PS5 | Xbox Series X / S | Next-Gen Konsollar Uzerine
1 1

Bu konuda 763 mesaj var

1 dakika önce, Altan Yoklar said:

Ssd olursa içine takabiliyoruz değil mi?

PS5 kasasında boşta 1 tane NVMe yuvası var. Buraya (gelecekte) Sony'nin onayladığı, yüksek okuma/yazma performansına sahip NVMe SSD'ler son kullanıcı tarafından takılabilecek. Ancak şimdilik böyle bir imkan mevcut değil.

PS5-NVMe-Data-Upgrade-Migration-Installa

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
3 dakika önce, Najaz said:

PS5 kasasında boşta 1 tane NVMe yuvası var. Buraya (gelecekte) Sony'nin onayladığı, yüksek okuma/yazma performansına sahip NVMe SSD'ler son kullanıcı tarafından takılabilecek. Ancak şimdilik böyle bir imkan mevcut değil.

PS5-NVMe-Data-Upgrade-Migration-Installa

Hemen alıntıladın mı , düzelteyim dedim yetişemedim,😆

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 dakika önce, Altan Yoklar said:

Hemen alıntıladın mı , düzelteyim dedim yetişemedim,😆

Ortadoğu ve Balkanlar'ın en hızlı alıntılayan forum üyesiyim Altancığım...

Atrin beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 saat önce, T800 said:

PS Store'daki kredi kartı tanımlama sorunu devam ediyor mu hâlâ ? Bezdirmişti beni PlayStation 4'te, birçok hesap açmak zorunda kalmıştım.

Genel manada bir sıkıntı yok pek. Birkaç dikkat edilecek husus var sadece. Örneğin adres satırında Türkçe karakter, noktalama işaretleri ve büyük harf kullanılmaması gerekiyor.  Buna dikkat edilirse kredi kartlarını kabul ediyor sistem.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

WD Black P10 geldi. PS5'e takıp unutacağım aleti ama dış materyali falan baya kaliteli. Şekilli şukullu hard disk yapmışlar :) 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Cyberpunk'a özel olabilir olmayada bilir bilmiyorum ama oyunu ps5 ssd'sinden external'a aktardığımda oyun kendi haritasını bile açmakta zorlandı. hadi dedim hdd yavaş ama bir yerden sonra input almamaya başladı. saçma saçma daha önce görmediğim buglar çıkmaya başlayınca bende tekrar ssd ye aldım oyunu.

COD MW'de external hdd'de ama onda bir sorun yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin

Efe ve genel olarak playstation'cılara 1-2 soru soracağım. (çok cevap gelirse ayrı konu olarak satın alma önerilerine taşır, bu başlığı kirletmem.)

En son playstation 3'de kaldım ben, exclusive'leri bitirip rafa kaldırdım. Playstation 4'e de normalde iş-çocuk-pc'den vakit kalmayacağı için hiç bulaşmadım. 

Tam ucuzladı ps4 alacaktım PRO al dediler, tam onu alacaktım dolar patladı gitti falan kaldı öyle.

Şimdi malum az uçuyoruz, bir yere de gidemiyoruz tatile falan, evde bir sürü boş vakit oldu. Playstation 4'ün exclusive'lerini oynayayım diyorum.

-

kutusunun büyüklüğü ve gümrükçülerin başka bir şey olsa aldırmayıp böyle adı çıkmış iphone, iqos, ps gibi aletleri görev dönüşü yakalarlarsa el koymasından dolayı Türkiye'den almak durumundayım.

2500 lira civarına 2. el Playstation 4 Pro ya da 8300 liraya playstation 5 alma seçeneklerim var. Playstation 5'de şuan oynamam gereken bir oyun yok, bütün istediğim oyunlar ps4 pro ile oynanır durumda.

şimdi olayın karıştığı yere geliyoruz...

Benim salondaki TV, 6 sene önce evlenirken aldığım 65" panasonic plazma, hala da çok memnunum fakat gel gör ki alet 1080p.

ps5 alırsam kendime kesinlikle bir TV masrafı açacağım ve birazdan detaylarını yazacağım gibi ağır olacak.

Mutfak / yemek odamızda 50" bir yeni seri samsung 4K var, oyun performansı iyi fakat salondaki ile yer değiştiremem,  65" çok büyük gelir oraya, yemek odası sandalyesinde de rahat rahat oyun oynayamam, zaten eşim de rahat vermez bana orda.

Bilgisayar odamdaki monitör de 1440p 2K, ondan da memnunum, konsolu ilk etapta yeni TV alana kadar bilgisayar monitörüne bağlarım diye düşünüyorum. Tabi konsollar 2560 x 1440 çözünürlüğü destekliyor mu onu da bilmiyorum. (desteklemiyormuş)

-

Durum böyleyken, last of us, uncharted ve god of war gibi exclusive'leri oynamak için ne tavsiye edersiniz. TV'yi zaten bu sene olmasa seneye değiştireceğim.

a) masrafa girme 2. el ps4 pro al takıl (zaten pc oyuncususun)

b) bu saatten sonra ps4 ile uğraşma direkt ps5 al (nası olsa ps4 oyunlarını ondan daha iyi çalıştırıyor)

-

TV konusuna da gelirsek. Gönlümden geçen televizyon 77" panasonic OLED. ama manevi sebeplerden dolayı türkiye'ye getirmiyorlar. biraz araştırdım özel ithalat yaptırsam diye de öyle bir rakama çıkıyor ki bunu kimseye haklı gösteremem.

onu alamayacağım için 2 tane seçenek kalıyor geriye.

a) LG OLED77CX6LA CX - 77" OLED

b) Samsung Q95T QLED - 75" QLED ( QE-75Q95T)

LG genel olarak sevmediğim bir marka, monitörünü ucuza bulduk kullanıyoruz :) 

görüntü kalitesi ve siyahlar olarak OLED iyi olacak... fakat parlaklık QLED'e oranla düşük.

Salon da benim 2 ayrı duvar komple cam nerdeyse ve gün içinde sürekli güneş alıyor, yani çok aydınlık.

Blackout perde ile oled alabilirim ama etrafı karartmam evde hoş karşılanmıyor. gündüz de oynayacağım için ve samsung'u daha kaliteli bulduğum için ona yöneliyorum şimdilik.

Fakat önce bir playstation konusunda tecrübeli olan ve yakın zamanda yeni TV almış arkadaşlara bir sorayım, o kadar masraf yapıp tüh yanlış TV'yi almışım konsol için demek istemiyorum :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Kısa ve öz konuşacağım.
Ps5 alın elinizdeki televizyona (65"-50" farketmez) bağlayın.
Last of Us - Uncharted serisi -  GOW ( ve bir kaç oyun daha ) cayır cayır oynayın.
Bu oyunlar 4k grafikleriyle -raytracing özellikleri ile öne çıkmış oyunlar değil.
Senaryosuyla - oynanışıyla - verdiği duyguyla gönülleri fethetmiş oyunlar.
Vurun kırbacı vurun kırbacı...

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Atrin

https://www.hepsiburada.com/wd-my-passport-go-1tb-400mb-s-usb-3-0-mavi-tasinabilir-ssd-wdbmcg0010bbt-wesn-p-HBV00000HUCMO

Şöyle birşey alsaydın en azından ssd.. Öyle açık dünya tipi sürekli yükleme yapan oyunlarda olmaz normal hdd..

@stardust  Yahu oyuncu adamsın bırak salonu mutfağı al kendi odana 32- 40inch 4k bir ekran bağla ne istiyorsan oyna. Ps5 1440p desteklemiyor ama xboks one x destekliyor bildiğim kadarıyla ama ondada exclusive yok tabii pc si olan adam için gereksiz.. 

Sonra aç tsushimayı, bir Haiku yaz, ruhunu saybırpanktan arındır..

Zaten bu evin salonunda oyun oynayabilen insanlarada ayrıca hayranım.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust

vallahi durumun karışık biraz :)

2500 lira civarına 2. el Playstation 4 Pro ya da 8300 liraya playstation 5 alma seçeneklerim var. Playstation 5'de şuan oynamam gereken bir oyun yok, bütün istediğim oyunlar ps4 pro ile oynanır durumda.

Evet oynanabilir durumda ama mesela Ghost of Tsuhima'da fark bariz fazla FPS açısından. Ek olarak PS5 + PSN Plus alırsan aşağıdaki oyunların hepsini sana veriyor:

• Batman: Arkham Knight
  • Battlefield 1
  • Bloodborne
  • Call of Duty Black Ops III Zombies Chronicles
  • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  • Days Gone
  • Detroit: Become Human
  • Fallout 4
  • Final Fantasy XV
  • God of War
  • inFAMOUS: Second Son
  • The Last Guardian
  • The Last of Us Remastered
  • Monster Hunter: World
  • Mortal Kombat X
  • Persona 5
  • Ratchet & Clank
  • Resident Evil 7: Biohazard
  • Uncharted 4: A Thief's End
  • Until Dawn

kaç tanesi ilgini çeker tabi orasını bilemem ama PS4 PRO + PSN Plus alırsan sana bu oyunları vermiyor. 

Bilgisayar odamdaki monitör de 1440p 2K, ondan da memnunum, konsolu ilk etapta yeni TV alana kadar bilgisayar monitörüne bağlarım diye düşünüyorum. Tabi konsollar 2560 x 1440 çözünürlüğü destekliyor mu onu da bilmiyorum. (desteklemiyormuş)

Xbox tarafı destekliyor ama Sony nedense PS5'e bu özelliği koymadı. Çok istek gelirse koyarız gibi saçma bir açıklama yaptılar. Koy işte yani ne olacak. 

Ben takıntılı adamım. Maddi durumum el veriyorsa nerede en iyi oynayabileceksem 1 fps bile olsa orada oynamak isterim. PS4 Pro bile olsa UI beni deli ediyordu son zamanlarda. PS5 akıcı. Her arkadaşıma dediğim gibi en kötü satarsın istediklerini oynayıp veya tutarsın bir köşede exclusive'ler geldikçe çıkarıp oynarsın. Dualsense cidden güzel. TPS leri mouse klavye ile mi oynamayı tercih edersin bilmiyorum ama cidden güzel controller. 

LG bende sevmiyorum ama şu anda maalesef oyun ve karma kullanımda en iyi TV LG CX serisi. Güncel bütün teknolojileri hdmi 2.1 leri vs destekliyor. QLED'e ben beş kuruş vermem. Kötü diye değil. Fakat OLED cidden çok üstün.

https://youtu.be/226kWMOVGGc?t=196

Gerekirse perdeleri biraz kaparım :D Benim OLED ilk serilerden ve brightness olarak çok yüksek değerlere çıkamıyor. Gündüzleri oyun oynamak istediğimde panjurları biraz kapatıyorum. %100 kapatmama gerek kalmıyor. Bizim evde bir cephe neredeyse full güneş alıyor camlardan ve balkon camlarından. Birde Sony A1 OLED açılı bir şekilde durduğu için yansıma daha az belli oluyor. CX serisinin nits değeleri çok daha yüksek. Bence illa blackout perdelere gerek kalmayacaktır diye düşünüyorum. Belki bu başlık biraz daha yardımcı olur sana: https://www.avforums.com/threads/worries-about-using-lg-cx-in-bright-room.2311670/

Yine durum maddi imkana bakıyor ama seneye TV yi bıraktık diyelim. Panasonic 77 geldi veya Sony 77 güzel TV çıktı. Şu anda zaten fiyatlar yüksek. Ülkenin durumu malum. Seneye alacağın TV daha da ulaşılmaz bir noktaya gelebilir. 

Ben olsam PS5 + LG CX OLED alırdım. Hem 77inç ile eşin ile güzel filmler vs izlersiniz hem sende istediğinde oyun oynarsın. İlla monitörde mouse klavye bağlarım ben diyorsan o zaman PS4 Pro al geç. Hatta ben satıcam yakında ilk seri jet sesi çıkaran alet istiyorsan satabilirim :D Kutusu yok gerçi nasıl kargolarım bilmiyorum. 

PC'nin olduğu odada yer varsa Squall'ın dediği gibi 49 inç bir 4K OLED veya QLED + PS5 alarakta bu sorun çözülebilir. 

Şimdi baktım Sony A9 sersinin 77'si gelmemiş türkiye ye sanırım. AG9 var ama o 2019 model. A9 2020 model ama o bile CX kadar güncel girişleri barındırmıyor.

@Squall hocam sorma. External ssd ler pahalı olur diye hiç bakmadım. Hep nasılsa ps4 pro'da 5400rpm sıkıntı olmaz diyerek yola çıktım :D birde external 4tb diske ihtiyacım vardı. en kötü aile arşivi için kullanırım.

Atrin tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Sağolun cevaplar için ps ustası arkadaşlar. Najaz'ın yazdığı konsollardan bu akşam yakalarsam alayım, bir duruma bakayım önce. Altan'ın dediği gibi ilk etapta oynayacağım oyunlar 4k gerektirecek değiller sanırım. 

Benim odamda TV koyacak yer yok, istemiyorum da açıkçası iyice kalabalık olacak oda kütüphane, dolap, pc fln derken. Ps5 alırsam belli bir süre içinde evladım gibi sevdiğim panny plazmam ile vedalaşmam gerekecek :mrgreen:

1440p desteği olmaması kötü olmuş... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 hours ago, Najaz said:

Bugün saat 18:00'da Amazon TR'ye kısıtlı PS5 stoğu girecekmiş; almayı düşünenler bir baksın bence.

Kaynağın sağlam mı? Garanti var mı? Eğer stok gelmezse ben anlamam, 8300ü gönderirim sana, pazartesi en geç salı ps5'i beklerim kapıma :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@Najaz @Atrin @Squall 

last of us remastered

last of us part 2 

uncharted 4

god of war 4

ilk etapta bu 4 oyunu oynamam lazım.

en ucuz nasıl edinebilirim ? 2. el kutulu mu alsam ?

online oyun oynamam ps5'den, PS Plus üyeliği yaptırmama gerek var mı ?

üyelere özel indirim diyor, 1 aylık PS Plus üyeliği yapsam, playstation store'da bu yukarıdaki oyunlar kaç paraya gelir benim için bi kontrol eder misiniz ?

bi elinden tutun bu kardeşinizin, bi yol gösterin :zuh:

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
4 hours ago, Atrin said:

Ek olarak PS5 + PSN Plus alırsan aşağıdaki oyunların hepsini sana veriyor:

• Batman: Arkham Knight
  • Battlefield 1
  • Bloodborne
  • Call of Duty Black Ops III Zombies Chronicles
  • Crash Bandicoot N. Sane Trilogy
  • Days Gone
  • Detroit: Become Human
  • Fallout 4
  • Final Fantasy XV
  • God of War
  • inFAMOUS: Second Son
  • The Last Guardian
  • The Last of Us Remastered
  • Monster Hunter: World
  • Mortal Kombat X
  • Persona 5
  • Ratchet & Clank
  • Resident Evil 7: Biohazard
  • Uncharted 4: A Thief's End
  • Until Dawn

Efe, şimdi 1 aylık bile PSN Plus alsam, bu oyunları kalıcı olarak verecek mi, yoksa plus üyeliği devam ettiği sürece oynayabileceğim, üyelik bitince geri mi alacak ? nasıl oluyor bu işler ?

eğer kalıcı verecekse 1 aylık üyeliğe, last of remastered ile uncharted 4 zaten beni 1 ay oyalar.

https://www.pushsquare.com/guides/all-ps-plus-collection-games-on-ps5

bunu buldum ama tam sorumun cevabını bulamadım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Once you redeem a game from the PlayStation Plus Collection, you can keep the games for as long as you are an active PlayStation Plus member.

fazla uyanıksın sen dediler bana...

https://blog.playstation.com/2020/10/28/playstation-plus-collection-details-revealed-your-november-playstation-plus-games/

bu playstation plus üyeliğini en uygun nasıl yaparız, najaz bilir bu işleri.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ben kardeşlikle alıyordum oyunları 5 kişi ortak çıktığı gün alıyorduk çok ucuza. Ama o kadar ahenkli 5 kişi bulmak çok zor tabii.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

bu psn plus 12 ay 240 TL'den daha uyguna alabileceğimiz bir yol, bir yöntem, kupon vs. var mı ?

ya da enpara, parapa gibi bir bölümünü iade eden bir ödeme aracı fln ?

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
2 saat önce, stardust said:

last of us remastered

last of us part 2 

uncharted 4

god of war 4

Last of Us 2 haricinde bende var hepsi kutulu olarak. Gönderebilirim sana :)

Najaz tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok