Filtre Kahve Makinesi
1 1

Bu konuda 94 mesaj var

8 hours ago, escape said:

James Hoffman stili french press yaptığımda herşeyden daha lezzetli geliyor tadı.

Bu şekilde demleyince fincandaki kahve içinde çok az parçacık kaldı ve dibe çöken telve miktarı çok çok azaldı. İçimi de çok daha güzel oldu dolayısıyla. Ancak öncesinde french press'i ve fincanı sıcak su doldurup ısıtmak ve press'i boşaltıp öyle demlemek lazım.

escape beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Benim de gayet işimi görüyor french press ama kız arkadaşım benden ayrılırken kahve öğütücümü bana bir şekilde ulaştırmadığı ve ben de geri istemeyi üzerime düşüremediğim için şu an hazır çekilmiş paket kahve kullanıyorum. Onun için de taze çekilmiş kahve performansı alamıyorum haliyle. :2no:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İki paket de ben aldım aynısından, şimdi evin garajında bekliyorlar. "It's better to be safe than sorry" düsturundan yola çıkarak iki tane daha mı alsam diye düşünüyorum... :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/26/2021 at 9:35 PM, Peregrine said:

Bu şekilde demleyince fincandaki kahve içinde çok az parçacık kaldı ve dibe çöken telve miktarı çok çok azaldı. İçimi de çok daha güzel oldu dolayısıyla. Ancak öncesinde french press'i ve fincanı sıcak su doldurup ısıtmak ve press'i boşaltıp öyle demlemek lazım.

Kesinlikle sıcak tutmak önemli. Ben en son tüm demleme bitince fincana koymadan önce şöyle birkaç kere frenchpress'i zemine kahve otursun diye vuruyorum:)

Yani vurmak derken abartmamak lazım, ufak ufak.

Bu yöntem tüm lezzet sıralamamda favori şuanda:)

Sırada *vakumlu kap, *gerçekten iyi değirmen ve *kolay kullanımlı derece almak var.

Basitlik iyidir felsefesi ile hareket ettiğimin farkındayım, son 1 senede ciddi kahveci oldum Starbucks veya yeni nesil butik kahvecilere bile gitmiyorum.

Peregrine beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kahveyi su gibi tüketince keyif için ayda yılda bir kez demliyorum ve günlük olarak Tchibo kapsül tüketiyorum. Güzel bir kahveyle kıyaslanınca bulaşık suyundan hallice ama günde 6-7 fincandan az içmediğim için kolay geliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 3/28/2021 at 9:57 AM, Squall said:

https://www.migros.com.tr/tchibo-gold-selection-filtre-kahve-250-g-p-31ed20?reid=1616914573876353393

Bundan aldım 4 tane, bu kanaldaki kriz yüzünden yarın öbürgün 23 tllik kahveyi 100 tl ye görebiliriz..

Bu kahveden iyi ki sadece 2 paket almışım. Tadını gerçekten beğenmedim. Belki damak tadım Jacobs'a çok alışmış olabilir, ondandır ama bana fazla kavrulmuş, tatsız tuzsuz kokusu bile kahve harici yanık başka, alakasız bir şey gibi geldi. 🤷‍♂️

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 dakika önce, Peregrine said:

Bu kahveden iyi ki sadece 2 paket almışım. Tadını gerçekten beğenmedim. Belki damak tadım Jacobs'a çok alışmış olabilir, ondandır ama bana fazla kavrulmuş, tatsız tuzsuz kokusu bile kahve harici yanık başka, alakasız bir şey gibi geldi. 🤷‍♂️

Bende jacobsı hiç sevmiyorum mesela :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam yanlış anlama, zaten senin mesajından 1-2 hafta önce almıştım, sadece kahve hakkındaki fikrimi belirttim. Damak tadı böyle bir şey demek ki: Oldukça göreceli. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tchibo Gold Selection benim de hoşuma gitmiyor pek, bir tad alamıyorum nedense, karışımı sanki çok hafif kahvelerden yapmışlar gibi. Jacobs standart bir tada sahip, ofiste kullanıyoruz, toplu alımda maliyet olarak biraz daha iyi kalıyor. Evde durum farklı, ayrı bir keyif için aldığımızdan biraz daha pahalı olanlara geçiyoruz, ben bu ara Starbucks'ın single-origin Colombia kahvesini çok seviyorum, biraz sert, öğütücüde ortalarda bir yerde öğütürseniz fena olmuyor gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar Starbucks benim baya paramı yedi. Şu White Chocolate Mocha'nın müdavimiyim bunu evde yapabilir miyim? Bilen birisi varsa yanıtlasın.
İnternette aradım var yapılış videoları öneriler. Bunun için makine alanda var almayanda.Deneyimleyen var mı?

RFID tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Tchibo' yu eski işyerimde içiyordum ama tadı bana yumuşak geliyordu. Orada ki patron abiler seviyor diye tad zevkim geniş olduğundan pek ses etmiyordum. Ara ara çeşit aromalar deniyorum aslında ama genel olarak Jacobs benimde en hoşuma gideni. En son kara cuma indirimlerinde 2 kglık bi stok yapmıştım henüz önceden varolanlar bitmediği için geçiş yapmadım ama uzun bir süreç bana yeter.

Bu arada bende tüm gün masabaşında olduğumdan günde en az 4-5 büyük kupa fincan filtre tüketenlerdenim. :P

RFID beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
40 dakika önce, Deathknight said:

Bu arada bende tüm gün masabaşında olduğumdan günde en az 4-5 büyük kupa fincan filtre tüketenlerdenim. :P

bende aynıyım ama dışardan genelde nestcafe dolce makinası var bende ama bir kapsül fiyatlarına bakayım

edit: baktım 200 küsürlerde çok pahalı

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok