Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

ya arkadaşlar... yani her yeni bölümün ne zaman çıkacağı belli. ben şimdi izledim 5. bölümü öyle geldim. yeni bölüm çıktıktan sonra izlemeden buraya gelip spoiler yiyorsanız hatayı kendinizde aramalısınız.

-

geçen bölümdeki acelecilik havası demek bizi bu bölüme hazırlamış... hadi bu bölümden de şikayet edin bakalım...

benim bildiğim tek "reis" eddard'ın öz oğlundan bile öz stark olan jon targaryen bu olanların üstüne adı "Mhysa" kendi gaddar, halası olacak kadını asla affetmez. ama bu olanların tek suçlusu da kendisi, kızışmış hatunun ateşini söndürmeden şehrin üstüne salarsan böyle yakar yıkar işte.

romantik komedi değil bu, mutlu son beklemeyin. you win or you die...

-

ps: bu konuya girmeden okunmamış içerikten görmüş olsanız bile, orda da konunun başlığı, konunun başlığında da spoiler olduğu yazıyor.

evet "spoiler" butonu marifetiyle gizlerek yazılsa belki daha iyi ama zaten bu başlıkta her zaman son bölüm izlenmiş olduğu varsayılıyor "default" olarak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bizzat abd ile eş zamanlı izliyorum birtek dün izleyemedim ve bugüne kadar hiç spoiler yemedim. Özellikle spoiler'ları gördüğüm için birşey yazmıyorum. Tek kelimeyle "x öldü, x takla attı, x kıtayı batırdı" yazıp çıktığımda biliyorum ki benim gibi okunmamış içeriğe girip birçok kişi görecek. Bunu "default olarak kabul etmek, bölümün çıkışı belli, başlıkta spoiler yazıyo ya da izlemeden buraya gelip spoiler yiyosanız" gibi bir durum söz konusu olamaz. Forum zaten kendi başına birçok konuyu içeriyor sırf GOT FaNzZZ forumu değilki izlemeden gelmeyelim. Kaldı ki konuları tararken ister istemez göz kaçıyor. Bunun yerine yazılanları seçip spoiler tuşuna basmanızı rica etmek kendi suçumuz olmasa gerek diye düşünüyorum siz ne dersiniz bilemem. :icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O da genel olarak makul bir talep, bir şey demiyorum zaten. Bu konuya özel olarak, başlıkta spoiler olduğuna dikkat çekilmiş, o yüzden insanlar gelenin son bölümü izlemiş olduğu varsayımı ile açıktan yazıyor. yoksa başka bir konuda olsa bu durum size %100 hak verirdim.

Gerçi haklı, haksız aramak da nafile. Sadece böyle ufak şeylerden dolayı gereksiz yere tırmandırıp, gerginlik çıkarmayalım. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, wazzap said:

@stardustciddi ciddi beğendin mi şimdi bölümü? 

açık uçları toparladı işte, danny'nin niye delirdiğinin altını çizdi. lannister ensesti hikayesi son buldu. varys'e biraz yazık oldu ama yapacak bir şey yok, su testisi su yolunda kırıldı.

bence beğenilmeyecek bir şey yok. daha iyisi nasıl olacaktı, sen bir senaryo yaz görelim :)

daha güzel daha çoşturan bölümler izledik önceden tabii ki ama finale gayet iyi hazırladı bence bu bölüm. sonunu gördükten sonra daha iyi yorumlarız, geçen bölüme çok kızmıştım ama açık uçları birleştirmek için mecburen bazı "kısayollar" kullanılmış.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam kusura bakma da bu sezon uçtan uca tutarsız bence, ancak bu bölümün savaş sahnelerini ve en son Arya'lı kısmın sinematografisini çok beğendim.

wazzap beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

izleyici yönünden bakınca evet, bence de saçma sapan işler var. ama yapımcı, senarist, yönetmen gözüyle düşünün bir oturup, siz nasıl daha iyisini yapacaktınız anlatın.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle 7 sezondur ince ince işledileri karakterlerin ölümünü vs.. daha tutarlı bağlardım.

Örneğin Jamie ve Cersei için romantik şekilde daşların altında kalmak yerine zehir içip birlikte öldürürdüm, ne bileyim Cüce ile buluşturup Arya'ya öldürtürdüm, kehaneti doğrular Cersei'ye öldürtüp Jamie'yi zehirlerdim gibi bir sürü alternatif olabilirdi mesela, ama şehrin altında romantik film çevirtip delik deşik olan jamie'yi aşkının yanına yollayıp enkaz altında bırakmazdım , İlaveten Jon'un liderlik özelliklerini ön plana çıkartırdım.

Cüce örneğin 7 krallıktaki en önemli ve zeki kişilerden birisi, onun zekasına hasret kaldık, bu sezonda sadece bir seyirciden biraz fazlası oldu. Euron denen adam pisliğin önde gideni onun ölümü amaçsızca olmamalıydı..

O sahneye uğraşana kadar Arya ve Sandor'un daha uzun diyaloğu bu dizinin nerd izleyicisini daha fazla memnun ederdi.

Bir sürü kehanet havada kaldı ki ilk sezondan beri gözümüze soktular, şimdi unutuldu gitti..

Öyle adamlar var ki Targaryan dilinde yazılanların yanlışlığını söylüyor, sonra o izleyicilerin önüne bu sığ senaryoyu çıkartıyorsunuz.

Tabii ki bu entellektualitede izlemiyorum ancak benim bile beklentim karşılanmıyor. Zaten son sezonun dünya genelinde topa tutulması hep bu ve buna benzer sebeplerden.

escape tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O değil de Daenerys sürekli asker basıyor military barracks ta sanırım, şu ana kadar 3-5 kere unsullied ordusu telef oldu ama yeni fragmanda görüyoruz ki hala tam sayılarıyla mevcutlar. 

Dothrakiler'den birkaç kişi geri dönmüştü ilk salak saldırıda, şimdi bakıyoruz yine yarım ordu büyüklüğündeler. 

Karakter gelişimlerinin tamamen hiç edilmesi sezonun en büyük rezilliği. O kadar geliştirip, tek elle kuzeye yardıma gidecek kadar büyüttüğün Jamie, bir anda "ya ben aslında kötüyüm, gidip kızkardeşimi kurtarmalıyım" dedi. Açık söyliyim, Jamie king's landing e yola çıkınca, geliştirdikleri karaktere paralel olarak, binlerce kişinin ölmemesi için Cersei'yi öldürecek diye düşünmüştüm. Ama yapımcılar bu ara çok Türk dizisi izlemişler sanırım, bu kadar kötü bağlanamazdı bu son. 

Bran'in hiçbir işe yaramaması, o kadar akrepten ejderhanın hiç isabet almaması (bir önceki bölüm 3/3 saha içi isabetiyle oynamıştı aynı akrepler), Jon'un ghost u dümdüz bırakıp gitmesi, arya'nın 500 km yol gelip cersei ye 5 adım mesafe kalmışken, ya ben ölmiyim şimdi deyip geri dönmesi, tabii ki tüm şehir yanarken arya ya bir şey olmaması, golden company nin hikayede o kadar şişirilip, 3 sn de barbekü yapılması... Say say bitmiyor. 

Hah aklıma geldi, kitaplarda golden company'nin stark lara çok önceleri ettiği bir yemin varmış sanırım. İşin açıkçası tam savaş sırasında bu yeminlerini hatırlayıp, Jon'un tarafına geçeceklerini düşünmüştüm, bu kadar salakça ölmeleri yerine daha iyi bir twist olurdu. 

Bu sezonun tek iyi yanları 3 ve 5. Bölümün sinematografisiydi. Zaten bu iki bölümü başka adam yönetti, gerçekten güzel bir savaş ve kaos atmosferi yarattı. Ama senaryo, hikaye, tamamen bitse de gitsek şeklinde yapılmış. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Grey Worm'un ilk öldürdüğü sahne tamamen CGI. Öyle bir göze batıyor ki... 3-4 yıldız alan amerikan tv-movie kategori filmlerine benziyordu.

Son bölüm ile sevdiğim tek sahne dediğim gibi kardeşler arasındaki düello. Ayrıca Cersei ve Jamie'nin sarılarak ölmesi tam yeşilçam klişesi. 

Açıkçası ben dizinin bir "fan"ı değilim. Sırf yoklukta izliyorum yani öyle kehanetler falan umrumda değil. ben bu haliyle beğenmiyorsam dizinin manyakları herhalde kan kusuyordur senaristlere. :D

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sadece Dany'nin bu kadar delirmesi ve masumları elinde seçenek varken öldürmeyi seçmesi kısmını saçma buldum. Gemileri yaktın, Scorpionları yaktın, orduyu yaktın, çok kızgınsın tamam git redkeep'i yerle bir et, daha da gazın alınmadıysa Lannnister askerlerini topla dragon pit'e onları da yak. Ama köleler için neler yapan kadın bir anda yüzbinlerce masumu öldürüyorsa herhalde artık bildiğin delidir. Bu kadar aklını yitirmesine sebep olacak şeyler olmadı bence. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İkinci sezonda Qarth kapısında savurduğu tehdit gerçeğe dönüştü işte. "Burn cities to the ground" Dany hep buydu "a true Targeryen". Westeros'ta yabancı görülmesi, iki ejderha ve ordusunun yarısını kaybetmesine rağmen sevilmemesi, zehirleniyor olması (son bölüm açılış sahnesi, Varys) mevzuyu hızlandırmış olabilir. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bence delirmesi için pek çok sebep var ve bana göre normal ama 6 bölümle final sezonu yapmaya kalkınca bunların üzerini iyi işleyememişler belli ki, izleyiciye duyguları geçiremiyorlar. Herşey çok aceleye geliyor. Sonuçta insanlar da tatmin olmuyor.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GoT’u pzt aksamlari izledigim icin , pzt tum gun iyi bir sosyal medya diyetiyle geciyor :) 

Elinde harika kaynaklar var, milyonlar bekliyor, neden final sezonu arkandan atli kosturuyor gibi 6 bolume sikistirmaya calisiyorsun ki....

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, ZvAnA said:

bence delirmesi için pek çok sebep var ve bana göre normal ama 6 bölümle final sezonu yapmaya kalkınca bunların üzerini iyi işleyememişler belli ki, izleyiciye duyguları geçiremiyorlar. Herşey çok aceleye geliyor. Sonuçta insanlar da tatmin olmuyor.

Kişiden kişiye değişir bunlar. Bence sezon gayet iyi işlenmiş durumda. Dany'nin delirmesini çok iyi yansıtmış Clarke ki zaten kendisini oyuncu olarak çok beğenirim. Özellikle Terminatör'de gösterdiği performanstan sonra başarılı çizgisini iyice yükseltti bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
23 saat önce, Mono said:

İkinci sezonda Qarth kapısında savurduğu tehdit gerçeğe dönüştü işte. "Burn cities to the ground" Dany hep buydu "a true Targeryen". Westeros'ta yabancı görülmesi, iki ejderha ve ordusunun yarısını kaybetmesine rağmen sevilmemesi, zehirleniyor olması (son bölüm açılış sahnesi, Varys) mevzuyu hızlandırmış olabilir. :)

Ben orada bir zehirleme olduğunu anlamamıştım... Eğer öyleyse Varys'in kumpir yapılmasını açıklar, delirmeyi de "az biraz" açıklar. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Son sezonun ne kadar beğenildiği zaten şuradan belli oluyor: https://www.change.org/p/hbo-remake-game-of-thrones-season-8-with-competent-writers , 600 binin üzerinde, ki bunun en az iki katı benim gibi "Change.org neymiş" diyecek veya zahmete girmeyecek insan vardır.

Benim izlediğim kadarıyla, Lost ile beraber en kötü final yapan dizi bu dizi.

kHanTW beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spoiler yememeye çalışıyorum şu an sosyal medyada ama karşılaştığım yorumların hepsi "bok gibi finaldi böyle senaryoyu çocuklar bile yazar" tadında.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok