Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

Detaylara bakarsanız bir yerler de hata bulunabilir, veya karşı tarafa açıkla desen açıklayabilir belki. 

Misal kimsenin girmeyeceği tehlikeli sulardan geçiyoruz diyebilir, gemileri uzağa demirleyip karadan ilerledik diyebilir vs. Sonçta her detay verilmiyor ki ?

Liderlerin yetenekleri de sürekli tartışılıyor. insanlar kafalarındaki kusursuz satranç, poker oyuncusu liderle karşılaştıyorlar. Tarihte de bakarsanız hırslarının ,geçmiş tecrübelerinin etkisi ile irrasyonel hareket eden liderler var.  Onları da bir diziye fictional karakter diye koysan kimse inandırıcı bulmayacak. Hitlere kaç kişi inanır film karakteri olsa? Hele Mussolini'ye kim inanır? Daha vücut dilinden kendini ele veriyor.

ResetButton tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bisi sorucam simdi misal unsullylerein gemilerine saldirken hreyjoyu gosteriyormu yok

2. kaptanini gonereip hadi halledin diyip kendi kings lande gitmis olabilir mi

yani sonucta unsulyleri karaya cikmadan denizde oldurmeye gitmedi tum filoyu bosken kiyida demirlemisken gelip avladi yani tum filosuna ve savas gucune ihtiaci yok

bu tamamen benim teorim bi yerden okumus etmis degil

onceden de yoktu bu kadar viri viri yapildigini gorunce 10 dk once akil ettim

greyjoyu gostermediler diye hatirliyorum

unsulyleri evfendim lanister kalesinde maymun ettik yerine denizde hepsini oldurmek yerine

boyle bir himal guclu

tum orduyu filoyu illa herdk ordan oraya goturmezsin

misalilk geldiginde greyjoy tum filo ile gelmis olabilir

ama sonucta filoyu ayirip devriyede gezdirebilir degisik gotrevlerde de gonderebilir.

bence mantikli yani

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, nazareth said:

2. kaptanini gonereip hadi halledin diyip kendi kings lande gitmis olabilir mi

.......

bence mantikli yani

Okuyacağım tuttu, bence de mantıklı... 

Hoş orada iki şey akla geliyor.

1- Casterly Rock'a saldırılacağını önceden nereden bildiler ?

2 - Rota gene aynı, niye Casterly Rock ele geçirilmeden saldırmadılar ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

tamam ama iste tum filo tumden gitti ise niye az da olsa lanisterlari feda etsinler gemiler batirlardi unsolylerin cogu olurdu

ama kiyida park etmis gewmileri yakmak icin filonun %10 bile yeterli olabilir vur yak kac

obur turlu niye kiyiya cikartsinlar savastan once cikartirelardi bu ara ho door dan iceri sak diye gireceklerini de planmamamislardir ya

lanister kalesinde bunlar etkisiz kilmaktan iyi degilmyi

yara ve sandleri tarumar ederken o filodan artigi unsolyleri ayasiyan baslarinda dogreu duzgun kumadan olmayan filoyu mu alt edemecekti grey joy denizde yani

denizde unsuly ne ki mizragi ile  ranged fire ile filolari yakip yikiyo adam

o yuzden benim kicimdan cikmis terosi su an bana en mantiklisi gozukuyo vaay greyoy 4 kere gitti geldi den

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ses cok ackken benim gibi vidseoyu baslatmayin da kafaniz evinizduuuuut ile gebermesin videoyaya tiklayip iceri kostum elimi yiklamam icin ses cok acikmis geverdim geri kosana kadar

spoiler sayilmaz bu korku filmi meraklisi degilseniz.

dayanamadim izledim de pazar gecesi bidaha indirecez kacari yok

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Erwin said:

Ben izledim 4. bölümü. :D

Yani bu sezonun en güzel bölümü olmuş.

ee ne oldu pasam hosunuza gidince ablamizin 2 dk teleport olmasina bisi dememissiniz alisin iste eskiden de boyle idi ama bu sene bokunu cikartmislar

oyun oynarken cutscceenleri quest intrcutionlari fast forwatrd yada skip ediyorlar :D

nuu kadar literal almayin

yoksa 2-3 bulumdur olanlarin hepsi 1-2 saate yasandi sanabilirsin

biraz daha acele etseydin ya hisse de verebilir

sonra yazilinir uzulursunuz :D

matemini utuuyor diken abla yuregimizde yasiyorsun

spoiler falan bisi yok gizli yaziya gerek yok

bu arada hidden yazmakta yarip gecen sayfa biraz agir yukledi

hidden icerin yarisini okudum sonra sayfa yuklendi hidden oldu eldrun sitenin kosunda bisi var dhw de spoiler tagi gibi degil

bu sistem ve ayri cod sistemi baska turlu calisiyo

once sayfayi yukluyo sonra bu ek kodlari devreye aliyo

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sen gene 2 sayfa yazı yazma diye o bölümü es geçtim.

Ayrıca bu sefer mantıklı açıklama yapmışlar.

Spoiler

Baba Tarly Altın yüklü vagon Kings Landing'e güvenle ulaştı diyor Jaime'ye sonlarda. O altın oraya gittiyse Dany'de o zamanda gelmiştir. Hadi nazcım bölümü daha iyi izlemelisin.

:1pof::zuh:

Erwin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
6 saat önce, kHanTW said:

Hoş orada iki şey akla geliyor.

1- Casterly Rock'a saldırılacağını önceden nereden bildiler ?

2 - Rota gene aynı, niye Casterly Rock ele geçirilmeden saldırmadılar ?

Burada işte taktik vs strateji farkı anlaşılıyor aslında.

Tyrion'un Castelry Rock'a karşı bir takıntısı oluşmuş durumda, Jaime bunu tahmin ediyor, orayı ele geçirmek isteyeceğini biliyor, tahmini zor değil, kardeşi sonuçta. Zaten 3-4 sezon önce orada altın kalmadığını Tywin de söylemişti. 

Tyrion taktiksel açıdan üstün bir plan hazırlıyor masa başında, Jaime ise yılların şovalyesi olduğu için masada değil pratikte savaşlardan anlıyor. Stratejik zeka olarak Tyrion'dan üstün. Castelry Rock haritanın en doğusunda sıradan bir kale konumunda, savunması veya tekrar ele geçirmeye çalışması anlamsız. Boşa kaynak israfı. Highgarden'a doğrudan saldırmak yapılacak en iyi stratejik hamleydi çünkü 3.sezondan beri king's landing yiyeceğinin çoğu onlardan geliyordu ve oldukça varlıklı bir yerdi. 

Tyrion'u seviyoruz zeki falan diye ama dikkatli bakılırsa çoğu karakterin yarattıkları tuzaklara düştü, zeki fakat zayıf iradeli bir karakter.

Myrcella'yı Dorne'a yollarken çok zekice bir iş yaptığını düşündü, hiçbir şey elde edemedi. 

Joffrey'i öldürme suçunda Tyrion yaptıklarıyla kendini tuzağın içine soktu. Olenna ve Littlefinger tarafından altedildi.

Shae ile aşk ilişkisi yoktu, paralı bir ilişkisi vardı fakat kendi söylediği şeyi unuttu, Shae'nin zamanı gelince onu satacağını unuttu. Shae duruşmada Tyrion'u sattı.

Varys onu kurtardı gibi gözüküyor ama Varys aslında Tyrion'u, kendisi Daenerys'in yanında yer bulabilmek için kullandı. (ikisi de karlı çıkıyor tabi şu an)

Varys geçen sezonda sanırım, Tyrion'a bir şey söylemişti burada da yazmış olabilirim.

“bir odada 3 yüce kişi oturmakta; kral, rahip ve altınları olan zengin adam. aralarında ise sıradan bir kiralık asker var. bu 3 kişiden her biri, diğer ikisini öldürmesini söylüyor kiralık askere. “ben senin hükümdarınım, öldür onları” diyor kral. “ben tanrılar adına emrediyorum, öldür onları” diyor rahip. zengin adam ise “eğer onları öldürürsen bütün altınlarım senin” diyor. peki söyle bana tyrion, kimler ölür kimler kalır?

tyrion, bunun kiralık askere bağlı olduğunu, çünkü kılıcı tutanın o olduğunu, kılıcın yaşam veren ve ölüm alan güç olduğunu söylemekte. silah da güç de kiralık askerde diyor. 

varys ise, eğer güç gerçekten de silahı tutan askerdeyse, neden kral, rahip veya zenginler güç kendilerindeymiş gibi davranıyor diyip ve cevabı veriyor; “güç biz nerede olduğunu düşünüyorsak oradadır.”

varys’in bu bilmeceyi sorma nedeni tyrion’u tartmak ve kendisini nasıl bir pozisyonda gördüğünü anlamak. dolayısıyla tyrion’a karşı nasıl bir tutum sergileyeceğine karar veriyor. bilmecedeki kiralık asker aslında tyrion’u temsil ediyor ve tyrion’un verdiği cevap onun kendisi ile ilgili gerçek düşüncesini açığa vuruyor. tyrion, odadakilerin ölümü kiralık askere bağlıdır derken, kaderini kendisinin belirlediğini düşündüğünü açığa vuruyor. diğer insanların onun üzerindeki etkisini farkedemiyor. kılıcı olarak gördüğü şey zekası. 

eldrun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hızlı zaman geçişlerini belirtecek bir şeyler olmalı. Dothrakiler nasıl geldi Highgarden'a, öyle süpriz saldırı için.

7. sezon kitaptan ayrıldığı için mi böyle özensiz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Fan-fiction fantasy'e döndü, demişti bir arkadaş. Hakikaten o yönde. Sırf izlemek için izliyorum zaten diziyi ama bana bile batmaya başladıysa gerçek dizi fanatikleri ne hissediyorlar düşünemiyorum bile.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Diziyi güzel vakit geçirtmesinden başka, farklı anlamlar yükleyerek değişik noktalara çekmeye başladığımız yerde sıkıntı var demektir :)

İzle geç abi, seninle mezara mı gelecek sonuçta. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

kici kirik morukun kitaplari ve bundan esinlenmis senaristler siftirmalarina bu kadar detay analyze hata arayan insanlik

su din denen kitaplara hadislere ayni sekilde yaklassa keske

bugun dunya bu halde olmazdi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

öncelikle Ohanessburg . 

min 70' 4k tv olmadığı için üzüldüğüm anlardan biriydi. 

Dany danıştıklarını dinlemedi. John Snow'a da kendisi danıştı, buna rağmen yine dinlemedi. Doğru mu yaptı derseniz, sanki doğru karar gibi. Ordusu küçülürken dengelemesi mantıklı olurdu ama bu saldırdığı kuvvetten fazlası gerekli. 

Dragon ları görmek karşı tarafın askerlerinde korku yaratıp kaçanları arttırabilir.

Jamie 'nin son saldırı sahnesi mükemmeldi. Şövalyelik gerektiğinde beceriyor, büyük hesaplarda ise yok.

Arya çizmeli kedi moduna geçmiş.  Cersai'i bu öldürürse şaşırmam.

Tryion değer kaybetmeye başladı. Strateji uzmanı desek de tepkide haksız değil Dany.  Yani kuşatma ile aç bırakmak , başka yerlerdeki orduay saldırmaktan daha az tepki mi görecek halktan?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, ResetButton said:

Yani kuşatma ile aç bırakmak , başka yerlerdeki orduay saldırmaktan daha az tepki mi görecek halktan?

Aslında tyrion'la jon snow'un karşı çıktığı şey king's landing'e tüm orduyla saldırmak ve halkı da yakıp yıkmak idi. Dany madem King's Landing'e saldırıp sivil halkı yakamıyorum, o zaman dönüş yolunda olan orduya saldırıp gücümü göstereyim çakallığı yapmış aslında sanırım.

Bu arada niye tek ejderha ile geldi onu anlayamadım ben. Üstüne oturmayınca kontrol edemiyor mu ejderhaları acaba??

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Forgotten said:

Aslında tyrion'la jon snow'un karşı çıktığı şey king's landing'e tüm orduyla saldırmak ve halkı da yakıp yıkmak idi. Dany madem King's Landing'e saldırıp sivil halkı yakamıyorum, o zaman dönüş yolunda olan orduya saldırıp gücümü göstereyim çakallığı yapmış aslında sanırım.

Bu arada niye tek ejderha ile geldi onu anlayamadım ben. Üstüne oturmayınca kontrol edemiyor mu ejderhaları acaba??

ee nasil drakeras bagirip atese vericek ortami ki ustune binip yonlendirmese bunlarin bi anda nerfi donup laan direk kendi ordusunu da yiyibilir.

kusatmaya 3 dragonla gidersinde baskina 1 tanesi yeter

diger 2 isini kontrol etmesi bagirip cagirmasi digerlerini diklenmesi falan bile soz konusu olabilir.

fullden topyekun bir pokemon ilikisi yok dragonla

oyle bir imaj veriyo ama bunlari kapatmak zorunda kaldigi sureci buyudukleri acili surecleri unutmayalim

risk almaya gerek yok yani

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
42 dakika önce, nazareth said:

ee nasil drakeras bagirip atese vericek ortami ki ustune binip yonlendirmese bunlarin bi anda nerfi donup laan direk kendi ordusunu da yiyibilir.

kusatmaya 3 dragonla gidersinde baskina 1 tanesi yeter

diger 2 isini kontrol etmesi bagirip cagirmasi digerlerini diklenmesi falan bile soz konusu olabilir.

fullden topyekun bir pokemon ilikisi yok dragonla

oyle bir imaj veriyo ama bunlari kapatmak zorunda kaldigi sureci buyudukleri acili surecleri unutmayalim

risk almaya gerek yok yani

S06E09'da sahiplerin ayaklanması sırasında yine tek ejderhaya biniyor fakat diğer iki ejderha da bunu takip ediyor, dracarys dediğinde hepsi ateşliyor (hatta farklı hedeflere)... 

Forgotten tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok