Filtre Kahve Makinesi
1 1

Bu konuda 94 mesaj var

Ben yine kızıp almayacağım belli oldu, geçen sene de bir beğenmiştim bir değirmen, ona da 800 lira demişlerdi. Şimdi 2000 olmuştur...

En son elde çekim ucuz yollu bir şey alıp geçeceğim bu gidişle, geçen gün starbucks'ta çektirdim, Bildiğin çekirdek yanmış bence, sonra tadından anladım. Aynı kahveyi uzun süredir kullanıyorum bu işi en güzeli evde yapmak...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben Sinbo'nunkini almıştım, 130 TL'ye mi neydi sanırım. Elle ayarlama olduğu için kafama göre çekiyorum. Muhteamelen ötekiler kadar profesyonel değildir tabi. Sanırım bu pahalı olan modeller tek tuşla istediğiniz şekilde çekip duruyor, doğru mudur?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, wazzap said:

Ben Sinbo'nunkini almıştım, 130 TL'ye mi neydi sanırım. Elle ayarlama olduğu için kafama göre çekiyorum. Muhteamelen ötekiler kadar profesyonel değildir tabi. Sanırım bu pahalı olan modeller tek tuşla istediğiniz şekilde çekip duruyor, doğru mudur?

Ne profesyoneli en basitinden değirmen burada olduğu için o kadar pahalı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 15.10.2020 at 14:29, escape said:

Gerçekten iyi ve astronomik fiyatı olmayan bir değirmene ihtiyacım var.

Bu konuda deneyimli arkadaşların yardımını istiyorum...

Astronomik fiyattan kasıt ne bilmiyorum. Ameriganın Dıj güçlerin oyunu yüzünden paramızın yücelmesi sonucunda Comandante C40 2200 lira civarı alınabiliyor. El değirmenleri konusunda tepe. ( Gerçekten iyi dediğin için önerdim ) 
Ama ondan bir tık geride olan fiyat performans açısından Timemore Nano ya da Slim olabilir. O da sanırım 800-900 lira civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Bunun dışında aldığın her değirmen hayal kırıklığıdır. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Şu anda araba değişikliği vs.. yaptığım için çılgın harcamalara giremiyorum.

Evet Comandante cidden iddialı bir değirmenmiş sanırım , Timemore alacağım.

En azından şimdilik Pour Over tercih edeceğim için makinaya para vermediğimden, kendime sürekli yüksek kalite kahve almak gibi bir hedef koydum:)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşyerindeki kahve makinesi bozuldu maalesef ve artık Delonghi'nin önden su doldurulan ICM 15240 ve 15250 modelleri piyasada yok maalesef. O yüzden yine Delonghi bir ürün aldım ama termos sürahisinde metal bir tad bırakması nedeniyle ne benim ne de eşimin hoşuna gitmedi. Ürün bu (satıcı Bodrum'da) :

https://www.n11.com/urun/delonghi-icm16710-filtre-kahve-makinesi-1544372?magaza=birnumara

Şimdi bunu kendi işyerime götürüp eve de oldukça ucuz bir Grundig sipariş verdim, gelince onunla olan deneyimlerimi paylaşırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet yaklaşık bir hafta boyunca denemeler sonunda açık ara tavsiye edebileceğim en iyi filtre kahve makinesini bulmuş durumdayım.

Ürün bu : https://www.amazon.com.tr/gp/product/B07PPPSG7F/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&psc=1

Amazon üzerinden 498 TL'ye aldım, 500 TL altındaki fiyatlarda bulursanız kaçırmayın, harika bir alet, kahveyi sıcak tutabilmesi, yavaş demleme özelliği vs. gerçekten çölde kalmış bir vaha izlenimi edindiriyor. Diğer aletin yarı fiyatına alıp çok çok memnun kalma garantisi mevcut. Su haznesini çıkarıp doldurabiliyorsunuz, üzerinden doldurmanıza gerek kalmadığı için sağda solda su dökülmüyor. Ayrıca su haznesi çıkarılabildiği için üst kapağı küçük ve üst kapağı açıldığında mutfak dolaplarına takılmıyor ve rahatlıkla açabiliyorsunuz. Bütün dertlerimize derman oldu evde.

pentaman tarafından düzenlendi
Mono and Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
22 saat önce, infestor said:

damla tipi kahve makinalari icin 489 lira cok pahali diyecektim ki $68'a fln geliyor...pek de pahali degil aslinda (tr'de yasamasak) :)

Bana oldukça ucuz geldi açıkçası, tabi daha ucuz olup çıkarılabilir su haznesi, kapağının üst mutfak dolabına değmemesi, sıcak tutabilmesinin gerçekten çalışması gibi özellikleri de barındıran bir model varsa bilemem. Şu son dönemde bu kadar memnun kaldığım bir makine olmadı.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 30.01.2021 at 18:50, infestor said:

damla tipi kahve makinalari icin 489 lira cok pahali diyecektim ki $68'a fln geliyor...pek de pahali degil aslinda (tr'de yasamasak) :)

350 ye aldığım beko makineyi 950 ye görünce bende şaşırmıştım..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yeni konu açmayayım dedim. 

Çiğ kahve (yeşil olan sanırım) evde kendi imkanlarıyla kahve kavuran var mı? Özel makina vs değil, sanırım tava veya fırın bu işlem için kullanılabiliyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
5 saat önce, wazzap said:

Yeni konu açmayayım dedim. 

Çiğ kahve (yeşil olan sanırım) evde kendi imkanlarıyla kahve kavuran var mı? Özel makina vs değil, sanırım tava veya fırın bu işlem için kullanılabiliyor. 

Gittikçe temele iniyorsun yakında kendi kahveni yetiştireceksin balkonda :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Squall said:

Gittikçe temele iniyorsun yakında kendi kahveni yetiştireceksin balkonda :D

Ya yok, masrafsız yöntemler varmış aslında. Tavada falan yapılabiliyor yalnız 1 saat başında beklemek gerekiyormuş vs vs. Genel olarak 1 kiloluk kavrulmuş aldığımdan zamanla bayatlıyor, bu şekilde daha taze yapılabiliyor. Vardır illaki bizim panoda yapan birileri. :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap hocam o zor olur ya. kavurma profili vs nasıl tutacak ki ? çok tüketimin yoksa https://null.coffee/collections/ekipmanlar/products/timemore-vakumlu-cam-hazne bu tarz bir ürün alarak daha uzun süre taze kalmasını sağlayabilirsin. ben dükkana aldım. en az giden filtre kahveleri bunlarda saklıyorum. bu arada bu markanın şu kahvesini aldım : https://null.coffee/collections/kahveler/products/worka-anaerobic-naturel-ethiopia-2020 müthiş. paketin içi resmen buram buram çilek kokuyor. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrinzor zaten. adam tel karıştırıcı ile 1 saat tavada kavuruyor. :D Ondan dedim bizden de yapan var mıdır acaba diye. Şöyle aldığım yerden kahveleri 250gr'lık vakumlu plastik torbalara koyduruyorum. Kahve bitince hepsini öğütüp, siyah ışık geçirmeyen bir kavanozda saklıyorum. her sabah kapağını açtığım için çekilmiş kahveyi vakumlamak pek mantıklı gelmiyor. O yüzden çiğ alayım, haftalık kavurup, haftalık öğüteyim diye düşünüyordum da astarı yüzünden pahalıya gelecek sanırım.

hayır mesela, öğütücü için kullandığım alet vs de 100 liralık dandik bir şey. gören de kahve müptelası sanacak. :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam bunu alana kadar bir french press al, hiç olmazsa filtre masrafın ve içtiğin kahvede belli belirsiz kağıt/tutkal vs. tadı olmaz. :)

Misal:

https://www.hepsiburada.com/sinbo-mulier-zcm-7203-french-pres-400-ml-p-HBV00000NBY8A

(buna cam kısmı cam değil mika yazanlar olmuş, öneri değil örnektir, siz cam ürün tercih ediniz)

Peregrine tarafından düzenlendi
imlâ/parantez içi uyarı
Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/25/2021 at 4:54 PM, CandleGarden said:

Tek kişi için şunu alıp geçsem mi?

https://www.hepsiburada.com/fakir-vienna-filtre-kahve-makinesi-p-HBV00000XBSEV

Bakarken bir yandan da, aslında tek kişilik türk kahvesi makinası mı alsam diye aklım kaydı :icon_think:

o minikler çok dandik oluyor, suyu düzgün ısıtabilmesi için önce 1 kez boş çalıştırmak gerekiyor. kesinlikle tavsiye etmem.

french press'de nasıl yaparsan yap, filtrenin içimi, yumuşaklığı olmuyor. kaliteli filtre kağıdında tad sorunu da olmaz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Filtre kağıdı bitmiş french presste yaptım kahveyi şimdi, makine ile alakası yok on basar her türlü..

Yani sonuç makinelere ölüm!

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

James Hoffman stili french press yaptığımda herşeyden daha lezzetli geliyor tadı.

Yani sizler kadar deneyimli olmayabilirim ancak elimdeki malzeme ile sıralamam

* Mutlaka çekirdek taze ve yeni çekilmiş olacak ( Sütlü ise Çekirdek Santos, sade ise Antiuga damağıma uyuyor)

Şahsi lezzet sıram;

1)French Press

2)V60

3)Mocha Pot

4)Damlatmalı Makina

Dipnot:Süt olacaksa mutlaka elde köpürtüyorum.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok