Kulaklık Tavsiyesi 7.1 (Asus Cerberus v2 alındı)
1 1

Bu konuda 22 mesaj var

Merhaba 

MilesTeg 'in 2+1 ses sitemi tavsiyesi topicine bir süre salça olduktan sonra benim kullanım alanımın yüksek oranda oyunlar olduğu ve alanımın dar olmasından mütevellit 7.1 virtual surround kulaklık arayışına girdim. Mevcut kullandığım Zalman stereo kulaklıklar standart tipte bir özelliği yok . Ha işimizi görüyor belki ama insan daha iyisini istiyor.

Hele ki BF1 gibi FPS ağırlıklı oyunlara takıldığımdan çoğu zaman sesin geldiği yer avantaj sağlıyor. ( @Narcissus  'u yenmem lazım :) )

Bu araştırmalarımda bütçe 250-300TL max.   ve gözüme kestirdiğim bu meblağda ürünler:

Logitech G430  ( konforlu , usb ses kartı içinde 7.1)

Plantronics Gamecom 788  ( yüksek ses kalitesi göreceli daha az konfor ve ses izolasyon bir tık düşük . 7.1 başarılı)

SteelSeries Arctis 3  ( Gayet dengeli bas ve tizler , yine 7.1 başarılı )  

Elbette son ve en önemlisi olarak sizin tecrübeleriniz çok önemli benim için özellikle:

1- ilk önceliğim 7.1 'de en başarılı olan 

2- ergonomisi iyi olan

kriterleri başta geliyor.  Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkürü bir borç bilirim. :8

TatanQa tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Windows 10 için yayınlanan Fall Creators Update ile, kulaklıklar için spatial sound desteği geldi. Bu sayede normal stereo kulaklıklar ile sanal çevreleyen ses elde edilebiliyor.

Denetim Masası >> Ses bölümünden, kulaklık çıkışını seçip "Spatial Sound" sekmesi altında "Windows Sonic for Headphones" özelliğini aktif hale getirin, 300 liranız cebinizde kalsın :)

Sonic-Surrond-2.png

How to enable Windows Sonic surround sound in Windows 10

Sony'nin PS4 kablosuz kulaklığını PC'de bu şekilde kullanıyorum. BF3, BF4 gibi oyunlarda gerçekten işe yarıyor.

mini ITX sisteme geçmeden önce uzun süre ATX anakart ve X-Fi Titanium HD ses kartı kullandım. Hatta şunu rahatlıkla söyleyebilirim ki, piyasadaki (bence) en başarılı spatial sound uygulaması olan Creative'in "CMSS-3D for Headphones" özelliğinden hiçbir eksiği yok Microsoft'un çözümünün. Üstelik bedava :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Haha...

Çok daha iyi bir stereo kulaklıkla bu işi çözebilirsin hocam.. Ben yıllardır Sennheiser ın PC350, PC360 ve PC350SE modellerinden vazgeçmemedim. Ve bildiğin üzere birincil türüm FPS, her zaman çok memnun kaldım... 

İmzalı olarak yollayabilirim istersen : 

Daha önce ki PC350 imi de yine imzalı bir şekilde DHWden yollamıştım :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz   Oo bu süper bir haber , tam da Razer Surround sound özelliğini okuyordum inidirip evde kurarım diye ancak belirttiğiniz Win10 'a gömülü bedava surround seçeneği gözlerimde bir mutluluk pırıltısı oldu adeta :)   Akşama veya yarına mutlaka deneyip farkı burada yorumlarım.

@Narcissus => Reklam kokan hareketi sevdim ama elimdeki bu işi 2-3 tık öteye taşırsa hakkaten para harcamayayım :)   Denedikten sonra geri dönüş yapabilirim o kulaklıklar için ..  Teşekkürler yorumlarınız için. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün akşam deneme fırsatım oldu ,  7.1 'i aktive ettim windows'tan sonrada Battlefield1  de sesi Surround yaptım epey ilerleme kaydetti pozisyonal seslerde. Tabii kulaklık Narcissus 'un kiler kadar iyi olmadığı aşikar. O yüzden hala zaman zaman beni yenebiliyor :)

Biraz daha takılacağım böyle . Aslında deneme şansım olsaydı daha iyi bir kulaklığı ve fark yaratırsa o zaman 300 papel vermek mantıklı olabilirdi. Şimdi ise tam bir kumar :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bizim takım tam bir reziller topluluğuydu kabul . En sonunda olmayacak böyle deyip assaultla yaldır yaldır dalmaya başladım oraya buraya ondan death oranı yükseldi . Sizin takkm da maşallah medicler benim diyen prof. Dr. dan iyi iş çıkardılar vuruyoz buruyoz hoop millet ayakta.

Valla helal olsun ne diyim :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 08.03.2018 at 17:50, Squall said:

Düşünmene bile gerek yok güzel bir kulaklık al..

23 saat önce, Narcissus said:

THIS IS SENNHEISERRR... 

:lol:

Hw8AArA.png

11 saat önce, Najaz said:

Adam Türk'ün gücünü göstermiş işte :)

O yüzden içim rahat , milletim kazansın bireyler feda edilebilir :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Karşılaşmalarda oyuncular kulakiçi kulaklık kullanıyorlar sesleri önlemek için o kadar önemli olsaydı o kadar iyi oynayamazlardı.

Kaldıki güzel bir kulakiçi kulaklık ilede her türlü düşmanı duyabiliyorsunuz. Kulaklarınızın terlememesi, süper ses izolasyonu ve taşınabilirlikte cabası.

Elimde surround dediğiniz şeyin kralını yapan sennheiser hd598, basslarıyla kafatası depremi yaratan Sony MDRXB950 gibi earcup kulaklıklar var ama ben artık oyunda filmde müzikte herşeyde Sony MDR-XB70AP iem kullanıyorum. Gerek yok diğerlerine herşeye yeten güzel bir sesi var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaw bf de ayak sesleri çok gelse ne olucak sürekliaynı yerde kamp yapmadıktan sonra benim edifier ilede duyuyorum nerden geliyolar vs :D. r6, cs vb oynarken kulaklıksız girmem tabikide.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Valla benim dandik Zalman 'da bile windows virtual özelliğini açınca gerçekten fark etti hatta deneme de yaptım uzunca oyun içinde . Yanan bir tankın dibine gidip yavaşça sağa sola döndüğümde gerçekten ses etrafında döndü ve rahat bir şekilde ayırt ediliyor nereden geldiği.

Daha başarılı ve kaliteli ses veren kulaklıkla bu detaylar çok daha net olur sadece kanaatindeyim. Elimiz bollaşınca o işe girişirim ancak şu an yeterli geldi bana (hoş daha iyisini duymayınca buna yeterli diyorum gibi geliyor :) )

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Selamlar

Başka bir başlık açmadan , mevcut olanı buldum buradan sormak isterim.

Halen 2,5 yıllık ucuz Zamlan zm-hps200 kulaklıkları kullanıyorum , sıfır paket Plantronics Rig 505 lava kulaklığı 150₺ den alma fırsatı yakaladım, alınır mı tad verir mi ?

Epey bakındım netten millet hafiflik falan demiş ama sesi ciddi ölçen biçen değerlendiren yoktu, genel olarak iyi sesi diyip geçiyorlar.  

Alın derseniz almak için ok vereceğim yarın.

özellikleri şöyle:

6E2AF7DF-9AD7-4F38-9F3A-43EC314E901E.jpeg

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Hocam sizi yanlış yönlendirmeyeyim ama bir iki noktayı dile getirmek isterim. Elinizdekinden çok daha iyi değilse değmeyebilir. Bu tip setlerin müziklerde verdiği ses kalitesi iyi olmuyor. Sonuçta 150 TL Türkiye için az para değil. Ama elinizdeki eskidiyse, sorun çıkarıyorsa ya da bunun kalite olarak altında ise alınır tabii. Reddit'e bakındım, kullananlar komforlu olduğunu söylemişler. Kalite açısından yorum bulamadım.

rammstein tarafından düzenlendi
TatanQa beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 saat önce, rammstein said:

Hocam sizi yanlış yönlendirmeyeyim ama bir iki noktayı dile getirmek isterim. Elinizdekinden çok daha iyi değilse değmeyebilir. Bu tip setlerin müziklerde verdiği ses kalitesi iyi olmuyor. Sonuçta 150 TL Türkiye için az para değil. Ama elinizdeki eskidiyse, sorun çıkarıyorsa ya da bunun kalite olarak altında ise alınır tabii. Reddit'e bakındım, kullananlar komforlu olduğunu söylemişler. Kalite açısından yorum bulamadım.

Aslında amaç pc de oyun için, müzik dinlemek içinse iphone kulaklığı bana gayet yetiyor :)

Ben de özellikle ses konusunda oyunlardaki detay , ses yüksekliği , bass ların dengesi ile ilgili yorum ve inceleme bekledim , hafif de hafif demişler. Tamam onu iyi anladık. Sanırım ürün çok yeni değil, şu an piyasa bu konuda 250₺ - 400₺ arası bantta çok çeşitli olduğundan testler ve yorumları bu banttaki birçok üründe bulmak mümkün , özellikle çin işi rampage vs markalarda.

Aslında insan fiyatı olsa Artics5 düşünüyordum ama f/p yönelmem lazım. Mevcut zalman kulaklığı 45₺ ye almıştım 2.el sıfır kapalı kutu :)  O zaman pc ye yeni toplamıştım ve işimi görecek kulaklık arıyordum bu denk gelmişti f/p olarak hiç de incelememiştim. Rig505 benimkinden uçuk kaçık daha iyi olacağını beklemesem de birkaç tık daha iyi olacağını düşünüyorum. Ha değermi 150₺ ye o tartışılır .

Kullanan da yok ki bizim forumda :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sonuç olarak vazgeçtim , elle tutulur bir verş olmayınca boşa para vermeye gerek yok diye düşündüm.

beklentim oof şimdi oldu sesler çok iyi demek olunca üzerine az gıdıklar değecek bir ürüne çıkabilirim. Bu noktada Asus Cerberus v2 ‘yi radarıma aldım şu an incelemelerdeyim...

Specs:

• 53mm drivers
  • Weight: 344g
  • Detachable boom mic + in-line clip-on mic
  • 1.2m cable + 1.2mm splitter cable
  • 3.5mm jack
  • Three colour options
  • In-line mic mute toggle + volume wheel

6F7E6FC1-646F-431A-96D0-5FB428F51CAD.png

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
Just now, Lightning McQueen said:

Bütçe varsa ikinci elde temiz bir HyperX Cloud II bakılabilir. Sıfırlarının fiyatları çok yükseldi artık.

Evet haklısınız inanılmaz bir artış mevcut.

1 ay önce Artics 3 : 329₺ den satılıyordu şimdi 419₺ :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Asus Cerberus V2  'yi uzun incelemelerim sonucunda karar vererek sipariş vermiş bulunuyorum.  Yerli ve özellikle yabancı kaynaklar ve incelemeler sonucunda cihazın oyuncular için 53mm sürücülerin verdiği tok bas tadı ile sesleri çok iyi verdiği ve konforun çok iyi olduğu yönündeydi.  n11  in  sevgililer günü %11 kampanyasını da ekleyince 222TL gibi ciddi iyi bir fiyat seviyesinde siparişi verdim Gameekstra satıcısından.

Gelince mini bir inceleme yapıp , mevcut ucuz Zalman ZM HPS-200  kulaklıklarla arasındaki farkları ve genel görüşlerimi de bildirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kulaklıklar dün geldi ancak zaman olmadığından takıp denemedim henüz  , sadece kutusu biraz kırılmış sert plastik olduğundan ancak , kulaklık da bir hasar görmedim . (yine de satıcıya bilgi geçeceğim sonra açınca çalışmaz falan)

Bu akşam deneyeceğim kısmetse.

IMG_0877.jpg

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Evet sonunda deneme fırsatım oldu kulaklığı.

Aslında başka bir topic'de de 2+1 ses sistemi aramıştım aslında amaç daha fazla bas alıp sesten zevk almak amacı da vardı.

Bu yeni kulaklık işte tam bu açlığıma çare oldu diyebilirim.

BF V 'de  bolca denedim  , seslerin tadı bir başka oldu önceki zalman 'a göre bu bariz.  Patlamaların derinliği ve hissi çok iyi oldu , bam güm tam ortamı yaşatmayı başarabildi. Öncekine göre çok fark var bu net anlaşılıyor. Bas ağırlıklı bir müzik dinledim , benim istediğim tadı kesinlikle veriyor.

Rahatlık konusunda da memnun etti , bu tip çelik yapılı kulaklıklardan hep tırsmıştım rahatsız eder noktasında , hele ki Zalman kulaklıklar öyle geniş ki o konuda kulaklarıma sadece dokunuyordu . Cerberus v2 , tam olarak sarıyor kulağı ve çevre ile iletişimi tam olmasa da başarılı bir şekilde kesebiliyor.

Mikrofonun kolayca çıkar-tak yapılabilmesi ayrıca iyi , team speak yapmayacaksam çıkarıp koyuyorum masaya.

Sonuç olarak 222TL 'ye değer bir kulaklık bunu rahatlıkla söylüyorum. Elbette çok daha iyileri mevcut , ben f/p oranında aradığımı buldum diyebilirim.

Birkaç foto , eski ve yeni kulaklıklar.

IMG_0882.jpg

IMG_0883.jpg

IMG_0884.jpg

IMG_0885.jpg

Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok