Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

7. sezonda tam hatırlamıyorum ama sanırım greyjoy bu Golden Company'yi önerirken Cersei'ye filleride var baya güçlü diye anlatmıştı veya Cersei Jamie'ye planlarını anlatırken (kuzeyde ne bok yerseler yesinler biz gitmiyoz konuşmasını yaptığı) Jamie ordumuz yok demişti Cersei de bu Golden Company'yi anlatmıştı ve bu fil muhabbeti orada da geçmişti diye hatırlıyorum. İkisinden biri :) aradan çok geçti ya 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen sezon son bölümde Golden Company'den ordu temin ettiğini söylediğinde geçmişti filler. Ama özellikle şöyle zikici, böyle ezici vs gibi hiçbir zaman fillere bir  ithafta bulunulduğunu hatırlamıyorum. Özellikle devasa Filler nedense böyle tarih temalı fantazi film ya da dizilerde çok tercih ediliyor. Mesela Lord of the rings,  300 spartalı da ya da 2017'deki King Arthur'da hep filler kullanıldı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 minutes ago, ZvAnA said:

Geçen sezon son bölümde Golden Company'den ordu temin ettiğini söylediğinde geçmişti filler. Ama özellikle şöyle zikici, böyle ezici vs gibi hiçbir zaman fillere bir  ithafta bulunulduğunu hatırlamıyorum. Özellikle devasa Filler nedense böyle tarih temalı fantazi film ya da dizilerde çok tercih ediliyor. Mesela Lord of the rings,  300 spartalı da ya da 2017'deki King Arthur'da hep filler kullanıldı.

Kartaca Roma arasindaki Pon savaşları ozellikle de Hannibalin meşhur seferi, Hindistanda uzun yillar boyunca hatta yuzyillarca meydana gelen catismalari hatta Mogollarin gerek Osmanliya gerekse de memluklere karsi verdigi savaslarda Fil cogu zaman harp meydaninda tank gibi etkili olmus bir silah. Muhtemelen bundan esinlendiler 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam tabiki gerçek tarihi savaşlarda fillerin büyük rolü var ve bir esinlenme olması da doğal karşılanabilir de sonuçta fantastic bir tarih, fantastic bir dünyada illa fil koymasan da olur herhalde. Güzelim hayanları savaş mezesi yapmasınlar. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, ZvAnA said:

Hocam tabiki gerçek tarihi savaşlarda fillerin büyük rolü var ve bir esinlenme olması da doğal karşılanabilir de sonuçta fantastic bir tarih, fantastic bir dünyada illa fil koymasan da olur herhalde. Güzelim hayanları savaş mezesi yapmasınlar. :D

GoT iste hocam ne bekliyorsun ki 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GoT: Conquest & Rebellion animasyonunda bu fil mevzusu geçiyor... Ejderhalara kafa tutan tek şeyin filler olduğundan bahsediliyor, hatta westeros'taki ejderhaların azalmasına fillerin savaşa katılmasının sebep olduğunu söylüyor...

ya da başka bi yerde mi geçiyordu acaba... emin olamadım bak şimdi....

Forgotten tarafından düzenlendi
Zoma beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 hours ago, Forgotten said:

GoT: Conquest & Rebellion animasyonunda bu fil mevzusu geçiyor... Ejderhalara kafa tutan tek şeyin filler olduğundan bahsediliyor, hatta westeros'taki ejderhaların azalmasına fillerin savaşa katılmasının sebep olduğunu söylüyor...

ya da başka bi yerde mi geçiyordu acaba... emin olamadım bak şimdi....

Fil yanmaz kumaştan mı yapılmış ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
7 saat önce, allreadydead said:

Fil yanmaz kumaştan mı yapılmış ?

Heralde Fil'den kasıtları Yüzüklerin Efendisinde olanlar gibi. :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, Erwin said:

Heralde Fil'den kasıtları Yüzüklerin Efendisinde olanlar gibi. :D

E tamam, mamut olsa bile gene karada gidiyor, havaya bir etkisi yok ve ateş püskürtüldüğü takdirde yanıyor ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Pek bir şey olmayan olmayan fıs bir bölümdü bence. 7. sezonda dizi biraz konu olarak ilerleyişi hızlandırmıştı fakat 6 sezon boyunca mörül mörül bakışmaların bolca olduğu yavaş geçen bölümleri (sadece tempo olarak değil konu da yavaş ilerledi. En basit örnek yıllarca bran'in ve arya'nın nereye varacaklarını yavaaaş yavaş izledikten sonra artık final sezonunda bari böyle bir bölüm çekmeyin. Yani 6 sezon boyunca sezon başına ortalama 10-11 bölüm yapıp yavaş yavaş ilerledi dizi. Şimdi 6 bölüme öküz gibi konu birikmişken hala boş geyik yapılan bölümleri izliyoruz  :2no:  Kalan 4 bölümde white walker'ların akibeti ve koca seven kingdom'un akibetini öğrenmemiz gerekiyor. Bakalım nasıl sığdıracaklar. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ön sevişe sevişe bir hal olduk ya bu dizide :D hayır sevişmesine sevişelim ama o zaman 6 bölümde erken boşaltmasınlar bizi. madem sevişecez uzun uzadıya bütün gece sevişelim.

Ne demişler

tenor.gif?itemid=5667283

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Simdi 4 bolum kaldi ve eger fragmanda bir ters kose yapmak istemedilerse acik alan  savasi 3. bolumde de cok olmayacak, night king'in agacin oraya gelisi ve bunlarin savunamya calismasi konu olacak. Ben 4 ya da 5. bolumde olulerle savas biter ve Cersei ile savas olur diye dusunuyordum. Ama su anki agir tempo ile gidise bakilacak olursa aklima tam walkerlarin savasi kazanacak duruma geldigi anda 5. gunun safaginda gelen Cersei ve ordusu ortaya cikacak gibi bir ihtimal geliyor ki umarim boyle bir sacmalik yapmazlar.

Zoma tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

7. Sezonun sonundan başlarsak : Ya arkadaş madem ejderinle iki saatte geçebiliyorsun diğer tarafa, Jon Snow'lu ekip yollamak yerine 3 ejderle gidin, hiç öyle night king lere bulaşmadan bir tane undead kapın gelin, çok mu zordu sanki?

Bu arada ilk 7 sezonu iki dakikada özetleyen bir videoyu da koyayım şuraya :  https://www.youtube.com/watch?time_continue=0&v=gU7jzecY6bQ

801 : John geldi, kuzey ayar oldu, Lyanna Mormont çemkirdi, Sansa ile Danny arasındaki gerilim çok belli oldu, John "gururumdansa kuzeyi kurtarmayı tercih ettim" ayağına yattı falan. 

Cersei Euron'un "orduyu getirdiğime göre bacaklarını açacaksın" yaklaşımını, hem de herkesin gözü önünde kabul etti. (Shame!) Eleman daha da hamile bırakmak istediğini söylüyor ama sanki zaten Cersei hamile gibiydi, dahası başka çocuğunun olamayacağı da kehanette söylenmişti. Cersei Bronn'a kardeşlerimden sağ kalacak olan olursa öldür diyerek eşek yükü ile para verdi, açıkçası böyle bir ihaneti yaparsa çok acı bulurum. Theon kardeşini kurtardı, kafayı yedi, sonra da destek atmak için kıştepesine doğru yola çıktı. Bu dümbüklükte ve her saçmalığın içinde olan bir elemanın şu saate kadar yaşamış olması şaşırtıcı. 

Danny'nin Sam'in ailesini yaktığını söyleme sahnesi acı oldu, akabinde gitti bu krallık işini Jon'a söyledi. Jon da 802 de en pis zamanda Danny'ye söyleyecek, o da otomatik olarak "en yakın arkadaşınla kardeşinin şahitliği ile mi kral oluyorsun" diye anında soğuyacak. Bence bir yanmalı iş olur, Jon yanmaz, orada mevzu biraz belli olur. Ensest falan olaylarına hiç girmiyorum, bu haber özellikle bekletildi sanki sevişmelerinden sonraya. Sam mevzuyu söylerken “You gave up your crown to save your people. Would she do the same?” diyerek Danny olsa senin için tacı bırakır mıydı dedi, görünen o  ki bırakmayacak. Benim tahminim işin sonunda Danny'nin bir noktada ölüp mevzuyu Jon'a bırakacağı.

802 ye gelince .: En sonunda Arya halvet oldu, epeydir bunun olup olmayacağı konuşuluyordu :() Ama önce elemanın kralın çocuğu olduğunu  teyit ettirdi ki gene sinsi bir hareket. Herkes herkesle helalleşti, ölüm var kalım var dendi. o Podrick'in şömine başında söylediği şarkı çok manidarmış, internet alemlerinde baya bir konuşuldu. Brienne arada bir şekil şövalye oldu, güzel bir sahneydi.

Arya atış kabiliyetini ve valerian çeliği pıçağını gözümüze soktu, muhtemel kritik bir rol oynayacak. Ben hala niye suratın tekini alıp Cersei yi indirip gelmiyor anlamış değilim aslında. Öyle bir şey yapsa Jaime kral olur, toplu şekilde akgezenlere dalınır, hayat bayram olur falan... 

Bu arada : Savunma hatlarına bakıyorum da, tamamen piyadeye göre yapılmış gibi, karşı tarafın devleri ve ejderhası var. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, MonkeyBusiness said:

Herkes geberir, iron throne'a Theon Greyjoy oturur :)

Lakabı da "Cockless King" olur mu? Bence olur :P

Spoiler

Gördüğümüz popo Maisie Williams' ın mıydı? Her 18' ine giren neden düdükleniyor dizide?:P Joe Dempsie de az malın gözü değilmiş, vay hayvan...

OnLyTNT tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@kHanTW Jamie kral olamıyor, king's guard'a girince tahttan feragat etmiş oluyor... bronn götlük yapmayacak bence, en fazla uzak bi tepeden elinde matarası savaşı seyreder gibi geliyor... ghost'un 2. bölümde bi anda ortaya çıkıp Jon'la bi kavuşma sarılma sahnesi olmamasına sinir oldum ben, dizideki en karizmatik karakter bence :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok