Ekran kartları fiyatları, mining . Nereye kadar ?
0

Bu konuda 40 mesaj var

PC’nin sonu geldi gerçekten bu şekilde, eldeki malzemeyi hafifletmenin son derece faydası var, zaten olacak gibi değildi, 2000 USD’lik HDR monitörler, 2000 USD’lik ekran kartları falan.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

OEM lere yine normal fiyattan veriyor olmaları lazım. 

Son kullanıcı da anakart+cpu+gpu bundle alırsa yine normal fiyattan alabiliyordu. Yeni sistem toplanacaksa o yola gidilebilir.  Far cry 5 hediye de var hatta. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sanal paraya yatırım yapanlar siz çıkın oradan sonra da çıktık diye haber verin, ben sağlam beddua edeceğim, tutarsa size yazık olmasın :kayik:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yıllardır PC gaming öldü mü ölecek mi derken sonunun alınamayan donanımlardan gelmesi ilginç oldu. Oyun satışları hemen hemen konsollar kadar iyiydi. 1050Ti falan olmuş 1000TL, 16GB giriş seviyesi DDR4 bellekler 900TL üzeri.. Vaziyet böyleyken, PS4'e de güzel exc oyunlar geliyor PS4'e geçiş yapabilirim diye düşünürken PSN kredi kartı sorunu çıktı karşıma. 2 farklı hesap 2 farklı kredi kartı denememe rağmen TR PSN üzerinden alım yapamıyorum :lol: (belki browser değil de konsolu alıp denesem başarılı olur ödeme, ama güvenmiyorum) Mevcut ekran kartım bozulursa sı...m :zuh: Bu gidişle mining işi de bitmeyecek, adamlar TSMC'den yüklü siparişe falan geçtiyse..

Firienholt tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bende geçen haftalarda veryansın ettim fakat benim teyzeoğlu geçtiğimiz Cuma günü öğlen önce bana sormuştu al 1680TL' deyince fiyatı iyi göründü, Hepsiburada'dan Gigabyte GTX1060 6gb sip. vermiş,ertesi gün cumartesi kargo bırakmışlar, stoklar çabuk bitmiş nasıl bir hücum olduysa artık. :mrgreen:

Yazın 2400lere GTX 1080'e pahalı derken 1680TL'ye 1060 6GB'a tav oluyoruz, allah bugünleri aratmasın diyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
  • Makul fiyatli, sadece Single GPU olarak kullanilabilen kart serisi, Geforce
  • Yuksek fiyatli, Multi GPU olarak da kullanilabilen kart serisi, mForce

Yeni nesil kartlarda boyle bir ayrima gidebilirlerse hem oyunculara kart satarlar, hem minerlara. Quadro'larda acik bazi ozelliklerin Geforce'larda kapali olmasi gibi, 20x0 serisinde ayni anakartta yaninda baska GPU ile calisabilen kartlarin fiyati yuksek olur.

Canlari isterse bu mForce'larin icinde mining ve high performance computing'e yonelik birim sayisini daha yuksek tutarlar, "bu isler icin optimize" diye pazarlarlar. Ama bu tek basina yeterli olmaz. Oyun kartlarini single GPU'ya sinirlamazlarsa mining'ciler yine bunlara dadanir. mForce'lar mining'de daha iyi performans verse bile once piyasadaki mForce'lari satin alirlar, sonra GeForce'lara dadanirlar.

Boyle bir sey yapmak isterler mi? Bence islerine gelir, vaktiyle sadece driver'i degisik Quadro'yu yuksek fiyata satip Geforce'u dusuk fiyata satarak hem oyun piyasasindaki hakimiyetlerini korudular, hem pro piyasasinin parasini emdiler. Aynisini miner'larla neden yapmasinlar?

AMD'nin ne yapacagina bakip fiyati ona gore ayarlamak zorunda kalabilirler tabi.

epi tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

valla ben çok güzel zamanda almışım benim 1080TI kartı. 2980 lira vermiştim :D şimdi ne kadar olmuştur fikrim yok. çok uzuuuun süre de kart almam. yıllarca götürür beni 2K ekranda.

zaten vysnc açıyorum tearing olmasın diye. muhteşem şekilde götürüyor. 

not: baktım şimdi fiyatına 

1 sene olmadı ben kartı alalı ve 2980 liradan 6101 liraya fırlamış. ohanesburg!

.

.

jackjoker tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Firienholt hocam konsol bölümüne başlık açın herkes deneyimleri ile size yardımcı olur. Bir kaç uğraştırmayan yöntem var oyun almak için.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/3/2018 at 5:36 PM, Firienholt said:

Yıllardır PC gaming öldü mü ölecek mi derken sonunun alınamayan donanımlardan gelmesi ilginç oldu. Oyun satışları hemen hemen konsollar kadar iyiydi. 1050Ti falan olmuş 1000TL, 16GB giriş seviyesi DDR4 bellekler 900TL üzeri.. Vaziyet böyleyken, PS4'e de güzel exc oyunlar geliyor PS4'e geçiş yapabilirim diye düşünürken PSN kredi kartı sorunu çıktı karşıma. 2 farklı hesap 2 farklı kredi kartı denememe rağmen TR PSN üzerinden alım yapamıyorum :lol: (belki browser değil de konsolu alıp denesem başarılı olur ödeme, ama güvenmiyorum) Mevcut ekran kartım bozulursa sı...m :zuh: Bu gidişle mining işi de bitmeyecek, adamlar TSMC'den yüklü siparişe falan geçtiyse..

Aynı sorun bende de var. PC'den PSN'e girip alamıyorum hiçbir şekilde (sanırım 3D Secure mevzusuyla ilgili bir sorun) ama konsoldan çok rahat şekilde alabiliyorum oyunları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, TiesTorN said:

bf indiriminde 1080ti almayan kafama sıçayım :lol:

telefon açtık söyledik o kadar...

ben kullanmıyorum 1080ti 'ı gel al istiyorsan, satılınca paketler yollarsın sattığım adama.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hakikaten çok saçma ve can sıkıcı yaşanan şu durum. Yıllardır böyle sıkıntımız yoktu en çok dolar artınca az kıl olup yine alırdık iyi kötü aradığımız GPU yu. 

boş beleş miningciler hadi bunu da açıklayın !  :mrgreen:

Şaka bi yana elimde RX470 var güncel olarak oynadığım oyunlarıma yetiyor Full hd olarak. İleride 2k - 4k revizyonu yapmayı düşünsem bile düşünemem , monitör fiyatı artık ekran kartarının yanında komik kalır vaziyette.  

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ekran kartlarının piyasada bulunması için çıkarılsın diyorduk, al işte çıkarılan karta bak sen düşün insan zekasıyla dalga geçer gibi iş yapmışlar, mining kartlarını alanlar ileride kartları yenilerken en kötü çerez fiyatına verirdik derken kim alır bu kartları? üreticiler bunları listelerine ne zaman alırlar? 

https://www.donanimhaber.com/ekran-karti/haberleri/Madencilere-Nvidia-Titan-Xp-destegi.htm

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok