Yatak Seçimi - Visco/Yayli/Lateks ?..
2 2

Bu konuda 73 mesaj var

Visco terletiyor, kimyasal oldugu icin uzun vadeli etkisi nedir bilinmiyor vs. bir suru sey okudum... Iyice killandim bundan... Bir suru farkli uretici cikmis zaten, herkes Viscocu olmus...

Lateks cok sert diyorlar, gittim baktim sert evet :] ... Saglik acisindan dogal oldugu icin Visco'dan daha iyi deniyor...

Yaylilarin binbir cesidi cikmis, herkes kendi urununu ovuyor filan... 

Deneyimleriniz, onerileriniz nedir?.. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben yatas da Atletic diye bir model aldım. Visco değil, ama özellifli bir yay sistemi varmış. oldukça rahat ettim , memnunum. Bir değerlendirin isterseniz.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 4,5 senedir visco kullanıyorum.

Rahatlığına alıştıktan sonra gerçekten farklı bir yerde uyumak zor gelebiliyor.

Dönem dönem çektiğim bel ağrılarını neredeyse sıfıra indirdi kullanmaya başladıktan sonra.

Yatak gerçekten önemli, mutlaka deneyerek alın.

Visco özelinde sormak istedikleriniz varsa daha cevap verebilirim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yaklaşık 5 gündür Yataş Five-Z modelinde yatıyorum ve hiç beklemediğim şekilde çok konforlu bir yatak çıktı. Zaten baya bir ünü var, almadan önce araştırmıştım. Tavsiye ederim, bir mağazaya gidip görmenizde fayda var.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçen hafta ben de yatak baktım. Yataşta Athletic isimli modeli önerdiler. Alışmak için bir süre gerekiyor dedikleri için visco ya bakmadım.  

Gerçekten alışana kadar rahatsız oluyor mu? Visco 'a bakmamak için bir neden var mı?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu zamana kadar yatak lazım olunca Yataş' ın bluestar serisinden alıp geçtik hep, son aldığım yataş' tan pek memnun kalmadım, 4-5 senede ortası çöktü, ki yatakta sadece yatıyorum, öyle üzerine oturma ya da birşeye uzanmak için üzerine ayakla çıkma falan da yapmam :) neyse, dedim bu sefer bilinmeyen marka ucuz bişeyler deneyeyim, 350TL' ye visko bir yatak aldım, yaklaşık 2 aydır kullanıyorum, 1-2 hafta visko olan tarafında yattım ve rahatsız diyemem ama biraz fazla yumuşak geldi, diğer tarafını cevirip kullanmaya başladım, herhangi bir sıkıntı yok şimdilik, ağrılarım falan geçti haliyle ortası çukur yataktan sonra, uykumu almaya başladım. Herhalde bir daha yatağa öyle 700-800+ paralar vermem. Aldığım yatağın ölçüsü 100-200cm bu arada. Şu konuda görüp almıştım yatağı.

http://forum.donanimhaber.com/m_85698108/tm.htm

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

300-500 TL'ye Visco olmaz bence, hakkını veremez. Biz de zamanında uzun süre bakmış, Visco'ya alışamayız, geri dönüşü yok diye endişe etmiştik ama doğru kilo hesabı ve viskozite indeks hesabı ile doğru yatağı seçtik, şu an başka yatakta yatamıyorum, o derece. En belirgin dezavantajı bu diyebilirim. Bir diğer herkles için geçerli olmayacak dezavantaj ise, yatakta oturup birşeyler okumak isteyenler için doğru seçim olmayabilir, yatakta bulutların üzerindne gibi yattığınızdan, örneğin kitap okumak için ayakları uzatarak oturmak çok konforlu olmuyor ama bu da çok kişiye özgü birşey. 

Kısacası gidin deneyin, sertliği iyi hesaplayın, Visco alın geçin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben 2 ay kadar once yatsan'dan lateks yatak satin aldim. Visco'lari denemeye gitmistim, hic sevmedim, lateks tam bana goreymis. Yumusakligi super, hava aldigini hissettiriyor. Lateks yataklarin da farkli sertlik dereceleri var, daha yumusagi bulunabilir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bel ağrısından kurtulmak istiyorsanız ya yüzün ya da bisiklete binin arkadaşlar, yata yata beliniz iyileşmez :)

Aslında iyileşir de, sunta gibi sert bir zeminde yatmanız lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugun Isbir'e gittim baktim yataklar iyi hos yalniz Yayli (uzerinde Visco olanlar) mi tamamen Visco olanlar mi karar veremedim... 

Acikcasi yayli yatagin uzerinde 5cm Visco katmani olduktan sonra normal Visco'dan cok farki kaliyor mu bilemedim... Once bunu cozup ona gore karar vermek lazim... Onyargili olmamdan mi kaynakli bilmiyorum da sanki yaylilar Viscoya gore daha iyiymis gibi geldi bana... Ergoplas ile Energy Plus'a baktim, yazin buralar cehennem gibi oldugu icin Visco'da ter icinde kalirmisim gibi geliyor hep... 

Yatas'a bakacaktim; cok fazla sikayet var Yatas'tan vazcaydim... Yatsan'in fiyatlar yuksek, hakediyor mu bilemiyorum... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu arada Jardel yazınca hatırladım, biz yaylı üzeri visco kullanıyoruz. Tamamen Visco olanlara ben çok gömülmüştüm, bana uygu sertlikteki yatakların da başka sorunları vardı, fiyat, estetik vb. gibi. Bu yüzden bilinmeye bir markanın yaylı üzeri visco olanını aldık çok memnunuz. Bazı yaylı+visco modellerde yatak çift taraflı da kullanılabiliyor, böylelikle visco'dan memnun kalmazsanız bir şansınız daha oluyor veya yazın çok terletirse diğer taraf denenebiliyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

6-7 yıl önce Bellona'nın altı yaylı, üzerine visco alez geçirilmiş bir yatağını almıştık, çok uzun süre ben memnun kaldım ancak eşim bir süre sonra belim ağrıyor demeye başladı, 2 yıl önce değiştirmek zorunda kaldık. Bu defa yaysız yatak alalım dedik, King Koil diye tamamen Visco bir yatak aldık. İlk başlarda birkaç ay her yanım ağrıyarak uyanıyordum, sonrasında alıştım bu defa her yer bana sert geliyor. Yalnız çok terleyen biri olduğum için biraz pahalı bir alez de almak zorunda kaldık üzerine, ıslanmaması gerekiyormuş formunun bozulmaması için. Tamamen visco yaysız bir yatak almayı düşünüyorsanız 3-4 ayı gözden çıkarın, alışma evresi gerçekten rahatsız edici.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben evlendiğimde istikbalden visco yatak almıştım, eşimle birlikte 4 yıldır kullanıyoruz, bazen eşim alez geçiriyor, alez olmadığı zaman daha rahat ama genel olarak performansından oldukça memnunuz..

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dünyanın her yerinde, sayısız otelde, farklı farklı yataklarda yattım.

Her zaman dikkat ederim, yatağa ve yastığa, sorarım resepsiyondan seçenekleri.

Visco yalan, ülkemizde visco diye satılan her türlü yatak uydurmasyon şeyler,.

Tek yaysız yatak var o da Tempur, onun da cloud serisinden uzak durun. Tempur Orjinal 24 derece ve altı odada kullanmak için uygun. Yatak odanızda klima yoksa yazın içine gömülür, terlersiniz. Klima taktırma olanağı yoksa odaya hiç bulaşmayın. Üstünde cinsel ilişkiye girmek için çok uygun değil el, ayak ister istemez içine battığı için ideal sayılmaz. Bu hususlar haricinde dünyadaki en sağlıklı ve en rahat yatak.

Yaylı almak isterseniz, Serta bir numara.

Yastık için de Technogel Deluxe, tek geçerim.

Senelerin pilotundan bedava danışmanlık hizmeti size, buyrun  :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yataş' ın markası olan Selena yatak almıştım; aynı model, aynı kalite ürün, yarı fiyat. Alalı 10 sene oldu sanırım, şimdiye kadar kullandığım en iyi yatak, hala taş gibi en ufak deforme yok. Oldukça sert bir yatak.

Tabii şimdi üretilen modeller ne durumda bilemiyorum ama F/P olarak Selena markasına göz atmayı düşünebilirsiniz. Müşteri ilişkileri saç baş yoldurabilir, yalnız demedi demeyin......

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
2 2

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok