Yetkili servis periyodik bakim kazigi
1 1

Bu konuda 82 mesaj var

15.000 km periyodik bakimi gelen aracim  icin opel servislerinden fiyat sordum: 900 ila 1100 lira arasi gecirmeye niyetli sirtlanlar! o cok bok atilan dogus grubu bile 721 liraya sabitlemis.

astra'nin 2 sene garantisi var. 1 yili zaten gitti. kaldi ki artik tuketici kanununa gore artik ozel servislere (a.k.a sanayideki beytullah usta) de periyodik bakim yaptirilrsa garanti bozulmuyormus. 

bakim adi altinda tirto motor yagi, polen filtresi, yakit ve hava filtresi degisimine bu kadar para bayilmak istemiyorum. insani aptal yerine koyuyorlar. bu isi  beytullah usta herhangi bir opel servisinden hem daha iyi hem de daha hizli yapar (parcalari zaten secip ben veriyorum) 

konu hakkinda bilgisi olan var mi? sonra ozelde yaptirdim diye servise goturdugumde ibnelik yapmasinlar?

infestor tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yuh. 1100 lira nedir arkadaş? Hem de 15K bakımında. Demek ki 60K bakımında 2000 lira isteyecekler. Alt tarafı motor yağı, hava, polen filtresi değişiyor. Benim Kia Ceed için 5 yıl garanti var. Yağımı alıp gidiyorum servise. Polen filtrelerini de kendim değiştiriyorum. Hem garanti sürüyor hem de bakım baya ucuza mal oluyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Onlar ibnelik yapacak başka yere giderseniz. Tüketici kanununu işletmek için baskın pislik olmanız gerekebilir servisinizde.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 minutes ago, Mr.Crunch said:

Onlar ibnelik yapacak başka yere giderseniz. Tüketici kanununu işletmek için baskın pislik olmanız gerekebilir servisinizde.

o zaman 1 yil daha garanti kapsaminda basim agirimadan tutmak icin en az 900 lirayi verecez gibi duruyor

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Araba yenilememek için nedenlerden biri. ÖTV, MTV derken son 1 yıldır enflasyon artışının 3-4 katı artan servis ücretleri. 100bin TL civarı araçların yetkili servis ücretleri 1000 TL civarı. BMW falansa x2 fiyatlar sözkonusu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Avrupada da çok fahiş bakım ücretleri. Elinden gelen kendi yapmaya çalışıyor filtre-yağ değişimi gibi şeyleri.

Bende böyle masraflara çok acıyorum. Ne yazıkki gelirim artmadan bu ve benzeri masraf kalemlerim çok arttı. :(

Bu nedenle hep garantisiz araçlar tercih ettim  bundan dolayı başım ağrımadı. İyi bir usta bulup ona gitmek lazım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

daha önce de konuşulmuştu benzer bir konu.

aracın garantisini neden bu kadar önemsiyorsunuz ki? 0 araçta 2 sene içinde garantiye girebilecek bir arızanın çıkma olasılığı zaten çok düşük, hadi çıktı diyelim, onu da büyük ihtimalle kullanıcı hatası diye size kaktıracaklar. araba garantisi kadar boş ve işe yaramaz bir şey görmedim ben.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

jardel abicim bulucaksin mutab senin katan diyecek 3 kati fatur dusecek %80

benim boyle bir tanidigm vardi sifir araba alirdi kendi bildigi ustasindan baskasina da gitmezdi.

bi kere bile yetkili servislere falan gitmezdi basinada bisi gitmedi

basina bisi geldiginde yetkili servislerin garantisi varken surundurdugu tonlada adam var

super zor pahali bir aracin olursa

antika olur yada yeni ozaman tamam

1969 porshe 911 carera falan gibi bisiyin varsa cok onemli tabii

yada 1997 ferrari falan

bunlar coluk cocuktan daha iyi saglik karnbelerine rahip bakim tarihleri servis dokumleri onemli satarkende falan onemli

hatta bazi araclarda bu adamlara bizdenarac aliyo iyi bakip bi kullaniyor diyip oncelik bile verebiliyorlar

ama almissin reno toyoto arasi bi araba dogru duzgun bir ustan varsa ne olucak

dolandiricilik

bu aeye benziyo 1+1 155bin lira diye konut satiyorlar

ama sozlesmede herif sana tum sitenin 5-10 sene yoneticisi benim aidati da sukadardir diyip

kendine calisanlara bol keseden dagitiyo

yani herif sana 25 bin lira bile fazlasi vberilecek evi duruja gore ucuz bile verebiliyo

sonra ister 3-1 ister 1-1 olsun 750-1250 lira gibi bir aidati 5-10 sene kilitliyo

haiyr istemiyorum deme sansin bile yok

evi aldin 6 ay sonra evlenince tasinacaksincik odemeyeceksin

ve oyle 3 kurus apartman elektrigi 5 kurus asansor parasi 2 kurus eleman parasi degil

okuz gibi aliyo

forumda bi suru adamda yazdi gidiyo elinde urunu de var adam bulmus etmis degisecekoku gibi paralar isityorlar

alt tarafi 10 dk ugrasacak takicak bisi yok parca da senin

bunu sanayide yatiririnca adama bi sakal parasiatiyor yaptiriyor

3 sene boyunca garantiden 3 kurusluk fayda gorme ihimalina karsi bunlar seni 5 liralik opuyor

sigorta gibi de degil

garantiden de cok sorun cikartiyorlar bide

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, nazareth said:

jardel abicim bulucaksin mutab senin katan diyecek 3 kati fatur dusecek %80

Oyle olmuyor iste her zaman... Garantisi bitmis Golf'te cikan 1600TL'lik arizaya 200TL odedim 2-3 sene evvel, sirf surekli yetkili serviste bakim yaptiriyorum diye... Ben de biliyorum 80TL'lik motor yagini 300TL'ye kakaladiklarini da iste boyle bir tarafi da var... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

abi iste sigurtalar gibi

loto oynamak gibi 40 yilin basi bi ise yariyo

ha 1600 lira dedikleri ariza da sanayide 600 e yapilacakti belki

400 lira kurtardim diyorsundur da

deprem sigortasi gibi

bayiliyo sirketler

99 dan beri ama trafik sigortasini hic sevmiyorlar

soyle seni uzaylilara 5 kattaki evini sele falan sigortlamaya bayiliyorlar

evet bir deprem olsa cok ise yarayacak

ama 20 sene odeyip olmayinca  1 araba parasini odmemis oluyorsun adamlara

1milyon yerden aliyorlar sigortayi vanda deprem oluyo 10 bina gidiyo 50 kiseye oduyorlar full kar cebe

trafikte cok kaza oluyo zarar ediyorlar giciklar

iste ya bisi olursa diye bu kadar kazik illa sart degil

gold ucuz bi arba modeli sayilir

durumu nedir bilmiyorum

ama ciddi pahli ozel uzel uzmanlik gerektiremen islerle tandik usta olayi bence makul

omru hayatimda arabam olmadi ehliyetim yok 15-20 yaslarindakken bile dusunmedim

yani haricten gazel bile degil onun bile disinda

sadece cevrede dhw zamaninda baska yerlerde

serviste yapilmis sacma sapan isleri

sanayideki usta kadar bile ozen gostermeyip sorun cikartanlari ustanin calisanin degiisip sorun oldugu tonla vaka

o bakimdan yetkili servis bana elektronikte ok ama arabada guven vermiyo

eskiden monitorlerimi falanda tamirciye verirdim

servisin kapagini acsam 35 dolar alirim.beslemesi bozulmustur bunun 50 dolar isterim dedigi seyi tamisciye full 15-20 dolar verip yaptirmistim

simdi isler daha zor servisine gonderiyorum yada direk emekli ediyorum

gecen sene acer monityorum adaptoru bozuldu aceri aradim sana doenlim dediler

90 dolar mi nemisti

140lira +kdv mi bisiler demisti

yeminlen bundan sonraki ucuz monitorumu de disardanadaptrlu alicam bu icinden besleme olsa cozemeyecektim adatorcuden daha amperli uygun bi adaptor alip 20 lira altina ne cozmustum

ha acer bide bunu ithal edicekti elinde de yok 2 hafta ile 6 hafta arasi bekleyeceksin diyo o kadar kaziga ragmen

gidip muadil laptop adpotruu satanyerden ayniş girisli acerp laptop ayni voltaj daha yuksek akimli adaptoru aldim orjinalinden iyi calisiyo(orjinali el degmez cok asiri isiniyordu biraz kucuktu bu daha genis daha az isiniyo)

servisin eline kalsam yada disadaptoru olmayip icinden besleme kartini degstircem 90lar ver desydi gider yeni monitor alirdim bu serefsizle ugrasacagima.

kimseye sorun cikamasin isallah

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/12/2017 at 11:23 PM, nazareth said:

abi iste sigurtalar gibi

loto oynamak gibi 40 yilin basi bi ise yariyo

ha 1600 lira dedikleri ariza da sanayide 600 e yapilacakti belki

400 lira kurtardim diyorsundur da

lol...

+1

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

hadi 1 yil ne idugu belli olmasa da zirto garanti icin yiyeyim kazigi dedim. buyrun afiyetle yenmis kazik:

EpaCih.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

o zaman...

1- 15k bakımında yakıt filtresi ne alaka ki? 60K'da değişir bu en az. 100K'ya kadar da yolu vardır. hadi o da ayrı, 185 tl fiyat ne alaka? yarı fiyata bulunur.

2- cam suyundan kastı nedir... bildiğimiz musluk suyu, buna bile para mı kesmişler. yoksa antifriz mi o?

3- genel temizlik spreyi nedir... tam bi saçmalık. neyse ki ucuz.

4- 15k'da polen filtresi yine ne alaka... toz toprak içinde sürmediğiniz sürece çok daha uzun dayanıyor bunlar, adam keklemece tam. benim araçtaki polen filtresi aracı aldığımda üstünde vardı mesela, 20k km oldu, geçen bi çıkarıp kontrol ettim hiç bişeyi yoktu. bi kaç defa hafifçe duvara tıklatarak silkeledim, tertemiz iş görüyor.

5- hava filtresi 72 TL hey maşallah... 20 TL bunun ederi.

6- yağ da kazık. ben kendi arabama 8 LT yağ aldım (8 lt alıyor hayvan) 200 TL tuttu (mobil 1 marka) 5lt için 258 tl çekmişler, maşallah.

benden kazık analizi bu kadar, yorum sizlere kalmış :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bm ve sok gecen haftalarca mavi 5 litrelik otocam suyu diye sattilar 3 kurus paraya auni su bidonu gibi  5litrelik ama renkli hafif ya suyu ya plastigi yada ikisi birden

edit evet netten baktim 5 aralikta (bi kac hhafta once ise goruyordum) bim acutal urunu

antifrizli cam suyu -21 dereceye kadar 5 lira  5.45

45 kurusa yani 4.9 litre daha:P

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
39 minutes ago, stardust said:

Cam suyu 100ml 5tl.

Adamlar litresi 50 liradan su satıyor, yetişin :)

gunes sistemi disindan bi gezegenden gelen bi su o. lutfen :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben de VWnin kazığını koyayım karşılaştırma olması açısından. 15k bakımı.

vw_bakım.PNG

sCoRPion_tr tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, infestor said:

hadi 1 yil ne idugu belli olmasa da zirto garanti icin yiyeyim kazigi dedim. buyrun afiyetle yenmis kazik:

EpaCih.jpg

Polen filtresi yağ bide işçilikten çok geçirmişler bence. 950 15 k bakımı için gerçekten çok fazla

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

iki kere parca aldim sorentonicin, 3 gun arayla, 30TLyi gectim diye ikisinde de polen filtresi gonderdiler hediye olarak.

ASUS_Z00AD cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Mr.Smith said:

Polen filtresi yağ bide işçilikten çok geçirmişler bence. 950 15 k bakımı için gerçekten çok fazla

cogu insanin sirf bu boktan garanti mevzuu icin sadece ilk bakima geleceklerini bildiklerinden acimasizca geciriyorlar. bu kazigi bir yiyen bir daha kolay kolay "yetkili" servise gitmez. ayrica bu "yetkili" servislerin cogunun elemanlari kalifiye degil ve dogrudan bilgisiz. infotainment'a guncelleme yapin dedim. yapamamislar veya hic bi yerlerine takmayip hic niyetlenmemisler bile. yaptik diye yalan da soyluyor. karsidakini de salak yerine koyuyor keko. ugrasmak istemedim. "tamam kardesim yaptin he he" dedim. sinirlerimi hic bosa germedim. opel deutschland'a sikayet emailimi patlattim (hem kazik hem de update mevzuu hakkinda) gecenki email attigimda opel turkiye gotu tutusa tutusa ben acana dek telefonla cayir cayir ariyordu. 

topunun allah belasini versin 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ben 0 araba alsam bile yetkili servise götüreceğimi sanmıyorum şahsen... sanayide de aynı işi yapıyorlar yarı fiyatına. garanti bir boka yaramıyor zaten.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok