USB Write Protect sorunu
1 1

Bu konuda 12 mesaj var

Merhaba arkadaslar,

Dün garip bir sekilde dosya aktarimi yaptigim usb stick in dosya transferi sirasinda hata verdigini gördüm. 32 gb Corsair Slider model usb stick i bilgisayara taktım, programlari atmak üzere kopyaladim ve yemeğe gittim. Bilgisayarın başına dönünce aktarım sırasında hata vermiş oldugunu gördüm. Bir dosya okunamadi herhalde dedim, aktarimi iptal edip usb yi çikarip yeniden taktim. Bu seferde usb write protected diye hata verdi. Ne içindeki dosyalar kopyalaniyor, ne formatlaniyor, ne de siliniyor. Sadece içine girilebiliyor.

Internetten baktığım registry ayarlarini, farkli bilgisayara takmayi, güvenli modda açmayı vs birçok yöntem denedim ancak sonuç alamadım. Var mı başına gelen ve sorunu çözen?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ve benzeri problemleri ben genelde şu şekilde çözüyorum;

Cmd komutunu ile yönetici olarak konsolu açın.
diskpart yazın,
list disk (burada usb belleğiniz veya sileceğiniz disk kaç numara ise onu aklınızda tutun)
select disk 1 (seçeceğiniz disk 1 numarada, gördüğünüz gibi 1 yazılı. 2 ise 2 yazın[Aklınızda tuttuğunuz])
clean
create partition primary
select partition 1 (burada yazıldığı gibi yazın 1 numarasını değiştirmeyin)
active
format fs=fat32 (Eğer NTFS'ye dönüştürecekseniz fat32 olan yere ntfs olarak yazacaksınız)
assign
exit

Genellikle benim usb flash disklerde karşılaştığım sorunların ilacı oluyor bu yöntem.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Galiba donanımsal bir sıkıntı var, önerilen yöntemleri denedim ama hepsinde hata aldım; birçok okumayan diski bağlayıp kurtardığım ubuntu hata verdi, low level format başarısız oldu, disk part ile öncesinde readonly özelliğini kaldırma denemeleri başarısız olmuştu, clean ve format da yemedi.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hayatımda ilk defa bozulan bir usb bellek görmüş oldum sanırım. Geçmiş olsun.

wazzap tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dosyalar kabak gibi görünüyor, erişilebiliyor ve hatta çalışıyor. (içinde .exe dosyaları da vardı) Ancak hiçbir müdahale yapılamıyor. Sadece windows değil, linux ve dos ortamında da yapması çok acayip ve sinir bozucu. İçindeki dosyalar çok önemli değildi, şuan için yeni usb alıp geçeceğim ama sırf meraktan denediğim platformlardan ekran görüntülerini alıp Corsair teknik bölüme yazacağım. Yani cihaz içinde gizli bir fail-safe tarzı bir firmware mi vardır acaba anlamadım. (Stick üzerinde fiziksel write-protect tuşu yok).

Aklına farklı yöntem gelen olursa fikirlere açığım hala:icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu konuda bir güncelleme yapayım. Corsair 'ın firma destek sitesinde hesap açtım ve buradan durumu anlatan şikayet yazdım. İki gün içersinde döndüler ve fatura bilgilerimi istediler. Şimdi burda başka sorun oluştu. USB 2014 yılında Vatan'dan almıştım, onu da tahmini hatırlıyordum. Fırsat bulunca Vatan'a giderim diyerek sallamıştım. Geçenlerde gittim ve ilk muhasebe ile görüşün fln diye uzatıyorlarken elemanı kafalayınca müşteri bilgilerinden baktılar ve bulundu. Gerçekten 23.05.2014 tarihinde almışım. Şikayetin devamına ekledim ve iki gün içinde dönüş yaptılar. Ürünü gönderin dediler. Şimdi ürünü göndereceğim. Corsair bu hareketi hoşuma gitti.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Değişim süreci sonlandı. PTT kargo ile Corsair Hollanda Merkezine ürünü yolladım, bir hafta içinde Corsair Taiwan’dan DHL ile sıfır ürün geldi. Süreç çok hızlı gerçekleşti. Gönderilen ürün de benim model artık piyasada olmadığından herhalde güncel Slider X1 32 gb olarak geldi.
Merak ettiğim sorunun kaynağı ile ilgili dönüş yapmadılar ama, demekki gerçekten donanımsal sıkıntı var. Bir de benim ürünü alalı 4 yıl olmuş geçmiş, acaba 5 yıl üstü olsaydı değişim yapmayacak mıydı?
Sonuç; Corsair candır.

IMG_6318.JPGIMG_6319.JPG

Sent from my iPhone using Tapatalk

Hamso, pentaman, ObiWan and 2 others beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok