2+1 Speaker tavsiyesi
0

Bu konuda 46 mesaj var

@Squall  hocam ürün tavsiyesi de yazabilirsen 250 - 300₺ civarı çok makbule geçer. Benim yazdığım kulaklığa alternatif logitech g430 deniyor ancak o sanal 7.1 yapıyor plantronics kulaklıkta fiziki hoparlörler varken.

teşekkürler

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, TatanQa said:

Hocam şimdi 2+1 sistem ararken ağırlık oyun olacağından 7.1 headset mi alsam kafam karıştı :) 

incelemelerde özelikle oyunlarda büyük fark yarattığı yorumları var. Özellikle f/p olarak şu ürün iyi gibi:

Plantronics GAmecom 788

https://www.sanalmarketim.com/Urun/Plantronics-GameCom-788-Usb-Dolby-7-1-Ses-Kartli-Mikrofonlu-Gaming-Kulaklik/22105

Bana kulaklık uymaz maalesef. Hatun biraz sakardır benim, sık sık birşeyleri düşürür, kendi de dahil :)  Kulaklık olursa duyup müdahale etmem mümkün olmaz. Oyun oynarken de bir kulağım içeridedir hep...

TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, TatanQa said:

@Squall  hocam ürün tavsiyesi de yazabilirsen 250 - 300₺ civarı çok makbule geçer. Benim yazdığım kulaklığa alternatif logitech g430 deniyor ancak o sanal 7.1 yapıyor plantronics kulaklıkta fiziki hoparlörler varken.

teşekkürler

Yok plantronics de 2 tane sürücü var.

Kulaklık tavsiyesi zor iş. Kişiden kişiye değişir.

https://www.hepsiburada.com/samson-sr850-studyo-kulaklik-p-HBV0000014QAZ Bu iyi gibi geldi. Buna bir bak nette.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2+1 yerine 2.0 olarak creative t20 series ii alman daha mantıklı olur.bass pek yok belki ama kaliteli ses alırsın tabi techno, trance, rave, house ve electronic tarzı takılmıyosan sürekli.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 hours ago, sagitarius said:

2+1 yerine 2.0 olarak creative t20 series ii alman daha mantıklı olur.bass pek yok belki ama kaliteli ses alırsın tabi techno, trance, rave, house ve electronic tarzı takılmıyosan sürekli.

Ürün güzel gibi görünüyor, teşekkürler. Ancak sanırım artık satışı yok. Hiçbir yerde bulamadım. Eski fiyatları da bütçemin oldukça üzerinde maalesef.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

2.0 sistemde Logitech Z200 iyi bir alternatif olabilir epey araştırmış hatta mediamarkt da iphone takıp denemiştim . Derin bass yok tabi ki ama ses fiyatına göre iyi gibi gelmişti.

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 28.02.2018 at 10:47 AM, MilesTeg said:

Dostlar selamlar,

Şu an bilgisayarda Altec Lansing'in 2+1 modelini kullanıyorum ancak kablolarının dandikliği yüzünden herhangi bir ses vermezken bile sürekli olarak gürültü yapması ve cep telefonu sinyallerini çok ciddi bir şekilde alması yüzünden değiştirmek istiyorum.

Elbette her zamanki gibi ses kalitesi en önemli faktör ancak dediğim gibi kablolarının da gürültüye sebebiyet vermeyecek kadar iyi yalıtılmış olması da çok önemli. Bütçem 200TL kadar, daha ucuza iyi bir model olursa daha da iyi olur elbette.

Tecrübelerinize dayanarak ne önerirsiniz acaba?

Teşekkürler

Ben olsam elindekini kullanirim. Kucuk bir el isciligi ile hoparlor yalitilabilir kolaylikla. Ornegin kablolar değiştirilir. Ayrıca deneme amacli hoparlorun disini aluminyum folyo ile kapatip telefon konusunu oyle deneyin. İyilesirse icerine yaparsiniz. Paranizda cebinizde kalir

pentaman beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
12 hours ago, hakancez said:

Ben olsam elindekini kullanirim. Kucuk bir el isciligi ile hoparlor yalitilabilir kolaylikla. Ornegin kablolar değiştirilir. Ayrıca deneme amacli hoparlorun disini aluminyum folyo ile kapatip telefon konusunu oyle deneyin. İyilesirse icerine yaparsiniz. Paranizda cebinizde kalir

Aslında olmayacak iş değil, haklısınız. Ancak basın içinde bulunduğu kabini açmaya çalıştığımda bas hoparlörünün arkasına ulaşamadım. Ahşap kabini yapıştırmışlar, kırmadan açmak mümkün görünmüyor. Yalıtımı da onun arkasındaki mıknatısa yapmak gerekiyormuş sanırım. Kabloları değiştirmek işe yarayabilir. Onun için de haricen bir yardım almam gerekecek.

Altec'in ses kalitesinden çok memnunum. Bas ayarı da yapılabiliyor, güncel bazı modellerde bu özellik yok gördüğüm kadarıyla. 

Neyse biraz hazmedeyim bu fikri ben iyisi. Teşekkürler :thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Subwoofer lar genelde sealed yapida oluyor ama acmak cok sorun olmaz. Genelde sicak hava ile tutkal yumusatilarak yapilir islem. Eğer sürücü çıkıyorsa sürücüyü sökün. Arkasından arka plakanin kenarlarına sicak hava ufleyin. Makine yoksa sac kurutma makinesi is gorur. İceriden baski uygulayin icap ederse..

Bir diger yontem ise surucuyu cikartip o delikten is gormektir. Aslinda bu yontem daha rahat olur. 

MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, hakancez said:

Subwoofer lar genelde sealed yapida oluyor ama acmak cok sorun olmaz. Genelde sicak hava ile tutkal yumusatilarak yapilir islem. Eğer sürücü çıkıyorsa sürücüyü sökün. Arkasından arka plakanin kenarlarına sicak hava ufleyin. Makine yoksa sac kurutma makinesi is gorur. İceriden baski uygulayin icap ederse..

Bir diger yontem ise surucuyu cikartip o delikten is gormektir. Aslinda bu yontem daha rahat olur. 

Hakan hocam bilmediğimden soruyorum direkt dış kabı alüminyumla kaplasak işe yaramaz mı ? 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 hours ago, hakancez said:

Kabin çok dar ve arka plaka tam olarak çıkmıyor. Sürücünün plakaya bağlantı kablosu çok kısa tutulmuş maalesef. Sürücü de kabine yapıştırılmış, yani bir arıza olsa kırarak çıkartmak gerekecek. Vidalı olsa işim çok kolay olacaktı cidden.

Ahşaba zarar vermeden sökmenin yollarına bakayım öyleyse. Isıtmak işe yarayabilir dediğiniz gibi. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

woofer' ın kasasında çok girinti çıkıntı falan yoksa dıştan yapsanız kaplamayı? otomobil kaplaması yapılan malzemeler gibi yapışkanlı ve düz bir malzeme değil mi kullanılacak malzeme?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 hours ago, sgi said:

woofer' ın kasasında çok girinti çıkıntı falan yoksa dıştan yapsanız kaplamayı? otomobil kaplaması yapılan malzemeler gibi yapışkanlı ve düz bir malzeme değil mi kullanılacak malzeme?

Aslında kafamda tam olarak şöyle bir şey yapmak var:

https://www.wikihow.com/Shield-Speakers

Ama tabii bunu yapmak mümkün olmayacaksa dediğiniz gibi dışarıdan bir kaplama yapmayı denemek kaçınılmaz olacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On ‎11‎.‎03‎.‎2018 at 11:42, TatanQa said:

2.0 sistemde Logitech Z200 iyi bir alternatif olabilir epey araştırmış hatta mediamarkt da iphone takıp denemiştim . Derin bass yok tabi ki ama ses fiyatına göre iyi gibi gelmişti.

hocam o cihaz kalitesine göre gereksiz pahalı, benim 2002 de kullandığım üzerinde dümenden 2000w pmpo yazan hoparlörler gibi ses veriyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu z200 gibi seyler alacaginiza neden bluetooth hoparlor almiyorsunuz? Simdi mesela ue roll u taktim tv ye oyun oynadim muzik falan dinledim gayet canavar gibi sesi var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Squall said:

Ya bu z200 gibi seyler alacaginiza neden bluetooth hoparlor almiyorsunuz? Simdi mesela ue roll u taktim tv ye oyun oynadim muzik falan dinledim gayet canavar gibi sesi var.

Pil? Ömrü dolacak 2 sene sonra .Sürekli şarjda kalacak, düzgün çalışmamaya başlayacak.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
16 saat önce, Lightning McQueen said:

Pil? Ömrü dolacak 2 sene sonra .Sürekli şarjda kalacak, düzgün çalışmamaya başlayacak.

Bendeki bir sarjla 8 saat gidiyor. Cok kisa suredede sarj oluyor. Biliyorum cunku bazen geceleri uyurken beyaz gurultu makinesi olarak kullaniyorum. Okyanus kus circir bocegi sesleri esliginde triplere giriyorum. :zuh: 

Kaldiki surekli sarjda bile kalsa hicbir zaman fazla isinmayacagi icin pilinin zarar gormesi cok zor. Anneme verdigim tablette yaptigi gibi candy crush oynayip ayni anda pil sarj etmekle ayni sey degil yani. (1 ayda nexusun ips ekraninin ortasi sararmis sicaktan o derece iskence etmis alete :facepalm:)

Bimde bazen 80 tlye lg nin bir bluetooth hoparlorunu satiyorlar ondan alin bence.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 24.03.2018 at 10:16, Squall said:

3.5 mm ile baglayinca bluetooth hoparloru sesi daha kotu oldu ve cok dusuk arttiramiyorumda..

Kablo bozukmus :facepalm:

TatanQa and MilesTeg beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

(konuyu hortlatayim 🧟)

pek sevmedigim ama 3 senedir isimi goren LOGITECH Z313 2+1 hoparlor setim hakkin rahmetine kavustu.

uygun fiyatli 2+1 hoparlor tavsiyesi alayim? logitech disinda iyi marka var midir? (konulara uzagim)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
31 minutes ago, infestor said:

(konuyu hortlatayim 🧟)

pek sevmedigim ama 3 senedir isimi goren LOGITECH Z313 2+1 hoparlor setim hakkin rahmetine kavustu.

uygun fiyatli 2+1 hoparlor tavsiyesi alayim? logitech disinda iyi marka var midir? (konulara uzagim)

minimum fiyata max verim isteniyorsa SBS A250 alıyorsun hocam, hadi hayırlı akşamlar.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
0

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok