PS5 | Xbox Series X / S | Next-Gen Konsollar Uzerine
1 1

Bu konuda 767 mesaj var

bu alet gelmeden önce ps plus üyeliği yapsam, oyunları hard disk'e indirip hazır bekletmenin bir yolu var mıdır ? sony'i tanıyorsam yoktur ama sorayım yine de :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Maalesef yok :)

5 hours ago, SEP said:

PS4 Pro için böyle bişey yapsalarmış ya zamanında. PS5 sessiz sakin çalışıyor zaten, ne gerek var ek soğutmaya... God of War'u açınca insan kendini Sabiha Gökçen'de gibi hissediyor.

Yazılı olarak özellikle belirtilmediyse 2. kol çıkmayabilir. Amazon'un kendi sattığı bazı ürünlerde bile böyle hatalı şeyler oluyor. Aslında iyi olan bir ürünün puanı tek yıldız olunca merak edip bakmıştım. İnsanlar görsele bakıp almış, öyle çıkmayınca da yapıştırmış 1 yıldızı. :) 

Ben ps4 pro icin almistim bundan. Hic bir ise yaramamisti

stardust and SEP beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
14 minutes ago, Atrin said:

Maalesef yok :)

Ben ps4 pro icin almistim bundan. Hic bir ise yaramamisti

Sevinsem mi üzülsem mi bilemedim. :)

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu ülkede konulan bir verginin kaldırıldığı görülmemiştir ama turuncu forumda konsollarda gümrük vergisinin %50'den %20'ye düşeceği beklentisinde olan gençler var.

Hiç sanmasam da alet gelince hemen açmayacağım, 2-3 gün şu vergi işi netleşinceye kadar bekleyeceğim. 3-5 oyun oynayıp satma ihtimalim olan bir alette bir de vergi kazığı yemiş olmak istemem.

açsak da 2 hafta içinde beğenmedim diyerek iade edebiliyorduk galiba internet alışverişlerinde. aman neyse acelesi yok. Bu hafta içi belli olur zaten vergiyi uzatıp uzatmayacakları.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

@stardust Bu hareketin tarihe bir not olarak düştü. :mrgreen:

Efendim toplamak gerekirse kısaca,

1.Şu an oyun için en iyi TV alternatifi bence LG CX 48"

2.PS5 2560x1440 çözünürlük desteklemiyor an itibariyle ancak bazı oyun monitörlerinde HDMI üzerinden gelen 4K sinyali 2560x1440 çözünürlüğe downscale etme özelliği var veya bu durum nedeni ile eklendi.

3.Ben olsam TV falan almazdım alacak olsam, madem beklenecek, 2021 içinde gelecektir diye düşünüyorum tftcentral v.b. üzerinden araştırmak lazım, 32" 4K 144Hz HDMI 2.1 destekli, en azından HDR600 IPS bir monitör alır, PC ile beraber mis gibi kullanırdım. LG Nano IPS monitör paneli mesela görünce daha iyi anladım, bence çok başarılı bu konuda.

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, stardust said:

açsak da 2 hafta içinde beğenmedim diyerek iade edebiliyorduk galiba internet alışverişlerinde. aman neyse acelesi yok. Bu hafta içi belli olur zaten vergiyi uzatıp uzatmayacakları.

Amazon tarafından satılan her ürünü, 30 gün içinde, kullanılmış olsa bile iade edebiliyorsun. Tecrübeyle sabit :)

(2 hafta boyunca kullandığım cep telefonunu bile iade aldılar; yok buna SIM takılmış, yok kişiselleştirme yapılmış laga luga etmediler)

stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

amazon o "2. kol hediyedir" yazan ibareyi kaldırmış. turuncu forumdan cuma sipariş veren biri teslim almış. hediye yokmuş.

benimki bugün kargoya verildi, yarın gelir sanırım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
On 12/25/2020 at 9:06 AM, Atrin said:

Güncel bütün teknolojileri hdmi 2.1 leri vs destekliyor. QLED'e ben beş kuruş vermem. Kötü diye değil. Fakat OLED cidden çok üstün.

tahmin edebileceğin gibi incelemenin dibine vurdum böyle büyük bir yatırım yapmadan önce.

LG'nin menü dandikliğini, buglarını, ıvırını zıvırını herşeyi bir yere bıraktım. Evet odayı karartabiliyorsan en iyi görüntü kalitesi OLED'de bunu da kabullendim.

kabullenemediğim şey ise oraya HDMI 2.1 yazmış LG ama 40gbps limit koymuş, 48mbps olması gerekirken bant genişliğinin.

bilgisayardan 4k 120hz açınca kitleniyormuş.

yani ilerde konsollarda da 4k 120hz / fps oyun oynatma ihtimali yok 77CX'in.

bunu yapamadıktan sonra ağzıyla kuş tutsa neye yarar.

samsung'un kötülüğü ise 4 portun sadece 1 tanesinde HDMI 2.1 destekliyor ama gerçekten 48gbps bant genişliğini veriyor yani 4K 120hz çalıştırabiliyorsun.

LG almamak için bahane arıyordum, bahanemi buldum....

ps: LG 4k 120hz'deki sorunun firmware update ile çözüleceğini açıklamış. ilginçtir ki c9'larda bu sorun yok.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
17 minutes ago, stardust said:

yani ilerde konsollarda da 4k 120hz / fps oyun oynatma ihtimali yok 77CX'in.

Yakın bir gelecekte konsolların 4K 120hz oynatma ihtimali de yok :D

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

saatlerdir ps5'i evdeki 2 TV'den birine mi bağlasam, yoksa yeni TV mi alsam diye araştırma yapıyorum. vardığım sonuç: 1440p desteklememeleri büyük ayıp olmuş.

4k gaming evet belki artık rtx 3080 ile falan belki biraz mümkün oldu. o yüzden hiç radarımda değildi 4k panel ve teknolojileri.

4K'da 60 fps alamayacaksa benim için olmasın varsın. 4K olacak diye 30 fps oynayacağıma 1080p'de 120 fps tercih ederim.

ama yani 1440p gibi hem netlik hem akıcılık açısından ideal bir çözünürlük varken PS5'in desteklememesi olur şey değil...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
9 saat önce, stardust said:

4K'da 60 fps alamayacaksa benim için olmasın varsın. 4K olacak diye 30 fps oynayacağıma 1080p'de 120 fps tercih ederim.

ama yani 1440p gibi hem netlik hem akıcılık açısından ideal bir çözünürlük varken PS5'in desteklememesi olur şey değil...

:thumbs:

10 saat önce, stardust said:

tahmin edebileceğin gibi incelemenin dibine vurdum böyle büyük bir yatırım yapmadan önce.

LG'nin menü dandikliğini, buglarını, ıvırını zıvırını herşeyi bir yere bıraktım. Evet odayı karartabiliyorsan en iyi görüntü kalitesi OLED'de bunu da kabullendim.

1080p LG oled kullanıyorum. Odayı karartmak zorunda falan değilsiniz-en azından benimkinde böyle. Hatta led ışığı kontrast falan en sonda iken aşırı parlak oluyor rahatsızlık veriyor kısıyorum , kısmamın bir sebebi de cihaz ömrünü kısaltmamak . Bu televizyona bir şey olursa tekrar 1080p oled bulamam ne yazık ki herşey 4k oldu :(

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Mesela simsiyah ekranda beyaz bir yazı çıkınca benim oledde o beyaz yazının parlaklığı dış kaplamada hafif yansıyor. 100% keskinlik olmuyor.Ekran kaplaması o kadar iyi değil demek ki. Bir sürü ayar var belki orada çözümü vardır, pek kurcalamıyorum . 
5 yıl önce 250 liraya 2. el bir LG tv aldım 32".
Siyahlar tam siyah - siyah ekranda beyazlar patlamıyor. Adam gibi tv , çok ilginç.
Yani oled muhteşem harika super ötesi dense de 8 yıllık 32" lg'de (artık led mi lcd mi bilmiyorum) harika sonuçlar da alınıyor. 
Üreticilerin b*k yemesi. Kesinlikle bir yerlerini sakatlayıp piyasaya veriyorlar.
ek:32" mat ekran olabilir. 55" oledde bir şey izlerken problem yok tabi harika.

Altan Yoklar tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bu psn 3 kredi kartı denedim kabul etmiyor. 

Türkçe karakter yazmadım. Ekstre adresini tam yazdım. 

State yazan yere ne yazıyoruz? 

Neye dikkat etmek lazım? 

ps: hallettim.

sanal kart yerine ana kartla yaptım. oldu. iniyor oyunlar :lol:

state: yazan yere il, City: yazan yere ilçe yazınca kredi kartı ekstrenizdeki gibi gözüküyor ve oluyor...

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Su ek vergi konusu (%20 > %50 ) bugun de yayinlanmadi Resmi Gazete'de... Eger mukerrerlerde olmazsa (ve tabii 4 Ocak'tan sonra tekrar akillarina gelmezse) eski haline donmus olacak yarin itibariyle... 

JardeL tarafından düzenlendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş
15 hours ago, Altan Yoklar said:

Fakirin oyuncağı ile ilgili son raporunuz nedir?

ps5 fakirler alamıyor (henüz) :zuh:  

aldığım günden beri last of us remastered ve left behind'ı bitirdim.

ana oyunu zaten playstation 3'de de oynayıp bayılmıştım, remastered sürümü ile ek paketi de mest etti.

ps3'de yükleme süreleri aşırı uzundu, ps5 ssd sayesinde saniyeler içinde oyunu açıyor, o açıdan gayet süper.

fakat grafik olarak playstation 5'in farkını gösterecek bir olay yoktu tabi, oyun ps4 pro'da nasıl oynanabiliyorsa, ps5'de de öyle oynanıyor.

ps5 için yapılan bir oyun ya da "ps5 enhanced" bir ps4 oyunu oynamadan, ps5 özeline bir yorum yapmak doğru olmaz.

konsept olarak ise La-Z-Boy koltukta ayaklarını uzatıp oyun oynamak güzel geliyor tabi sandalye tepesinde geçen yıllardan sonra :)

-

ps: last of us remastered'ın 2160p 60fps olmasını isterdim, 30 fps fixed oynatıyor ps4 pro'dan sonra ps5 üzerine tekrar bir çalışma yapılmadığı için.

30 fps çok ağır geldi bünyeme, 1800p'de (evet 1800) 60fps oynadım, açıkçası 60 fps alabilmek 2160p oynamaktan çok daha iyi.

güncel grafikli, ps5'in nimetlerinden faydalanabilen 4k 60fps oynatacak bir oyun bulmam lazım.

ama şimdilik oyun almayıp playstation plus'daki oyunları oynamaya devam edeceğim. zaten her ay böyle sağlam 1-2 oyun verecekse fazladan oyun almaya gerek kalmayacak gibi.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Bir televizyonu ,  monitörü , ekran kartını , konsolu , oynatıcıyı ne olursa olsun görüntü üreten bir birimi,  X çözünürlük veriyor ama sadece 30 fps diye piyasaya süren kim varsa hepsinin başına daş yağsın.
Daha dün samsung  uygun fiyatlı 8k tv incelemesi izledim youtube'da , bir Türk youtuber incelemiş. Tv 25 bin nira 8k 30 fps verebiliyor :facepalm:.
Netflik vb. denediniz mi?

Ps5 şu an güncel ps-pro olarak düşünülebilir. Ben de o niyetle alacağım.

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ps4 pro varsa ps5 almak için hiç acele etmenize gerek yok. 

Evet ps4'ün köşeli tasarımından sonra ps5'in seksi kıvrımları var ama değiştirmek için yeterli değil. Oyun yok donanımı kullanacak. Olanlar da ilk başta çok pahalı olacak.

Uygun fiyatlı 8K tv: ucuz etin yahnisi... 

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Ps4 var , ondan ps5'e geçip devam edeceğim. Ps-pro'yu es geçmiş oldum.

Evet yeni oyun var denmez ,  şu oyunu bekliyorum merakla.
21 mayıs diyor.
195763.jpg

Altan Yoklar tarafından düzenlendi
stardust beğendi

Bu mesajı paylaş

Bu mesajın linki
Sosyal ağlarda paylaş

Yorum yazmak için üye olun veya giriş yapın

Yorum yazmak için üye olmanız lazım

Üye ol

Üye olun ve sitemizin tüm avantajlarından yararlanın!

Yeni bir hesap oluştur

Giriş yap

Zaten üyemiz misin? O halde giriş yap

Hemen giriş yap
1 1

• Bu sayfadaki üyeler   0 üye

Şu an bu sayfayı görüntüleyen bir üye yok