Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

günlerini harcayıp teori kasanlara gülüyor insan. Mcdonalds ve 1lt kola tayfasına hızlı tüketim eğlence işte, derinlik aramaya gerek yok. Ha bir şey yer içerken gideri var tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, Erwin said:
  Hide contents

Kitaplarda mı dizinin ilk sezonlarında mı ne bir hikayede eskilerden bir ejderhanın sadece gözünden vurularak öldürüldüğü diğer hiçbir şeyin derisine işlemediği söylenmişti.

Sırf bu bile son bölümün boktanlığını tescilliyor.

Senaristler ilk sezonları izlememiş ve/veya kitapları okumamış olabilir :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
10 saat önce, Erwin said:

Evet , o da mantıklı... 

Yapımcılarda bizim görmediğimiz bir iç çatışma falan mı va acaba, aradan her şeye yetecek kadar süre geçmesine rağmen bu kadar sallapati bir iş çıkartmaları hakikaten üzücü. Kimse "bir allahın kulu masadaki bardağı görmeyecek" kadar özensiz bir iş çıkartılmasını mantıklı gösteremez. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bütün diziyi bunların üstüne kurup sonra saniyeler içinde ejderhalardan birini harcayamazsın. olmaz.

bütün deniz savaşı sahnesi ve missandei'nin kaçırılması olayında o kadar ucuza kaçılmış ki aklım almadı.

hayvan gibi bütçesi olan diziyle yaptıkları şeye bak şimdi...

missendei.PNG

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Üç yeni ejderha teorileri var internette. Şu an Dany'nin bindiği yaşayan ejderha 4. mü 5. sezonda mı ne alıp başını gidiyordu. O sırada doğurdu ve bu geçen sürede büyüdü o ejderhalar diyorlar. Intro kısmında bu üç daha küçük ejderha gözüküyor.

S8_pic_3.jpg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla son bölümün sonunda önümüzdeki bölümün fragmanı yayınlandığında benim aklıma da öyle birşey gelmişti. Fragmanda greyjoyun gökyüzüne bakıp şaşırdığı bir sahne var. Onu görünce başka ejderha var galiba demiştim. Yoksa niye şaşıracak ki. Bir de Daenerys son bölümde şehire gökyüzünden alev topu yağdıracağım mı ne demişti. Bir ejderha için fazla abartılı bir cümle olarak kullanıldığını düşünmüştüm.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cersei'nin planı muhtemelen wildfire ile falan zaten nefret ettiği (walk of shame) king's landing halkınının büyük bir çoğunluğunu Dany'e öldürterek, Dany'i bir mad queen'e, bir tirana, yani hiç istemediği tek şeye dönüştürmek. Böyle olunca zaten iron throne da Dany'nin olamaz, Westeros kabul etmez.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, Atrin said:

Üç yeni ejderha teorileri var internette. Şu an Dany'nin bindiği yaşayan ejderha 4. mü 5. sezonda mı ne alıp başını gidiyordu. O sırada doğurdu ve bu geçen sürede büyüdü o ejderhalar diyorlar. Intro kısmında bu üç daha küçük ejderha gözüküyor.

S8_pic_3.jpg

Millet onu irdelemiş de, dizide ilk sezonda yumurtadan çıkan ejderhaların işe yarar hale gelmeleri 5. sezonu mu ne bulmuş, süreyi (cersei nin hamilelikten karnının şişmemesi gibi delillerle) hesaplayınca ejderha varsa bile civciv gibi olması gerekir diyorlar. O 4 tanesi Danny ve 3 ejderhayı temsil ediyor olabilir diyorlar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla hocam how to train a dragon serisinden ithal getirttik deseler bile sasirmam. Genel olarak bok gibi final oluyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Game Of Thrones 805

Spoiler yemedem izlemeyi başardım, bu sefer bekletmedim.

Bence güzel bir bölümdü. 

Keltoş azcık daha sabretseydi kumpir olmayacaktı. Açıkçası uzun süre Danny'nin yanında olan birisinin o şekilde yakılması bence ayıp oldu, zindana falan atsalardı iyiydi. 

Tyrion "seni ben sattım" dedi, keltoş da umarım siz haklısınızdır ben yanılıyorumdur dedi, o arada benim bi önceki sayfada quote ladığım sözün yarısını söyleyebildi. "Every time a new Targaryen is born, he said, the gods toss the coin in the air and the world holds its breath to see how it will land.” Birileri yaklaşırken hala (allah bilir kime) bir şeyler yazıyordu, en son elimdekini yakıp yüzüklerini çıkartıp kendini hazırladı. 

Gittiler king's landing'e dalacaklar. Danny bu sefer ejderhası ile cayır cayır gemileri de surları da patlattı, kapıların önündekileri mısır gibi patlattı, kapıyı uçurdu, Dothraki'ler önde diğerleri arkada şehre daldılar, buraya kadar ok...  Askerler tepede ejderhayı görünce silahları bıraktı, Tyrion'un herkese tek tek söylediği çanlar çalmaya başladı, tam orada Danny delirerek şehri baştan başa yakmaya başladı, ortalık karıştı. 

Askerler mecbur silaha davrandı, Greyworm shot first, ortalık 56 oldu, birden bire gasp öldürme ve tecavüze dönen garip bir şey oldu. Jon engellemeye çalıştı ama karambolde çok da mümkün olmadı, sonlara doğru da kuzeylileri aldı dışarıya çıkardı.

Arya ile Hound gittiler, bir noktada Arya geri döndü, niye gitti niye geldi belli değil ama şehirdeki masumlara olanları çok yakından gördü, listesine Danny'yi de koyacağı çok net. 

Hound en sonunda Mountain' ile karşılaştı, arada olan üzüm gibi fışt sesi çıkartan Qyburn'e oldu , aralarındaki düello güzel bir Double KO ile bitti. Hound'un işin sonunda ateşte ölmesi manidar tabi. Euron ile (Tyrion'un nedense kurtardığı) Jamie maçı da ortaya yakındı, Jamie ciddi hasarlı kurtuldu, sonra gitti gene denyo gibi Cersei'yi öptü kaçırmaya çalıştı falan. (Ne oldu orada, öldüler mi bu arada?) 

Bir sonraki bölümde ne olacak ? Jon haksızlığa dayanamayacak, yak gitsin. (Hoş yanmıyor olabilir) Tyrion abisini kurtardı, yak gitsin. kuzeyliler kaleden geri kaçtı, yak gitsin... 

Ortada taht kalmadı, taht oyunlarının finalini izleyeceğiz haftaya. Hadi bakalım... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Okunmamış içeriğe girdiğimde laps diye spoiler yazılarınız çıkıyor bunun önüne geçemiyor muyuz? :icon_think: ( Okunmamış içeriğe basma diyen ilk talihliye eti cin hediyemdir.)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

AHAHAAHA bu ne yaa? Jamie ile Cersei'nin sarılarak ölmesi falan. dfkghjjdfhgkjhdfgdf koskoca night king öldüren Arya'nın Clegance'ın bir lafıyla 3 metreden geri dönmesi vs. 

Bölüm ile ilgili tek güzel action, Hound ile Clegance ile teke tek savaşıydı.

Clegance ne ya, Sandor olacak.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Başlığı okursak hani... Ayrıca spoilersız ne yazacağız ki, şurada 1 bölüm kalmış allah aşkına. Sabahtan beri reddit'te girmedim, twitter'a girmedim, ekşiye girmedim. biliyorum insanlar konuşacak, burası da çok farklı değil hani. Film spoiler'ı versek o ayrı bir şey.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dizinin başlığına dizinin son bölümünü izlemeden de girmek çok zor değil. 

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşım zeka dolu yorumlarını merakla okumamakla beraber ne yazık ki tahmin ettiğin gibi başlığa girerek bahsedilen spoiler' ları yemedim. "Okunmamış içerik" kısmından forumun geneline bakarken o heyecanla bok atmak için yazılan spoiler' ları yedim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O zaman size bir tavsiye. Okunmamış içerik yerine "Activity" artık Türkçesi her neyse ona tıklarsanız sadece başlıkları görebiliyorsunuz. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler tagı kullanmak yerine forumu nasıl kullanacağımı öğretmek de gerçekten yaratıcılık sınırlarını zorlayan bir çözüm oldu. Tebrik ediyorum.

Kaldı ki benim yaşadığım rahatsızlığı yaşayıp sıkıntısını dile getiren @omertocarlos un yaptığı yorumun hemen altına aynı düşüncesizlikle ve samimiyetsizlikle cevap atman aslında tüm olayı özetler nitelikte.

Dip Not: Eti cinini omerto' dan alabilirsin.

Onur tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok