Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

6. bölüm sızmış. :D

En efsane bölümlerden birisi diyorlar. Akşama yapıştıracağım valla kaçarı yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1080p indirdim şimdi. kalitesi iyi ama çok iyi değil. 3 torrent indirdim arasından en iyisi buydu. isteyene özelden link atabilirim.

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2gblik versionu indirdim dusuk olanin sesi cok kotuydu saat 2 den sonra indirdim di falan diye

gecen soyledigim 2 konu oldu bolumde

Spoiler

bir arya sansanin ee orda ben gordum pismis kelle gibi siritip babamizin olumune yol actin diye kagitta ne yaziyoru konusurken demistim yani bunu ayni konusmalar gecti

kismen hakliydi zorladilar falan kismindada sansa hakliydi da jogree buna cok cok kotu davranmaya baslayana kadar babasisinin kelle ucana kadar hala lay laylom takiliyordu sansa

arya lafi iyi cakti mormonta donup ben cocukmuydumdum diyeceksin kiciyla gulmez mi sana diye sende de kucuk mangal gibi yurek var diye laf sokarken

ikinci yazdigim bu mallar ne diye boyle nightkindin ordusuna gidiyo sacmalik gitsin dragonla bi baksin kapisin birini gelsin

oyle yapsalar savas falan uzamadigindan night king falan oyle 2 dk da bitip canlarina okumazdi.

ve sonuc dragonlariyla gelmek zorunda kaldi

spoilerlarda gecen seneden beri dragonlarin 1 i kesin olucek diye diyorlardi da ben ihtimal vermiyordum bu aralar

wight walkerlerde patriot fuze varmis biz bilememisiz

o nasil mizrag atmak o nasil hasar vermek yuh

dragon dustugu anda laan kuraramiyorsaniz yakin ulan dedim ama sulara gomuldu

demek ki duvar boyle dragonla inecek

danny nin adi john ikna edememesi ile night king dragon sahibi oldu undead hemde

normalini durdurmaiyorken undeadininasil durduracan

ancak tamam biraz danny johnyn dik durusundan ektilenmisti ama 2 bolum pek bi numara yokken bu bolum ask mesk moduna girmesi biraz garip kacti

sanirim hazirliyrolar

danny cocugum olamaz dediginde iste krallik danyden kesin yurumez basa gelse bile

sebekel bran yoktu bi halta yarayacaksa yapacaksa yapsin daha lord of light odur diyenler var

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bölüm iyi güzel ancak...

Spoiler

Tamam hadi bu kadar sezondur güzel gittiniz. Çoğu yerde konu uzadıkça uzadı iç baydı, sonra geçen sezon dizinin son 2 sezonu dediniz. Toparlayacak o kadar konu kaldı ki bu sezon rezalet üstüne rezalet, tutarsızlık üzerine tutarsızlık yapıyorsunuz. Dizi George amca işi senaristlere bırakınca çok salakça bir hal aldı. O kadar çok mantıksız şey var ki hangi birini sayayım.

- Night King Bran'in Doppelganger'i. Özellik bakımından birebir aynı yani. Geleceği görebiliyor. Bran efendi Sansa'nın gerdek gecesini izleyeceğine bunları görmeli, diğerlerini uyarmalı. Ama dizi o kadar mantıksız ilerliyor ki Bran'in esamesi okunmadı. Halbuki daha geçen bölüm Kuzgun'la artistik yapıyordu Night King'e. Böyle bir olayın olacağını önceden haber verebilirdi.

- O kadar sezondur Whitewalker diye kafamızı ütülediniz, 3-5 bölümdür Dragonglass diye yırtınıyorsunuz, kardeş kuzeye adamlarının inine giriyorsun insan yanına o taştan yapılan bir silah falan alır di mi? Diyorum ya dizi iyice boka sardı diye böyle ufak detaylar işte.

- Eastwatch'dan çıktınız, duvarın arkasında binlerce ölü olduğunu biliyorsunuz. Yürü babam yürü mesafeler bakıyorsun ki devasa... Sonra bir grup ölü görüyorsun, bekleyelim hepsini görelim diyorsun ama 3 dk mesafeden gelen ölüler denizini görmüyorsun. Hadi o Whitewalker'lı gruba saldırdın, arkadan gelenleri o devasa arazilerde görmedin mi? (Kar kış fırtına demeyin o gruba rastladıklarında görüş gayet açıktı.)

- En tırto noktalara geliyorum şimdi. Bu ölüler suda gidemiyor, yani en azından öyle gösteriliyor. Su kırılınca adamlar bekliyor falan. Sonra bir baktık bölümün sonunda yüzen ölüler Jon Snow'u aşağı çekiyor en sonunda ad Viserion'u sudan çıkarıyor falan. O SUDAN ÇIKARTIRKEN KULLANDIĞINIZ DEMİRİ NEREDEN BULDUNUZ? :D

- Bölümün güzelliği falan bir kenara, şu yaptığınız işlerle izleyici ile dalga geçmeyin... Adamlar o kadar yürüdü Duvar'dan, Hound dedi hatta bu dağ falan. Yani görsen normal insan yürümesi ile 1 gün falan alır. Sonra Gendry'i koşturuyorsun adam akşamına duvara varıyor. :D

- Gendry ışık hızıyla duvara ulaştı - bu sırada bizimkiler arada kaldılar, daha bak Gendry koşmaya başlarken. Hadi iyimser oluyorum Gendry tüm bir gün ve gece koştu oraya kadar tam 1 gün de. Kuzgunu gönderdin, o kuzgunun kıçında motor yok uçması en az 2-3 gün sürer. Dany Ejderhası hadi hızlı desen 1 günde gelse. Toplamda 4-5 gün ortada öyle o soğukta mal gibi bekledi mi şimdi bunlar? Ben iyimser yazıyorum dizide tasvir edilme şekline bakarsan Gendry birkaç saatte duvara varıyor, kuzgun Dany'e ışınlanıyor, bizimkiler o arada 1 gece kalıyor ertesi gün kurtarılıyor.

- Night King ileriyi gören bir yapıda olduğu için besbelli tuzak kurmuş bunlara. Buzdan mızrak hazırlamış. (Onu başka ne için kullanacaksın ki?) Gene ileriyi gördüğü için özellikle Viserion isimli Ejderha'yı hedef alıp öldürüyor. Burası mantıklı. Bizimkiler çok pis oyuna geldi yani.

- Jon'un Türk filmi tarzındaki kahramanlık hikayesi yüzünden öldü bir bakıma Viserion. Hadi hadi diyorlar adam ölü kesme peşinde. Beceriksiz totoş.

- Cersei düşmanın, karının ordusu kalmadı git King's Landing'i al elinden sonra duvara git ne halt yiyorsan ye. Yok ölü yakalayalım Cersei'yi ikna edelim falan. Lan karının yanında zaten zombi Mountain var, neyini ikna edeceksin?

- Khaleesi bacımız senin yanındayım dediğimde Jon efendi hemen abazalıkla sen benim kraliçemsin yok eğilirim falan diye ayak yaptı. Bir dizi kendi içinde bu kadar çelişmez.

- Night King maşaallah ne kol ne pazı varmış, 200-300 metreden ejderhaya mızrak fırlattı. Sanırsın güdümlü Stinger atıyor. Bunu böyle gösterdiysen yarın öbürgün bu eleman Jon Snow'la kapıştığında kılıç düellosunda Jon Snow'un kolunu falan koparması lazım.

Şimdi gelelim ileriki bölümlerle ilgili tahminlere:

- Arya Littlefinger'ı çoktan halletmiş olup Sansa'yı sınıyor olabilir. Böyle bir şey yaparlarsa Littlefinger gibi adama çok büyük ayıp olur. Hoş gerçi bu sezon adamı şebelek yaptılar ama. Kralları oyuna getiren, krallıkları yıkan bir adam Arya efendiyi oyuna getirmeye çalışıyor.

- Bran büyük ihtimalle Rheager isimli (Dany'nin bindiği Drogon) Ejderhayla bütünleşecek. Night's King'in Ejderhasıyla kapışacaklar. Viserion zaten artık büyük ihtimalle Ice Dragon olarak resmedilecek. Gelecek sezon tam bir " A Dance with Dragons " olacak böylece. A Song of Fire and Ice - burada artık bu dediğim kastediliyor olabilir.

- Hadi Dany Jon'la beraber savaşacak, e be kadın senin yanındaki elemanlar çöl bedevisi tadındaki Dothraklar. Adamlar hadi geldi güneyde takılıyor. Atlarını da kendileri getirdiler. Bu elemanları ve atlarını o kutupvari mekanda nasıl kullanacaksın? Gene mantıksızlık... :D

wazzap, Atrin, goccukgurbaa and 1 other beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bölümü izlerken çok gaz izliyorum. Çok zevk alarak izliyorum fakat bölüm bitiyor ve olanları düşününce bu sezon çoğu zaman "şu çok saçmaydı bu çok saçmaydı" derken buluyorum kendimi. Tamam fantastik dünyadayızda neyse..

Erwin'in yazdığı spoiler'a katılmamak elde değil.

Sadece Night King ile Bran in alakasını kuramadım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler

snow un kılıcının olayı nedir? dikkat etmemistim izlerken ama twitter da denk geldim.

snow sudan cıkarken ona odaklanıyor kamera, sudan cıktıgı anda kılıctaki figürün gözü açılıyor.

ayrıca ölen elemanın (rahip olan) yanan kılıcını alıp neden kullanmıyorlar..

NeBuCHaDNeZZaR tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Atrin said:

Bölümü izlerken çok gaz izliyorum. Çok zevk alarak izliyorum fakat bölüm bitiyor ve olanları düşününce bu sezon çoğu zaman "şu çok saçmaydı bu çok saçmaydı" derken buluyorum kendimi. Tamam fantastik dünyadayızda neyse..

Erwin'in yazdığı spoiler'a katılmamak elde değil.

Sadece Night King ile Bran in alakasını kuramadım :D

Spoiler

Night King zaten çoook eski bir Stark'tı sanırım. İkisinin de 3 gözlü kuzgun gücü var işte, Night King mesela Hodor'lu bölümdeydi galiba - Bran'i eliyle koyduğu gibi bulmuştu. Bran'e olan öngörüler ona da oluyor. Yoksa orada öyle beklemezdi uzun uzun, adam kendine ejderha yaptı işte. Mızrağını bile hazırlamış.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, NeBuCHaDNeZZaR said:
  Reveal hidden contents

snow un kılıcının olayı nedir? dikkat etmemistim izlerken ama twitter da denk geldim.

snow sudan cıkarken ona odaklanıyor kamera, sudan cıktıgı anda kılıctaki figürün gözü açılıyor.

ayrıca ölen elemanın (rahip olan) yanan kılıcını alıp neden kullanmıyorlar..

Rahibin ve Dondarrion'un kılıcı yakması basit bir numara. Büyü falan değil. Kılıçlar sürekli bir çeşit yağ ile kaplı. Kabzanın bittiği yerden, eldivenin uygun yerinden çıkan bir kıvılcımla alev alıyor. 

Jon'un kılıcı ise valyria çeliği. Bilinen özelliklerinin yanında muhtemelen büyülü, bilmediğimiz özellikleri de var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Jon'un kılıcı dediğimiz Mormont'un ona verdiği ve kafasını modifiye ettiği (kurt'a çevirdiği) kılıcı mı ? 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

evet tabiki or ortamda valarian kilici kaynamiyo

aklimda cok super kalmadi ama zombie canlanip mormonta saldirigindan sonra vermisti johna sanirim

aslinda bir tur baton pass di.

su an aryada dev kadinda john da falan boyle tek tuk var

oda iste biliyorsunuz nediin kici dev gibi long sword u valarian bunun ustasi bile westerosta tek tuk

nedin long swordunu eritip bi jofreye bi jamieye kilic yaptilar

jamie kici ablaya verdi

aryanin kici valaran olmasa o igne kilic oyle 1 darbede yamulur kirilirdi training swordla kapisirken

dun yazicaktim ama emin olmak icin bidaha baktim johnun kicigi cekimden oyle hucxukuyo goz moz actigi yok

oyle bisi yapilacaksa bile orda bisi yok

orda kar buz varken dikkarli bailinca gozukuyo orda focus degisip duruyo oyle gibi gozukuyo bi an 1080p de baktim yani 2 gb di bolum.basa duzgun kopya bulamadigimdan leaked normal 480p izledim ben diziler 250-300 mb arasi yer kaplamasini isevmiyorum

konuya donersek dun kendimi tutum halim kalmamisti

nightking guclerini bilmem ama o mizraklar dragon icin degil hep vardi onlarda

yum whiltewalkerler hep boyle mizraklar basta tiplerde olabilir ama tasiyorlardi

dragon gelicek hazirlananlim durumu degil

latest?cb=20150307215545

nightkingin starklarla bagini bilmememde

ama binlerce sene onceki nanae stark zirt pirt yokken

insanlik ortaya ilk ciktiginda demeyelim ama westorsa ilk girdiginde

binlerce sene oncesi yani

stark mtark yok ortada

senin cikip ben selcuklu beyi kilicarslanin torunuyum akrabasayim desen bile daha matamtetiksel yakinlik olabilir

hikaye nasil giden nran neler yapar gorucez

zamani nasil oturacaklar bilemem

cunku what happens happen durumu var bence

bence zaman filmleri dizilerinde kabul edilen teorilerler var

backto the fetureda tamamen riple efect

oyle ki en olmayacak cekilen resim cekilmistir oyle siliklmesme sonra resimden silinme falan olmaz hiakye tarih degisirse sen etkilenemesen bile

ama orda keskin kiriliyordu zaman

halbukli genel devam eden durumda

su kadar yolunu bulur tarzi

yani buyuk olaylari tarihde degstiremiyorsun

kucuk etkileler planlar yaratiyorsun

alakasiz bir oenk veriyim root un person of intereste makinayi by pass edicek serverlari semeratana baglamasi gibi

bi yerden sonra kacisi yok yaptigi bi yerden tum seyler kucuk farklar yaratmak icindi

yani bana bu hissi veriyo atiyorum branin gecmise gidip birine waro plop bicagi sokup tum tarihi gecmisi degstirmecek hali yok

ustelik bunun ne sonuclar doguracagini bilmediginden cesaret de edemezsin

terimantor gibi

branin bugune gelmesine sebep olan olaylar gecmiste zati olmus olmali.

bran bunlara gidip etkiler yaratabilir.

ama bunlara sebep olmasi mantikli degil

ilk 3 eye raven degil

yani duvar isi ne cikacak bilmiyorum ama iste burda tonla paradox olur nasili zor

misal hodor u gelecekte hodor yapiyor ama gecmiste zavali cocuk hodor oluyo

tum onurunu boyle geciriyo

yani bunlarin cozumu cok cok kolay degil

bi suru sacmalik mantiksizliga da hazir olmaliyiz

martin e bazi sorular sorulmus bu konularda nightr king falan kacamak cevaplar vermis

sonucta bu gercek bir tarih degil

bi yere kadar bacroundlar yaratmis bir dunya olusturmus ama hersey mukmemel ve sonsuz cozumlere sahip degil

ustelik dede insantla yazmiyo kitaplari da

kutsal kitaplar hizinda gidiyo adam ayet ayet yukardan gelip ezberliyim dosa geciriyo demek ki

bir baskasi olsada yeminelen 2. kitabi cikartmis 3 baslyacam demisti.

1-2 adam tutsa dikte ettirse bile icine sinecek bi kitabi 2016-7 de %99.99 cikartabiliirdi

full sermis bi adam

umurunda cok degil

konu disi olarak

ben bi kac sayfa once konu ve yerler ingliliz etkili acik demistim.firca olarak su kadar mil bak bak cevabini aldim

nette bakarken

"

Author George R.R. Martin has stated that the series was loosely inspired by the War of the Roses which occurred in Britain during the fifteenth century. The First Men loosely parallel the original Celtic inhabitants of Britain, while the Andals who later invaded and conquered Westeros are loosely parallel to the Anglo-Saxon invasions of Britain during the fifth and sixth centuries. The Anglo-Saxons never conquered the Celtic peoples living in the region that would become modern Scotland, in the north of the island of Britain, who remained ethnically and culturally distinct. Similarly, the Stark-held North resisted the invasion of the Andals from the south, and like Scotland remained ethnically and culturally distinct. Both Scotland and the North benefitted from being separated from the rest of the island by a narrow isthmus: Wales also wasn't immediately conquered by the Anglo-Saxons, but in its case this was due to mountainous terrain - in Westeros, Dorne is a closer analogue to real-life Wales than the North is, though crossed with medieval Spain.

The Anglo-Saxons did intermingle on some level with the Celtic/Romano-British inhabitants of what would become modern England, but they were subjugated and largely subsumed by the Anglo-Saxons. Similarly, people in the southern kingdoms of Westeros have some partial descent from the First Men, in regions where the Andals conquered and intermingled with the First Men instead of wiping them out entirely. "

ben ingiltere tarihine super asina olmadigim ihalde o baglantiyi kurmustum

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler

Bir mantıksızlık da ben dile getireyim. O çıt kırıldım buz tabakası nasıl oldu da bir gecede sapasağlam buz kesildi? Daha önce niye bu kadar sert değildi?

Bu arada ejderhanın ölmesinin öncesi ve sonrası tam Türk işi kıvamındaydı. Bir de bu izci gurubunda habire birileri topu dikti ama kahramanların dışında bu adamlar, yanlarına bu kadar adam almışlar mıydı? Nerede bitiyor bu adamlar zırt pırt? Uncle Benjen' in bizim ufaklığı kurtaracağı gün gibi ortadayadı, Uncle Benjen diye diye onu da harcadılar sonunda (mı acaba)....Arya' ya da bir temiz sopa lazım, önce niyetini çözebilirsek tabii....

Bence Cercei bu dead man olayına inanmayacak, Jamie harcayacak karıyı, bu sezonun finali böyle olacak, eğer dedikleri gibi 7 bölümse. Gelecek sezon full gece kuşuyla eğlenceli dakikalar olarak devam edecek...Böyle bir sallayayım bakalım tutacak mı?..

OnLyTNT tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

sezon spoileri onumuzeki dizsininsceneriyosu her boku sizmis ama ben temelsiz sadece hissiyatimla yorumluyorum

bence arya bi twist pilot cakicak tereciye tere saticak

obut turlu cok sinir bozucu olucak

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Öncelikle facebook tan "ejderhanın sonunu söyleyen" şerefsiz evladına buradan selam söylüyorum...  

Cersei artık yekten takılıyor , eskiden ortada göstermelik de olsa bir koca vardı, artık dünya umru değil. Kehanet e göre 3 çocuğu olacaktı, doğruysa bunu doğuramayacaktır. 

Kalanı için yorumları en kısa sürede yazacağım :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Daha önce yazacaktım. "Ejderhaya sahip olan yenilmez " tesbiti doğru değil. Zaten önceki savaşta da birşekilde öldürüyorlar ejderhaları. Cersai'nin de o yaptığı barista benzeri silahtan yeterince üretebilirse öldürme şansı var. Zaten sadece üç tane var. Onun da biri gitti. Şu andan sonra Dany 'nin bu dead army e karşı ejderhaları kullanması çok zorlaştı. Hem üzerinde durup riske giremez hem de karşı taraf "unit convert " yaptı. 

Arya'ya çok pis kıl olmaya başladım. Biraz Jamie 'e benziyor, üst strateji yok. 

Bu Uncle Benjen nerden çıktı? Adam hiç beklenmeyen anlarda birden bitiyor bir yerlerden. Yarı ölümüydü neydi bu?

little finger 'ın rahat durmayacağı belliydi ama bu kadar kolay tuzağa düşürmesi de garip. Nedense bu adamdan kimse huylanıp gardını kaldırmıyor. Arkasında bir bölge , ünvan olmadığından mıdır nedir kimse tehdit görmüyor herhalde. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benjen nightwatch da son olarak duvarın ötesine gittiğinde white walkers bunu öldürüp, dönüştürüyor. Dönüşüm tamamlanmadan ormanın çocukları Benjen'i bulup, dönüşümü durdurmak için ejderhacamı saplıyor kalbine. Benjen yarı dönüşmüş şekilde kalıyor ve o şekilde geri de dönmüyor.

Sürekli duvarı da gelen giden var mı diye kontrol ediyor. Büyük gruplara yaklaşmıyor ama muhtemelen Jon Snow'un grubunu takip etti ve fırsatını bulunca müdahale etti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

neydi bu kitapta varmiydi yosa birlesmisti

ya gormustum ama unutum benji ise bile ghost bilmemene bisi ismi bu donustugu halinin

kac savas oldu simdi bu nightkingle westors insanlari arasinda 1 mi 2 mi

yoksa her kis bastirdiginda bir zorluyor mu

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

konu disi birilerini forumdan okurken aklima geldi cercie ne halt ediyo robertten hamile kalmamak icin

tamam robert sevmiyo poliaevligigi falanda ortaliklta onlarca pic birakacak kadar uckuruna duskun ve verimli spermeleri varken

cerciden den laan bu cocuklar nerden cikip duruyo diye suphelenmedigine gore  ce4rcie ne halt ediyo da tum cocuklari hamieden olmasini sagliyo

dhw den eldrunane bicim sacmalik dedigim robertin soytunun tum cocuklar esmer olur bınlar sarisinn demek ki  hepsi pic.

genetik olarak teee nilmemkac nesil onceki alasiz adamla alakşi seyler bile cikabilir.

4-5 nesildir eyaz olduklarini bilen bi guneyli ailrinin melez bi cocugu olmustu

sonra ortaya cikti ki aile ic savas oncesi kolelerden melezmelemez melznene olancocuklardan biri nerdeyse beyaz gibi imis ev hizmetlerinde ne iken ic savasti oydu buydu kacilmis edilmis kurtulmus bisiler olmus

teee 100-150 sene onceki emelez den gelen genler sak diye ortaya cikmis.

katrin kizil  bisi ned sarisin/kumral bisi aklimda kldigi kadarlya cocuklarindan nerdeyse tamami acik sacli bi rob john ve brann haric.rahmetli ramsayden kacan oglanda acikti.

stanisin kizida kapkara degil kizilmiydi?

ee stanisin geninden non black sac cikiyo robertinin genleri ne peki de asla siyas sac disi olmuyormus.

cercie hibi bir hayvana ragmen bence aile iiyi jofree gibi gull sapik hayrisizi yana koyarsan akilli sevgi dolu kiz. o yuzden zati nefret olduyum bende o gerizekali sand midir nederi oberyinin gerizekalinina

ulan akrabnla ask yasiyo masum kiz ne diye olduruyon.okuzun biri olsa neyse

keza tommene kizan eden cok el kadar sabii anasini olucak hayvan yuzunden dustu dincinin eline geldi telkinlere

oda iyi cocuktu

jofreyden once yada sonra throne ninenin en nbuyuk hatasi cerciyi temizlememek oldu

westors mis gibi olurdu bugune kiyasla obinlerce asker sag olurdu

cercie olmasa tommene idare eden margory ile olena teyze isleri bu hale getirmezdi hatta bi sekil sdany ile bile anlasabilirdi

dzinin en uyumlu sulalesi idi

dizi basladi dop kardes stanis sonra jofre sonra tommen son danny herkese yazildilar her yola geldiler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok