Game Of Thrones - Spoiler Alert!
5 5

Bu konuda 767 mesaj var

15 dakika önce, nazareth said:

bu dedikleini hic biri halkin onunde nedin kafa kesilirken jofreyin son anda fikirini degsitirip vurun kellesini sahnesini degistirmiyor.

ona bakarsan hand olan cuce de bunu azarayip durdu savas doneminde

ama hersey bitip ortamda yine at kosturdu jofrey beyimiz.

Olaylara statik bakışın sıkıntısı işte bu. Tywin'in Joffrey'i öyle bir deliliği yapabileceği pozisyona sokmayacağını farkedebilmen gerekirdi. 

Tywin'i Tyrion ile nasıl karşılaştırabiliyorsun. İkisi denk otoriter figürler değil :facepalm: Cersei Tyrion'un söylediklerine karşı Joffrey'i bileyebilirken, Joffrey istediği gibi Tyrion'a hakaret edebilirken, aynı şeyleri Tywin'e yapamıyor. Tywin'e karşı yapılan bir diklenmede insanlar o diklenen kişiye çıt çıkaramıyorlar. Tyrion Joffrey'e laf söyleyince Grand Maester aaa bu kabul edilemez derken, beş saniye sonra Tywin kralım diye konuşan kişi gerçek kral değildir dediği zaman, aaaa krala böyle söylenmez diye ayıplayamıyor. 

Bunlar çok basit şeyler ya of. Gözünün önünde sahne var kabak gibi, hala algılayamıyorsun abicim inanılmaz bir durum yahu, olayları bu kadar kötü ve yanlış değerlendirebilmeni benim aklım gerçekten almıyor ya. Olabildiğince basit anlatayım dur sahneyi bari koyayım diyorum, her şeyi özetleyen muhteşem bir sahne, fakat yok, bu sahneye rağmen Tywin ile Tyrion'u bir tutup senin dediğin gibi olsa Tyrion da onu yapardı diyorsun pes cidden. 

eldrun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

oyle bisi gormesine imkan yok iste kimsede boyle bisi beklemiyordu

ne sansa ne cersei ne bisi

bi bi suru mal mal is

yapti su verdigin vieoya da bile dede bi yere kadar hunkarim modunda dogal olarak cok cozutunca devreye girip fircaliyo

o fircalari halk onunde atamaz

hep beni sucluyorsun hep her konuda sen haklisin

danny icin sakdiye kestirip atiyorsun

ama ayni keskinligi kamie gostermiyorsun

elinde imkan olmayan underage kid danynin kendi imkanlariyla kendi hatalariyla buyumuesi onemsiz

7 senede anca adam haline donmus jamie kardes sulanicisi sahane

cok degisti ya cersei hamile olduguna gore

ki tommen olduktan sonra yarak odasi sahneleride var

cocuklari oluyo oluyo veriyo pompayi kardesine o super

kesin danny e bi laf cakta bak halasi yegenine diye ben statik sen super ol

her konuda statik bakiyormusuz

kesip attigin kitabi sen yazmis olsan bile o kadar sert olunmayacak konularda sabit fikir inad sana hersey serbest

acik olmayan hatta bazen senin isine geldigi gibi cogunuluk dusunmedi zaman senin dusundugun hep muylak

ha bide konu disi

dede efendi yasaydi tomen margoryinin elinde olurdu .solasiyle olenanin

sparow konusunda tommene bisi etmezdi.cerseri gerizekalini engellerdi

gecmis konuya yazilara cevaben cersie cuceyi babami oldurdun ondan bu hallere dustuk diyor ya

dedesi olsa evlendirmisti coktan cersei de falan

o islere yarardi

dedik dedesi bidaha diyorum kac sahnede cuce bile neler yapiyo

misal stanisin savasi oncesi

ama savas bitince ne oluyo

cuce kapilari kapatip got korkusu yasiyo

jofrey cozutugunda dugunde dede ne etti

cuceye gicik oluyo oda diye mi gik demedi

atiyorum zehirlemeslerdi cuce bisiler yapip soylese kendini tutmayip ne olucakti misal

jofrey manyagin biri ayrica oyle little finger gibi ortada supriz sekilde yakalanirsa

cok gozu dondugunde jofrey dedesini de goturebilirdi

atiyorum yaninda askeri varken dedenin yokken yakalasa dede firca atsa birden delenip tirsacagina vur suna diyebilir.

ne biliyim mountain gibi adam olmasada yanindaki olmaz diye bisi yok

sen durum ve ortam degerlendirme

ama statik biz olalim ne guzel ne guzel

dizide yasaiyor olsan lanister olurdun zati bu bakislarinla

jamie degil ama

yada stanisin kiziniatese veren stanis yardakcisi

ben olmazdim ama ben statigim sen degil tabiii

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dizi iyleseydin şu sahne sayesinde Tywin'in kesinlikle Ned Stark idamına karşı olduğunu bilirdin fakat aynı diziyi izlemiyoruz malesef, sen kafandan farklı bir kurgusunu yarattığın hayali bir dizi izliyorsun. Olaylara bakış açın evrimi reddeden bir yobaz sığlığında.

eldrun tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

yahu oyle bir diyorsun ki cercsei destekliyormuysu anlasmislardi

nedle de oyle anlastilar seni nightwatcha yollayacaz diye

ned ondanitiraf etti

cersie sanki aman ne iyi oldu nedi idam ettik bank jamie orda esir kaldi oh diyo

babasi 1 taniyorsa cersie o sirada 3 yanmistir.

beniim yanildiginiz unutugum yerler oluyo buna gerek yok

epey hafizam gucludur cogu insana gore

orda annesi ve sansaya siz kadinsiz merhametlisinizondan boyle istediniz ama krala yamuk olmaz diyip artisleniyo iste

kisiligi boyle

daha ilk bolum bi punduna getirse dayisini oldurtecekti

boyle bir zat presn iken yeterli gucu yok

ama amcasina gucu yetmesede zavali cocuga yettigi icin onu oldurtuyo

kdurdukca kuduruyo orda sansanin pismikelle gibi siritisi da ondan babam itiraf edicek hem yani lralada yapilir mi hem olmeyecek hem ben kralice olucam moddunda jofrey boyle yapoinca neee oluyo cersie ile birlikte

cersei de nedin kafasini falan istedigi yok

jofre hehe diyo ananasina ama sallamiyo

cerseinin ordaki tum maci nedin iddasini cope atmak itiraf ile legatilte zemininden kaymamak stanis ve kardesine yasal zemin saglamamak

nedin kafasini aliyim derdinde degil

babasinin da olumu oh olsun cisinidendi oberni yani sandleride boyle kaybettiler

halbuki sand ve highgoardin destekliyo lanisterlari.asil

cucenin uscsuz oldugunu bilmesine ragmen bu mahkemeyi boyle uzatip sulandirip oldurmeye kalmasa ozaman bisi derdik belki

jamie gidince aman sen oglumsun hkani kralin sag eli.

sonra olume yolla

jofreyin cekindigi o sahnde kendini kaybedim babam robert savasirken sen orda kalende saklaniyordun diyor

ee haksiz mi

tamam diplomat falan ama oyle cok cok muhim onemli biri de degil

cuceye ramseye salak dany evil mad queen mumamesi cektikten sonra o hesapla yani  little finger yaninda comez kaliyo senin amca

ustelik adam 1 buyulu assasin nbir buylu zaman bukucu tarafindan tongaya dusuruldu

starklarda 2 dan buyulu adam olmasa bu is baska turlu giderdi

buna ragmen orospuulari saraya almayacaksin diyip ugrastigi laf soktugu orpsutu yatagina alip rezil rusva olup kenefte artislik yaparak olmedi.

senin eleman

son donem unlu olumlere bakalim

little finger kendi komplo hazirlarken komploya ugrayip olduruldu

ramsey ac birakip yem edecegi kopekleri kendini yedi

hodor kapiyi kahramanca tutarken

oberin kardesi gibi olduruldu enazindan savasirken

baskaca boyle kenefte oyle yari cibil oturup lak lak ederek olen eden yok :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ser Alliser Thorne

bi yererde bakarken bu adama cok laf edildigini gordum johna dusman olabilir ama oyle serefsiz asaglik biri degil

olurken bile oyle oldu

johna karsi idi ama adam degildi modunda seyler gordum oyle biri degil

onu yanindaki bi kac adam oyle serefsizdi o degil

ben jaybettim sen kazandinda diyip kadarine de razi geldi

neye inaniyorsa onu yapti

johndan daha dik bile durdugu soylenebilir hatta

without crown king kadar olmasada yani

tamam johun taraftarlari icin karti taraf olabilir olabilir.

ama bu derece nefreti dusmanligi anlamadim

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sezonu komple bittiği gibi 2 gün içinde arka arkaya şişleyerek izledim. Ya tamam iyi hoşta kaç sezondur ölüler geliyor abicim biraz fazla kastılar, bazı konular çok üstü kapalı hızlıca geçişiyor bazı beklenen şeyler gelmek bilmiyor. Dizinin başından beri nerdeyse Great Wall şeklinde nitelendirilen duvar 2 3dk içinde piç edildi. Hiç bir direnme söz konusu dahi olamadı. Night King' in ısı takipli roket sallar gibi mızrağı sallaması iyiydi tek seferde ejderi mahfetti valla. 1 sene bekliyorsun ve böle 7 bölümle geçişen bir diziyle yüzleşiyorsun bilmiyorum artık ne diyim...

ahat beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Deathknight said:

Sezonu komple bittiği gibi 2 gün içinde arka arkaya şişleyerek izledim. Ya tamam iyi hoşta kaç sezondur ölüler geliyor abicim biraz fazla kastılar, bazı konular çok üstü kapalı hızlıca geçişiyor bazı beklenen şeyler gelmek bilmiyor. Dizinin başından beri nerdeyse Great Wall şeklinde nitelendirilen duvar 2 3dk içinde piç edildi. Hiç bir direnme söz konusu dahi olamadı. Night King' in ısı takipli roket sallar gibi mızrağı sallaması iyiydi tek seferde ejderi mahfetti valla. 1 sene bekliyorsun ve böle 7 bölümle geçişen bir diziyle yüzleşiyorsun bilmiyorum artık ne diyim...

Tüm sezonu tek seferde izlediğin için öyle. 

Great Wall'ın zaten uzun zamandır yeterince savunulamadığı dizide defalarca işlendi. Yeterince adam gelmiyor gibisinden muhabbetler neredeyse her sezon yapıldı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Adam gelse ne olur ki zaten saldırıya karşı yapılan hiç bir durum olmadı ejder kustu kustu davara koskoca duvar sanki atom bombası yemiş gibi yerle bir oldu biraz sıradan olmuş yıkılma olayı ki ejder normalde üstleri parçalıyor ama çipir çipir buz parçacığımış misali yerle bir olup gitti. Tüm dizileri böyle izliyorum ben zaten 1. si diğer dizilerde bölüm bolluğundan böyle eksiklik olmuyor hatta bazen bazı ara bölümler sıkkınlık veriyor. 2. si bu dizide tamam belki bölümler daha uzun denebilir ama çok kapsamlı konuların daha evelinde işlendiği bir dizi arada onlar yutulup giderken bir bakıyorsun konular hızlı ilerliyormuş gibi görülsede beklentisini kurduğun hedefler gelmekte bilmiyor. Bran mesela ululuk konseptine erişti hadi bakalım bu sezonda neler görcez gibisinden bir beklentiye giriyorsun görüp göreceğin 2-3 ki 1 tanesi ölülerin geldiğini görmesi e zaten geldikleri biliniyor, koca bi sezonda bu veledin kaçmasını bişiler olacağını peşlemesini izledik, yine diğer yandan Arya üzerine kurulu ağırlıklı bir sezonda geçirmiştik, hani böle kapsamlı beklentiler varken ulan o kadar uğraştı etti 1-2 sahnede bu özelliğini görüp bitçeklik birşey içinmiydi beklentiler diyor insan.

Sezonun savaş sahneleri iyiydi ona bişi diyemem tabi ki ejderler artık iyice aktif kullanıma falanda başladı ama artık bu sezon itibariyle sezonu 2 katı bölüm şeklinde çekip bir çok işleyişi daha kapsamlı gösterselermiş iyi olabilirdi. Gerçi şimdi böleceklermiş sanırım diziyi ayrı ayrı ailelerin hikayelerinin anlatımları falan şeklinde ara diziciklerde var galiba.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

https://www.youtube.com/watch?v=neIsc7aFs7Y

daha once gormemistim bu seriyi.guzelmis.

bu arada neddin olayşini da tam cozemedim

robert ile kardesi uzerine kurulmus yalan isyana katiliyo ne onur ne onur

hadi onu bilmiyordu gec olana kadar diyelim

sonra kardesini sirini sakliyo

john snowa oglum diyip aliyo ama gercekleri sakliyo

bunlada roberte de ihanet etmis oluyo

niye yapiyo bunlari

robert icin bi ara biraz saygim vardi sonra geldigi sarhos dombili gunlere ragmen

bu sevdigimin kadini kacirip tecavuz ettiler olayi sonrasi sifir.

bu usteki video serisi direk ktaptan mi alinmis yoksa kitaptaki bilgileri alip diziciler mi kurgulamis bilmiyorum

ama dizideki adamlar falan seslendiriyo

yanlis anlasilmasin elbette kitaptaki bilgiler bunlar

sadece kitaptadirek bu sekilde mi veriyo chapteri boyle bi anlatiyo milletin agzindan yoksa yer yer bu sekil kitaptaki anlatimlari bunlar alip derleyip boyle mi yapmis manasina

cok iyi oldukca kaliteli

ayrica targarianlara kismen hak veriyorum

ha bizim edlruna da sunu diyim

spioileri okumaktan ktapla ilgili stanisi, okumaktan sen cok sevip sayiuyorsunda benim icin kral olmasi gereken bi zat degil

deli kati tutucu kindar da.

adil olmasi ser davos ile olan hikaesi yetmez

robertin ona haksizlik etmesine ragmen

dop kardesi yapmis robert iste .dop hkardes barathonlarin basi

stanis iyi kral olmaz

kucuk konseye al savasta kullan takik ondan otesi sorunlu

din olayi dizideki kizini yakma olayina falan girmeye gerek yok

yani diplomasi ve kraliyet zekasindan yoksun ned bile stanisten 10 kat iyi kral olur

stanis dizilerdeki kotu adamlara benziyo hatta ailesinden sorun yasamis ezilmis hayatan bunu acisini aliyo backroundlari gibi

stanis kotu demiyorum.ama iste durusu bi halt olsa triger olucak o caracter westorsta degil baska bir dizi aleminde olsa vilian olucak bi tip.

sutelik odun

kardes tecavuzcusu jamie efendi bile az cok gelisti.

dizide herkes gelisiyo

danny 2 arpa yolu bile yol aldi.

dizideki bi cok kimse cok yol tepki aryasinda sansanina branindan herese

stanis sag olaydi ustunde bi 10-20 sene gecmis olaydi bile hala durduguyerde dururudu en iyi ihtimal

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Spoiler

Ben herkesin koskoca Viserion'un "1" adet mızrakla ölmesini kabullenmesini anlamıyorum. Tamam Viserion ölür,ölür de biraz daha görkemli ölür. O mızrak 1 değil 10-15 olur. Viserion ölürken peşinden 100-1000 artık ne olursa ölüyü de götürür. Dany'nin elinde can vermesi daha mantıklı hatta. 

Ama tabi,ejderhja ejderha diye tepinsin bütün Westeros 7 sezon. Bütün deniz birliklerini patates etsin. Sonra neymiş,knight king mızrak atmış. Hadi ordan.

Diablo 3'de Deckard Cain'e ne yapıldıysa,Viserion'a da aynı muamele yapıldı. Sırf yapılma sebebi de "Ya nedir kardeşim,ejderhalar tepeden salarlar alevleri,ölü mölü kalmaz" laflarını bertaraf etmek. 

Akıllıca davran. Ölülere hayvanlar yaklaşamıyor. Deliriyorlar. Ejderhaları da öyle yap. Yaklaşamasınlar ölülere,savaş dışı bırak. Ama tabi beyin lazım. Neyse. 

Jon'la Dany sevişti ya,bütün seyirciler tatmin olmuştur. 

Rj0lnir beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yazılan çoğu yoruma bende katılıyorum. @Bloody ve @Deathknight'ın yazdıklarına. 

Deathknight'ın duvar hakkındaki yazdığına katılmıyorum sadece. Cidden de her sezon duvar bok gibi duruma bir el atın muhabbeti var. White Walker Ejderhası olmasa bile brute force ile tırmanıp falan duvarı alabilecek güçtelerdi bence (white walker ordusu kaç kişi vs bilmiyorum tahmin sadece)

Özellikle Bran Stark hakkında Deathknight'ın yazdığı çok doğru. 7 sezondur pompalandık üç gözlü raven maven birşeyler bu çocuğun gücünü görüp görebileceğimiz artık 1-2 sahne var. Aynı şekilde Arya'nında. 6 sezon boyunca dizi bebek adımları ile ilerledikten sonra 7. sezonda F1 arabası hızına çıktı bir anda o yüzden bizlerde bu etkiyi yapıyor sanırım. 

Sürekli internette okuduğum yok efendim bütçe yok yok efendim CGI çok tutuyor Devlerimi yoksa Jon'un kurtunu mu yapalım diye düşündük devleri seçtik vs. Yahu afedersiniz ama taşak mı geçiyorlar. 2017 yılının dünya çapında belki en büyük en çok izlenen dizisinin bütçesi yoksa kimin olacak? Yap şunu 15 sezon 20 sezon ne boksa zaten 10 bölüm verip kapatıyoruz seneyi. Kimse 6 sezondur dizinin hızından çok şikayetçi değildi zaten gül gibi izleyip devam ederdik. 

Ejderhanın ölmesi konusuda Bloody güzel yazmış. Viserion bari ağır hasar vererek ölseydi. Tamam mızrak büyülü okunmuş hocalarca üflenmiş tamam da ejderhada boru değil. İki üç höhleseydi. Hadi diyelim öldürdük ejderhayı, suya niye batırıyorsun ? White Walker'lar suda inaktif. Kim göle dalıp o zincirleri bağladı ? Hadi yüzücü white walker özel timi var diyelim o zinciri hiçbirbokun olmadığı duvarın ötesinde kim çeliği döverek yaptı ? Bunada açıklamamız özel demir ustası white walker abilerimiz var mı olmalı ?

Senaristleri anlamak zor biraz. Viserion'u görkemli şekilde öldürürdün sonrasında suya da düşmeden dağın yamacına bırakıverirdin. Ölmeden öncede Night King olmasa bile 1-2 rütbeli abimizi haşat etseydi. Bence öyle olsa çok daha güzel olurdu. Suya batarak izleyiciye "white walkerlar suda inaktif oh ejderhayı alamıcaklar" dedirtmek için çekilen mantıksız sahne. Fantastik evrendeyiz bende farkındayım herşey olabilir ama oldu olacak savaşın ortasında X-Wing'ler gelsin açıklamasıda Bran Stark portal açtı başka everene diyip geçelim :)

Jon ve Daenerys sevişme kısmına çok takılmıyorum ben. Bildiğim kadarı ile Targeryan'larda bloodline ı olabildiğince pure tutmak için aile içi evlilik vs var. Bu iki genc esasında bilmeden aile geleneğini yerine getiriyorlar :)

Yinede güzel dizi. İzliyoruz severek ama 7. sezonda biraz üzdü. Savaş sahneleri vs hep efsane. 6. sezondaki piçlerin savaşını ben hala unutamıyorum. Şu ana kadar çekilmiş en iyi savaş sahneleri bence. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

suya batmasa diger dragonla yakarlardi belki

suya dusmesi mantikli

zincir bulanabilir ille sifirdan yailmasi gerekmiyor da piril piril durmasi falan garip zombieler suda bi nebze durabiliyo

night king umurunda olmsa ard arda yollar oldurur

ama piril piril zincirler olmayaydi iyi olurdu

onun haricinde olmesi de nasil ldugu de sacma falan degil

bu dragonlari tum fantasik edbiyatlarda ozel mizraklarla falan bildigin duz insanlar yenmis.

yani bron efendi kici kirik balista ile dragonu vurup yere dusurup yaralinca normal

magicial balistanin cok dfaha guclu vurusu gectm vurunca patlayip parcaliyor o vurunca vay nasil

en halki oldugunuz olabicegin taritismali noktalar olabilir

ama dragon bunlara girmez

boyle bisi beklemedikleri icin hazirliksizda yakalandiklarini unutmamak lazim

herif eliyle celik kilici tutup citir diyre parcalniyo

bu buyulu naleleride tee ilk white walker gordugumuzden beri goruyoruz

asa diye tasilmiyorlarmis demek ki

immortal degiller

filmlerde tanrilari olduruyorlar yada fantasik dunyalarda

lotr de bile o karakterleri yari tanri gibi bisi

hiakesinde de tanrilar savaslar olumler var

hatta bugun holywoodda bile artik dini gondermeli isler tanri gitti.oldu yokoldu .cekti gitti gucunu kaybetti gibi seyler yapiyorlar

bu kici kirik bir dragon.

cok gucluler cok onemliler ama iste canlilar olebiliyorlar

illa efendim direk olmezler zor olurler diye bisi yok

night king in elindeki mizrak buyulu olmasa duz demis mizrak ataydi olumcul yaralayabilirdi yine

balistandan guc herifin kolu

hele de zayif kismine gelirse

timsah gibi bazi yerleri kalin bazilar degil

karni boynu yani nispeten daha zayif.

dany olayi yasal olarak ensest

dunyada kuzenlere de igrenc ve ayip goren cok ulke ve yer var

bizim bati ermenilerine gore nikah dusmez derler

doguda ozellikle ama durum boyle degil

turkiyedeki evliliklerin cok buyuk kesimi akraba arasi ve cogu 1. derece kuzen

yani dannyinin cocugu olsaydi dragodan kiz.

5-8 seneye maximum john snowa nikah duserdi

12 yas falan ortalama hala bizim memekete cocuk gelinler akrabalar meselesinde

bu arada bu hafta ortaya cikti ki turkiyede ensest suc degil

tecavuz vs vs konulari degil

yani cersei ile jemie turkiyede yasasalar kanunen hic bir sorun yok

sadece evlenemezler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben mızrakla öldürülmesine saçma demedim. Öleceği belli zaten ölsün ona lafım yok daha ihtişamlı ölebilirdi. Suya batmasada diğer dragonla nasıl yakalayacaklar ? Night King'de 1 tane mızrak yok ki. Diğerlerinide indirebilir o alınacak bir risk değil bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

3 dragonun var, yak Night King' i biriyle,savaş başlamadan bitsin işte. O kadar vücutları yakmanız lazım diye her yerde ahkam kesiyorlar, ölü dragonun dönüştürüleceğini ön göremiyorlar mı?

Sezon sonu çok da sezon sonu gibi değildi bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin Duvarın durumu evet kötüydü ama ben daha çok çok hızlı kaybedildi kısmına değinmek istemiştim. Onur' un da dediği gibi tam bir final bölümü niteliğinde değildi; 7 bölüm yapacağına yap kardeşim 8 bölüm efendi gibi bi savaş görelim, bi önceki sezonlarda bile daha uzun süreli güzel savaş sahneleri vardı ölülerle. Ejder yine koyulabilirdi sahnelere ne biliyim duvara falan tırmansalardı, ne biliyim o devlerinde bi kaç atraksiyonunu görseydik. Sezon boyu ölülerin yürüyüşünü gösterdiği kaç sahnede ordunun gücünü gösterir şekilde o kadar devleri falan fistan gösterdiler. Sadece "Marshing dead army" etkisi vermekle yetinip kaldılar. Hani bi 6. bölümde ejderin kaybedildiği ve ejderlerle Lanisterların üzerinden geçildiği sahneler bile daha bi sezon sonu yaraşır bölümlerdi.

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bolum syaisini kisa olusu tamamen "duygusal"

ellerinde 2 bolum daha cikartacak ek sahne olabilir ama bunun anlami 10milyonlar dolar oyuncu parasi bolum basina cgi zirt pirt derken tonla para cikmasin diye

edit oyuncular 1 ay calismasi yada 3 ay esir kalmasi durumu degistirmiyor bunlar yovmiyelerini bolum basina aliyolar

nazareth tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Spin of diziye George Martin destek verecekmiş. Prequel olacak deniyor. Bu karakterler olmadan tat verir mi , sonradan düşünülen senaryo tutar mı şüpheli tabii.

Psychoanalyzing 'Game of Thrones'

http://www.medscape.com/slideshow/psych-game-of-thrones-6009088?src=soc_tw_171003_mscpedt_ss_mdscp_mdscp_got&pa=6ueuYBTSPv0%2FRTzQZDyhoqaCn6uuVvp%2FeB5v%2FhTN8Xom6ZsDmfd59m%2Fi%2FpjYMGxv8SIvl8zjYv73GUyW5rsbWA%3D%3D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet uzun bekleyiş bitti. Malum yerlere düştü 8.sezon 1.bölüm.

Bu final sezonunda bölümler daha uzun olacak diye okumuştum bir yerde fakat ilk bölüm 50dk. Umarım ilerleyen bölümlerde süre artar (bölüm sayısıda az). Neyse aşırı bayık bir bölüm değildi fakat yine durağan giden klasik bir GoT ilk bölümüydü. Özlemişim karakterleri. Bir çok karakter uzun zaman sonra bir araya geldi. O açıdan güzel bir bölümdü.

Spoiler

Arya ve Jon'un karşılaşmasında duygulandım ben. Fakat Arya ablamız son sarılmada "aileni unutma s.kerim seni" dedi bakalım nolucak.

Bu realmde aklı başında kimse yok ha. herkes jon'a yine atar gider peşinde. yok tacını bıraktın bimlemle. yahu bırakmayıp napsaydı white walkerlara mı domalsaydı. anlayın artık şunu adamlar geliyor bunu yapmak zorundaydı. bir yenelim white walkerları sonra kim kimi öldürmek istiyorsa öldürsün :D 

Esas Jon bizim kraliçeye söyleyecek mi acaba. Yani ulu orta mı ilan edicek yoksa aralarında konuşup mu halledicekler. 

Atrin tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

jamie atmasa onu kulenin camından aşağı normal bir velet olacaktı. bu günü için yatsın kalksın jamie'ye şükretsin. onun iyiliği için itti onu.

bu dizide hep yanlış anlaşıldılar ama aslında iyi insanlar lannister'lar. :lol: cersei yedi krallığın iyiliği için Euron Greyjoy'un altına bile yattı, herkes kaldıramaz böyle bir yükü :lol:

Tyrion desen babasını öldürdü savaş çıkmasın, masumlar ölmesin diye. daha ne yapsın bu insanlar :zuh:

Thustu and CandleGarden beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 dakika önce, stardust said:

jamie atmasa onu kulenin camından aşağı normal bir velet olacaktı. bu günü için yatsın kalksın jamie'ye şükretsin. onun iyiliği için itti onu.

bu dizide hep yanlış anlaşıldılar ama aslında iyi insanlar lannister'lar. :lol: cersei yedi krallığın iyiliği için Euron Greyjoy'un altına bile yattı, herkes kaldıramaz böyle bir yükü :lol:

Tyrion desen babasını öldürdü savaş çıkmasın, masumlar ölmesin diye. daha ne yapsın bu insanlar :zuh:

Spin Doctor :D Seçimlerden sonra bir partinin bazı kadroları yenilenecekmiş, bence sana ihtiyaçları var :lol:

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu Cersei'nin bahsettiği fil mevzusu geçmiş miydi daha önce dizide? Özel bir anlamı mı vardı bu kadar hayal kırıklığına uğradı? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
5 5

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok