Yetkili servis periyodik bakim kazigi
1 1

Bu konuda 82 mesaj var

Arkadaşlar, hafif kusurlardan sizi rahatsız eden birşey yok ise, hiç kafayı takmayin. Yoksa sorumlu vatandaş titremesine kapilabilirsiniz. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de mayısın 6'sı muayene tarihi. Yazlıkları taktırdıktan sonra sanayi yolu gözüküyor gibi. bir kaç aydır 120-140km'de virajlarda sağa dönerken araba beşik gibi sallanıyor. Bazen yapıyor bazen yapmıyor. Sanki kışlıkları taktırdıktan sonra başladı gibi. Lastikle mi alakalı yoksa amortisör, süspansiyonla alakalı mı bilemiyorum. Onu göstermem gerekecek. Bir de bazen gazı kesip, tekleme gibi bir sıkıntısı vardı, rolantide falan devir düşüp stop edecekmiş gibi yapıyordu. Göstermiştim, ateşleme bobini kaynaklı demişlerdi. Çok nadir yaptığı için hemen değiştirmedik. Ama elimde bulunsun diye NGK marka ateşleme bobini siparişi vermiştim. Aracın orjinali bildiğim kadarıyla ngk çünkü. Benim araçta iki tane ateşleme bobini var. Bir tane gönderdiler, ikincisini temin edemediler. Bende başka yerde bulamadım. Biri farklı diğeri farklı marka kullansam sıkıntı olur mu acaba. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2015 50.000km A3'e 1900TL dediler hadi bakalim... :D Gecen sene 1100TL idi ne oldu da neredeyse iki katina cikti diyorum, bu sene yakit filtresi degisiyor ondan diyor haha... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
49 dakika önce, JardeL said:

2015 50.000km A3'e 1900TL dediler hadi bakalim... :D Gecen sene 1100TL idi ne oldu da neredeyse iki katina cikti diyorum, bu sene yakit filtresi degisiyor ondan diyor haha... 

Sen değiştirme ulan ayı deseydin :) Ama değişmesi gerekiyorsa el mecbur.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
18 hours ago, JardeL said:

https://www.aloparca.com/arama/q/Audi A3 yakıt filtresi

Parça fiyatı ortalama 100-150 TL civarı yakıt filtrelerinin (benzin ve motorin için değişiyor tabii). Mann veya Bosch filtre kullansa 150 civarı bir masrafı olur en fazla (+işçilik). 1100 ile 1900 arasındaki o 800 liralık farkın sebebi kim bilir ne. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yetkili servis olunca parçanın fiyatını 3 ile çarpabilirsin. 100-150 olmaz yani :)

geriye kalan 300 tl lik fark da işçiliktir.

yetkili servislerde mann, bosch vs. kullanmazlar zaten direkt logolu kullanırlar. mesela bmw'de oksijen sensörü takacaksın, kendin bosch alıp takarsın 200 tl ye, yetkili servise gidersen sana tanesine 600 tl derler çünkü üstünde bosch yazmaz BMW yazar, halbuki o parça aslında bosch'tur, bmw alıp üstüne logosunu basmıştır olur sana fiyatı x3.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

500 TL indirim yaptilar gerci de etmez o paralar kesinlikle... Gerci AUDI'nin servis ucretleri diger premium markalara kiyasla daha uygun bildigim kadariyla... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bundan bir onceki periyodik bakim icin yetkili servise gittim garanti bozulmasin mevzusundan. yoksa o kazigi yemeye kimse merakli degil. bana yakin oldugu icin opel atm pendik'e gittim.

normalde 30 dakikalik bir istir yag ve filtre degisimi. bunlar arabayi 2 gun tuttular. hadi bunu gectim.

ikinci periyodik bakim icin parcalari ben aldim internetten. sanayide bir dukkana gittim degisim icin. adam hava filtresini degistirirken "abi bunun icinde karton parcalari" var dedi. harbiden iri boyutta ambalaj parcalari vardi filtre kutusu icinde.ambalaj parcalarini icine atmis ayioglu ayi yetkili servis bundan once. 

yatacak yerleri yok alayinin!:mad:

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arabamı bakıma götürmem lazım. Yetkili servis 1-2 ay önce kampanya var demişti, 700 TL. Şimdi aradım, kampanya bitti dediler. Daha önce götürdüğüm özel servis de 650-680 TL fiyat çekti. İnternette yağ ve filtre fiyatlarına bakıyorum. 250 TL yapıyor en fazla.

Benzinciler falan da yağ değişim yapıyor normalde. Tecrübesi olan var mıdır?

Araç Opel Astra 2016 dizel bu arada. 60bin km.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, iceice said:

Arabamı bakıma götürmem lazım. Yetkili servis 1-2 ay önce kampanya var demişti, 700 TL. Şimdi aradım, kampanya bitti dediler. Daha önce götürdüğüm özel servis de 650-680 TL fiyat çekti. İnternette yağ ve filtre fiyatlarına bakıyorum. 250 TL yapıyor en fazla.

Benzinciler falan da yağ değişim yapıyor normalde. Tecrübesi olan var mıdır?

Araç Opel Astra 2016 dizel bu arada. 60bin km.

daha önce de dediğim gibi yağınızı filtrenizi alın gidin herhangi bir mahalle tamircisine, cüzi işçiliğe halleder. standart yağ bakımı için tek gereken şey bir lift olması, ustanın yetenekli olması gerekmiyor.

iceice beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@iceice

direkt gotur sanayide yag degistiren bir dukkana. ben 50-60 lira bisey vermistim yag+tum filtrelerin degisimine. hem gozunun onunde yapiyorlar.  

yag degistirmeye imkanim (kuyum :) ) olsa ben degistirecem zaten. dunyanin en kolay isi. 

bu arada yag & filtre degisimine 120+ lira isteyen olmustu (ozel servisler). suratlarina gulup kapattim. 

iceice beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Suzuki yeni jimny yi ilk 1 yıl bakımına götürdük. (tabiki yetkili servise) 1.000 tl tuttu. 1.000 tl fazla değil mi diye sorduk ''arabanın yeni fiyatı 200 bin lira oldu'' dediler. 

vay vay nasıl audi de bmw de premium servis oluyor en az 1.000 - 1.500 u veriyorsak suzuki de öyle arabanın fiyatına göre.

gerçekten garanti dışı yetkili servis akıl işi değil...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@emre666 nasıl yeni Jimny? Nerede nasıl kullanıyosun? %50 şehir içi %40 uzun yol %10 dağ bayır gibi bir niyetim var. Tavsiye eder misin?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, emre666 said:

Suzuki yeni jimny yi ilk 1 yıl bakımına götürdük. (tabiki yetkili servise) 1.000 tl tuttu. 1.000 tl fazla değil mi diye sorduk ''arabanın yeni fiyatı 200 bin lira oldu'' dediler. 

vay vay nasıl audi de bmw de premium servis oluyor en az 1.000 - 1.500 u veriyorsak suzuki de öyle arabanın fiyatına göre.

gerçekten garanti dışı yetkili servis akıl işi değil...

yetkkkkkili servislerde bence 1000 lira bu yil icin iyi valla.

2 sene once yedigim kazik benim o kadardi :baba: allaaan astra'si icin.

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, emre666 said:

aracın satış fiyatıyla bakımı arasında nasıl bi bağ kurdularsa artık tebrikler :lol: kafaya bak hele...

sarf malzeme fiyatının üstüne de aracın fiyatına oranla kazık payı ekliyolar heralde.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 23/12/2017 at 7:34 PM, sCoRPion_tr said:

Ben de VWnin kazığını koyayım karşılaştırma olması açısından. 15k bakımı.

vw_bakım.PNG

15.000 km'deki arabanin karter tapasi neden degistirilir arkadas ya?! sizinti yapana/bir sorun cikana dek degistirilmesi gereksiz bir parca degil mi bu tapa? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Mono said:

@emre666 nasıl yeni Jimny? Nerede nasıl kullanıyosun? %50 şehir içi %40 uzun yol %10 dağ bayır gibi bir niyetim var. Tavsiye eder misin?

bence güzel. uzun yol biraz sıkıntı. geçen yaz ankara giresun 650 km. gittik. hız olarak 100 km. nin üzerine çıkınca 3.000 devirin üzerine çıkıyor. hem yakıt tüketimi hem de yol, motor sesi rahatsız ediyor. ordu da benzin bitti 1 depo ile 600 küsür km. yol gidemedi. koltuklarda baldır desteği de olmadığından bi yerden sonra baya yoruyor. 

şehir içinde kullanması küçük ve yüksek olduğu için çok kolay. çamurluklarda geniş ve yüksek olduğu için kaldırım vs. dikkat etmeden park etmek kolay. direksiyon güncel araçlar kadar hafif değil yalnız.  küçüklüğüne alışınca diğer araçlarda geçilmeyecek yerlerden geçmek, park edilmeyecek yerelere park etmek kolaylık oluyor.

dağ bayır hiç kullanmadım ama geçen kış ankara karında kullandım. üzerindeki fabrika çıkışı kar tipi olmayan lastiklerde bile en ufak sıkıntı yaratmadı. (gerçi 1 kere çok kar oldu yanlış hatırlamıyorsam) kar kütlesi vs. ez geç şehir içinde kalacağı durum olmaz. karlı yokuştan eğim iniş tuşu ile süper inmişti.

Thustu, quad, rammstein and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, TiesTorN said:

aracın satış fiyatıyla bakımı arasında nasıl bi bağ kurdularsa artık tebrikler :lol: kafaya bak hele...

Orada kastedilen şu: "200 binlik arabaya biniyorsun, üçün-beşin lafını yapma ayıp oluyor..."

Thustu beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

benim eski aracımın forumundan alıntıdır.

Oncelikle merhabalar, ben Denis.

Cocuklugumdan beri Mazda'yi begenen ve takip eden biri olarak yaklasik 4 ay once Ankara'dan 2017 model Mazda3 Skyactive-G aldim, kullandigim sure boyunca da aractan fazlasiyla memnundum. Ancak gecen hafta cumartesi gunu aracimi Mazda Goren Mugla subesine periyodik bakim icin goturdukten sonra Mazda markasina bakis acim fazlasiyla degisti. Izmir'de servis olmadigi icin aracimi en yakin yetkili servis olan Mazda Gorene goturup 40.000 bakimi yaptirdim ve Izmir'e dogru yola ciktim. Araci aldigimda aracin ici benzin kokuyordu. Yetkili servisteki arkadas yakit filtresinin degisecegini soylemisti. Kokunun bu degisim sirasinda damlama vs seklinde oldugunu dusunup yola devam ettim. Yaklasik 3 gun boyunca gecmeyen kokudan sonra servisi aramaya karar verdigim sirada arabanin alt tarafina baktim ve ciddi miktarda benzin aktigini farkettim. Altina legen koymak zorunda kalacak kadar benzinden bahsediyorum. Hemen Mazda goreni aradim ve durumu anlattim. Araci hemen cekici ile muglaya gondermem gerektigini soylediler ve mazda yol yardim'a yonlendirdiler. Eglenceli kisim buradan sonra basliyor. Mazda yol yardimi arayip 10 dk aracimi tanittiktan sonra durumun aciliyetini belirttim hemen cekiciyi gondereceklerini soylediler. Yaklasik yarim saat sonra bir telefon geldi ve "Biz kaskonuzdan cekici istedik 740 TLsini karsiliyor ama muglaya gondermek 1050TL 300 TL vermeyi kabul ederseniz cekiciyi gonderelim". Bolca kufur ederek tamam gonderin arac yanacak sitemleri ile telefonu kapattim ve tekrar mazda goreni aradim. Neden mazda yol yardiminin benim kaskomdan cekici istedigini hatanin onlarda oldugunu ve bu durumu cozmeleri gerektigini anlatmaya calistim ama karsilik olarak aldigim cevap "Eger sorun bizdeyse bir dahaki bakiminizda indirim yapariz bi sekilde cozeriz.". Kan beynime sicramis halde yaklasik 5 saat suren telefon trafigi, tartisma ve kavgalar sonunda, servis muduru ve servis sefi beraber Izmire geldiler ve sorunu cozduler kusura bakmayin dediler ve gittiler. Bunu yaptiklari icin kendilerine tesekkur ediyorum. Ancak bu yasananlar sonrasinda mazda'nin odul almis 30 yillik servisinin bu hatayi yapmis olmasini kabul edemiyorum ve aracimi satiliga cikarttim. Yasadigim olaylari, Mazda Goren ve Mazda Yol Yardim'in bana yasattigi bu stresi sizlerle de paylasmak istedim. 

infestor and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, infestor said:

@jackjoker

sorun neydi? yakit filtresini tam oturtamamislar mi?

mazda forumunda okuduğum kadarıyla, yakıt filtresi değişmiş ( benzinli arabanın 40 bin de rutin bakımda yakıt filtresinin değiştiğine ilk defa tanık oluyorum bu arada ) 
mazda 3 lerde yakıt filtresi deponun üst kapağında bir yerdeymiş. oraya erişim de arka koltukları sökünce olabiliyor. muhtemelen usta yakıt filtresini değiştirirken tam kapayamamış ve orada potluk yapmış. yakıt ısındıkça basınç vesilesi ile potluk yapan kısımdan sızmaya başlamış. 3 gün boyunca gelen benzin kokusunun sebebi buymuş. 
normal şartlarda bu kusuru amerikada ki bir servis yapsa mağdur olan zengin olurdu. burada ise çekiciyi bile mazda türkiye mağdurun kaskosundan karşılamayı teklif etmiş. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, jackjoker said:

( benzinli arabanın 40 bin de rutin bakımda yakıt filtresinin değiştiğine ilk defa tanık oluyorum bu arada ) 

yani...o da "garip"?! genelde yeni benzinlilerde ya ömürlük oluyor benzin filtresi ya da 4 bakimda bir degisiyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benzin filtresini her yıl değiştiririm (yılda en fazla 10 bin km yapıyorumdur), kötü benzin istasyonlarını belli ettirmesi dışında bir zararını görmedim şimdiye kadar. Aynı markanın tanımadığım bir istasyonundan benzin alırsam arabada motor arızası ışığı yanıyor hemen. Benzinin bitmesine yakın bir zamanda, hep gittiğim ve bildiğim bir istasyondan benzin alınca düzeliyor. Bu, özellikle yazın çok sık başıma geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok