PS5 | Xbox Series X / S | Next-Gen Konsollar Uzerine
1 1

Bu konuda 767 mesaj var

iFixit'in yayınladığı bir videoya göre, DualSense analog stick'lerin 400 saat kullanım ömrü varmış.

DualSense'lerinde drift sorunu yaşayan binlerce kullanıcı, Sony'ye toplu dava açmaya hazırlanıyorlarmış bu arada.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

O tetiklerin dirençli olduğunu söylediklerinde aklım yatmamıştı zaten; tetik iç mekanizmasının kaliteli paslanmaz çelikten olması lazım yoksa millet abana bana bozar yani normal. Drift konusunu da dead zone ayarı koyup çözerler.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

gamepass e gelen wreckfest oyununda böyle bir hata aldım. başta şaka filan sandım malum oyun parçalamalı kazalı olunca.. oyunun tam yüklemesi tamamlanmadan oynayama başladım büyük ihtimalle ondan oldu... :mrgreen: 

bir süre sonra konsolun ana ekranına attı.

Lqhjcv.jpg

hepsiburada ya kendi sattığı ps5 ler gelmiş ama %10 pahalı satıyorlar resmi fiyattan...

https://www.hepsiburada.com/sony-playstation-5-ps5-digital-surum-oyun-konsolu-eurasia-garantili-p-HBV00001AU7PL

https://www.hepsiburada.com/sony-playstation-5-oyun-konsolu-eurasia-garantili-p-HBV00000W1ERN

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
35 dakika önce, Najaz said:

iFixit'in yayınladığı bir videoya göre, DualSense analog stick'lerin 400 saat kullanım ömrü varmış.

DualSense'lerinde drift sorunu yaşayan binlerce kullanıcı, Sony'ye toplu dava açmaya hazırlanıyorlarmış bu arada.

İkinci dualsense'i almayı düşünüyordum iyi ki almamışım. 
Neyse bozulursa belki yeni seri çıkarırlar onunla değişim olur dava sonunda , bekleyip görelim.
Benim switch'te var drift sorunu. Amerika'da drift sorunu olanlara değişim yapıyor Nintendo. Ama verdikleri de bozulacak , yeni bir üretim değilmiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 2/20/2021 at 3:19 PM, Najaz said:

2 aydır günde ortalama 5 saat oynuyorum, yani kabaca 300 saat oldu. O zaman bozulmak üzeredir benimki.

gerçi biraz kibar davranmaya çalışıyorum fakat fayda etmiş midir bilmem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, stardust said:

2 aydır günde ortalama 5 saat oynuyorum, yani kabaca 300 saat oldu. O zaman bozulmak üzeredir benimki.

gerçi biraz kibar davranmaya çalışıyorum fakat fayda etmiş midir bilmem.

2. bir gamepad'in yedekte durması lazım gibi ama onun da sorunlu olduğunu bile bile almak ne kadar mantıklı olur?

Sony bozulan gamepad'leri birebir değişim yapıyormuş ama gönderirken kargo ücretini ödemeniz gerekiyormuş. Bir de tedarik zincirindeki aksamalar nedeniyle yeni gamepad'in size ulaşması 15-20 günü buluyormuş. Konsolun tek giriş biriminin gamepad olduğunu düşünürsek, 20 gün boyunca konsolu kullanamayacak olmak can sıkıcı.bir durum.

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

İşte bunlar hep ilk parti ürünlerin üretim sorunları... Revizyonu yapılır yakında ama can sıkıyor tabii.

Bizim ülkedeki saçma fiyat durumunu yok sayıyorum, konsola 400 birim verebilecek olsam bile ilk parti ürünleri almaktan hep kaçınıyorum. Bu tür cihazlarda maalesef kervan hep yola çıktıktan sonra toparlanıyor.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

dedikodu

Sony is currently working on their Next big #PS5 System Update 

*System Performance and Stability 
* VRR and 1440P Support 
* Fixing the Loud Disk Drive Spin noise
*Bug Fixes Etc.

emre666 and Altan Yoklar beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

1440p ve VRR'ın kesinlikle gelmesi lazım PS5'e. Konsol + 2K Freesync monitör kullanan birçok insan var; bu pazarı kaybetmemesi lazım Sony'nin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox Series X'i 32" 2K 165Hz monitörde 2K@120Hz, VRR açık şekilde kullanıyorum.

Monitörde OSD olarak anlık FPS değerini gösterme özelliği var. Bunu açtığımda, misal 4K@60 FPS desteği olan Titanfall 2, Wolfenstein - Yound Blood gibi oyunlarda FPS değeri 120'yi gösteriyor. Ancak okuduğum türlü mecralarda, bu oyunların azami 60 FPS'de çalışabildiği yazılı.

Şimdi ben bu oyunları 120 FPS mi oynuyorum, 60 FPS mi? :) Şöyle bir akıl yürütme yaptığımda, "4K@60 FPS çalışabilen bir oyun, çözünürlük yarıya inince 120 FPS'de çalışabilir", ekranda gördüğüm 120 değerinin doğru olduğunu düşünüyorum. Bu durumu, doğrudan 4K@120 FPS desteği olan Rainbow Six - Siege oyununda, ekranda yine 120 değerini görüyor olmam da destekliyor.

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

120 ile 60 fps arasındaki akıcılığı zaten çok rahat ayırdederdin. 60 fps oynuyorsun ama sinyal olarak monitöre 120hz yolluyor. Misal xbox'da g-sync benzeri bir özellik olsa aslında 120 fps olmadığını, monitörün tazeleme hızını gerçek fps rakamına göre ayarlayacağından dolayı farkederdin.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, stardust said:

Misal xbox'da g-sync benzeri bir özellik olsa aslında 120 fps olmadığını, monitörün tazeleme hızını gerçek fps rakamına göre ayarlayacağından dolayı farkederdin.

VRR desteği var Xbox'ta; Freesync monitörlerle birlikte kullanılabiliyor. Ben de zaten VRR açık kullanıyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 minute ago, Najaz said:

VRR desteği var Xbox'ta; Freesync monitörlerle birlikte kullanılabiliyor. Ben de zaten VRR açık kullanıyorum.

bahsettiğin oyunlar dışında, daha güncel oyunlarda da 120 gördüğün oluyor mu ?

xbox'da nasıl oluyor o işler bilmiyorum fakat playstation'da bazı oyunlarda graphic ya de performance seçeneği var. yani fps'de değişim yaratabilecek bir ayar varsa gözünle de farkedip emin olabilirsin.

60 ile 120 fps arasındaki akıcılık değişimi çok rahat farkedilecektir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, stardust said:

bahsettiğin oyunlar dışında, daha güncel oyunlarda da 120 gördüğün oluyor mu ?

Dirt 5 gelmiş bugün Gamepass'e. Güncel bir oyun ve yeni nesil optimizasyonlarını içeriyor. Onu indirip bir deneyeyim bakalım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Star Wars Squadrons, Mart ayında EA Play'e ve dolayısla Gamepass'e geliyormuş:

Star Wars Squadrons heads to EA Play next month

Dirt 5'i oynadım biraz. 120 FPS modu var ve bu modda DRS (Dynamic Resolution Scaling) kullanıyor. Ancak çözünürlüğü biraz fazla düşürüyor gibi geldi bana. 4K@60 FPS modu da gayet akıcı ve grafikler daha güzel gözüküyor. 120 FPS modunun epey bir elden geçmesi lazım; belki bir sonraki güncellemeyle düzelir.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
51 dakika önce, Najaz said:

Star Wars Squadrons, Mart ayında EA Play'e ve dolayısla Gamepass'e geliyormuş:

Star Wars Squadrons heads to EA Play next month

Dirt 5'i oynadım biraz. 120 FPS modu var ve bu modda DRS (Dynamic Resolution Scaling) kullanıyor. Ancak çözünürlüğü biraz fazla düşürüyor gibi geldi bana. 4K@60 FPS modu da gayet akıcı ve grafikler daha güzel gözüküyor. 120 FPS modunun epey bir elden geçmesi lazım; belki bir sonraki güncellemeyle düzelir.

Bu aralar ps5 yerine xbox alsaymışım ya da ps5'i satıp xbox'a göz kırpmalı mıyım gibi mülteci fikirlerim olmuyor değil. Ne oyun var bilmiyorum sadece senin yazdıklarından.

Uncharted4 ps5'te hala 60 fps değilmiş sanırım. Bir katakulli olduğundan şüphelenmiştim.

Sony'nin bu 60fps 30 fps kozunu kendi lehine kullanması sinir bozucu.

Şu Mart ayında verdikleri oyunda 60 fps güncellemesi para ile mi satılacakmış neymiş? Dnnmhber forumda öyle bir şey okudum gibi uyku sersemi dün gece.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Microsoft Bethesta'yı satın alınca belliydi zaten de; resmi olarak duyurusu yapıldı. Tüm Bethesta kütüphanesi Gamepass'e geldi.

Tabii oyunların birçoğu, hemen hepimizin oynayıp bitirdiği oyunlar. Neler var? Doom serisi (Eternal dahil), Elder Scrolls serisi, Dishonored 1-2, Fallout 4 vs.

Bu arada Fallout 4'e de dün FPS Boost özelliği geldi ve resmi olarak 60 FPS desteği kazandı oyun. Zaten oyun içinde bir mod yükleyerek FPS cap'i kaldırabiliyorduk ama şimdi mod'a gerek kalmadan da 60 FPS oynanabiliyor oyun.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Xbox ve PS5 piyasada bulunmama olayı kalkmış sanırım. Bayağı yerde var, hala 7000 TL ama hiç olmamasından iyidir diye düşünüyorum. 

emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Pablo 'Definitive' Vader, EA Play artık PC'de de kullanılabiliyor Gamepass üzerinden.

Bu arada Star Wars - Squadrons EA Play'e dahil oldu.

Bir de People Can Fly - Square Enix ortak yapımı olan Outriders gelecekmiş Gamepass'e; hem de çıkış tarihi olan 1 Nisan'da.

MS Store'da SW Squadrons 250 TL'ye satılıyor; Outriders için 500 TL'den ön sipariş verilebiliyor. Sırf bu 2 oyunla bile, 3 yıllık Gamepass'e ödeyeceğiniz parayı fazlasıyla çıkartıyorsunuz. Fiyatlar hala değişmemişken (3 Yıllık Live Gold + 1 aylık Gamepass Ultimate = 580 TL), 3 yıllık Gamepass aboneliğini ciddi ciddi düşünün derim.

Definitive beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 19.03.2021 at 11:21, Najaz said:

ir de People Can Fly - Square Enix ortak yapımı olan Outriders gelecekmiş Gamepass'e; hem de çıkış tarihi olan 1 Nisan'da.

Outriders eklendi Gamepass'e. MS Store'da 500 TL'ye satılıyor bu oyun. Dün gece indirdim, bu akşam deneyeceğim bakalım neyin nesiymiş.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
19 hours ago, Najaz said:

Outriders eklendi Gamepass'e. MS Store'da 500 TL'ye satılıyor bu oyun. Dün gece indirdim, bu akşam deneyeceğim bakalım neyin nesiymiş.

Oyunların konsol ve PC şeklinde ayrım yapılarak eklenmesi hoş bir davranış değil. 😒

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Pablo 'Definitive' Vader Evet o konu büyük sıkıntı kullanıcı için. Microsoft'un bunu bir düzene oturtması ve konsol-PC ayrımından vazgeçmesi lazım.

Bu arada dün kurcaladım oyunu biraz ve "eh işte" dedirtti. Division'ın uzayda geçeni diyeyim size. Oyunun mekanikleri, karakter gelişimi, perk kullanımı vs. birebir Division'dan kopya çekilmiş. Vuruş hissini, silah seslerini hiç beğenmedim. Hikaye de yavan geldi bana, hikayenin anlatımı ve gelişimi bölük pörçük olmuş; insanı içine çekemiyor bir türlü. Bir de çok fazla yükleme ekranı giriyor araya. Yüklemeler SSD'nin de etkisiyle çok kısa sürüyor ama oyun/aksiyon bölünüyor yine de.

Bu oyun next-gen uyumlu olarak pazarlanıyor; "Optimized for Series X/S" kategorisinde. Ancak o allayıp pulladıkları, "hiç yükleme ekranı olmadan devasa haritalarda gezeceksiniz" falan diye reklamı yapılan Velocity Architecture denen zamazingonun yerinde yerler esiyor. Demek hala bir önceki neslin oyunlarını ufak tefek makyajlar yapılarak önümüze koyuyorlar. Gerçek next-gen oyunlar için daha epey bekleyeceğiz gibi.

Bu oyun kesinlikle 500 lirayı hakedecek bir oyun değil. Division 2'yi indirimle 35 liraya almıştım, bu oyunun ederi de en fazla 80-100 lira; yani 10 dolardan fazla verilmez. Gamepass'te geldiği için, vakit öldürmek adına oynarım ama güncel fiyatını ödeyip almazdım doğrusu.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok