bir de steelseries deneyelim bakalım :) 

Herkese teşekkür ederim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 13.06.2018 at 17:17, Deathknight said:

Yeni bir konu açmak istemedim, 22 Haziran 2018' de Bim' de Steelseries Rival 110 model mouse satılacakmış. Fiyat olarak 140lira, diğer yerlere göre fiyat olarak epey avantajlı gözüküyor.

Açıkcası Logitech mouseum bozulduğundan beridir idareten aldığım ucuz kalite bir mouse ile idare ediyordum ancak tekerin sektirtme problemi başladı ve bir süredir mouse yenilemeyi düşünüyorum, rival 110 kullanan var mı tavsiye olunur mu ?

Teee bu mesajımın üzerinden çok uzun bir zaman geçmiş. O zamanlar kullandığım mouseumla ilgili küçük bir modifikasyon yapmıştım, geçen gün tekerin yine Fusion 360' ta çalışırken saçmalamalar yapmaya başladığı denk gelince tepem attı.

Bende bugün itibariyle Steelseries Rival 110 sahibi oldum, biraz kullanalım bakalım. Gayet akıcı kullanımı rahat bir mouse' a benziyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 hours ago, Deathknight said:

Teee bu mesajımın üzerinden çok uzun bir zaman geçmiş. O zamanlar kullandığım mouseumla ilgili küçük bir modifikasyon yapmıştım, geçen gün tekerin yine Fusion 360' ta çalışırken saçmalamalar yapmaya başladığı denk gelince tepem attı.

Bende bugün itibariyle Steelseries Rival 110 sahibi oldum, biraz kullanalım bakalım. Gayet akıcı kullanımı rahat bir mouse' a benziyor...

3 yildir kullaniyorum rival 100'u (herhalde artik yerini 110 aldi). gayet yeterli bir mouse. dizayni 'understated'; oyle ergen razer mi raser mi bilmemne ergen mouselari gibi kusturacak tasarima sahip olmamasi hosuma gidiyor :D gorece ucuz. f/p iyi hatta super. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de istemeye istemeye shitseries rival 110 alacağım sanırım, m65 pro'nun tekerleği nanay olmaya başladı. Gönlüm FK1/2'den biri tabi de o kadar para da vermek istemiyorum artık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 minutes ago, wazzap said:

Ben de istemeye istemeye shitseries rival 110 alacağım sanırım, m65 pro'nun tekerleği nanay olmaya başladı. Gönlüm FK1/2'den biri tabi de o kadar para da vermek istemiyorum artık.

Yıllarca o kadar laf edip sonra almak da ne bilim.. Tam sefalet sanki.. git kap kaç yap ama bunu yapma..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Narcissusyarama tuz basma, yapma bunu... 

Ekleme: Az önce saçma bir şeye sinirlenip mouse'u da kırdığıma göre bana yeni mouse yolları gözüktü. Şİmdilik 10 yıllı logitech kablosuz laser mouse ile takılıyorum. :mrgreen:

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cooler Master MM710 aldım ben, teslim olmadı daha ama.

Bulsam Glorious Model O- ve Finalmouse Ultralight 2 ile de ilgileniyorum.

Zowie EC2-B sevenler ve bu tip ultra hafif mouse arayışında olanlar var ise G-Skoll Wolves var, bunu da Aliexpress gönderiyor galiba.

Bu tip delikli istemem diyen olursa da Razer Viper var, deliksiz bir yapı ile 69gr bu da.

Benim el küçük olduğu için MM710’a yöneldim, Logitech G Pro kablolu G305 ile benzer boyutlarda, G Skoll boyut olarak Zowie EC2 EC1 arasında sanıyorum ve bunların klonu gibi görüntü olarak da, Razer Viper Zowie FK1 ile benzer olarak değerlendirilebilir sanıyorum, Glorious Model O- ise FK2’den daha küçük, yapı olarak da ona benziyor.

Bunların en ucuzu da MM710. Diğerleri başka fiyatlara bile olsa ilani olarak, stok sorunu devamlılık gösterdiğinden ciddi maliyetli, bir tek belki G Skoll uygun olabilir, onu da tahmin ediyorum sadece.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, T800 said:

Zowie EC2-B sevenler ve bu tip ultra hafif mouse arayışında olanlar var ise G-Skoll Wolves var, bunu da Aliexpress gönderiyor galiba.

Nevet ben de tam Razer almamak için kasanlar zowie den gidebilir dicektim.. Lakin G-Skoll da tam bir Sqony ymiş..  (G-skill \ Sony) 

On 9/18/2019 at 11:31 AM, wazzap said:

@Narcissusyarama tuz basma, yapma bunu... 

Ekleme: Az önce saçma bir şeye sinirlenip mouse'u da kırdığıma göre bana yeni mouse yolları gözüktü. Şİmdilik 10 yıllı logitech kablosuz laser mouse ile takılıyorum. :mrgreen:

10 yıl shitseries yazıp onu almaya hazırlanırken, bir de logiteche düştüysen bence senin bilgisayar dünyasından kaybolup gitme zamanın gelmiş wazap.. 

Rest In Pieces 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 minutes ago, Narcissus said:

10 yıl shitseries yazıp onu almaya hazırlanırken, bir de logiteche düştüysen bence senin bilgisayar dünyasından kaybolup gitme zamanın gelmiş wazap.. 

Rest In Pieces 

Arkadaş mouse yok evde. Ne yapayım? :(

Verdim FK1 siparişini.

Narcissus beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

FK1 kaça aldın bilmiyorum da Amazon’dan Razer Viper’a da baksaydın keşke, onun fiyatı da uçmuş kaçmış bir fiyat değil ilani fiyata göre.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@T800 360TL abi. san...almark..etim den aldım. 80$ Razer'ın fiyatı, buna pahalı diyorum zaten, onu istesem de alamam. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben dayanamayim konu disi logitieche bidaha sovucem kesin almayin aldirmayin cin mali dandirik markalar yok everest zirt pity gibi markalardan bile daha dusuk kalitede isler yapip satiyorlar orta ve ucuz modellerinde

lan cin mali modem 2.-4 sene  ortalama 3 sene sorunsuza yakin giderken logticeh 3-5 ile 1 sene dayanmiyo swichleri mouselar

ucuz bisi lazim oluncva yada ortama fiyan noname a4tech  ne alirsaniz alin logitechten %99 iyi gidecekdir.

klavyesi bile oldu kablosu koptu arkadasin ust modelrinin resmini gordum boyle kalem gibi kalin kablolu idi ben g103 un kablusu boyle 5 liralik mose kablosundan iopince bisidi sonucta yatakta kullanyıorum koy kenara al yataga derken dibinden kablo temaslik etti ustelik bunu oryaya bi mini kablo egilmesine engel bisi koysalar olmayacak bisi yani 1  cent bilke yatirimla alet 3 kat saglamlasirdi.

aple gibi de degil ki laan bu hani olsun hemende satalim gecirelim mecbureyti olsun.sen adamin malini oldursen boyle ne diye senden alsin

gittim yari fiyatina everst aldim he program yok bi kac sey daha dandik atla deve fark yok kablolar orgu ustelik yani icden kopacaksa bile garantili logiden 1-*2 sene cok gider.

zengin olsam bile almam aldirmam bunlari yeter

apple baska bir ortak yonleri gecmiste suport ile isim yapip ordan ekmek yemeleri benim olmasdi ama forumda yoladim gerek yok diyip x yolladilar y parcasi yolladilar sifir bilmemene verdiler hikayeleri vardi

degmez zaman makinasi gibi 90-2000 lerden maouse klavleri alip eski meski bu devirde kullanmak lazim ayni fiyata olan kalite farki inanilmaz.

oyle bir dandik uretiyorlar belli 1 sene 2 sene dayansin dayanmasin surum olsun diye eski,ler 3-5 sene dayansin diye uretlirdi dayanir dayanmaz o baska

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada unutmadan, Intellimouse hayranları varsa hala Microsoft bir daha çıkardı bunu, ilk olarak classic adı altında geldi yakın zamanda ise oyun versiyonu çıktı, hala unutamamış olanlar varsa araştırabilirler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Rival 110 hakkında, kullanımı gayet ergonomik bir mouse. Kliklemelerin sessiz oluşu epey bir farkedilebilir geçiş oldu benim için. Hafızalı DPI geçiş modu için sanırım 2 kademeli yapmışlar tuşu. Bu bir - mi + mı tartışılır belki ama yazılımında istenen dpilar ayarlandığı için bence bir kusur olarak görmedim. Hatta şu sıralar 3d teknik çizimde hassas geçişlerde ki düşük dpi yavaşlatmasına tek tıkta geçme işi işime bile geldi diyebilirim.

rammstein and infestor beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

MM710 geldi, kablosu bugüne kadar gördüğüm en iyi “braided” tipteki kablo.

Mouse da çok ciddi hafif, boyu benim ele gayet iyi(17cm gibi benim el boyu).

Hafifliğine alışmak zaman alabilir, normalde  1600 veya 1800dpi ile oynuyorum ancak bu varsayılan olarak 1200dpi ki onu bile hafiflik yüzünden yüksek dpi ayarında kalmış falan zannettim. Bakalım bilek ağrıları için de hafifliğin faydası olacak mı ?

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

10 aydır Logitech G502 Hero kullanıyorum ve çok memnunum. Ekstra düğmelerinin de oyunlarda avantajları olabiliyor. Razer Deathadder'ı aratmıyor kesinlikle. Deathadder'a göre tek dezavantajı biraz daha ağır olması. FPS oyunlarında yorabiliyor bir süre sonra.

rammstein tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok