Xiaomi ürünlerini takip ediyoruz ....
4 4

Bu konuda 354 mesaj var

Kardeşlerime Redmi Note 4 3gb/64gb ve 4gb/64gb'lık modellerden aldım kullanıyorlar çok memnunlar, biraz kurcaladım o paraya harika f/p cihazı olmuş, redmi note5a/prime diye uyduruk bir modelde duyuruldu bugünlerde onlar biraz talaş gibi. neyse birçok model şuan sahibinden'de bulunabiliyor. yurtdışından getirilmiş olması insanın aklında şüphe oluştursada aslında siz düşürüp etmediğiniz sürece sizi üzmez saat gibi çalışır. Mi6'da band 20 sıkıntısı vardı en son burada forumda da konuşulmuştu, tüm versiyonlarında olmayabilir ama yinede bir araştırın derim.

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-cep-telefonu-modeller-xiaomi-mi6-128gb-siyah-kayitli-europe-ferhat-iletisim-467114172/detay

mehmetclk tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
24 dakika önce, infestor said:

Xiaomi Mi6 almayi dusunuyorum (64 GB olani)

nereden sakata gelmeden (garanti, dandik varyant vb.) ve uygun fiyata aliriz?

Hocam biraz ters düşebilir aklınızdaki ürüne ama yakın fiyatlı oneplus edinin Xiaomilerde band uyumsuzluğu olabiliyor, kardeşim pek memnun kalmadı aldığı üründen. Hepsiburadadan alın mümkünse Türkiye içi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 minutes ago, RFID said:

Hocam biraz ters düşebilir aklınızdaki ürüne ama yakın fiyatlı oneplus edinin Xiaomilerde band uyumsuzluğu olabiliyor, kardeşim pek memnun kalmadı aldığı üründen. Hepsiburadadan alın mümkünse Türkiye içi.

sirf 4G bandi muhabbeti yuzunden mi memnuniyetsiz?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, infestor said:

sirf 4G bandi muhabbeti yuzunden mi memnuniyetsiz?

Birtek o problem yok hocam Wi-fi, bluetooth gibi bağlantılardada problem yaşatabiliyor. Bir diğer alınmaması gereken ürün 99tl lik fiyata sahip olsada Mi Bandlar.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman ben oneplus 5'i da bir dusuneyim. arkadas geliyor abd'den. ona aldirabilirim (resmi sitesinde stoklarda varsa)

xiaomi mi 6 icin oyle bir sansim yok galiba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, lawnmower said:

Mi Band gayet sorunsuz çalışıyor bende. Hani daha sorunsuz olamazdı herhalde.

Hocam bandda sıkıntı yok. Tek telefona tanımlanıyor ve bir başka telefonla kullanmak istediğinizde sıkıntılar başlıyor. Yani ürünle ilgili şikayetler diz boyu bu sorunla ilgili internette. Yoksa cihazda sıkıntı yok Mi Account ve müşteri hizmetleri problemli adamlar çözememişler yani tecrübeleri yok bu yönde.

1 saat önce, infestor said:

o zaman ben oneplus 5'i da bir dusuneyim. arkadas geliyor abd'den. ona aldirabilirim (resmi sitesinde stoklarda varsa)

Mi 6 lar çinde fiyatları değişiyor hocam birde sahte ürünler çıkmakta benzer. Eğer çin piyasasını bilmeyen biri alacaksa Türkiyeden hepsiburada gibi siteden almanızı öneririm. Oneplus daha oturtmuş telefon işini arada gözle görülür ürün farklılığı kullanıcıya yansıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mi band 1 kullandım kardeşimdede var sorun çıkmadı,band 2 diğer kardeşimde var kullanıyor sorun yok birde telefon değişimleri oldu sorunsuz geçiş yaptılar, bende 1 kullanırken  telefon değiştirdim yine sorun çıkmadı, açıkçası telefondan geçiş yapma mevzusu şu cihaz bir şekilde bozulabiliyor farkedilmiyor sanırım kastedilen o, web'dede insanların zan üzerine yanıp tutuştuğu konu bu sanıyorum başka şey değil, ofiste stajyerdede vardı oda bıdı bıdı yapıyordu baktım cihaz çalışıyor görüyor fakat hiç bir şekilde üzerindeki datayı alamıyorsunuz, çalışıyormuş gibi görünüyor cihaza bağlanıyorsunuz ama veri akışı yok. baktık olacak gibi değil araştırdım bu cihazlarda olabiliyormuş sineye çektik zaten 1kusur senedir kullanıyormuş, elemanda sorunu büyütmedi gitti 2.sini aldı kullanıyor.

Telefon konusundada ister hepsiburada ister elden kayıtlı alınsın(gittigidiyor/sahibinden) X kişisinden/firmasından alınsın önemli değil, cihazın kodu model vs bilgileri nette yazıyor gider not alırsınız olur biter. Xiaomi ve diğer Çin firmalarının ürünleri, hindistan/global/çin yada x bölgesi gibi cins cins gruplara ayrılabiliyor. Dikkat edilecek tek nokta bu başka değil, telefon modelii seçtikten sonra bilgileri not alın satıcısından teyit alın yeterdir. Sahte model almak için bilincinizin kaybolması gibi bir durumda olmanız gerekli bu devirde.

Mi6'daki band20 mevzusu aslında TR şartlarından şebekelerin ne derece yeterli olduğu konusuyla aynı seviyede, misal Vodafone'da alacağın kalite güya Telekomdan iyi Tcell'e yakın denir hep, gerçekte kazın ayağı öyle olmuyor şebeke kaynaklı kesilme geç bağlanma hız değişimi/dalgalanması vs bir sürü kalitesizliğide Vodafone'da yaşadım. daha birçok şey sayılabilir.  Mi6 kullanan  bir tanıdık varsa gidilip bakılabilir. içinize yatarsa gider alırsınız ki zaten en çok 2-2.5yıl sonra zaten yenisini almak için etkileyici bir bahane bulmuş olmanız muhtemeldir.

Sahibinden'de bulacağınız cihazla hepsiburada yada başka resmi ithalatçıdan alacağın cihaz arasındaki tek fark servis garantisi başka bir şey değil.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Alternatif olarak Xiaomi Mi5 de alnabilir. Android 8 alacak olarak görünüyor (?) . aralarındaki fiyat farkı fazla, garantisi sallantılı olduğundan ucuz olan alınıp geçilebilir. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 24.08.2017 at 07:38, lawnmower said:

@RFID
Ben bir telefondan diğerine aktardım sorunsuz olarak. Şanssızlık olmuştur bu süreçte sıkıntı çıkmışsa. Normalde olan birşey değil.

Hocam Mi band 2 bzide 2 adet var ve sıkıntı yaşadık. Telefonlarımız iphone ve mi serisi. Mi telefonumuza Mi bandı kurduk daha sonra uygulamasını diğer telefonlarımıza indirdik. Aynı hesap üzerinden kuruluma başladığımızda diğerindeki bağlılığı kopar diyor bu safada koparmak problem oldu account sildik tekrar kayıt olduk gene aynı hatayı verdi. İnternette şarjı tam bitirince telefon uygulamasındaki bağlılık otomatik kopuyor denildi şarjı bitirip blutoothla bağlayıp denediğimizde gene aynı bağlılığı kopar uyarısı aldık ve şuanda sadece kol bandı olarak kullanabiliyoruz telefon bağlantımızı sağlayamadık.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

XIAOMI AMAZFIT SAAT

Saati Aliexpress'ten 100$ civarına aldım. Bir kaç gün ben kullandım, sonmra gerçek sahibi olan hatuna devrettim. Saat öncelikle inanılmaz rahat. Çok sayıda saatim var ve söyleyebilirim ki, silikon kordonu açık ara en rahat saat. Turuncu ya da siyah versiyonu var malum.

r2rG0B.jpg

Saatte çok sayıda arayüz var. Dahili arayüzlerden bazıları tamamen özelleştirilebiliyor. Ekrana basılı tutunca diğer arayüzler seçilebilir hale geliyor ya da uygulama üzerinden de arayüz tek dokunuşla değişiyor. Özelleştirme sayesinde adım sayar nerede olcak, ne renk olacak, zemin rengi, akrep yekovan vb değiştirebiliyorsunuz. Ancak https://sawfb.fabiobarbon.click sitesinde yüzşerce arayüz var ve bazıları gerçekten çok güzel. Tek yapılması gereken arayüzü bilgisayara indirmek, saati usb kablo ile bilgisayara bağlayıp, saatin içinde yer alan "warchface" klasörüne atmak. 

9dyj3k.jpg    qWLza5.jpg

Mv7jbN.jpg    Q7qj0k.jpg XXAZg7.jpg

Saat yanda bulunan tek düğmeye basılı tutularak açılıyor ya da kapanıyor. Aynı düğme saatin uykudan çıkmasını da sağlıyor. Arka yüzde şarj ve data bağlantı uçları ile kalp ritmi sensörü görülüyor. Saatin kalınlığı rahatsız edici boyutta değil.

7NzjBm.jpg

Saatin spor başlığı altında koşu, bantta koşu, yürüyüş, bantta yürüyüş, bisiklet, bisiklet aleti, eliptik bisiklet aleti modları var. Bu modlar başlatıldığında iç ya da dış oluşa göre GPS'i devreye alıyor ve saatin arayüzü kronometre, kalp, mesafe, adım gibi bilgileri içeren bir ekrana dönüşüyor. GPS açılınca harita zemini görünmese de yürüdüğünüz güzergah ekranda görülebiliyor. Bu saate modlu firmware yükleyerek harita yüklemişler ve forumnlarda bu firmwareler bulunabiliyor.

gWaQPL.jpg   9dyjY9.jpg

Ayrıca yine aynı bölümde activities başlığı var ve size bir program veriyor. Bu programa göre başlangıç vb modlarla spor yapabiliyorsunuz. Biz hiç kullanmadık bu modu.

Saati uygulama ile eşleştirince istenilen bölgenin 5 günlük hava durumu görünebiliyor. Sonraki ekranda ise günlük aktivite özeti görünüyor. Hatun telefonla eşleştirmedi bile saati çünkü her aktiviteyi saatte tutup izleyebiliyor. Uzun süredir telefona bağlanmadığı için hava durumu ekranı boş.

Mv7j16.jpg

Kalp ritmi sensörü çok düzgün çalışıyor. Ayarlanan kalp ritmi barajı aşılınca uyarı veriyor. Sürekli kalp ritmi takibi de mümkün.

bG3PvY.jpg

Saatin bluetooth üzerinden müzik yayını yapma özelliği muhteşem bir kolaylık. QKZ Q8 kulaklık ile kullanılıyor ve bağlantı kopması vb sorunlar yaşatmadı. Bu kulaklık saat ile birlikte telefona da aynı anda bağlı halde kullanılabiliyor. Saate mp3 dosyası atmak için yine şarj kablosu ile bilgisayara bağlıyorsunuz ve şarkıları music klasörüne atıyorsunuz. Yanlış hatırlamıyorsam saatte 3,5 GB civarı boş kapasite var.

dGp9LZ.jpg

Saatte alarm da var doğal olarak. Titreşim ile uyandırıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Bu arada titreşim motoru oldukça kuvvetli. Motorla giderken bile hissettim ki aynı motorda cebimdeki telefonun titreşimini hissedemiyorum.

Saatte ayrıca dahili pusula var ve arada bir saati  tepsi yağlar gibi (nasıl tasvir edilir başka türlü bilemedim) çevirerek kalibre etmenizi istiyor. Pusulası çok düzgün çalışıyor. Ayrıca pusula ekranında o anki hava basıncını da veriyor.

7NzjOr.jpg

Saatte ışık ayarı yok. Dış ışık ne kadar güçlüyse o kadar görünür oluyor. Hatta evin içinde görmek bazen zor bile olabiliyor. Gps açık ve müzikli spor aktivitesi yapıldığında bile 2 tam gün şarjı dayanıyor. Eğer şarj çok azalırsa arayüzde dolaşamıyorsunuz. Saat kapanana kadar sadece zamanı gösteriyor. Saatin ekranı daima açık bu arada. Saate kolunuzu yükselterek bakarsanız saatin ışığı biraz daha açılıyor ve canlı arayüz devreye giriyor.

Saatin şarjının daha uzun dayanması saat arayüzlerinde yer alan canlı renkler, yüksek çözünürlük, saniye ibresi vb özellikler kapanıyor ve aynı arayüzün donuk, düşük çözünürlüklü jpeg resmi zamanı gösteriyor. Düğmeye basarsanız ekran canlanıyor ve arayüzde saniye vb ibreler tekrar hareketli hale geliyor. 

Kutusu çok şık, paket içeriğinde aşırı basit ve hiç bir işe yaramayan kullanma kılavuzu, şarj ünite ve kablosu yer alıyor. Kordonu kolaylıkla değiştirilebiliyor. Saate uygun ekran filmi de bulmak mümkün. Resimlerdeki saatin üzerinde ekran koruyucu cam var mesela. Şurdan aldım.

Akıllı saatten çok spor saati olduğunu unutmamak gerek. Sadece akıllı saat olarak kullanmak istenirse zaman arayüzünün durağan hale geçmesi hevesinizi kırabilir. Bu arada adım sayar fonksiyonu mi band 2'den daha iyi çalışıyor. Biraz daha hassas ve gps desteği ile çok daha doğru sonuç veriyor.

Tesla tarafından düzenlendi
OnLyTNT and ResetButton beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayırlı olsun @Tesla, güzel saatmiş. Her ne kadar ağzımın suyu aksa da "şarz" süresi benim için yetersiz. İyileşirse kesinlikle edinmek isteyeceğim bir saat. Mi Band 2 ile devam şimdilik. İnceleme için teşekkürler.

OnLyTNT tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 8/23/2017 at 11:04 PM, infestor said:

oneplus 5'i alacam cok buyuk ihtimalle. 

$479 (1635 lira) bu cihaz icin cok iyi bir fiyat. gerci 150 lira IMEI kaydi kuyduyla beraber 1785 liraya gelecek bana.

tek sikintisi abd'den alinan bu cihazin tr'de garanti mevzuu :cigar:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O fiyat çok iyi. Band sorunu var mı?

Garnatiyi sallayın bence, Türkiye'den alınsa da doğru dürüst bir garantisi yok.  İlk alındığında sorunsuzsa genelde bozulmuyor. Bir süre kullandıktan sonra bozlulursa zaten umrumda olmuyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 minutes ago, ResetButton said:

Band sorunu var mı?

hayir, band sorunu yok.

xiaomi gibi zart zurt bolgesel versiyonlari yok. tek bir versiyonu var telefonun. en azindan kontrol ettigim kadariyla turkcell'in kullandigi tum bantlar destekleniyor: 

Connectivity

LTE/LTE-A

DL 3CA/256QAM, UL CA/64QAM

Supports up to DL CAT12/ UL CAT13(600Mbps/150Mbps) depending on carrier support

Bands

FDD LTE: Band 1/2/3/4/5/7/8/12/17/18/19/20/25/26/28/29/30/66

TDD LTE: Band 38/39/40/41

TD-SCDMA: Band 34/39

UMTS(WCDMA): Band 1/2/4/5/8

CDMA EVDO: BC0

GSM: 850/900/1800/1900 MHz

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mi Mix 2 dün tanıtımı yapılan iphone X'e göre bence daha alınabilir ve yenilikçi bir telefon, eğer kamerada da iyi bir noktada durabilirseler ucuzladığında banko alabileceğim bir telefon olur, zaten ucuzlaması bir yana piyasaya etki edeceği için belki de ucuzlayana kadar daha iyi modeller görebiliriz. Xiaomi TR'de bulunabilirliği artırır daha çok yerde satılırsa ciddi satabilir sanki.

Kardeşim 26sında Çinden bir tanıdığa  Amazfit Pace getirtiyor, İyice Xiaomi tüketicisi olduk, incik boncuk donanımlarıda yakında Xiaomi'den aldık mı tamam dır. :mrgreen: Son olarak saatin TR'de bulunabilirliği ve fiyatı ilginç 500TL'ye satanda var 1035TL'ye satılan yerde var.:cici:  güven kırıcı bir durum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok