Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

Hocam sızan senaryodan haberim yok :) akşama kadar korumaya çalışıyorum kendimi. beklentimi çok düşürdüm. 1080p mementomu indirdim bekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

açıkçası final bölümde olayı toplarlar diye ümit ediyordum fakat cidden savunulacak yanı kalmamış bunun.

artık ne diyeyim arkadaşlar, mükemmellik Allah'a mahsustur. Dağılabilirsiniz :lol:

hani sonu tatmin edici bir şekilde biten dizi düşününce aklıma "Breaking Bad" geliyor. Ama onun da orta sezonlarında çok sıkıcı bölümleri olmuştu.

"Lost" kadar boş bitmese de, benzer bir hayalkırıklığı yaşattı bana. Sonu dandik bitti diye izlediğimiz onca güzel bölümün, geçirdiğimiz hoş vaktin kıymetini azaltsa da silmedi bende.

yeni epic dizilerde görüşmek üzere.

MonkeyBusiness beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

"Lost"tan daha boş biterek dizi tarihinin en boktan final sezonunu ve bölümünü izletti bize. Senelerce izlenilen diziler, binlerce bölüm, şu kadar boş ve boktan bir sona evrilmedi izlediğim hiçbir dizi. :zuh:

Erwin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Berbat bir finaldi hakikaten, uykum geldi desem yeridir. Geçen sefer de söyledim, ,inanılmaz bir acelelik ile 8. sezon tam bir fiyasko. Sona bağlanan hiçbirşey de kimseyi tatmin etmemiştir. Efsane dizi bitebilecek en tırt şekilde bitirildi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

GoT ile geçen yolculuğun kendisinden keyif aldığım için , sonunda da muazzam beklentiler için de olmadan -yani jon snow'un uçup kaçıp ejderhalara atlayıp, krallığını ilan etmesi, night king'in ağzını yüzünü dağıtması gibi- vasat bir seyirci olarak izlediğim için ben tatmin oldum  :)

izle geç işte, hayatın anlamını yükleme, gerginlik çıkartma :)

neymiş jaime karakteri gelişmiş, sonra geri dönmüş falan, bunu diyen kişi hiç gerçek hayatta tutkulu bir aşk yaşamış mı? adam deli gibi seviyor işte, gözü kör, beraber doğduk beraber ölüyoruz diye bağladılar birlikte öldüler.

jon snow evet çok silik bir karaktere büründü kabul ediyorum, ama o da tutarlı, adam istemem istemem diye dolanıp duruyor, kuzeyli yabanılları çok seviyor, onların içine karıştı işte, kendisi açısından mutlu son

bran ile ordan oraya koşturduk onun üzerine beklenti çok büyüktü doğru, o konuda senaristlere ben de çok kırgınım :)

vs. vs.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

8. sezon genel olarak hayal kırıklığı fakat bu bölüme gelene kadar ben ciddi anlamda beklentimi çok düşürdüm. O yüzden böyle boktan sezon için final bana çok sırıtmadı. 

En azından Sansa ayırdı kuzeyi krallıktan. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Lost kadar da kötü bitmedi dizi bence. Lost bildiğin cevizli domatesli ishal kıvamında bitmişti. Yarattıkları hiç bir gizemi açıklamadan bok gibi ortada bırakmışlardı. GOT beğenmesekte en azından öyle yada böyle bağlayıp bitirdi konuyu. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bence final bölümü 8. sezon ortalamasına nazaran güzel bir bölümdü. Dün akşam izlemeyi planlıyordum, amaaan dedim başka dizi izleyip sabaha bıraktım, bu da düştükleri durumun bir göstergesi.

Eldrun'un dediği gibi, dizi kendini izletti mi , izletti, başka da bir dertleri yoktu zaten. O anlamda başarılılar. 

Greyworm dan tam bir faşist çıktı, resmen SS subayına döndü, o karakter gelişiminin bu şekle gelmesi üzücü. Missandei'nin gitmesi Danny'yi de Greywormu da kontrol edebilecek bir emniyet sübapının kaybolması demekti zaten. En son buna arazi marazi verip kurtuldular.

Genelde kuzeylilerin güneye inmesi pek hayırlara vesile olmuyordu, ben kesin Jon da ölür giderdi diyordum, gene paçayı kurtardı sayılır. Kurtu ile vadalaşmaması internette o kadar büyük olay olmuştu ki bir şekil eklemişler. Ygritte yaşıyor olsaydı en kebap son onunki bile diyebilirdim. Sanki Danny'nin öldüğünü duyduktan sonra Jony'u ya Greyworm, ya Dothrak'lar kıtır kıtır keser gibiydi ama öyle olmamış. Hakikaten Dohtraklar ne oldu ? 

Dizide en sevdiğim muhabbetlerden birisi Tyrion'un "gideceğim yeri bilen bir tek varsın, öldükten sonra ne oluyor" konuşmasıydı. Tyrion işin sonunda herkesi "ikna" etti, Sam başarısız bir demokrasi denemesi yaptı, işin sonunda tek yaptığı şey gözleri belertip kargalara musallat olmak olan Bran her nasılsa kral oldu. Bu Bran mevzusu zaten sızan senaryoda varmış ve ekşideki bazı ezikler "bence böyle olacak" ayağı ile sızan senaryoyu yazmışlar, aşağı yukarı böyle bir şey olacağını bekliyordum. Neyse, Tyrion benim bu dizideki en karizmatik bulduğum karakterdi, başına iş gelmeden dizinin bitmiş olması bile güzel. 

Sansa kendine kontrafile tarzı güzel bir krallık ayarladı, arkasını sağlama aldı. Kardeşi de kalan 6 krallığın başında, oh mis... 

Arya bölümün figüranıydı, ondan ciddi beklentilerim vardı, Frey'lere onu yapan kalanlara ne yapmaz diyordum, greywormu indirip onun kılığı ile Danny'ye dalar diyordum, cruise gemisine bindi gitti. Meeh

Sam kendine kabinede yer kaptı, kitabını bitirdi, Brienne de gene bir yer kaptı kendine, bir de üzerine Jamie'nin altına bir şeyler yazdı. (Niye eli değmişken Renly Baratheon hakkında yazmadı, neyse...)

Bronn anlamsızca malı götürdü. Zaten geçen bölümlerde de saçma gelmişti de, gene de yapacak bir şey yok. Muhtemel okuması yazması bile olmayan bir adamı master of coin yaparsan kerhanelere yatırım yapalım der tabi.

Drogon en temizini yaptı, ...erim sizi de tahtınızı da diyerek uçtu gitti. 

Dizi "Night King kazanaydı daha mı iyiydi?" dedirterek bitti, gene de ilgi çekici bir bölümdü. Bir önceki bölümü TV'den izlemeye üşenip laptoptan izlediğim düşünülürse dediğim gibi "sezon ortalamasına" göre güzel bir bölümdü.

Kötüydü ama Lost kadar da kötü değildi. 

Bu ara milliyet gazetesi gene ana sayfadan Tyrion'un fotoğrafını koyup "tahtı istemedi ama..." diye spoiler bir başlık atmış, hakikaten yatacak yerleri yok. 

Ha, Azor Ahai ne oldu, Stoneheart ne oldu, onlara hiç girmiyorum bile... Ama bari son bölümde de su şişesi olmayaydı kadrajda. 

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@eldrunHocam BSG finali efsanedir yahu. Sezonlar içindeki saçmalıkları saymazsak. :D 

Gerçi, uzun zaman oldu izleyeli ama BSG finalinde şey olmuyor muydu?

Spoiler

Dünya veya Dünya benzeri bir gezegene geri dönüp ilk insanları falan görüyorlardı. Sonuçta dizide de Dünya'yı arıyorlardı. Bir anlamda gerçek sonuç gibi oldu diye düşünüyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Final çok kötü değildi, asıl oraya geliş kötüydü. D&D malesef hikayeyi düzgün şekilde anlatmayı beceremedi. Veyahut hem kendileri hem de oyuncular artık sıkıldıkları için haldur huldur aceleyle finale koştular resmen. Belki de sonucu biliyorlardı ama arayı nasıl dolduracaklarını bilemedi mallar. 

Sonu tam fan service olmuş ama. Eğitimini bile tamamlayamamış arch maester, fanlar seviyor diye high garden ve master of coin olan Brann (tahtın Iron Bank'e olan borcunu kerhaneler ile ödeyecek herhalde), Davos çok çekti diye herhalde master of ships... Aegon Targaryen / Jon Snow evet bildiğin harcandı. Belki nightking'i ona öldürtseler, Dany'i Arya'ya öldürtebilirlerdi (artık istediğiniz yüzü size seçin). Yine Kral olmazdı belki ama hiç olmazsa sevdiği kadını öldüren adam değil de Wildlinglerle kendi isteğiyle yaşamaya giden adam olabilirdi. 

Bu arada kesinlike sonu lost'tan kötü değildi. Sonu lost kadar kötü biten bir şey yapmak imkansız.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

pazar gunu oynayinca saat 4:30 muydu 5:30 muytdu nedi geldim buraya yazmadim ama.

simdi bisi yaziyim dedim ki icimden hheehe eldrun kesin delricek katlin star olmedi candandirildi o konusamiyo nerde oo nerde   yazarlar diyip ama goremedim unutmus demek ki :D

o kucuk kizada sinir olmustu harkey queenin batman cizgi romaninda olmayip anime icin uyudurulmasina ragmen super tutup sevilmesi gibi

muhaha isallah geroge amca insafa gelir

ne spin off cikartacaklar burdan targarianlerin gelsini mi baska bisi yapacaklar bilmiyorum ama isterlerse yapabilirler

ama benim kitaplardan umdum yok tin tin dede amca asirlardir kitabi yazio ustelik bu cikartacagi kitap cikinca hikaye bitmecek kisacasi bugun kitabi cikarsa bi sonrakinin yazmasida 10-15 sene cikiyo

matrix gercek olup adamini sanal dunyaya trasfer etmezseniz beyim oyle 3-4 sene 1 kitap sonra bi kitap daha diziyi bu adam bitiremeycek.benim ulkeye basbakan olma ihtimalim kadar dusuk olmasa unut yani .bu adam bu seriyi bitirecemez.

dahasi biraz kimildasa bu kadar populer olmusken 2 adam tutta seneristlere arka ciksaydin kitabin birini bitirip digerinin aslaksaydin da sadece kabaca yol haritasi verip sonu hakkinda kabaca konusursan sonra boyle oldu diye silzanma hakkin olmaz dedecigim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok