PS5 | Xbox Series X / S | Next-Gen Konsollar Uzerine
1 1

Bu konuda 763 mesaj var

12 saat önce, Atrin said:

Gittim mediamarkt'tan son series x'i aldım. Hepsiburada.com'dan gelenide iptal edeceğim. 36 aylık ultimate game pass'ı da aktif ettim. Geriye sadece dükkanı kapayıp aleti kurmak kaldı :) 

Emre beni eklesene AtrinEfe nick

haydi hayırlı olsun.  :thumbs:

ekliyorum.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Dün gece kurdum aleti. Çok kurcalayamadım esasında ama en azından istediğim oyunları listeye ekleyip indirmeye aldım. Forza 4 e bakabildim biraz. Güzel oyunmuş valla. Yarış oyunu açlığımı çok iyi giderecek. Sonra Forza 5 e atlarım hemen. Xbox ekosistemi ile ilgili ilk görüşlerim:

• Alet PS5'e göre cidden çok küçük. Helal olsunlar bu kadar küçük ve sessiz alet yaptıkları için. TV'ye ve konsollara çok yakın oturmuyorum. O yüzden PS5 mi yoksa Series X mi daha sessiz bilmiyorum. İkiside benim için çok sessiz. Hele PS4 Pro'ya göre. 
  • İnsafsızlar içine USB-C kablo koymamışlar. Yazıklar olsun :) 
  • Kurulum basit. Sadece telefondaki Xbox app'den indir dediklerimi indirmedi. Veya ben yanlış bir şey yaptım onu daha sonra kurcalayacağım.
  • Gamepad güzel fakat D-pad yön tuşlarına basınca tak tuk ses gelmesi çok garibime gitti. ucuz bir hisssiyat yaratıyor. Onun dışında premium bir his veren bir kol. Kişisel sıralamam Dualsense > Xbox controller > DS4
  • Gamepad'in şarjlı pil ile çalışması efsane bir özellik. Gerçi DS4'de pili ölen aletim olmadı ama yinede iyi bir özellik.
  • Menüye tam alışamadım. O yüzden biraz karışık geldi. Yeni başlayan birisi için Playstation'ın arayüzü daha basit. Bunda biraz ne neredeydi nasıl gidecem oraya diye uğraşmam gerekti ama bu bir sorun değil alışılır. PS5 işletim sistemine göre daha çok ayar vs var. Onları sevdim. Bir ara kurcalarım. 
  • Ana menünün HDR olmaması bana saçma geldi ama çokta önemli değil.
  • Oyun açılış hızları falan gayet güzel. Sistem PS5'e göre daha hızlı açılıyor. 
  • Kuzende gaming laptop var. Hemen onu arayıp gamepass gazı verdim. Bu sayede 392,5TL ye 3 yıllık gamepass almış oldum. 

Şimdilik Forza 4, Twelve Minute, Doom Ethernal, Gears 1-2-3-4-5 i indirdim. Sadece Forza'ya bakabildim ama çok sevdim. 

SEP, Omfs and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 saat önce, Atrin said:

Şimdilik Forza 4, Twelve Minute, Doom Ethernal, Gears 1-2-3-4-5 i indirdim. Sadece Forza'ya bakabildim ama çok sevdim. 

Hayırlı olsun, güle güle kullan.

Forza serisini seviyorsan, şu an Forza Motorsport 7 Ultimate indirimde ve 54 TL'ye satılıyor. Oyun Gamepass'te var ancak Eylül ayında hem Gamepass'ten kalkacak hem de satışı bitecek (lisansların süresi doluyormuş sanırım). İndirim bitmeden oyunu kütüphanene ekleyebilirsin; bu fiyata bedava zira.

Omfs, emre666 and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz hocam bunu söylediğin iyi oldu. ben bu gamepass den çıkma olayını bilmiyordum :D sonsuza kadar kalıyor oyunlar sanıyordum. Olsun yinede iyi sistem. Akşam eve gidince alayım bari. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@emre666 hocam bir sorum var. psn de kardeşlik yapınca primary hesap vs yaparak herkes kendi accountunu kullanabiliyor. bu gamepass de bu var mı ? ben kuzene benim hesabı verdim ama o illa benim hesaptan mı oynaması gerekiyor PC'de ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Atrin said:

@emre666 hocam bir sorum var. psn de kardeşlik yapınca primary hesap vs yaparak herkes kendi accountunu kullanabiliyor. bu gamepass de bu var mı ? ben kuzene benim hesabı verdim ama o illa benim hesaptan mı oynaması gerekiyor PC'de ?

açıkcası pc kısmını bilmiyorum. Konsol da primary hesap türü birşey olmuyor herkes birbirinin oyununu isteği gibi oynuyor. 

@Bloody İhsan abi bir bakarmısın lütfen?

İhsan hocam cevap verir.

konsolu açmıyorum , açar açmaz seni ekleyeceğim. :thumbs:

emre666 tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@emre666 emre hocam selamlar tekrardan :) xbox controllerin pili yeni bitti. Ben kutudan cikan pilleri sarj edilebilir saniyordum degilmis neyse. Sarj edilebilir pil taktim. Peki bu piller controllerin icindeyken usb c ile sarj edebiliyor muyuz? Sarja takiyorum isik misik yanmiyor cunku. Bu pilleri sarj edecek alet var cok sorun degil ama bosu bosuna beklemeyeyim diye sana sorayim dedim. 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Atrin said:

Peki bu piller controllerin icindeyken usb c ile sarj edebiliyor muyuz?

USB-C üzerinden sadece Play&Charge Kit'i şarj edebiliyorsun. Ni-MH şarjlı pilleri harici olarak şarj etmek zorundasın.

Bu arada Microsoft Türkiye, geçen ay servise değişim için gönderdiğim Play&Charge Kit'in üzerine yattı. Ne değişim ürünü gönderiyorlar, ne de kendilerine gönderdiğim ürünü. Resmen gasp ettiler malımı. Tüketici hakem heyetine başvurdum, bu hafta içi de cumhuriyet savcılığına gidip suç duyurusunda bulunacağım.

Şikayetvar linki: Microsoft Servis Merkezi Garantiye Gönderdiğim Ürünü Alıkoydu

Ekşisözlük'te yazarlığı olan varsa, konuyu Ekşi'ye de taşıyabilsek süper olur :D

Najaz tarafından düzenlendi
Thustu and Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 hour ago, Najaz said:

USB-C üzerinden sadece Play&Charge Kit'i şarj edebiliyorsun. Ni-MH şarjlı pilleri harici olarak şarj etmek zorundasın.

Bu arada Microsoft Türkiye, geçen ay servise değişim için gönderdiğim Play&Charge Kit'in üzerine yattı. Ne değişim ürünü gönderiyorlar, ne de kendilerine gönderdiğim ürünü. Resmen gasp ettiler malımı. Tüketici hakem heyetine başvurdum, bu hafta içi de cumhuriyet savcılığına gidip suç duyurusunda bulunacağım.

Şikayetvar linki: Microsoft Servis Merkezi Garantiye Gönderdiğim Ürünü Alıkoydu

Ekşisözlük'te yazarlığı olan varsa, konuyu Ekşi'de de taşıyabilsek süper olur :D

Çok fantastik bir olaymış. MS Türkiye işyerlerine lisans şantajı yapmaktan ürün değişimine ve stok takibine vakit bulamıyorlar sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
8 dakika önce, Peregrine said:

Çok fantastik bir olaymış.

Her arayışımda, telefonda küfür etmemek için zor tutuyorum kendimi. Diyorum ki ürünü değiştirin, stokta yok yapamayız diyorlar. Tamam değişim istemiyorum, ürünümü geri yollayın diyorum, olmaz sizin ürününüz imha edildi diyorlar. Mafyanın otopark arazisine çökmesi gibi resmen çöktüler pilin üzerine :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, Atrin said:

@emre666 emre hocam selamlar tekrardan :) xbox controllerin pili yeni bitti. Ben kutudan cikan pilleri sarj edilebilir saniyordum degilmis neyse. Sarj edilebilir pil taktim. Peki bu piller controllerin icindeyken usb c ile sarj edebiliyor muyuz? Sarja takiyorum isik misik yanmiyor cunku. Bu pilleri sarj edecek alet var cok sorun degil ama bosu bosuna beklemeyeyim diye sana sorayim dedim. 

@Najaz hocam cevap vermiş ama evet şarjlı piller gamepad de sarj olmuyor. ayrı sarj alette şarj edip 4 pili dönüşümlü kullanmak en iyi çözüm. 

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najazhocam sen başlığı ve içeriği güzelce yazıp bana yolla. ben doğrudan başlığı açıp entry olarak da içeriği yazarım. :D 

hiç rezalet başlığı açmamıştım, içimde ukte olmuştu. :mrgreen:

twitter varsa, oradan da yürümek faydalı oluyor.

wazzap tarafından düzenlendi
Najaz beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 dakika önce, wazzap said:

@Najazhocam sen başlığı ve içeriği güzelce yazıp bana yolla. ben doğrudan başlığı açıp entry olarak da içeriği yazarım. :D  

Tamam akşama metni hazırlayıp göndereyim :) Çok sağol şimdiden.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@wazzap sağolsun konuyu Ekşisözlük'e taşıdık. Hemen ardından DonanımHaber forumlarına da konu açtım.

Ekşi'de konu çok fazla gündemde kalmasa da, DH forumlarında an itibariyle 10bin görüntüleme ve 86 cevapla en popüler konu haline geldi ve 2 gündür de ana sayfanın en tepesinde duruyor :D

Microsoft Türkiye'nin garantiye gönderdiğim ürünü alıkoyması ve sonrasında imha etmesi rezaleti

wazzap and emre666 beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ya ekşi bayılır aslında drama'ya, üstelik prime time gibi bir zamanda açtık konuyu. Niye öyle oldu onu anlamadım. :( 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@emre666 emre hocam selam. bu xbox elite controllers'ın olayı sadece malzeme kalitesinin iyi olması mı ? nereye baksam stokta yok. alacağımdan değil ama merak ettim açıkçası. pek bir numarası var mı ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
1 saat önce, Atrin said:

@emre666 emre hocam selam. bu xbox elite controllers'ın olayı sadece malzeme kalitesinin iyi olması mı ? nereye baksam stokta yok. alacağımdan değil ama merak ettim açıkçası. pek bir numarası var mı ?

58f130db-c683-4485-9b51-066e17596e13.jpg

arkasında şöyle ekstra tuşlar ama pratikte bir işe yarıyor mu bilemiyorum açıkçası. :icon_think:

pro gamer muhabbetine çıkarılmış gereksiz bir ürün gibi duruyor...

Atrin and Squall beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Saglam zam gelmis konsollara da ; Series X - 9.499 TL , Series S - 5.599 TL ... Playstation 5 zaten piyasada yok, Hepsiburadada 15bin TLye bile satiliyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

psn.JPG

Playstation'cı arkadaşlar, bugün son gün.

Amerikada indirimli fiyatı 40 dolar olan Playsation Plus üyeliğinin Türkiye kampanyalı fiyatı 160 lira. Seneye kesinlikle bu kadar uygun fiyat olmayacak. 

Mevcut üyeliğiniz varsa onun bitişinden sonra + 12 ay olarak ekleniyor. Toplamda 3 senelik üst üste alabiliyorsunuz.

Ben kredi kartının hesap kesim tarihi geçsin diye bekliyordum. Bugün 2 Sene üst üste alarak 2023 sonuna kadar uzattım, hatta üçüncü seneyi de alsam mı diyorum ama 2024 sonuna kadar da kim öle kim kala...

Her ay 2 tane Playstation 4, 1 tane Playstation 5 oyunu hediye veriyor. Genelde tırt biraz oyunlar ama 1 tane sağlam oyun verse -k-i 1'den fazla veriyor- parasını çıkartmış oluyor.

Playstation 5 sahiplerine de PS4'tün 20 tane sağlam oyunu içeren bir koleksiyonu da üyelik aftif olduğu sürece kullanma imkanı veriyor.

Batman: Arkham Knight

Battlefield 1

Bloodborne

Call of Duty Black Ops III Zombies Chronicles

Crash Bandicoot N. Sane Trilogy

Days Gone

Detroit: Become Human

Fallout 4

Final Fantasy XV

God of War

inFAMOUS: Second Son

The Last Guardian

The Last of Us Remastered

Monster Hunter: World

Mortal Kombat X

Persona 5

Ratchet & Clank

Resident Evil 7: Biohazard

Uncharted 4: A Thief's End

Until Dawn

Playstation 4'de bu oyunları oynamak isterseniz, benim PS5'den sizin hesabınızla giriş yapıp oyunları ekleyebilirim, daha sonra sorunsuz PS5 sahibi olmasanız bile Playstation Plus üyeliğiniz sürdükçe oynayabilirsiniz.

Neyse çok uzattım, 160 liraya kaçırmayın derim.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, Pablo 'Definitive' Vader said:

Bir sonraki yenileme tarihi: 03/10/2024

:facepalm:

PS5'im bile yok daha ama olsun. 

Hesap boşta duruyorsa, bir tur kullanabilir miyiz? :D 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok