TTNET - Türk Telekom Fiber Upload Hızları
4 4

Bu konuda 25 mesaj var

Forumda Türk telekom fiber kullanıpta upload hızı artan var mı acaba? 2015'de ev değişikliği olunca yeni evde zoraki seçeneğim TTnet fiberdi. Uydunetteki 50/4 mbit tarife'den ttnetin 50/2 mbit tarifesine geçmek zorunda kalmak çok sinir bozucuydu. Bu süre zarfında upload hızı hep 2 megabitti ki resmi olarak tarifelerde zaten 2 mbit. 

Ancak 2-3 haftadır upload hızım 4 mbit olarak devam ediyor. Duyurulmuş birşey de görmedim upload hızları ile ilgili. Sanırım akılları başlarına geldi ve upload hızını artıracaklar ve denemesini yapıyorlar. Forumdaki diğer tt kullanıcıları hızlarına bakıp burada paylaşabilirler mi?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

ttnet uzun zamandır sessiz sedasız uploadları modem üzerinde 4mbit'e çekiyordu ama işin ilginç kısmı speedtest yapıldığında hala 2mbit sonuç çıkıyordu... o durum düzelmiş mi? speedtest te denediniz mi?

zaten artık yapmak zorunda, diğer tüm rakipleri 4'e geçmiş durumda. benim şahsen 2.5 yıl önce ttneti sallayıp vodafone.net'e geçmemin tek nedeni 4mbit upload vermesiydi. ttnet bu konuda çok geride kaldı ve baya da müşteri kaybetti diyebilirim sırf bu yüzden. hatta şu anda duydunuz mu bilmiyorum ama turknet aktif altyapısı üzerinden vdsl kullananlara sınırsız upload vermeye başladı, hattınız ne kadar kaldırıyorsa o kadar veriyor, 20-30mbit vs... bence bu diğer operatörleri de orta-uzun vadede uploadları hızlandırmaya zorlayacaktır.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, TiesTorN said:

ttnet uzun zamandır sessiz sedasız uploadları modem üzerinde 4mbit'e çekiyordu ama işin ilginç kısmı speedtest yapıldığında hala 2mbit sonuç çıkıyordu... o durum düzelmiş mi? speedtest te denediniz mi?

Speedtest ile baktım ben. 4 mbit:thumbs:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben zaten 3 hafta önce torent uploadı yaparken farkettim upload hızımın arttığını. Speedtest ile kontrol ettiğimde de 3,98mbit civarı çıkıyor hep. O modemde zaten sinyalin 4'e ayarlanması olayını DH'den biliyorum yıllardır millet benim uploadım 3 oldu, kimisi 4mbit oldu diye konuşup duruyor ama geröek manada hızı artmış adam görmedim. Ama şuan bizimki öyle değil.

Eğer bu hızlar resmileşirse en azından uydunetten ayrılmak zorunda kaldığım zamanki en sinir olduğum 2 mbit uploada düşme can sıkıntısı bir nebze olsun hafifleyecek. Ama artık bu upload hızlarının min 10mbit falan olması lazım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 hours ago, ChipArchitect said:

Upload hizi konusunda burada da servis saglayicilar oldukca cimri idi , sanirim neredese 10 yil upload hizim 2Mbps falandi. Google Fiber semte gelince durum degisti :-)

7344579064.png

http://www.speedtest.net/result/7344579064

gigabit baglanti cok kotu birsey.

ondan sonra insanin bir daha daha yavas hizla internete giresi bile gelmez :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, infestor said:

ondan sonra insanin bir daha daha yavas hizla internete giresi bile gelmez :D

Buldugumuz neyse onu kullaniriz; o problem degil de isyerindekinden daha hizli baglantiya sahip olmak ilginc. Eskiden buyuk bir dosya indirmek icin vs. aksam ofise gittigim olurdu (isyerine 10dk mesafede yasiyorum. Simdi bazen buyuk bir tasarim dosyasini upload ederken “eve gidip sunu hemen halledeyim” diye geciyor icimden bazen:-)

Tabii artik Google hakkimda nasil bir data topluyorsa..Butun baglantiyi Google gibi bir sirkete emanet etmek guven isi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
11 minutes ago, infestor said:

deger valla

Vk2ce9.png

Bana sağlasın taahhütte yaparım. No problem. 

Zaten teknoloji anlamında sattım kendimi Google'a (Gerçi OnePlus sayesinde de azcık Çin'e de satmış olabilirim ama) ve aşırı mutluyum. Google handles everything for me. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bugün hız ve akn kotalı tarife fiyatlarına bakmak için girdim ve upload hızlarının bağlantı hızına göre değiştirildiğini farkettim. Ama saçma bir gb uygulaması var.

"20 Mbps'ye kadar hızlı Fibernet paketleri için upload hızı 1 Mbps’ye kadardır.
24 Mbps'ye kadar hızlı Fibernet paketleri için upload hızı 2 Mbps’ye kadardır.
35 Mbps’ye kadar hızındaki Fibernet paketleri için 20 GB’a kullanımlar 3 Mbps’ye kadar upload hızında, 20 GB’tan sonraki kullanımlar ise 2 Mbps’ye kadar upload hızında gerçekleştirilir.
50 ve 100 Mbps’ye kadar hızındaki Fibernet paketleri için 20 GB’a kullanımlar 4 Mbps’ye kadar upload hızında, 20 GB’tan sonraki kullanımlar ise 2 Mbps’ye kadar upload hızında gerçekleştirilir.50 ve 100 Mbps’ye kadar hızındaki Fibernet paketleri için 20 GB’a kullanımlar 4 Mbps’ye kadar upload hızında, 20 GB’tan sonraki kullanımlar ise 2 Mbps’ye kadar upload hızında gerçekleştirilir."

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Geçtiğimiz perşembe günü yeni evime 50/4mbit  VDSL paket için abonelik yaptım, TURKSAT yeni adresime gelemediği için Maltepe'de yol üstündeki TURKSAT şube'ye gitmek durumunda kaldım, nakil durumunda yeni adreste hat verilemiyorsa ücretsiz kapatma yapılır demişlerdi, ben pek inanmamıştım ama hakikatende öyle oldu ikametgah smartkartı verince işlem 2dk'da yapıldı. sonra TTNET'e bulaşmak istemediğim için aracı olarak GRID telekom'a ulaşıp 50/4'lük paketinizi alıyorum dedim işlemi başlattılar perşembe günü bitmiş mail'i unutmuşlar cuma haberim oldu. tabi hat henüz açık değil. 

Bugün yarın hattın açılmasıyla beraber cep int.'den kurtuluyorum. yukarıdaki hızlara bakmayın aldatıcı olabilir. neticede bağlantı yaptığınız yer sizi karşılamıyorsa hız farkını aynı anda birçok video'yu açarak ancak anlarsınız. ayrıca bulutlara bakmayı bırakmak daha huzurlu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

12.günde Telekom'un teknik görevlisinin bina girişindeki kutuda hattı kaynaktan alırken yaptığı yanlışı düzeltip doğru yerden alıp takmasıyla nihayet internet'e kavuştuk.  VDSL 50/4mbit paket tam söz verdiği hızda çalışıyor. gece geç geldiğim için ping değerlerine bakmadım fakat ilk hissiyatım gayet hızlı olduğu izlenimi verdi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

vdsl'in genelde hız olarak fiberden farkı olmuyor, ancak aşırı şanssızsanız ve altyapı çöp durumdaysa kötü hızlar gelebiliyor.

ping olarak ben türk sunucularında genelde 5-10 ping arasında, yurtdışında ise 30-60 arasında oynuyorum 75/4 mbps vdsl bağlantım ile (vodafone) bundan daha iyisi zaten fiber ile de mümkün değil.

rammstein beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Allah telekomun eline düşürmesin diyorum, ne zaman hızla ilgili bir yorum yapsam kısa bir süre kanser edici bir yavaşlık oluyor internette, yukarıdaki yazımdan sonra 1.5gün 2mb/sn hızı göremedim oysa ilk gün 5.5mb/sn hıza ulaşmıştım, neyse etkisi çabuk geçti pazar gecesi normale döndü gibi.:facepalm:

Türkiye'de internet'in değişmesi için daha çok ekmek yenmesi lazım, yıl sonu kotalarla ilgili düzenleme yapacaklar ve muhtemelen süpriz paketlerle karşılaşacağız.:icon_think:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

direk müşteri temsilcisini ara müdür ama önce hız testi yap eğer sahiden düşükse temsilci tek tuşla hızlandıyor çok başıma geldi

birde ek olarak ttnet web hızlandırıcı indir pc ye çok faydası var

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
4 4

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok